Корема май голям е доста вече и се крие в него НОЕМВРИйското човече!

  • 9 844
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 437
ladybebi , те феталната пак я правят на този апарат, но в режим 2Д и струва 40лв. А за да превключат на 3 или 4Д ти искат 70лв  Rolling Eyes Не го разбирам.

Дита и аз така, но си го обяснявам с налягането и смяната на времето

# 76
  • Плевен
  • Мнения: 238
Наистина е много глупава цялата система,първо минималната осигуровка е 10лв.,това е ако те осигуряват на 180лв.,ако е на повече е по-голяма.И всеки месец внасяш едни пари,които не се знае много добре къде отиват и срещу тях получаваш 2 ултразвукови прегледа,и 2 пъти изследвания на кръв и урина,а и цитонамазка и микробиологично веднъж,и всеки месец мерене на кръвно,обиколки и килограми.Както и да го смятам някъде не повече от 100 лв.излиза цялата процедура.Ми то като се замислиш я по добре на частно и внимание обръщат и апаратурата им по-добра.И не чакаш пред кабинета редом с 10 циганки(не че съм расист,но все пак).Няма да бъдем бременни всяка година,щом събират толкова пари от нас би било редно да осигурят поне по добри грижи,повече ултразвукови прегледи и т.н. и т.н. Леле ядосах се много,но пък нищо не може да се направи,те орязаха парите за ин витрото,пък аз очаквам нещо за бременните да направят,и на всичко отгоре се бият в гърдите че подпомагали раждаемоста и не ги е срам fight

# 77
  • Мнения: 148
Здравейте и от мен! Досега бях на работа, времето е супер-диша се. На мен във фемина ми взеха 60лв. за ФМ+запис на 3д, като казаха, че няма да ми таксуват 3д, че нямало време ли нещо такова, защото една пациентка закъсняла и объркала целия график. Колкото до гинеколозите, какво да кажа, моят всеки месец ме пита - как си? и това е. За всички по-важни изследвания знам от други бременни или наскоро родили, абсолютен резил #Crazy

# 78
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен днес. Да ви кажа цял ден съм като парцал, едва се влача, спи ми се. Бях по задачи преди обед, а като се прибрах в 12:30 и легнах уж да си почина за малко, а като съм отпрала един сън до 16:30, събуди ме телефона. Ужас, сигурно умората се дължи на анемията ми и ниския хемоглбин 86. Накара ми се вчера доктора да ям месо (а откакто забременях хич не ми се яде) и всякакви храни набавящи желязото. Увеличих и малтофера на 3х1.....

По въпроса за гледането на видеозон при нормалния месечен преглед (макар, че аз ходя понякога и по 2 пъти месечно), всеки път докторът ме гледа и ми обяснява нещата, а лев не съм платила. (Това в държавната поликлиника!?) Сега съм в почти 20г.с., а са ме гледали може би 10 пъти + 1 път ФМ във Фемина, за която платих 50лв.

# 79
  • Мнения: 3 430
За тия лекари и видеозони не ми се говори,чеее... smile3515,гела ли им е скъп,що ли...
Благодаря на всички за подкрепата! Hug Аз засега реших да не ги пия тия лекарства,щото аз по принцип се страхувам от лекарства,пък и тия са наистина бая тежки Shocked,ще видя как ще си уредя прегледа при една много добра гинеколожка,че при нея се записва поне седмица по-рано...

# 80
  • Мнения: 148
Я да ви питам, вие придържатели се към тезата- да не се купуват предварително бебешки неща?

# 81
  • София
  • Мнения: 51
не съвсем. В интерес на истината откакто съм бременна още не съм купила нищо, но имам цял плик накупени шишета, залъгалки и дрешки от преди 2 години от Германия (като тръгнах да се прибирам окончателно в БГ). Купихме ги с тогава още кандидат таткото с намерение, че в близките година две ще потрябват (както и става  Laughing  Laughing ) Той милия искаше и количка да купува оттам, че разбира те ли в БГ  "няма такива хубави работи".  И всичко купено е купено като за момче - още тогава си знаех, че сте си направим момченце най-напред  Peace
А сега и тук има бебешки неща от хубави по-хубави, така че.......споко мами има време за пазаруване. Аз сматам като понавлеза в 7мия месец тогава да започна полека-лека да купувам.

# 82
  • Мнения: 148
И аз така, но всичко ще си приготвя преди да родя, защото после само ще ми е до шопинг, а за съжаление няма кой да ми помогне, пък и искам аз да си избера всичко

# 83
  • Мнения: 3 430
Аз още нищо не съм купила,но семейството ми пазарува дрешки вече,само не ми ги дават вкъи,щото не било хубаво,та..има още време за пазар според мен,в седмия месец мисля да започна пазара.

# 84
  • Мнения: 421
Аз си купих едни топлинки  Blush

Сладурке,наистина е добре да се консултираш с още един лекар преди да започнеш да пиеш такива сериозни лекарства.Единственото,което е хубаво наистина да направиш - е да не се натоварваш Simple Smile

Аз днес сенаговорих едно хубаво с една приятелка,която има момиченце на 4годинки... та днес разбрах,че не е могла да забременее 10години!  Така,че момичета- пазете се,глезете се,и се усмихвайте много много през тези 9месеца,защото те са божи дар!

А....това с краченцето на корема реална снимка  newsm78 ли е? На мен не ми се вярва
 

# 85
  • Мнения: 421
Хей Simple Smile много се затишихте...
Мен са ме обвзели пак римите! И от няколко часа творя и се ровя в дръгия форум,в който влизам...за поетите Simple Smile

та... написах първото си стихче за беба! До сега всичките ми стихове са все тъжни и мрачни...защото все тогава ме обвзема  музата,когато съм тъжна,но ето,че тази вечер нещатат се попромениха.
   Тайнствени са тези сили
  дето ме обвземат,мили!
  Това,което с тебе сътворихме...
 Това,което на света дарихме!

Живота малък,тихо притаен
на топло и уютно с дъх стаен
очаква в живота да се впусне бясно
че сега...в коремчето е тясно
!
[/b]

# 86
  • Мнения: 3 430
ProstoAz,наистина ме изненадваш и имаш заложби за поет Flutter Чак се почувствах виновна,че не ми идват такива мили думички и на мене Embarassed Flutter

# 87
  • Мнения: 827
БРАВО ProstoAz  smile3501 Страхотно е!!!!Ама ние днеска май доста сме закъсняли със съня.

# 88
  • Мнения: 1 147
Момичета, разбирам ви, че сте разочаровани от здравната система, но имайте предвид, че на други места проследяването на бременността е под всякаква критика.
В Щатите, не можеш да стигнеш до лекар преди да си в 8-ма седмица на бременността, просто не ти записват час. Полагат ти се два видеозона за цялата бременност, един между 8-ма и 12-та седмица, за установяване на бременността, и после един в 8-ми месец. Прави се фетална морфология в пети месец. Феталната морфология се прави от рентгенолог, който няма право да ти коментира резултатите, т.е. праща всичко на лекаря ти, но по време на самия преглед почти нищо не обяснява. Говоря за много добра медицинска застраховка, която струва около 400 долара на месец. Прегледите са веднъж на 4-6 седмици, взимат всеки път кръв и урина, мерят те на кантар, мерят ти кръвно, следят тоновете на детето. Прегледът продължава около 15 минути, в най-добрия случай.

# 89
  • Мнения: 7
Ама днес сме били петък 13-ти!  Joy Я да видим какво ли ще ни се случи,аз обаче не съм суеверна.

Общи условия

Активация на акаунт