Корема май голям е доста вече и се крие в него НОЕМВРИйското човече!

  • 9 826
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 827
Е добре де това изследване не трябва ли задължително да ти бъде предложено от АГ-то? Close
Мойта лекарка нищо не ми е споменала.То вече няма за кога ама преди това...

# 61
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Не съм писала само няколко дни....и ето , че не смогвам да прочета всичко.Виждам, че съм пропуснала това-онова, но напоследък излиза доста работа и ако успея да ви пошпионирам  Embarassed си е цяло чудо.Току що качих една моя снимка от преди няколко дни, не знам дали се е получило- за първи път слагам снимка, нооо ако се е получило значи съм излязла от анонимност  Grinning
Честито на рожденничките с малко закъснение   bouquet- Да сте живи и здрави !
Prosto Az браво за изпита- все така... newsm10, а ти sladurka щом са ти казали да почиваш- ще почиваш Simple Smile
Пропускам много неща..........но нещо времето напоследък не ми достига. Исками се вече да се разходя из магазините за бебешоци, но докато не се преместим и не се справя с апартамента едва ли ще ми остане време smile3518- но след месец ще съм вече по свободна и тогавааааааааа.......няма пропуск на темичка, и лудо обикаляне из магазините Simple Smile
Ами за жалост толкова от мен, но съм с Вас да знаете, ЕЙ!
Simple Smile

Клер - Стискам палци и аз- ще видиш всичко ще е наред!

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 14:14 от lonita

# 62
  • Мнения: 3 419
И аз утре ще ходя на още един лекар и за друго мнение относно моя проблем,то е е видяло,че няма кой да ни обърне внимание като минаваме през здравната каса безплатно,нали знаете"плащаш-гледаш,ни плащаш-ни гледаш",та и наш`та работа такава...аз като чета БХС,амнио,не знам си какво..а моя даже на УЗ не щеще да ме гледа и само ми мери кг....
tedi@az,мисля,че 70-80 лв са си много пари наистина+това ние ги даваме за по-хубава картинка,а ФМ може и на 2D да стане с добър специалист.
Mishunka,завиждам ти за приятните емоции,местенето в нов и хубав дом си е супер,а пазаруването на дреболийките е голям кеф Mr. Green

# 63
  • София
  • Мнения: 2 437
tedi@az , мен малко ме е яд, че не поисках да ми пуснат 3Д да видя муцунката на бебока. И понеже мисля да нямам повече деца, започна да ме глождат едни мисли, че това ми е за последно и ако сега не видя никога няма...Та ще изчакам татито да си дойде и ще му предложа да отидем...после и да искам- няма. Rolling Eyes

Някъде из форума се коментираше точно тема за ехографите, та от там разбрах, че 3Д е повече за шоу, ако искаш да прегледат бебе, всъщност Фетална морфология да правиш е по-добре на 2Д, където и цените са по-така... Wink
Мдааа..така е.

ladybebi , зависи от лекаря. Би трябвало да те информира, че се прави такова изследване.

сладурка, изписаните ти лекарства са много силни и по принцип се дават на мами със чести и болезнени контракции. Или пък с разкритие. Задължително се консултирай с още някой

Теглото на бебето го изчисляват на база измервания на тялото. И много често бъркат.
Моят юнак го изкарваха към 3000-3500, а се роди 4кг.
Или пък племенничката ми, която я изкарваха към 3500, а тя се роди 2200

Хайде, оставям ви, че съм подхванала една кутия със сладолед и смокини Crazy

# 64
  • Мнения: 804
Diana_T, да ти е сладко сладоледчето.
Аз съм на работа, а тоооолкова ми се спи.  smile3524

sladurka, не го мисли толкова. Вярно, че съм по-спокойна като си плащам и ме гледат всеки път на ултразвук, но като погледнеш и тук във форума колко истории има на нормално протекли бременности, уж наблюдавани от светила в областта, а накрая - проблем. Така, че не се ядосвай. Стискам палци за утре!

Клер, успех и на теб утре!

# 65
  • Мнения: 7
И аз мисля ,че е много сладко.Личат ли даже пръстчетата на крачето.Дали това е реално... newsm78 С моите вече 2 пръста сланини по корема надали би се видяло такова нещо.Ама те бебетата нали са и в матката,тя също има някаква дебелина.Както и да е ...чак пък пръстчета.... Thinking

# 66
  • Мнения: 7
Писах,относно снимката на корема с отпечатък на краченце.

# 67
  • Мнения: 62
привет мамчета.как сте?аз късно се записвам днес че нещо голяма умора ме е налегнала.не се чувствам човек да знаете.днес бях на лекар и всичко е наред.малкия ни беше заел разни страни пози.с крачета върху главата.вече тежи 800 грама.понамаляло е втвърдяването на коремчето и докито ни пуска на море.каза само да правя разходки по плажа по хладко,да си масажирам краката на вълничките и да си почивам много.и така в събота ви напускам за кратко.отивам  да релаксирам,че нещо напоследък трудно издържам.

сладурка посъветвай се с още някои за тези лекарства да не стане ох.

момичета на мен не ми е правено изследване за синдрома на даун.казаха че се правело да мамчета над 30 г. и аз съм млада за такова изследване.така ли е?

krasimira как така имаш право само на 2 прегледа с ехограф???????????че мен всеки месец ме гледат.и не си плащам.  Thinking

аз ще си направя снимки на коремчето като сме на моренцето и после ще ги публикувам да видите каква съм пухкава.  Laughing таткото ми казва че ходя като пингвинче.

това е за сега от мен.

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 238
По принцип е така имаш право на 2 пъти безплатно,но друг е въпроса че повечето лекари гледат всеки път за тяхно спокойствие и за спокойствие на бременната,но има и други лекари които гледат само полагащите се два пъти и после искат да им се плати.Моя е средна работа досега ме е гледал 4 пъти,но заради проблеми 3 пъти в 3-тия и веднъж в началото на 5-тия,знам че и в началото на 8-я ще ме гледа пак със сигурност.Но ако реши и сега да ме погледне много ще се радвам.През останалото време на частно при един друг лекар и така.

# 69
  • Мнения: 827
И мен мойта само два пъти безплатно ме гледа.Първия за установяване на бременността и втория в 2 или 3 месец.Сега в 5месец ние с мъж ми отидохме и изявихме желание за видеозон и ни взе 10 лв.Голяма работа са тия здравни каси, лекари и осигуровки Close
За кво се осигуряваме като аз преди да се запиша при сегашната ми гинеколожка бях на видеозон в друга поликлиника като не осигурена(имах прекъсване) и ми взеха пак 10 лв. newsm78 Значи стигам до извода че си е все едно за прегледа дали си осигурен или не.А да не говорим че на много места чувам че не им взимат пари след втория видеозон, как става това като даже го има в НЗОК че имаш право само на 2?
Абе всичко в България е под всякаква критика.После ще говорят че няма раждаемост- е как да има?Като си плащаш като поп за всяко нещо а да не говорим за раждането...
Хванах аз една такава тема, ама много съм се ядосала защото работя в държавния сектор и знам как стоят нещата.Всичко е неуредица!!!
Айде стига съм писала и аз глупости Embarassed

# 70
  • Мнения: 827
Само да добавя- замисляли ли сте се какво им струва на лекарите видеозона????До преди година няма и толкова не им струваше нищо, как сега решиха че ще се плаща?То поне да бяха сменили апаратите а те от на майка ми бременноста.Уф че се ядосвам.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 437
Само да добавя- замисляли ли сте се какво им струва на лекарите видеозона????До преди година няма и толкова не им струваше нищо, как сега решиха че ще се плаща?То поне да бяха сменили апаратите а те от на майка ми бременноста.Уф че се ядосвам.

Замисляла съм се за 3Д ехографа...какво се случва толкова, че цената скача двойно ooooh!

И си абсолютно права. Нищо не им струва да погледнат с ехографа.
Не знам...и аз много често, като се размисля и се ядосвам на лекарите. Оядоха се, овълчиха се...изобщо изкривиха представата за думата лекар. Никаква хуманност няма, щом могат да ти съдерат 20 кожи от гърба. И както майка казва "преди ходех на лекар за да ме лекува, а сега отивам за да му плащам и евентуално да ме лекува", като визира времето на безплатното здравеопазване.
И взимат някакви колосални суми за елементарни неща...напр. във Вита за издаване на болничен взимат 10лв! които се сумират към 21лв за преглед, 8лв за инжекция и т.н....ох, не ми се коментира, че се паля много на тази тема

# 72
  • Мнения: 827
Наистина 3Д-то е доста скъпо, но там нещата са други.С него се виждат много повече неща на бебока ако има някакъв проблем и т.н. А и поне 3Д-то е нов като апарат трябва да си избият сумата, там е по разбираемо защо взимат, но за обикновенния който е на 100 години...сега ли се сетиха да му избиват парите Sad

# 73
  • Мнения: 1 546
Здравейте! Wink
 
Не се ядосвайте за видеозоните, момичета.Една приятелка живее в Испания и слушайте глупост - гледаха я за първи път на видеозон в 13 г.с.!!! а БХС било задължително при тях!!!То няма нищо лощо, че е задължително, но как може чаааак в 13 седмица да я гледат???  #Crazy

Ох, аз много сънлива съм станала и май това било признак на липса на желязо...другата седмица съм на изследвания и ще видим.А днес си купих това новото списание "Моята бременност" и към него има подарък залъгалка на чико!!Вече и ние си имаме първото бебешорско нещо! Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 14
Здравеите , как сте мамчета?
Днес се живее. В София е хладно. Аз даже днес съм с яке.
Sladurka защо са ти изписали тези лекарства, знам , че се изписват ако имаш разкритие. Най добре е да се консултираш и с друг специалист , за да си спокойна. 

Общи условия

Активация на акаунт