Пъчим гордо СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ тумбаци, още малко мами-юнаци!

  • 27 178
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 518
Весела, не се тъпча, просто без месо не мога да се наям- така, че поне веднъж на ден трябва да ям Rolling Eyes За килограмите не се тревожа - не съм качвала килограми от последните 3 консултации насам - само коремът ми си расте...До сега съм +11 с килограмите Embarassed
И за това казвам, че страхотен канибализъм ме друса, наистина неудържим ooooh!
За потенето- от жегата съм вир вода постоянно, дори малко след като изляза от банята, така че не ми пречи Hug

# 16
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Хайде и аз - цоп в новата ни морска тема! Благодарско, Ани, здраво си си поиграла, но е станала супер  Hug !!!

Добре дошла на Ирена    bouquet !

Аз пък, не знам защо, не се потя много, само чувствам вътрешно напрежение, една жега ме избива отвътре, ама не излиза  Sad ...

# 17
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Страхотна темичка,Ани  bouquet
Нова тема,нова мама!Добре дошла на Ирена  bouquet
Приятно изкарване с нас! Hug
Инна аз също не се потя,ами само си пуфтя от жега. ooooh!

# 18
  • Мнения: 50
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но не мога да се отърва от задачи и за нета време не остава.

Прочетох предишната тема, радвам се за тези, които се чувстват добре. Иначе и аз съм в отбора на задъхващите се в леглото. Ужасно ме болят костите, кръста – абе изобщо, като легна съм като една стара баба – не мога да се обърна, не мога да стана... Трагедия съм цяла. Хемоглобинът ми се качи на 103 след една опаковка феро фолгама, което според лекарката било добре, но не и достатъчно. Така че продължавам да гълтам железарията, което си е гадно за стомаха ми, но вече като че ли свикнах. 

Някоя от варненските мами да си е записала какво точно трябва да се носи в АГ като влизаш да раждаш?  newsm78   Ще ви бъда благодарна, ако го пуснете този списък, че нещо ме е затресла истерията. Постоянно се панирам, че ще тръгна да ги раждам преждевременно тия моите мишлета и ще съм напълно неподготвена. И без това лекарите ме предупредиха, че ако всичко върви нормално, още в първите дни на 9-ия месец ще се ражда. Така че нищо чудно, както съм на опашката в списъка – да поведа хорото. Затова искам да съм готова с най-необходимото още през август.

# 19
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Franky -ти не беше ли за окръжцна болница??? newsm78
ама той твоя термин е накраяяя,има още една близнашка мама дето е в  началото на септември термин,тъй че сигурна съм че ще те изпреввари Peace
относно списъка..сега щи кажа  преди две години на мен какво ми искаха..
5 пакета  пелени..
нощници 2 бр
памперси  20-тина бройки
аз си носех чаршафи (така ми каза доктора)
лигнин  1 пакет или 2 пакета (аз сега си купих един пакет и  15 превръзки за родилки Peace)
и там другите потребности за теб за в болницата (кърпа,чаша,вилица и т.н.)

утре съм на преглед в АГ-то ще питам  акушерката  Peace Peaceдали има промени

ммм бравос бравос-нова тема ново мамче,, добре дошла миличка,само дай малко повече инфо ,годинки,град,първо бебче ли, какво е е бебчето...И се включвай яко с писането Peace

p.s.
Абе Веселче,от къде ми знаеш името бе newsm78 newsm78..напраууу ма уби с мокър парцал Joy Joy

# 20
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Аааа, Ани, ние тука сме едни агенти...., още в началото беше постнала една снимка на твойто бебче от ЗД ехограф - там ти пишеше името. И аз го запомних, понеже ми е от любимите  Hug (най-добрата ми приятелка се казва така  Heart Eyes )!

Аз забравих да ви се оплача, че мойта бебка си е напъхала краче ли, нещо друго ли, между ребрата ми и вече трети ден ме сритва яко отдясно - направо имам чувството, че ще ми посинее мястото  Crazy А довечера се надявам най-сетне да ми включат вече системата Венофер, че два-три пъти ходя до болницата и все се разминавам с мойта лекарка, ама тази вечер била нощна.

# 21
  • Мнения: 1 896
Eй, днес е супер купон, всички са тука - Трекси, Франки, нова мама. Кво праите, бе хора?
Голяма жегица верно, ама ние направихме плаж сутринта - аз само под чадъра и във водата, а таткото тича след хлапето.
sladka_mama, питала си ме за слинга защо ще си купувам - верно аз съм правила даже и за други, ама просто има някои купешки, "маркови", които са от био памук, специален начин на тъкане да се разтяга само в определена посока, а не надолу-нагоре, а и по-хубави десени. Щото тука е супер трудно да си намериш интересен и качествен плат, дето да изглежда еднакво от двете страни. Има разни варианти - с трико или с шалове от индийския ей тъй. Ама така и така нищо друго почти няма да пазарувам, а и слинг ще използвам много повече от количка, просто съм се замислила да си поръчам някой маниашки. Или поне мъжът ми от чужбинско да ми избере.
Иначе kali питаше дали се продават в магазините - не знам, но могат да се поръчват от България тукашно производство, без да ти трябва кредитна карта и т.н. Аз линка го бях дала, но ей го пак - има и информация за носенето в слинг доста хубава.

# 22
  • Мнения: 50
Нямам нищо против да ме изпреварят  Laughing Laughing Laughing Изобщо не бързам още. Искам да пораснат достатъчно тия палавници, че да не се чудя как да ги хвана, като се родят.

Ани, благодаря за списъка. Наистина питай утре има ли промени и какви са точно, че не ми се ходи за това специално до АГ. Там ще раждам аз, то и нямам друга алтернатива, заради неонатологията - ако са малки бебчетата, там ще е най-доброто място за тях. Иначе щях да избера Майчин дом или Окръжна / повече ми допадат/.

Да питам още нещо - на ръка ли ще перете дрешките, които подготвяте или в пералнята. Аз миналия път всичко перях на ръка със сапунче, но сега с това двойно количество и с големия тумбак май няма да се справя. А и няма кой да ми помогне, та ми е чудно как да процедирам.

# 23
  • Мнения: 221
       И аз успявам май да се запиша във всяка нова темичка.Браво на аni-bani . Много мами станахме и бързо свършват темите.  Grinning . Добре дошла на IrenaG .
 
      И при мен е така с недоспиването. Не само че ми измалява всичко за няколкото часа сън, но и малката винаги около 4,30-5,00часа започва да шава и не ме оставя да спя. Отделно и жегата и всяко пробуждане при задъханото завъртане от една на друга страна.... Малко остана.

# 24
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ей днес тоз нет ще ме побърка направо. #2gunfire
Тъкмо си написах отговора и нещо се прецака ужас. Sick
Та Франки и на мен ми е интересно да разбера дали се перат дрешките в  пералня в първите месеци или на ръка със сапунче.Въпреки че съм чувала че се перат първите два месеца поне на ръка.Днес правих списък с покупки живот и здраве като се роди бебока таткото и бабите да пазаруват.Оставила съм праха за пране под въпрос newsm78.По-опитните мами да споделят с нас начинаештите нещо по въпроса Praynig

# 25
  • Мнения: 690
ааа, Саморасличе, няма да се плашиш  - и аз съм + 11  Peace, пък да не са станали и повече  Embarassed
Еее, Ани, всичко знам аз, всичкоооо ...  Hug само дето не разбрах - що пък пет пакета пелени у вашто АГ  newsm78
Franky, ти така недей да бързаш да стягаш багажериите - нека се поохранят още мъниците  Mr. Green ама ти не беше ли секцио или бъркам ...
А за прането - що пък да не се пере в пералня  Thinking майките хвалят някъв прах "Сано" май беше, израелски, ама аз не виждам с какво може да е по-добър от Персил сензитив примерно  newsm78

# 26
  • Мнения: 99
Привет мами!
Супер темичка с това делфинче отпред. Браво Ани! А и нова мама си имаме. дано с всяка тема да е така, нова тема, поне една нова мама.  Добре дошла Ирена, ама защо толкова време си се крила. Я бързо да се разписваш при нас по често:)
Саморасличе хапвай си месце, така хемоглобина ти ще е добре... а не да се тъпчеш с хапчета...
За праха и аз съм в неведение, ама вчера видях този Само максима дето мамите го хвалят. И аз мисля такъв да взема, ама той много скъпичък нещо?
 Leiche честит рожден ден!!! Само хубави емоции ти желая и най-прекрасния подарък септември ( ти си знаеш Simple Smile  newsm59  Party Time Tada

# 27
  • Мнения: 368
Ани, много хубава темичка! Поздравления! Наистина замириса на моренце. Мойто дето го ходих вече отдавна се отмириса  Mr. Green
Добре дошла Ирена!   bouquet
Саморасличе, евала мацкоооо! Хапвай месце, то е страшно полезно, не се плаши. Аз все още не мога да го ям туй месо, само се насилвам от време на време, че железата ми не са в ред. За килата - аз съм + 8 кила, ще стана чудо до края:)
Оооох, много съм зле, забравих ко щях да пиша, ама нейсе. Само прехвърлям в новата тема за срещичката.

Добре, че е Катринката да следи - Лейче, честит рожден ден и от мен! Много целувки, чакаме те на среща  Hug

Среща-гореща на септемврийски мами!
Дата - 26 юли (четвъртък) - Мишока, Бенич, Кали, Bravy, Thumbelina, Hexina, Galia2007, Katrin7, Munkamm, Tiarra
Час - 18 часа (четвъртък)
Място - Дивака, Джепето. Прибавям към списъка и Папа Джо (не съм била там, но съм чувала хубави неща за него + има градина).

Ставаме силна банда шкембета! Радост за персонала


Хайде, до скоро

# 28
  • София
  • Мнения: 771
Я и аз да се запиша в новата темичка.

За пране говорите. Аз понеже обичам да пера (с пералня де  Wink) и още миналата седмица изпрах и изгладих всички бебешки дрешки, после освободих 2 шкафа за бебето и подредих всичко в очакване. Та за целта си купихот този прах "Сано максима" и омекотител на Чико. И двете ползвам за първи път, но съм много доволна. Прахът е 1,25 кг концентрат и струва 9,90 лв. Дават го достатъчен за 35 пранета от по 5 кг. Мисля, че си струва, но по-важното е, че изпира много добре. Днес пуснах едни бели панталонки, изцапани с дуди и една тениска с петна от червен сок, сложих и малко Вениш и после нямаше и следа от петната. Другите варианти за бебешки дрешки са Персил Сензитив и Тео Бебе, но вторият е слаб прах и не винаги се справя с упоритите петна.   

# 29
  • Мнения: 50
Ами и аз така ще направя - спестявате ми угризенията. Ще изпера сега купищата бодита и ританки и не знам какво си още в пералнята. А после майка ми като видна екозащитничка и привърженичка на природосъобразния начин на живот, ако дойде да ми помага - да пере със сапун.

Общи условия

Активация на акаунт