Жега е голяма вънка, СЕПТЕМВРИЙЧЕТО обаче хич не мрънка!

  • 12 761
  • 274
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 149
Кузманка - когато ни беше налегнал вирусът с ужасното разстройство смектата не ни помогна.Купихме едни прахчета хидрасек от 10 мг. и и дадох 1/2 сутринта и 1/2 вечерта.Веднага ни пресече.Освен това докато не спря разстройството папкахме само лечебната храна на Милупа.
Ирини -мога да си представя какво си преживяла.Винаги ме е хващало страх от историите за забелване на пишлета и съм чувствала облекчение ,че няма да ми се налага да правя подобно нещо.
За кухнята -аз я спрях от известно време и мисля да и готвя поне до Септември.Тъй като съм на работа през деня приготвям храната от вечерта и я съхранявам в хладилника.Менюто гледам да е възможно най-разнообразно -пиле с ориз,картофи с грах и моркови,крем супа от тиквички ,въобще каквото ми дойде на ум.Варя без сол ,прибавям малко зехтин и пасирам или намачквам.На последък добавям и малко пресни подправки -копър и магданоз.Дария хапва всичко.В Неделя винаги приготвям риба.Татито намери миналата седмица пресни сьомги и Дарка много ги хареса.И ние още сме на 5 хранения ,като последното е мляко.Не знам кога трябва да го заменя.
За съжаление обаче сме малко назад с по-твърдата храна ,имам в предвид на по-големи парченаца.Тук вината е изцяло моя защото все пасирвам всичко.Когато малката усети нещо по-едро в устата си и прави едни физиономии  Laughing
Днес съвсем случайно попаднах на една марка кисело мляко със жива закваска и много ми хареса.На Дария също.Казва се Фермерско.Може и вие да го пробвате.
Сега ви оставям,че малката ме вика.

# 31
  • Мнения: 5 316
cazo,  да те питам всеки ден ли й готвиш и ако да и вие ли ядете същото или готвиш отделно? Чудя се като нашия тати няма да яде това което правя за децата как ще се разберем. Не мога всеки ден да им готвя по 200 гр ядене,а замразено не ми харесва нищо.

# 32
  • Мнения: 149
Djina - за жалост готвя всяка вечер Sad
Ние с татито хапваме друга храна - с доста подправки ,а често ядем суха храна защото просто не остава време -я някоя пица,я някой полуфабрикат.
Купих си еднамалка тенджерка и в нея готвя за Дарка за едно ядене.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Здравейте в този горещ съботен ден!

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ МЪНИЦИ И ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ!


irinii , направо ме побиха тръпки от тази история! Горкичкият Спаси.... Shocked...
представям си как се е чувствал, а и вие покрай него! Дано по-бързо да му мине и наистина не е нещо сериозно!
И ние като  tzvety се доникъде със забелването! Напреднала съм съвсем малко и до там...преди ме изтрайваше като правех продецурата, но сега се нервира, защото му преча на играта с водата... newsm78
Кузманка , на нас също не е помагала ентерола и лечебната храна на Милупа. Но е много важно да не й даваш друга храна докато се оправи!
cazo, Djina - аз от другата седмица ще давам и 3-те яденета от кухнята, но и ние се на 5-кратно хранене все още - вечер без млякото трудно заспиваме!
Аз не му готвя / с изключение на 5-6 пъти, когато съм давала бульон/ и не мисля че ще се справям по-добре от кухнята. Освен държавната тук има вече 2-3 частни, които ти носят храната вкъщи и през уикенда, така че ....това ми е спасението!

# 34
  • Мнения: 186
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА И ПРЕКРАСНИ БЕБЧЕТА!
Не съм се включвала от мнооооого теми. Първо искам да ви нацелувам   love001 , да драсна ние как сме, после ще ви прочета до някъде- да видя как сте.
Хари расте и хубавее. Не желае да пълзи, а само да ходи. Пускам го прав до диван, маса, спалня или стол и той започва да си обикаля до където има опора и се прехвърля на съседна опора. "Чете" много списания с уста. Дистанционното и истинския, а не детския, GSM са най-любимите му вещи. Има си само 2 зъбчета от долу, които се появиха в края на май. Казва тата на баща си и баба на баба си съвсем съзнателно, но не много често, обикновено, когато се отдалечават.  Косата му стана дълга и се къдри около ушите. Още не съм го постригвала. Ще ходим на второ море през август. Много се вълнувам, защото за първи път ще се съберем 5-те приятелки-3 с бебета и едната, която омъжихме миналата седмица. Ще има и още 10-тина семейства с деца.

Хари беше с температура във вторник и сряда. Отново не стана ясно от какво е, също като предния път (предишния път беше може би: претопляне, зъби, риба за първи път или 6-та болест, но обрива беше като от претопляне или реакция от храна и изчезна много бързо, за разлика от 6-тата б.)- претопляне, зъби или този път може би херп ангина , защото имало някакво миниатюрно бяло пенънце на едната дъга на гърлото. В петък петънцето го нямаше, но имало някакъв миниатюрен израстък на дъгата. Мисля, че и аз го видях. Иначе от 3 дни няма темп, жиднерадостен е, но доста киселее и мрънка и не иска много да се храни, което отново насочва нещата към жегата, гърлото или зъбите. Горният венец е леко подут и Хари не дава да го пипам. Май ще трябва да мина през УНГ за гърлото.     

Аз много бачкам. Днес започна едно голямо мероприятие, което свършва утре вечер. В понеделник преди обяд има друго, в четвъртък вечерта трето.... А иначе от понеделник трябва да се връщам съвсем истински на работа- 9-темесеца мачйчинство и отпуската за 2006 г. свършиха.     #Cussing out Едната от трите ми асистентки (най-печената) получи предложение от шефовете за друг сектор, който я вълнува и сега е в размисли. Хем й желая успех, хем ми се иска да си остане при мен. Ако реши да приеме, аз оставам с двете нови девойки, които са на по-малко от 2 месеца и още не се справят добре...

Е, стана дълго, извинете.Целувки. Отивам да ви чета.

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 23:06 от Lulova

# 35
  • Мнения: 4 451
Добър вечер, сладурки!
Някакъв ад е днес тук. В 11ч. водихме Мимката на психолог в Пловдив. Докато я чакахме да и свърши урока, ние с мъжа ми пихме кафе на едно приятно и сенчесто заведение. После обядвахме тримката в един ресторант в нашият град. След тежката нощ, успях да релаксирам.  Grinning Снощи Мими заспа чак в 02ч. Shocked, а Веселушка ме вдигна сутринта в 6ч. Чувствах се като парцал, меко казано. Нооо, следобяд легнах уж само да подремна и откарах цели 4часа сън. Shocked Embarassed Да ми е живо и здраво мъжлето, много ми помага.  Wink
А утре мислим да отскочим до Кукленският манастир "Свети Дамян и Кузма", за да го видим, че имаме идея следващият месец да кръщаваме малката там. Мими кръстихме на Бачковският манастир, но сега ми се иска да е на по-различно място. Окончателно решение не сме взели.
Ох, irinii, като разказваш как плаче Спаси от болка и ми става много мъчно за детенце. Стискам палци и се моля всичко бързо да се оправя. Да се успокоите всички у дома. Прегръщам те! Hug
Djina, и в нашият малък град си нямаме такива забавления за дечицата. Confused Имам страхотна идея за заведение с детски кът и мини зоологическа градина, но за сега нямам възможност да я осъществя. Но вярвам, че един ден ще стане. Аз си гоня целите. Wink
А какво да им готвиш на сладурите? Има една малка книжка "130 рецепти за моето бебе", издание е на сп. "Моето бебе и аз" и беше подарък в един от броевете. Има страхотни идеи. Виждала съм я да я продават в Пловдив, ако искаш мога да ти я купя и да я изпратя.
Кузманка, тук при нас яденетата са си три на брой. Имам  предвид от кухнята. Супа, основно и десерт. И трите ги оползотворяваме. Е, в началото ми оставаше и я бях записала през ден, но от известно време взимам всеки ден.
steli-ssd за съжаление и Веси не заспива без порцията си мляко вечер. Confused Че и в полунощ пие даже. Thinking
Ех, събуди се, отивам да я дундуркам. В тези жеги спи ли се?
Лека нощ! Целувам ви!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 249
Хай момичета-кокичета Simple Smile
Аз тази ве1ер съм самотна-Мартин е нощна смяна, а Хриси при баба и споделям вашата компания.
Снощи изкарахме супер на рождения ден. Още повече, че имаше троен повод-кумците на рожденика се сдобиха с близнаци и единия близнак ще носи името на рожденика Simple Smile
 Иначе днес ние бяхме отново на басейна на Кубратово-ако иска някой може да ни придружи Simple SmileЕто къде се печем, а утре ще има и повече снимки...Още не бях опънала чаршията и Хриси хвана пътя-викам чакай да видим къде ще иде-представете си един клатещ памперс устремен към басейна, без дори и да види следва ли го някой...на косъм го хванах-е беше влязал с дрехите, но съвсем с началото...
И днес за да не останем по-назад от Здравко и Ивайла-ядохме крем Нивеа....
Ирини, надявам се достойнството на Спаси да се подобрява...
За яденето - ми ние едно трудно ядем, камоли първо второ и трето Sad
Е, лека засега Simple Smile

# 37
  • Мнения: 215
Хайде да направя и аз компания на неспящите и самотните....
Само да си сипя една биричка и идвам!
Никога не е нито прекалено късно, нито прекалено рано за бира...Айде, наздраве!

Ауу, таман щях да ви казвам, че и аз съм сама тази вечер, че Димитър отиде да се види с моето любимо Гоше, което се върна днес от Англия и той взе, че се прибра... много му било шумно - като дискотека било... Пфу, много смотан тоя моя Митя  ooooh! - дай му ракия и Pink Floyd и не го занимавай с дискотеки. Много късно стана - иначе, набързо щях да го сменя. Ама карай - утре ще се видя аз с Гошето, че да може и Йоанче да дойде.  Wink
Иначе аз днес, както си седях и ме осени идея  Bulb - да вземе да клъцна аз бритона на Тръцито, че много порасна и и влиза в очите. И хоп - речено сторено. На мен лично, крайния резултат много ми хареса /малко прилича на Иванушка-Глупака, ама съвсем малкоо/, ама другите като я видяха, хич не останаха очаровани. Димитър даже ме обвини, че съм се бъзикала с детето. Rolling Eyes Grinning Утре ще ви покажа снимка, че сега нямам фото под ръка photo....
irinii - как е малкият, сладък Спаси сега? Миличкия... - Йоанче му праща целувка
Lulova - айде бе, къде ходиш ти? Където и да ходиш - минаваш после тука на отчет. Подробен. Mr. Green Дано Хари е вече ОК и повече никакви неразположения!
Djina - днес няма ли нова пакост от сладурите? Еййй - жалко.
Ави - ще направим организация септември...
За албумчето - права е Щастливка, голяма лудница е там, което предполагам е причината рядко да слагате снимки, да хвърляме по едно око на бебоците. Предлагам, да оставим положенито така още месец, два и после да направим направо ново. Нова година - нов късмет - нов албум  Mr. Green
Ех, още нещо щях да казвам, но нещо ме влече да ходя да си лягам аз при онуй хубаво момче, дето се прибра преди малко, затуй ви казвам лека нощ и до утре!

# 38
  • Мнения: 154
   Добро утро !

Как сте днес ?

Аз изпратих Габи с баба и дядо на разходка и сега доволно отпивам от топлото кафенце и се наслаждавам на приятния миг!  Hug Между другото ние все още сме в Ст. Загора   Mr. Green ,решихме да поостанем още малко. Laughing  Вчера следобяд си  спретнахме една много приятна срещичка с  ive1ina  и Станиславчо   Peace  , мтого са готини   bouquet  . Изкарахме си страхотно,малките се харесаха ,ще се възползваме от това ,че още сме тук да се видим пак  Peace.

На Габи и растат още две зъбчета  #Crazy  ,досега имаме пет ,винаги и растат по два едновременно ,  отказва да яде каквото и да било с лъжица и пие само мляко.Снощи хлипаше насън горкото. Sad
Да ви се похвалим , вчера и купихме колело за бутане, много е щастлива в него а и Стани го хареса много  Grinning .По късно ще ви покажа снимчици.
Хайде засега толкова,че отивам да се разкрасявам  Mr. Green

Хубав и усмихнат ден на всички   bouquet

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Добър ден на всички!
Нещо за разсънване:


Тук от 9-10ч започнаха жегите, вече и 2-та климатика работят, защото не се издържа....!!!  Whistling
Нашия тати и днес е на работа, но само до обяд и после сме решили да правим миниплаж на Стенли на тересата!

Lulova,  irinii - много яка банда се очертавате! Със сигурност ще си изкарате супер, после искаме доказателствата  Wink Hug

Викат ме.....чао за сега!

# 40
  • Мнения: 227
Добър ден на всички!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ МЪНИЦИ

Днес аз почвам да събирам багаж.И утре следобед или в вторник рано сутринта тръгвам за Бургас.
Мале като знам колко работа имам в града а каква жега е.

Лек и усмихнат ден.

# 41
  • Мнения: 227
Ави Страхотна е идея за общ рожден ден на малките ни сладури.Ама и аз се чудя много ни е далеч София а и  аз не знам кога ще съм на работа.Аз съм на смени и не знам какви ще са ми смените тогава.Но ще гледам снимки и духом ще съм със вас. bowuu

# 42
  • Мнения: 186
Ирини, целувам моя любимец и бързо да се оправя.
Хари от днес почва антибиотик- много кашля, нослете потече...  Cry
Фибичка, прекрасно оформление на темичката!!!
Ави, идеята ти за парти по случай първата годинка на нашите съкровища е супер! Припомням ти, обаче, че тя бе приветствана още първия път. Много мамчета я харесаха, даже Ирини предложи ако къщата й е готова-партито да е у тях на двора.
Тези, които живеят в други градове могат да си направят партита там-въпрос на желание. Или да се групират по региони. Това, че болшинството сме от София  (все пак България е 7 млн, а София- 3 млн. и така болшинството е неизбежно  Joy), не означава, че за другите бебчета не може да има парти. Можем да се организираме и да направи турне-парти на септемврийчетата-София, Пловдив, Ст. Загора, Бургас, Варна, Русе, Видин, Гоце Делчев и т.н. -6-8 големи града в поредни уикенди и който може ходи на 1, 2, 3 ... партита. Аз бих посетила 2-3 града.   

# 43
  • София
  • Мнения: 119
Привет бг мами,

Ирини, доки сигурно греши. В такова състояние едва ли е видял добре, особено щом и самият той не е сигурен. Иначе съм забелязала че докторите много обичат да режат. Някои, де. (Помня че си от докторско семейство.  Simple Smile)

Лулова, да оздравява бързо Хари! Откъде таз ангина в таз жега? Да не е от климатик?

Джина, аз вчера готвих пилешки гърди (около 300 гр.), ориз (1 каф. чашка), 1 морков, 1 стрък праз лук, 1 зелена чушка, 1 тиквичка, магданоз и рапично олио. Много й хареса на беба и на всички ни. Аз готвя ядене за всички, за да види че ядем същото. Иначе не яде. Днес захапах един кокал пиле и тя искаше същото, ама как да й дам да ръфа кокали?! Баба й готви булгур с някакви зеленчуци, но изяде само няколко лъжички. Прехвърли се на любимото си - домашна питка, а за десерт - диня. Динята я яде сама, с голямо настървение си пъха в устата парчета диня.

Обаче има нещо като разстройство. Не е съвсем, но е по-рядко акото й и не знам с какво е свързано. Дали откакто почнах да й давам по-едри парчета храна не може да ги смила, или е от студените диня и пъпеш? Може да е от това че яде с ръце, които не са първа чистота.

Мия пие (кърма, де) и пее в момента. Целувки на наборчетата!

# 44
  • Мнения: 38
Здравейте момичета ние сме почти нови или поне не от най-редовните много би ми се искало да се присъединя към вашия клуб на септемврийчето аз в темата за отчети се записах.Надявам се,че няма да досаждам много,много.

Общи условия

Активация на акаунт