Отговори
# 120
  • Мнения: 57
Само да вметна, че и нашата фирма и фирмата на съпругът ми от месец търсим служители и подходящи няма. А сега де  Laughing

jj okocha, кажи фирмите моля, че ми стана интересно

# 121
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Колкото и да ми се иска да повярвам в обратното, това, което виждам, ме убеждава, че хубава работа без връзки трудно се намира Sad

Абсолютно точно  Peace Добавям - и добре платена, с възможности за развитие, т.е., работа, на която не си губиш времето.
За да не съм голословна, давам пример. Имам опит в подбора на кадри. Участвах преди време в организирането на конкурс за една много хубава работа в известна организация - престижна, добре платена, с много бонуси. Всички знаеха за кого се прави конкурса. Щеше да се проведе един понеделник от 10 сутринта. За кандидатстването се изискваха голям куп документи. Обявата я пуснаха във вестник в петък към 15 часа, а лично аз залепих друга обява долу на таблото като си тръгвахме - в петък, в 17.30 часа, точно както беше наредено. С тези действия се целеше ако някой случаен човек, случайно разбере за конкурса, да няма възможност да си приготви документите и всичко да стане по-лесно.  Големият майтап беше, че за длъжността се изискваше по принцип икономическо образование, а в листа с критериите за образование нарочно записаха - философия Mr. Green Ами това си беше завършил човека Simple Smile На конкурса в понеделник се яви само един кандидат - човек на човек, който и беше назначен, както си беше уредено. Като попитах защо са ме повикали, след като нямат нужда от реален подбор и вече предварително е решено кого ще назначат, те казаха - за да имаме и външен експерт, т.е., за прозрачност  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 02:25 от Unknown_lady

# 122
  • Мнения: 884
Колкото и да ми се иска да повярвам в обратното, това, което виждам, ме убеждава, че хубава работа без връзки трудно се намира Sad

Абсолютно точно  Peace
Ами то и в чужбина е така ! Само дето  никой няма да те препоръча въз основа роднински/приятелски начала,трябва и да можеш!

# 123
  • Мнения: 2 386
Аз ли само съм си патила от връзки и/или познати?
Гледам сама да си нареждам нещата, иначе никога не става това, което съм очаквала (са ми обещали). И така.

# 124
  • Мнения: 103
Аз отивам на поредната си работа пак покрай познат.. това може би минава за връзка неква. В jobs.bg кисна хипер редовно от май месец м.г. забелязъл съм, че редовно (да не кажа в 90%) от случаите се случваше следното.. аз пускам линк към CV-то ми.. и после следя статистиките на сайта (ми), и знаете ли кво, никой дори не ми прочита писмото, т.е не посещава CV-то. Кво е това? Ясновидско усещане от страна на работодателя, че този става или не? Или фиктивни обяви? Ходих на некво интервю миналата година покрай една обява.. пича дето ме интервюираше беше така любезен да ми каже, че абе бате те май са си намерили едно момиче за тая работа, не се коси, ако не стане.. Така че без д аго абсолютизирам, но моя личен опит ми показва, че новата работа става с познати и връзки, а не по обява. Сигурно щот съм хипер некадърник и шарлатанин Joy

# 125
  • Мнения: 9 990
И в България, и навсякъде по света си трябват контакти. В правилното обкръжение шансовете се умножават.

Това е.Ако си стоиш вкъщи и пускаш в нета СВ-та-шанс-нулев.Контакти, средата, в която си, това отваря вратите, освен, разбира се и квалификацията.Обикновено хубава работа, с бонуси и развитие получаваш, след като си доказал, пък някой те покани, защото ти познава работата и така.Колело.Ако си била 10 години продавачка/ завършила все пак висше/-трудно ще заработиш по специалността си или нещо по-престижно и добре платено.

# 126
  • Мнения: 2 891
Само да вметна, че и нашата фирма и фирмата на съпругът ми от месец търсим служители и подходящи няма. А сега де  Laughing

jj okocha, кажи фирмите моля, че ми стана интересно

Едната се занимава с хазарт, а другата с реклама.

# 127
  • Мнения: 2 005
Разбира се , че то става ли нещо в България без връзки?!? newsm78

# 128
  • Мнения: 5 370
Аз отивам на поредната си работа пак покрай познат.. това може би минава за връзка неква. В jobs.bg кисна хипер редовно от май месец
Е, тогава аз явно съм супер късметлийка ли, що ли? Винаги съм получавала много добри оферти от джобса, а сега, когато започнах тази работа, ми се обади рикрутърка от друга, конкурентна фирма, която само въздъхна :"Ами да, трудно стана да се намират кадри". newsm78 НЕ съм съгласна, че хубава работа -и платена - се намира с връзки. И аз да се присъединя към Джей джей, че и при нас до последно се търсеха хора...дори им препратих някого, не да го назначат, а въобще да могат да имат избор. ooooh!

# 129
  • Мнения: 2 013
Жозефина, какво работиш?

# 130
  • Мнения: 5 370
Жозефина, какво работиш?
От известно време се въртя в сферата на customer support. Но не работя за бг фирми, нито за бг пазар.

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 926
Наскоро най-добрата ми приятелка си намери много добра работа от Джобса, без връзки. Това много ме окуражи, защото сега и аз търся работа.
От друга страна ми се обаждаха хора от конкурентни фирми на сегашната ми, тъй като ме познават от средите. Това ако може да се нарече "с връзки" според мен доста хора се назначават така. Но едва ли има работодател, който да назначи човек без знания и умения само защото е роднина или познат на някого.

# 132
  • София
  • Мнения: 4 423
Мисля, че без връзки няма как да си намериш хубава работа.
Сега оферта, за да се възползвам от връзките си във форума - ако някой има нужда от нощна смяна, нека пише на лични.

# 133
  • София
  • Мнения: 12 278
  Аз също съм доволна от моята работа и си я намерих от джобса  Peace 
  В момента също доколкото знам набират още доста хора  Simple Smile

# 134
  • Мнения: 2 663
Мисля, да!Ставам свидетел на това постоянно.
п.п.става дума за големи компании

Общи условия

Активация на акаунт