Водите ли децата си на профилактичен ехографски преглед?

  • 11 224
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029

Точно обратното! Една от причините за дисплазията е повиването с изправени крачета, памперсите намаляват риска.

абслолютно вярно...

# 16

Точно обратното! Една от причините за дисплазията е повиването с изправени крачета, памперсите намаляват риска.

абслолютно вярно...
Не е вярно, не е обратното - при положение, че самата практика на отглеждане на бебета се променя в полза на намаляване на дисплазиите, каква е логиката тогава да се въведе профилактичния преглед на бебетата, а не преди това?

Абе лекувах вродена дисплазия на дете, не е като да не съм информирана по въпроса. Peace
Помислете малко - пушчи сте, не си преглеждате дробовете.
Решавате да не пушите - задължително почвате да си преглеждате дробовете, да не би от непушенето да ви стане нещо...

# 17
  • Мнения: 6 029
ох със страхливи гости не ми се разговаря....

# 18
  • Мнения: 46 518
Логиката е в ранната диагностика, когато проблемът може да се реши по най-лесния начин- ортопедичните гащички.
Въвежда се, защото не всеки родител ще се сети да поиска направление, дори детето му да попада в рисковата група.

# 19
  • Мнения: 1 951
Всички от вас ходят редовно на мамолог, защото ракът на гърдата не е като луксацията - може и да си умре човек от него. Ходят и на гинеколог редовно. Но не ви взимат кръв от пръстчето за да установят дали ви има нещо.


Тези профилактични прегледи, които си изброила все пак се определят от възраста и начина на живот.Не ми се вижда уместен примера  Wink

# 20
Логиката е в ранната диагностика, когато проблемът може да се реши по най-лесния начин- ортопедичните гащички.
Въвежда се, защото не всеки родител ще се сети да поиска направление, дори детето му да попада в рисковата група.


Да продължа логиката ти за рисковите групи - има и други заболявания освен дисплазиите, има деца, които попадат в тези рискови групи, но не се прави профилактика за откриване на тези заболявания.
Ако ранната диагностика на дисплазиите е приета за нормално явление, с какво е по-опасна дисплазията например от диабета?
Всички от вас ходят редовно на мамолог, защото ракът на гърдата не е като луксацията - може и да си умре човек от него. Ходят и на гинеколог редовно. Но не ви взимат кръв от пръстчето за да установят дали ви има нещо.


Тези профилактични прегледи, които си изброила все пак се определят от възраста и начина на живот.Не ми се вижда уместен примера  Wink
Мога да те уверя, че независимо от начина на живот тези прегледи (особено при мамолог) преди 6-7 години не бяха профилактични.
Дадох примера за мамолог, за да не всявам паника и да спомена страшни заболявания в детска възраст.
Колко онкологични заболявания на деца ги откриват късно, и ако е бил направен профилактичен ехографски преглед са щели да ги открият в по-ранна фаза?!
Така по-точно ли е?
По-страшно ли е да направиш ехография на коремни органи на детето си с риск да те счетат за хипохондрик?
Ами толкова пехваления "тримерен ехограф" - защо се натискате толкова на него? Той също не е задължителен.


Вярно е, че не е възможно да се овхванат всички заболявания, не е възможно да се открие всичко с профилактични прегледи, но определено не смятам питащата майка за ненормална.

# 21
  • Мнения: 6 029
че кой е казал, че е ненормална?

# 22
че кой е казал, че е ненормална?
Жената говори , че е "полудяла в последно време", освен това явно и хормоните от бремеността си казват думата и в главата и се въртят само лошо мисли за болести. Изгони лошите мисли и ще се чувстваш много по-добре, не се вглеждай във всяко кихване и покашляне. Изследване на урина и ПКК са достатъчни.
А за профилактично изследване на всички органи всяка година... просто нямам думи... това да не е някой 60 годишен човек, и да не си болен, от толкова ходене по доктори ще се разболееш. Всичко е в главата, от там тръгват проблемите.
За да разсея всякакви съмнения - аз не съм питащата.

# 23
  • Мнения: 6 029
госте, освен, че сама си казва, че е полудяла...
какво друго?
аз също смятам, че всичко тръгва от нашите собствени мисли.

# 24
  • Мнения: 1 655
че кой е казал, че е ненормална?
Жената говори , че е "полудяла в последно време", освен това явно и хормоните от бремеността си казват думата и в главата и се въртят само лошо мисли за болести. Изгони лошите мисли и ще се чувстваш много по-добре, не се вглеждай във всяко кихване и покашляне. Изследване на урина и ПКК са достатъчни.
А за профилактично изследване на всички органи всяка година... просто нямам думи... това да не е някой 60 годишен човек, и да не си болен, от толкова ходене по доктори ще се разболееш. Всичко е в главата, от там тръгват проблемите.
За да разсея всякакви съмнения - аз не съм питащата.


Къде съм писала, че е ненормална? Цитирала съм думите на авторката в кавички. И аман от анонимни гости.
Ако ще се успокоиш, върви си направи един ядрено-магнитен резонанс за най-сигурно и спи спокойно! Скоро и той може да стане задължителен и профилактичен

# 25
Къде съм писала, че е ненормална? Цитирала съм думите на авторката в кавички. И аман от анонимни гости.
Ако ще се успокоиш, върви си направи един ядрено-магнитен резонанс за най-сигурно и спи спокойно! Скоро и той може да стане задължителен и профилактичен
Отивам, няма проблеми, тъкмо на мой познат му казаха че нищо му няма след катастрофа, а 2 дена по-късно "случайно" му откриха 2 фрактури на черепа + още няколко дреболийки.  Wink

Много се палиш Светле. Не съм трила нищо от поста ти та да се гневиш толкова.

госте, освен, че сама си казва, че е полудяла...
какво друго?
аз също смятам, че всичко тръгва от нашите собствени мисли.
Мислите не са всеслни.
Та в общи линии
1. Радвам се че продължаваш да поддържаш кореспондеция с анонимни гости и дори затопляш отношенията   bouquet
2. Няма да твърдя, че вие сте безотговорни ако не направите ехографски преглед на детето си на коремни органи
3. Няма да твърдя горепосоченото дори за профилактичния преглед при ортопед, офталмолог, УНГ и т.н.
4. Не виждам нищо лошо в желанието на някой да получи повече доказателства, че детето му е здраво (освен пишещите в темата за хипохондрията).

(Е, и ехографията не дава 100% гаранция)

# 26
  • Мнения: 511
да водя ги в годината веднъж на ехограф и профилактични кръвни изследвания.в това няма нищо лошо.профилактиката е много важна.според мен Peace

# 27
  • Мнения: 46 518

Какво за него? Задължителните профилактични изследвания на кръв и урина- при раждането, на 6 м. и на 1г. не мислиш ли, че са достатъчни за ранната му диагностика  newsm78

# 28
  • Мнения: 511

Какво за него? Задължителните профилактични изследвания на кръв и урина- при раждането, на 6 м. и на 1г. не мислиш ли, че са достатъчни за ранната му диагностика  newsm78
ами не са достатъчни но и да ги правиш пак може да не уцелиш момента.

# 29
  • Мнения: 1 951
Мога да те уверя, че независимо от начина на живот тези прегледи (особено при мамолог) преди 6-7 години не бяха профилактични.

Това е абсолютно не точно. Работя от 99г. в отделение, в което има мамограф от преди 15  години.Който иска ходи и си прави мамография. Не само през последните 6-7 години.
Не ме увери  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт