Завишен Пролактин !?

  • 60 491
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 365
имам повишен пролактин. на последното изследване стойността му беше 1043,7. от 2 месеца пия парлодел по схема:
15 дни х 1/2
15 дни 2 пъти х 1/2
след това 3 пъти по 1/2

чувствам се адски зле. направо съм като парцал. чак сърцебиене май нямам обаче отпадналост, виене на свят, няколко кг нагоре...и др.хубави неща. та звъня значи на ендокриноложката назначила ми лечението и й казвам какъв е случая. питам я дали да си пусна контролно пролактин да видиме дали лечението има ефект изощо или само си гълтам лекарства без смисъл. питам я дали в случай че няма ефект да го сменя и с какво. нейните отговори:
няма смисъл от изследване само след 2 месеца-няма да е мръднал пролактина. трябва да минат поне 6 месеца и тогава контролно изследване.
ако се чувствам толкова зле от пролактина да го сменя с достинекс. могат да се сменят от днес за утре защото са на една основа (бромокриптин) и няма проблем. да пия достинекса по 1 таблетка дневно. леко се опулвам и й казвам, че съм чула че се пие в по-малки дози - 1/2 до 1 таблетка на седмица. тя ми се сопва и ми заявява че няма такова нещо.

е сега се чудя кой не е добре-лекарката ли, аз ли...и също така се чудя лечението с парлодел дали е подходящо и въобще много неща се чудя. моля кажете ми вие вашето мнение. щото наистина вече ми писна от "лекари"

# 31
  • Мнения: 7 803
при мен подейства половин месец парлодел и 2 месеца достинекс и се беШе оправил като достинекса го пиех 2 пъти седмично по половин таблетка и на опаковката пиШе така
моето мнение е да смениШ лекарката

# 32
  • Мнения: 365
и аз всъщност за това си мисля. кажи моля те по каква схема пи парлодела и от днес за вчера ли смени двете лекарства. мерси

# 33
  • Мнения: 7 803
парлодела 3 х 1
веднага го смених беz някакви специални подготовки доктора ми каzа сряда и събота аz бях при него в понеделник вторник не пих и в сряда почнах достинекса и от него се чуствах като човек нямах никакви странични ефекти след 2 месеца 1 опаковка ми правиха иzследвания и не бяха наред искаха да ме праЩат в специалиzирана клиника, но аz имах някакво предчуствие и доктора се съгласи следваЩия месец на оЩе едно иzследване и то се окаzа супер  Simple Smile
успех дано се оправиШ скоро

# 34
  • Русе
  • Мнения: 526
На мен пък ми изписаха Бромокриптин по следната схема:
5 дни 2 х половин таблетка - от 5-ия ден на цикъла
следващите дни 3 х половин таблетка и така докато дойде следващия М и по време на него. След като свърши-контрола на Пролактина.  
   Докторът ми каза също да пия Клостилбегит и Дуфастон едновременно с Бромокриптина за да имам по-бърз ефект. Според него трябва за един-два месеца да се нормализира нивото на пролактина. Все пак той не е чак толкова висок, като го сравнявам с нивото на другите момичета, които пишат тука във форума-точно 777 е.

# 35
  • Мнения: 7 803
това ми zвучи глупаво Клостилбегит можеШ да го пиеШ само 3 месеца и няма ниЩо обЩо с пролактина Imp

# 36
  • София
  • Мнения: 2 686
А какви са ви референтните стойности за пролактина? Защото моят съм го изследвала 2 пъти и е около 27, при референтни стойности 2.7 - 18.1.

# 37
  • Мнения: 7 803
ами на мен не ми ги каzаха  Embarassed

# 38
  • Мнения: 365
в майчин дом - 59,3-619
при цингилов (онкологията) - 35-470
в цибалаб - 127-637

както виждаш доста различни. това е защото всяка лаборатория работи с различни реактиви и приемат стойностите на самия реактив.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 526
В лабораторията, където ми изследваха пролактина  стойностите са 72 - 511 mk E/ml - аз имам 777 и според гинеколога завишението не е голямо. Само че още чакам М да дойде и не мога да започна лечението.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз също имах завишех Пролактин-619(72-511) и трябваше да пия Бромокриптин,но го пих само 2 дни ,защото ужасно зле се чувствах и повръщах.След като реших,че няма да го пия ,отидох при един гинеколог,който вече е пенсионер,но е и фитотерапевт.Той ми даде едни билки,които да пия всеки ден и сега Пролактина ми е 242-това изследване е правено преди 5 дена в 2 различни лаборатории,по препоръка на лекаря ми.

# 41
Aз пък не съм си изследвала пролактина,никой лекар не ми е назначил,а цикъла ми е редовен,но оскъден.Ангелче,боляха ли те гърдите ,когато имаше висок пролактин?  
Поздрави
от мен  261uu

# 42
  • Мнения: 7 803
да болят гърдите доста даже като стиснеШ zърната по силно се обраzува миниатюрна капка това по принцип е типично само zа кърмачки и е приzнак zа висок пролактин на мен така ми го откриха после правих иzследвания

# 43
  • Мнения: 365
пък мен ме болят само около овулация и като ми приближава да ми идва. а при стискане нищо не излиза. откри се при профилактична проверка на хормоните.

# 44
  • Мнения: 7 803
а ти пробвала ли си?
не каzвам че тече или неЩо подобно капката е доста миниатюрна
нали zнаеШ че пролактина е отговорен zа кърмата Simple Smile  както zа  тумори  Sad

Общи условия

Активация на акаунт