Жарко слънце вън пече - НОЕМВРИЙЧЕТО на плажа се пече!

  • 10 809
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 292
майче, честито бебе в семесйтвото   bouquet да е zдраво и родителите да са щастливи.

# 46
  • София
  • Мнения: 700
Майче,честито племенниче! Да е живо и здраво бебчето!  bouquet
От една седмица Калоян е с памперс само когато спи. Резултатът е - не казва, понякога си дърпа гащите, което значи че има пиш, но не винаги. Каним го често - понякога с резултат, понякога без. Общо взето е на късмет и изобщо не се впечатлява, че стои мокър или наакан. Аварии стават от 2 до 4 пъти дневно въпреки честото питане и канене да пишка. Памперса от следобедния и от нощния сън са пълни. Хубавото е, че поне засега не пишка когато е в количката. Чудя се дали не му е рано още  newsm78 и дали да не го отложа още малко. Или пък да не обърквам като пак му сложа памперс.

# 47
  • Мнения: 811
Ади за трети път пипна летния вирус с разстройството. Този път обаче има и повръщане  Confused Вече ще откача, а трябваше днес да правим изследвания за яслата! Не съм спала цяла нощ, щото през 10 минути сменях памперса. Отгоре на всичко личната лекарка на Ади си е сменила служебния телефон и сега не мога да се свържа, за да идем да я прегледа  Twisted Evil
Какво да правя сега с това повръщане??? Яденето дето става за разстройство Ади го повръща, ужаааасс  Cry Cry Cry

# 48
  • Мнения: 152
Здравейте.
Кити вече е на Павликени. Дано да се заздрави там и да е добре.
Благодаря за честитките за РД. Аз бях на работна среща в София и не беше много рождено, но пък вечерта беше прекрасна - колегите се постараха за това.
Доминика, купи капки против повръщане. Диди ги беше писала преди, че аз ги забравих. Само те помогнаха на Кити. И ако питаш мен не води ади повече на море, или ако ходите то не на централния варненски плаж - няма дете, което да познавам и което да не е лепнало този вирус от плажа. Много е гаден и стискам палци да не се обезводни малката, че като се сетя за Кити и ми става ужасно. Давай и през 5 мин по малко вода с хидратин алфа.

# 49
  • Мнения: 2 292
... И ако питаш мен не води ади повече на море, или ако ходите то не на централния варненски плаж - няма дете, което да познавам и което да не е лепнало този вирус от плажа. ...


И аz много се чудя, колко ли пречиствателни станции има zа каналиzационни води в България и къде ли отиват теzи води (непречистени) от крайморските ни градове  newsm78 Лично съм виждала на Влас, как се иzливат насред плажа и децата шльопкат там (zа по беzопасно)  . Как няма да лепнат вируси  newsm78

# 50
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Доминика, купи Вомитоусхил, капки. Това е хомеопатично против повръщане и гадене. Може да се дава и на бебета и на възрастни. Дано бързо оздравее Ади

# 51
  • София
  • Мнения: 700
Доминика, Натриев цитрат е лекарството за повръщане. Има и някакви свещички, но щом има разстройство не вършат работа. Дори и да не иска да яде 1-2 дни не е страшно. Важно е да приема течности  - чай от шипки или вода най-добре. Като бяхме в болницата лекарката в гастро-отделението каза, че може и студен чай Нес тий да пие - без праскова ако повече и допада като вкус. Може и глюкозен разтвор през устата за оводняване. Дано се оправи по-бързо Ади.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 075
дам, натриевия цитрат действа и то бързо...
можеш и рехидратиращ разтвор за пиене да й вземеш - по добро е от глюкозата...то е като с-ма но през устата. Хидратин елфе рuh май се казва(доколкото разчитам рецептата) - всяка доза се разтваря в 200мл вода, това Мангъров ни го беше казал при последното боледуване на Филип ако почнел да повръща...


а нес тий все пак е черен чай, аз избягвам и като здрав да му давам.....

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 12:48 от bubu_to

# 53
# 54
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравейте и от мен!
Прибрахме се за седмица в Карлово и после отпрашваме за моренцето.
Честито на който за каквото има повод!
Отивам да ви прочета назад.

# 55
  • Мнения: 1 541
Привет в поредния адски горещ ден!

Доминика, много ми е мъчно, че пак ви е пипнал този гаден летен вирус, дето всички боледуват от него, пък никой лекар не знае какво е това и как да се предпазим......Много ни е небрежно "здравоеопазването". Другите мами са спецове в тези състояния вече и са ти дали доста съвети, които аз не бих могла да допълня. Остава ми само да ви стискам палци да минава бързо и възможно най- леко   bouquet Heart Eyes

Майче, споко за писмата от банката. То това беше, защото предупреждаваха за хакери, които май напоследък доста банки са погнали и твърдят, че сменат паролите, та да им се каже старата и прочие. Други писма не сме получавали и ние.....а като се сетя само колко амбалаж събирах в Англия от писа от институции........лошо да ти стане Wink

Ох, в тия горещини само мен ли ме мързи така нелечимо.....срам ме е направо как за нищо не ми се мърда, освен за магазинки и глезотийки, а то за да стигнеш до това си трябва работаааа  Rolling Eyes

Момичета, ще си правим ли среща в близко бъдеще с вас? То ако продължават тия пекове всички ще изпозаминем на почивки и няма да го докараме до среща......

# 56
  • Мнения: 3 089
аз съм за среща в мола събота-неделя. можем да срещнем децата и после да ги метнем в детския кът и да си пием кафенцето на спокойствие, а пък какит еще им берат гайлето  Mr. Green

петра е без памперс през по-голяма част от деня, когато си е у дома. ако й се напомня честичко за гърнето, издънки няма  Peace август, когато няма да е на ясла, ще започнат яките тренировки и ще мъча махането на гащите и за времето докато спи  Peace

# 57
  • Мнения: 1 608
аз съм за среща в мола събота-неделя. можем да срещнем децата и после да ги метнем в детския кът и да си пием кафенцето на спокойствие, а пък какит еще им берат гайлето  Mr. Green
За среща не толкова гореща в мола. Peace

# 58
  • Мнения: 1 541
И аз съм ЗА мола.....само да видя дали Нана ще е навита да остане без мама до д..то си и с разни непознати каки, но ако не е ще твори нещо наоколо, пък ако е ще направо СУПЕР!
Хайде да започне преброяването на зайците  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 253
Привет и от мен. Ние с мъжа ми вчера се върнахме от морето. Ния и баба й останаха още 2 седмици и после за малко ще ги приберем в София. После към 20 Август пак ще ги закараме за още 10 тина дена и така  Simple Smile
Голям кеф е там. Къщата е супер. Даже си имахме гости – Тити и дружина  Simple Smile Не съм сваляла още снимки, надявам се да успея да свърша това днес.
Ния изкара един лек грип на морето, та пропусна няколко дни плаж. Тя го изкара за 2 дена, само с хрема и без температура, но аз все още се влача и не мога да се оправя.
В четвъртък или петък ще паля колата и ще ходя да ги видя какво правят, я мъжът ми ще посреща племенниците от Холандия и ще ги кара в Сливен при баба и при дядо. Отдавна не съм карала на толкова дълго разстояние сама, но пък преди само летях из БГ-то, така че ми е време да влизам в час Simple Smile
Четях ви аз постоянно от плажа през телефона, но нещо с постингите имах проблем и не можех да отговарям.
Сердика добре дошла в БГ-то. Номера на колата ти е като на някой от небезизвестните “бизнесмени” Wink Климатици препоръчаха ми Инверторен на Мицубиши Електрикс. Имам приятели, чието дете откакто се е родило спи на такъв климатик. Доста скъпи са, но тепърва ще проучвам цени и ще споделя.
Мече не спирай да разказваш, тъй като аз съм една от живо интересуващите се  Grinning
Гърне прогрес нямаме с гърнето, но пък махнахме памперса и без гърне Wink Научи се да казва, че й се пишка и аз я нося в душ кабината, където се изпишква с голям кеф. Е след това следва миене, защото не дава да я държа, а пишка права, но аз и на това съм доволна. Най-странното е, че казва вече и “ако” и при това действие дава да я държиш над тоалетната чиния и гледа с интерес какво се случва. Аварии почти няма, но гледам да я подсещам на 1,5 да пишка. Аз направо се бях отчаяла по едно време и ми беше яко писнало от напикани гащи и локви из къщата, ама откакто открих душ кабината нещата просто изведнъж се оправиха. Сега слагам памперс само когато спи.
Като се върнат в София мисля и аз да купувам приспособление за тоалетна чиния, но засега не бързам, за да затвърдим постигнатото.
Майче честито ти племениче! Да е живо и здраво!
Сисси Ния не спи на възглавница. Когато няма изворна вода наблизо давам минерална, но това се случва само ако сме навън. В къщи винаги имаме изворна вода. Чешмяна аз самата не пия и на Ния също не давам, особено когато сме на море.

Общи условия

Активация на акаунт