Отговори
# 240
  • Мнения: 1 212
Магеста, аз пък на теб завидях, благородно! За спането - как ми се иска и аз да мога така през деня!
Бетти, ами на мен като не ми дават през нощта - през деня спя  Wink
Хайде , че чакаме мома Ема на Vidri4ka да ни навести и да я водим в парка ... до после  Grinning

# 241
  • Мнения: 1 313
Не бъди безчуствен и изпрати тази снимка на своите приятели, та и те да станат очевидци на тази неправда.
http://i.data.bg/07/07/04/447311_orig.jpg
Eй са' я мяткам на мъжа ми ..... той много би и влезъл в положение на девойката   Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes    Grinning
Оооооооооооо и моя и моя WinkКато се прибере ще му я покажа и със сигурност ще се изюрка да и помогне hahaha
Ми то като я гледа човек ех, ех  жал да му стане.... Mr. Green

# 242
  • Мнения: 535
Здравейте  Hug
Почти цялата тема пропуснах и докато ви изчета  ooooh!
Много ми стана забавно за никовете, браво на Поли   за идеята   bouquet
Аз съм di_ от Дияна, всичко около името ми беше заето, та и аз не знам как ми хрумна в момента  newsm78
Ние бяхме една седмица при свеки,защото сестра ми се разболя от летния грип  Cry От вчера сме си вкъщи, обаче Велючито е с температура Cry Два пъти вдига 38.0, а постоянно има около 37.2-37.5 Други признаци няма, дори е весела. Но я заведохме все пак на лекар -има вирусна херпангина  Cry За сега ще се лекуваме само с имуностимуланти, дано да се разминем с това  Praynig
Детелинке , радвам се, че си успяла да го кърмиш до сега детенцето  Hug Аз мислех, че отдавна си се отказала, браво  Hug
Ники, честито   bouquet

# 243
  • София
  • Мнения: 1 424
di_, по какво разбраха, че е вирусна херпангина?защото и ния има малко температура чат - пат - 37. 1, 2. друго й няма. и според педито нищо й няма, ама аз да питам newsm78

# 244
  • Мнения: 1 483
Ами да ви кажа изяде си Александърчо гриста с огроооомно желание и апетит.Ами купих пшенична обикновенна грис(аз и незнаех че има и за бебета),сварих я с малко мляко и вода,а вътре настъргах и малко круша.Стана --ЧУУДО  chef

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ха мерси за колата, дано излезе читава. Ама тя не е нова бе, втора ръка. Ама важното е да ни кара насам натам, че много ми липсваха пътуванията от как се е родил малкия звяр. Още не сме я взели, щото и ги няма документите от Италия и няма номера, а без номера нищо не можем да я правим, а пък аз вече напирам да си пътувам по моя край и се нервя така, като се проточват нещата.

Ето я: http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&ac … 79&f1=details

А Петър /ма наистина Петър-звяра/ днес ми скъса нервите  Sad Не ще да суче цяяяяял ден, та наместо да си почивам, да гледкам телевизия или това онова, на мен нон стоп ми се налагаше да се цедя, че иначе пък ще експлоадирам..... И цял ден с помпата.... #Cussing out Кърма си имам, ама кво му става на това дете.....цедя и давам с лъжичка и така днес около 4-5 пъти  #Crazy Ако беше малко по-голям с кеф щях да го напляскам по дупето......

Ся да ви питам няколко неща, че нещо се поомотах напоследък:

1.
Днес ядохме пюре от пиле с нещо си /картофи и моркови май - захранила съм с тях/
Знам, че месното пюре се дава през ден нали?! Редувам един ден зеленчуково, един ден месно.
Е не ми е ясно, ако реша да въведа нов зеленчук - чушка например, как да я въведа, като днес ако я дам, утре ще ядем месно пюре, а вдругиден пак чушка.......въвеждането на чушката става през ден.....нещо не ми се връзва.....
Ся ако си ги прая в къщи пюретата разбирам - към вече яденото пиле /примерно/ ще добавя новия зеленчук, ама аз ги купувам и рядко намирам комбинации, които да ме удовлетворяватот въведени вече храни/ и не мога да я реша таз мойта чуденка.....
Хм до сега всичко въвеждах както трябва - стриктно, по едно ново нещо на ден, кат си му е реда....ама да зема го карам, едно към гьотере вече ли?!  newsm78 Той  Петър не ми е правил реакция към храна......та май ще го подкарам, както ми дойде макар, че не ми се щеше.......
Я кажете вие как процедирате? По скоро тези, които купуват готови пюрета. Незнам дали въобще ме разбрахте  Thinking То и аз едно питане съм направила, леле-мале.

2.
А и още нещо - тъй като днес се цедих и придобих долу-горе представа от това какво количество кърма изяжда Петър за ден. Струва ми се много. Та да питам вашите бебоци колко количество кърма/АМ ядат на ден?
Щото съм чувала, че на тази възраст, бебоците трябва да сучат два пъти сутрин и вечер /аналогично АМ сутрин и вечер/ около 200 мл т.е. за деня се събира 400 мл., а Петър суче по 7-8 пъти по 80-100 мл, което грубо прави 800 мл - вижда ми се доста.

3.
И още едно питане - като давате през деня, зеленчуково или плодово пюре или каша, те със съдържание на мляко ли са или без? Това е свързано с горното питане, пак за да преценя колко мляко изяждат вашите деца, и колко моето.......


Ша ма извинявати за дългия постинг, ама толкова ми е нервно, че не се усетих как го изписах.

# 246
  • Мнения: 3 326
Ники, какво пречи да добавиш чушката към готовото пюре? Сипваш, пасираш и даваш...И през ден да я даваш - също не е проблем! Аз редувам - ден с месо, ден с жълтък. При нас, освен сутринта с попарата - във всяко друго ядене има АМ. Тъй ми рече Педито..., пък честно казано - не помня как беше при големите.

# 247
  • Мнения: 4 971
Ники, за млякото хич и идея си нямам Венета колко яде. Кърмим се през 3 часа и два пъти си дояжда съответно с пюре и с каша. Със сигурност заедно с нощното кърмене хапва повече от 400 мл.
За пюретата и новите неща - ми примерно аз как правя - ако давам пиле с картофи и моркови и искам да въведа пюре с грах да речем - слагам към първото пюре 2-3 лъжички от второто.  На следващия ден малко повече и така. Ако ще й стане много, просто махам 2-3 лъжички от месното. Дано е станало ясно.  Пък и Венета яде на два пъти тия големите пюрета, дето са по 190г.  Така че ние ядем два дни месно, два дни само зеленчуково - вместо да ги редуваме през ден.
Вече давам млечна каша, даже и с глутен. За пюретата както дойде, понякога имат нещо млечно, понякога не. Но така или иначе когато ядем пюре първо се кърмим.
Стига с тия температури бе, ЗАБРАНЯВАМ ГИ! Целувки на болните бебенца, и на останалите също! И лека и спокойна нощ!

# 248
  • София
  • Мнения: 1 424
аз малко не го спазвам правилото за през ден месо. едно бурканче го яде два дни, като давам за десерт плодово. следващите два дни давам зеленчуково пак с десерт плодово и така я карам.
за млякото не знам. нашето педи вика, че не трябвало изцяло да замества яденето с пюре и след пюретата додавам мляко - колкото иска, но не повече от 50 - 80 изпива.
а честита ви кола  bouquet аз не съм разбрала, че търсите. ние щото сме големи отворковци, купихме си кола, почнахме да продаваме старата, а на мъжа баща му си купи нова тихомълком и ни даде старата си. и сега сме с три Thinking та идеята ми е, че продаваме две бмв. загубена работа. някой ако си търси, свиркайте. и двете са много поддържани.

# 249
  • Мнения: 1 212
алексатор - чибуратор, апропо ADENA най-си ме кефеше..... Grinning
Давай на лични ако искаш за BMW тата подробности, модел, година ?
Някое да е комби ?  Wink
Nikki ,  аз мляко давам 1 път на ден / или АМ или млечна каша/ .....кърмим се задължително вечер и през нощта, а .. и на следобен сън. Аз не планирам обаче да дългокърмя .. даже ако мога и сега да го отбия , бих го направила.... ама пусто от мързел не смея.
Принципно бях питала мойта педиатЪрка като навърши Георги 6 месеца още, това дето питаш и ти  - колко млечни хранения на ден... и тя ми беше казала - може и по веднъж
....  newsm78
А за новите храни - вече направо по половин буркане ръгвам  ... ето днес ядохме спанака на ХИПП , впрочем , някой харесва ли я тази гадост ...  newsm78
Не му е вкуса на Жижи и туй то! Ама не се учудвам  - майка му до скоро нищо от зеленишите не близваше....

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 22:33 от Magesta

# 250
  • Мнения: 3 326
Чакай, бе, Ники - комби търся аз - ти къде се ръгаш като пърле пред майка си? На Пешката багажериите ще намаляват с времето (колички, коритца и др) ! Верно момичета - отесня ни нашата прекрасна Марианка! Живот и здраве - наесен ще търсим нещо като ван или поне комби, щото....напрао полудевам вече!
По тоя повод да ви се оплача - лятната количка ( чадър), я бях дала на едни близки назаем... И днес се обаждам - най любезно, да питам ползват ли я. Пък мацката направо ме сряза - че Я ПОЛЗВАЛИ и толкова ли ми е притрябвала сега - веднага? Много ми стана криво- уж близки, пък такова отношение... Още повече, двете им деца са отгледани с нашите кревати, колички и всякакви скъпи и едри неща, дрехите - да не ги споменавам въобще - тях и не искам да ми връщат! Те отлично знаят, че имаме бебе и мисля, че беше редно за това време да намерят някакъв вариант. Аз не съм я поискала през Декември, все пак - дадох достатъчно срок да вземат от друго място или да си купят (не им липсват средства). Уф, оплаках ви се - извинявайте! Преди време писах за качествените и скъпи вещи на бебето - ей такива ситуации имах предвид! Креватчето ми го върнаха с повреден механизъм за сгъване и т.н. 

# 251
  • Мнения: 132
Тая жега днес ми разтопи мозъка, та чак сега сварих да драсна ред-два.
Много се радвам за кефското изкарване на концерта на  Шаменетка, ма тя май отпрашила към моренцето.Мммм, аз пак да завидя леко Simple SmileНо като се върне ще даде подробностите.
Магеста ти пък специално да поздравиш Видричка и да ни пазите Емата с Жижо, пък него го цуни по сладкия перчем.
Пешеходке, не се коси, мила, те хората са казали с близки и роднини работа много да си нямаш. ThinkingХората все към по- лошо се менят, ей.
Ники аз освен, че кърмя (още малко,де и ще отбивам)Томи сутрин в ранни зари и вечер, когато давам зеленчуково пюре го смесвам с Ам, тоест през ден са три млечни.А кашата я давам по два пъти в седмица(и тя млечна), че последния път беше качил 800гр. #CrazyПък според мен не се вталясвай толкова с постепенността на въвеждане.Вече са големки.Аа и честита ви колица- дано е много здрава и издържлива.
Хайде лека ви от нас Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 98
Като стана въпрос за коли да се обадя и аз! Ние скоро купихме пасат комби, че с фиестата издъхвахме, общо взето само количката се хващаше там....та радвам се аз на голямата кола и ето днес стегнах багажа за морето и взехме да товарим...ми то и комбито не ми стигна.
Пешеходке направо ти се чудя как се събирате, стискам палци да се обзаведете скоро с нещо просторно. За нещата дадени назаем напълно те разбирам и на мен все ми ги връщат леко повредени и все се колебая дали да дам или да си затрая, ама  пък и сърце не ми дава като знам колко е трудно да набавиш всичко и все давам с уговорка да ми ги пазят, че и аз се надам на още отрочета живот и здраве.

# 253
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ники след първите 6 седмици от живота на бебето до навършване на 1 годинка нормалното количество мляко за деня /кърма или адапте/ е между 590 и 960 мл. Обичайно е около 750 мл на ден. След годинка до навършване на две е със 100 мл по-малко - демек между 490 и 860 мл - и средно 650 мл.
Според мен можеш между новите меса да даваш стар зеленчук. Но за месото аз знам че въвеждането му е както другите продукти - чак след като е въведено минаваш на ден месно ден зеленчуково. За последното обаче още не съм се задълбочила затова и не гарантирам.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Вредихме се ние с комбито  smile3534
Пешеходке моя пирятелка има детенце на годинка и месец и сега е бременна с второто..... та аз от далеко се подготвям, че знам ли де ше ме хване и мене кьоравото.....
Пък на вас комби нема ви свърши работа, взимайте ван или бус направо от ония седем местните

Аз не планирам обаче да дългокърмя .. даже ако мога и сега да го отбия , бих го направила.... ама пусто от мързел не смея.

Бе аз планирам да кърмя по дълго, ама ми се струва, че нема да остискам....... най-много да го отбия сега и да рахатясам, то обикновенно така става, който иска да кърми - не може, който иска да не кърми - се чуди как да отбива......
Моя мъж все се шегува, че така както постоянно се оплаквам, че я нямам кърма, я имам пък Пепи не ще да суче, така един ден съм щяла да пускам тема във форума: "Не ще да се отбие?!" Дай Боже пък му викам аз   Praynig

nevena131313 а от теб чакам снимка на Лазар за първа страничка

Пък според мен не се вталясвай толкова с постепенността на въвеждане.Вече са големки.

А аз вече не въвеждам по една лъжичка, две лъжички и т.н. ама внимавам новия продукт да е само един, ама.....вече и това се чудя дали да  го спазвам

Магеста купила съм такъв спанак на Хип, но още не съм го пробвала, а имам някакъв и на Ганчев мисля......аз също не ям зелении, но се надявам Петър да ги хапва......

Общи условия

Активация на акаунт