Половината път изминахме вече, НОЕМВРИ ще гушкаме най-сладкото бебче

  • 8 613
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 389
ами аз пък още не знам какъв цвят ще бъде моето щъркелче, важното е че лети към мен  Laughing
Момичета аз относно количките, мислех да вземем на Джордани има един модел 3 в 1, обаче чух че много запарвали и колелетата не били много добри, пък и се замислих, тоя зимен кош дали наистина имам толкова много нужда от него, то ако е студена зима едвали ще хукнем навън, сега разглеждах и други модели, впечатлих се от Chicco CT 0.2 Duo Cortina която е 2 в 1, количка и столче за кола, обаче до колкото чувам коментари този модел вече не се внасял , така че търсенето продължава, другата която много ми харесва е Peg Perego Centro Completo, до колкото разбирам било важно да се купи такава която да има напълно легнало положение, а дали всички стават и за зимни, още не знам.
Исках да ви питам относно леглата , онези сгъваемите, това само легла ли са или ако им се махне матрачето стават на кошарки или кошарката е нещо съвсем различно ?

# 16
  • Мнения: 2 126
Ще сложа списък с нещата за болницата които ще ви трябват.Ще изнамеря някой,но се чудя всички които гледам са със куп измислени и ненужни неща та може всяка от нас минала вече по пътя да редактира и накрая да оформим един стегнат списък с най-нужните неща.

Аз моят багаж си го приготвих съвсем накрая някъде в 9тия месец бях Wink

ПП. Аз ли нещо не виждам кое е новото в темичката ни?  newsm78
Хахахаха,Дес, чак сега виждам играта на думи в подписа ти! Grinning
smile3503 yes

Jutoo,я пак да те питам сега пък за стерилизатора за МВ.Аз миналият път варях в тенджера въпреки, че ми дадоха електрически стерилизатор.Сега и аз се замислям за някой за МВ и ето ти подхвана темата.КАк се ползва тва чудо?Гледам че не са и много скъпи... newsm78
А пък честно да ви кажа се замислям дали изобщо да изварявам и стерилизирам така педантично както с първото ми бебе newsm78. За гладенето вече съм решила твърдо - само от естетична гледна точка,излишни гладения твърдо НЕ Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 614
Момичетааааа, чета ви и тотално ми объркахте понятията! Както си бях избрала вече дървено легло за бебето - с много чекмеджета и повивалник, което после се преобразува в юношеско, и хоп! вие сега с тия преносими кошарки за спане и игра. Ми те много хубави и удобни ми се виждат, а аз въобще за този вариант не бях мислила....Идеално ще ми дойде, защото се очертава често да ходим по гостита за по-дълго време. Притеснява ме само това, дали могат да се използват и за сън, и за игра едновременно? Не е ли много сложно всеки път да му се маха матрачето, да се пригоди за игра, и като дойде време за сън - айде обратно всичко - матраче, чаршафчета и т.н. Мамите с опит - казвайте какво да правим, че без вас сме загубени.
Иначе на мен ми допада прагматичния подход на Клер, и аз смятам да не правя излишно големи инвестиции в неща, които ще се ползват година-две. По-добре, вместо да се разхождам с количка за 1000 лева,  за тия пари да взема още нещо, което ще е от полза за детенцето. Но всеки си преценява най-добре за себе си....
Ох, да ви се оплача, сега като ходих на работа и се отбих до Личен състав да си оправя летния отпуск. И като ме наобиколиха ония ми ти жени, и всички в хор взеха да ме убеждават, че е АБСУРД да имам момиче . Много съм се била разхубавила и не знам си какво още. И как грешали лекарите /нищо че съм била на 3Д и всичко му се е видяло.../ Абе въобще, големи специалистки! И аз сега верно почнах да си мисля дали няма грешка, и няма да смея нищичко розово да си купя за бебето. Ей, опасни жени!!!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 208
Дес в юлските бебета мернах  всевъзможни списъци. Хубаво е да споделите вие с малките дечица като най-скоро преминали по тоя кое действително е нужно и кое не.

# 19
  • Мнения: 5
Привет и от  мен днес!
Аууууу голяма жега......или на мен само ми е горещо не знам- до сега се преобличах три пъти, но какво да ви кажа......днес не ми е ден явно Simple Smile
Ходих на изследвания сутринта и после викам си ще отида до КАТ(понеже трябва да си подновя книжката).Не съм Ви разказвала за предното си приключение там, но какво ли да ви и занимавам с простотии.Само ще споделя, че предния път когато ходих( преди две седмици)- стоях и чаках два часа на една опашка от 20-на човека.За цяла Варна работи само едно единствено гише за подаване на документи и не знам в колко часа трябва да отиде човек, но определено отиването ми в 15.00 беше провал.Та днес реших да отида по раничко , въоръжена с търпение.....когато се качих в колата установих , че огледалото ми е паднало  newsm78, оттам хукнах за двойно залепящо се тиксо, но нямаше резултат, но все още ентусиазирана тръгнах към КАТ пък макар и без огледало Simple Smile.Стигам и какво да ви кажа.........вътре имаше на същото онова гише поне 40 човека.Постоях 15 минутки - дори един човек не бяха обслужили.....видяха ме че съм бременна ( както и предния път между другото), но никой не реагира.Тръгнах си, то там може да се издушиш направо.Сега ще изчакам докато остана в къщи и ще пробвам пак някой друг път, но там е работата, че съм си платила........само заявлението трябва да подам.......не мога да си обясня, защо взимат на хората парите, а немогат да си направят сметка колко човека дневно могат да обслужат.Но съм решила да не се ядосвам....и без друго нищо не мога да променя:)
Колкото до кошарките и количките и аз още не съм много ориентирана.Само веднъж с таткото влязохме съвсем случайно в един магазин за такива неща, но ........сякаш още умуваме.А за списъците  аз си разпечатвам от където каквото видя и съм решила един ден да си направя свой списък, че честно казано и на мен ми се струват страшно излишни някои работи, които се пишат Simple Smile
Уж има време, а ей сега ще мине и ........тогава такова тичане ще пада, че не ми се мисли.Simple Smile
Хайде до скоро от мен!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами стерилизаторите са много лесни за употреба - измиваш шишетата и там си има едни като пръчки и ги наниваш на тях, сипваш 1 пръст вода, затваряш с капака - при мен понеже не влизаше капака на стерилизатора та бях измислила едно приспособление да затворя и пускаш на пълна мощност 5 мин и готово - и после няма нужда да ги вадиш - държиш си ги похлюпени и като притрябва - вадиш. В този на Камера влизат 5 шишета - аз ползвах Нук, но и Чико влизат. Затова сега питам за Чико. Гледам че на Чико струва около 25 лв което си е съвсем поносима цена. Виж на Авент са над 50 лв.

# 21
  • Мнения: 1 546
Я да питам от мамите с дечица дали някоя има стерилизатор за МВ на Чико. 

...Какво е МВ??? Embarassed Embarassed Blush newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 846
Ditta, МВ е микровълнова.

# 23
  • Мнения: 1 546
 Joy Joy Аз въртях, суках...викам бе нещо за Мляко и Биберон ли е... Laughingма викам си то В не Б...за вид шишета ли е... Grinning

# 24
  • Мнения: 3 416
A  то и аз си блея в старата тема и се чудя защо никой не пише Joy
относно покупките-живот и здраве като влезна в 7-ми месец тогава ще се пазарува,кошарка ще ползвам дървена останала от етърва ми,не мисля да давам излишно пари,защото знам,че в процес на очакаване на малкото ще ни трябват доста.
tsetseto,то и на мене ми казват,че корема ми бил остър,ала-бала,ама доки беше толкова сигурен на 3D,че не се съмнявам-пък вече съм си казала каквото дойде!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 846
Знаете ли, цял ден ми се върти нещо в главата, ама не мога да го формулирам съвсем точно, нито да го аргументирам. Някъде бях чела, че не било добре мястото за спане и мястото за игра да са едно и също - т.е. кошарката за игра да е отделна от тази за спане. Лично аз нямам опит в това отношение - не съм имала преносима кошарка, но просто се сетих за това нещо. Между другото повечето бебета си мразят кошарките. Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 614
Клер, и аз това си мисля, че не е много добре на едно място да спи и играе...Значи трябва да си взема една преносима кошарка за спане /да мога да си пътувам с нея/, една за игра и след една година стационарно дървено креватче.... newsm78 И къде ще ги побера толкова неща?....Съвсем се обърках вече.
Сладурке, какво стана с твоите неразположения, добре ли си вече?

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
А защо трябва да играе в кошарката? Аз я ползвах само за спане и евентуално ако искам да свърша нещо, за да не запълзи на някъде. През другото време и постилах одеало на земята и там си играеше.

# 28
  • Мнения: 3 416
tsesteto,мерси за въпроса! Та..пак си усещам същите неща,но нямам други оплаквания освен,че ме е страх да се понапъна малко,но страха от приема на тежки лекарства е по-голям,в началото на август си вземам отпуската и няма да работя повече,дотогава ще се търпи.

# 29
  • Мнения: 3 205
Писах, писах и познайте кой дойде и ми рестртира компютъра  hahaha
За кошарите - никога не ми е хрумвало да имам отделни кошари за спане и игра... както и да махам нещо от кошарата, специално за да играе Иво там. Единствено слагам един куп играчки върху повивалника, мия му краката, ако са мръсни и го зарязвам вътре да се спасява. Няма как да изпадне навън или да се заклещи някъде, а ако падне вътре, навсякъде му е мекичко и няма как да се удари. Ползвам я не толкова за игра, колкото да мога да направя нещо на котлона, да измия чиниите или - и аз съм човек - да ида до тоалетната или да взема един душ. Никога не оставям Иво вътре за дълго време, защото ми е като затвор - не ми е типично за едно малко дете над 8 месеца да седи кротко на едно място за дълго време. Доставила съм си това удоволствие квартирата ми да е почти без мебели, обезопасено е и пускам Иво да щурее и да се развива навсякъде през деня. И може би затова не си мрази кошарата, даже напротив - като му се доспи, сам ходи там и ми сочи да му отворя ципа, за да си влезе и да се паркира  Mr. Green
Друго удобно на преносимите кошари е, че ако детето спи от 12 до 2 примерно и съседите от долния етаж решат ама точно в тоя момент да си правят ремонт точно под спалнята ти, проблемът е никакъв - хващаш кошарата и я местиш без усилия в друга по-тиха  стая.

Аз ползвах за стерилизация студен разтвор на Чико. Но то аз не съм и стерилизирала толкова де, само биба-залъгалка и тук-таме някоя играчка до 6-я месец. Даже ми остана част от разтвора и го подарих да не се хаби.

Общи условия

Активация на акаунт