Жега е голяма вънка, СЕПТЕМВРИЙЧЕТО обаче хич не мрънка!

  • 12 765
  • 274
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 123
Добре дошла мама 13! Разкажи нещо повече за вас и "досаждай" възможно най-редовно  Wink

Привет момичета  Hug. Благодаря ви за подкрепата в нашия проблем. Отокът спадна, вече не плаче като пишка, но явно нещо го дразни детето, защото като е без памперс ръчичките му са нон-стоп около пишленцето. Тази вечер по време на баня внимателно ще проверим какво е положението - направо ми се свива сърцето кат оси представя пак какво ни чака  Embarassed, но ще мине...
Днешният  ден е мноооого горещ наистина. Оставихме Спаси да се поглези при баба, а ние минахме през къщата, направихме си лежерен обяд и се прибрахме да си побъбрим и подремнек "като миналата година по това време".дали от слънцето или от снощнат асватба, но се чувствам доста снощна  Whistling Глава боли, спи ми се... Днес цикълът ми дойде за трети път - с около 2седмици закъснение /точно мъжът ми ми купи тест и потривайки ръце очакваше "хубави новини"  Grinning/
За готвенето - аз вече съм споделяла, но пак да кажа - аз му готвя и така смятам да продължавам. Като казо - приготвям нещата от вечерта. Идеи за рецепти - ами всичко, което хапваме ние, но в максимално изчистен вид. Пиле със зеленчуци,или с ориз; пюрета от зеленчуци асорти или поотделно - броколи, копривка, зелен фасул и т.н. с картоф  и сиренце; правя и нещо като миш маш, който спаси обожава - червена чушка, белен домат , картоф сипене и жълтък /зеленчуците варя на пара и пасирам, после добавям другите съставки+ магданоз/; 1 път седмично хапва бяла риба с масълце,лимон и зеленчук... десерти и малки закуски - пресни плодове, фрешове /поне по 30мл на ден/, йогурти на Нестле и кисело млекце Био с бисквитки, грис с ябълки и круши... Тестени неща хапва под формата на крекери, солети и гризини, които хрупка навън... Вчера изяде половин поничка отДънкин донът... толкова му хареса, но скоро не смятам да повтарям  Naughty

# 46
  • Мнения: 4 451
Ето ме и мен! Дзак!
Днес преди обяд ходихме тримката (с Мими) на Кукленският манастир "Свети Козма и Дамян". Искахме да поогледаме "терена" за кръщенката на Веси. Оказа се, че и двамата с мъжа ми отиваме там за първо път. Много ни хареса. Много стар манастир и всичко е много автентично запазено. До него има и приятен ресторант, където ще се почерпим след кръщенката. Избрахме датат, ще е на 26-ти август, дни преди Веси да направи годинка, защото аз много държа да е в неделя.
Хапнахме в ресторната, нали трябва да изпробваме кухнята. Grinning На Мими много и хареса, има много място за игра, полянки и... чешма. От, която тя не мръдна. И естествено, направи беля, типично в неин стил. Един човек си охлаждаше под струята едно малко шишенце с ракийка. Нашата кипра по едно време пристига с въпросното шише. Аз и се скарах (помислих, че пак е намерила някакъв боклук), защото я видях да пие от него. Shocked Казах и да го изхвърли там от където го е взела. Е, не след дълго се разбра, че Мими е извадила шишето от чешмата, опитала е съдържанието, не и е харесало, изсипала ракията и си наляла вода. Първоначално много се притесних, но човекът излезе разбран и дружно се посмяхме.
А Веси през това време беше при баба, която измори от вървене. Grinning
Добре дошла на mama_13 Hug. В никакъв случай не досаждаш, на всички ни е много приятно да си общуваме. Grinning
irinii, чудесно е, че Спаси е по-добре. Това да се чува!  Grinning Радвам се, че днес така добре сте си изкарали деня.
diman, възможно е разстройството на малката да е от студената диня. Или пък от зъбките. Добре, че са те, та да си намираме обяснение на неразположенията на дечицата ни. Simple Smile
Lulova, много съжалявам да чуя, че Хари е болен. Ще стискам палци бързо да оздравява.  Знам как се притесняваш. Прегръщам те! А кога ще правите фотосесията за корицата на сп. "Мама"? Непременно да разкажеш! Grinning
Миши06, приятен път! Много поздрави от мен на Бургас! И покрай работата, да намериш време за удоволствия.
steli-ssd, и ние си правим миниплаж, само че на двора. Grinning И двете ми сладурани много се радват.
cvetiberova и аз купих такова колело, но още не съм я слагала в него, понеже все още си поспива в количката, когато сме на вън.
Доника, ха честито ви захранване с Нивеа. hahaha
Отивам да къпя Мимозка, че утре е на градинка. Пък по-късничко пак ще ви посетя. Grinning

# 47
  • Мнения: 2 123
Марианка - мими е въздържател значи. Браво на момичето - как възрастни хора ще пият ракия по тия жеги  hahaha Радвам се, че сте се разходили добре и чакам снимки от този така интересен манастир. /за първи път го чувам/

# 48
  • Мнения: 731
Топър фечер, момичета!

Жегите наистина са ужасни!

Ирини, радвам се, че Спаси е по-добре. Днес се присетих, че един много близък наш лекар  Mr. Green, като ми даваше инструкции как да се справя със ситуацията, ми каза, че отдолу на главичката, където кожичката е прикачена, има една много малка артерия, която обаче е способна да кърви обилно, ако се засегне. Затова да не дърпам отдолу, а отгоре и отстрани. Ама, че се изказах!

Лулова, силно се надявам Хари бързо да преодолее ангината. Ужасно неприятно по принцип, а в тези жеги да не говорим! А за липсата на отзвук миналата есен, имах предвид такъв от момичетата, които не живеят в София. Знам, че хич не е лесно, но тук гъмжи от ентусиастки и ще си направим хубав купон!

Марианка, супер разходка! По-често да си правите такива!

Мама_13, добре дошла!

Хей, старозагорски приятелчета, притеснявам се за вас покрай тези пожари! Надявам се, че сте добре всички и, че скоро ситуацията ще е под контрол.

 Лека нощ на всички! Hug

Днес, иначе слънчевото ми момченце, се разплака на два пъти с тежки сълзи. Явно третото ни зъбче скоро ще пробие. Много се измъчи миличкият! Подготвена съм за нощната смяна.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 249
Добра вечер мами.
 Ние отново бяхме на басейн-то в тя жега...Много добре си изкарахме. не обсъдихме сериозно идеята ми за ден и час за плажа. Има къде да се скрие човек в тази жега.
Марианка, манастира е много хубав наистина-даваха го наскоро по телевизията. Добре, че на Мимката не и се е усладила ракията  Wink
Бързо оздравяване на Хари !
Нещо се вдъхнових и утре и аз ще готвя на Хриси.Аз по принцип му готвя и стерилизирам, когато излезне в повече.
Лека вечер Simple Smile

# 50
  • Мнения: 186
Марианка,няма да има фотосесия за корицата на сп.Мама. На корицата ще е снимката, която беше в конкурса. Вътре ще са други снимки, които съм пратила и текст, който написах. Казаха ми, че мамите сами си пишат по предварително зададени въпроси, но на мен нямало да ми задават, защото съм пишела интересно (съдят по страницата за Хари, която излезе през март). 
Хари не е болен от ангина-нищо му няма на гърлото. Така, че е някакъв неизвестен вирус. Тъпото е, че си изглежда съвсем ок-весел, без Т, не е отпаднал, днес не е кисел, само дето подкашля и му тече нослето.

# 51
  • Мнения: 4 451
Момичета, все забравям да ви покажа снимката на София на MrsG, която няма време и влиза само в Американската тема. Но обещава да ни изненада някой ден. Grinning

Lulova, наистина мислих, че правят фотосесия, след конкурса. Embarassed А ти наистина си имаш дар слово, хората си знаят какво правят. Grinning
irinii, днес не носих фотоапарат (какъв пропуск от моя страна) Embarassed, но след кръщенката непременно ще ви покажа снимки. Hug
Изобщо голям срам бера тази вечер. Май ще е по-добре да ида да си легна. hahaha

# 52
  • Мнения: 45
Честит рожден ден, Марианка! Пожелавам ти здраве, любов, много усмивки и слънце в душата!  

# 53
  • Мнения: 731
Добро утро!

Път на лъвиците, моля!

Марианка, честит рожден ден! С пожелания да си все така лъчезарна, жизнерадостна и от щастие, здраве и любов да не се отървеш!



# 54
  • Мнения: 186
Марианка, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! От сърце ти желая само прекрасни мигове със семейството ти занапред!



А за фотосесията съвсем правилно си мислела-по принцип е нормално те да я правят. Но щом и това качество ги задоволява и списанието им се купува, те си знаят най-добре.

Доника, басейна на Кубратово е едно вълшебно място!Препоръчвам го горещо на всички мами! Съвсем близо до София е (след Орландовци), даже има градски транспорт. За последно бях там през 2005 г. и не знаех, че са го оправили след наводненията. Тогава нали всички села в Нови Искър се удавиха. Трябва да планирам ходения там.   

# 55
  • Мнения: 529
                                                              Марианка, честит рожден ден!
                                    Желая ти, безкрайно много щастие на теб и цялото семейство!
                                                     

# 56
  • Мнения: 1 314
Честит рожден ден, Марианка!

Да не се отървеш от здраве и  късмет, да си винаги заобиколена от много, много обич и романтични мигове!
Весел празник!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МАРИАНКА!



За здраве чашата искряща
до дъно ще изпия аз!
Нека радост ти изпраща
съдбата всеки следваш час!

Бъди щастлива и гореща
в чувствата си, в любовта!
Всеки изгрев да посрещаш
красива, мила и добра!

Наздраве пак! Каквото пожелаеш
да стане мигом! В този ден!
Да бъдеш силна, да мечтаеш!
Наздравица за теб от мен!

Бъди щастлива!

# 58
  • Мнения: 481
Здрасти банда:)

Да ни е жива и здрава днешната рожденничка  newsm51 Щастлива, красива, обичана и обичаща и желая от все сърце Simple Smile А тази твоя лудетина, жива и здрава да е, какво ли още ще ти спретва Simple Smile

Ирини, много неприятна случка ви се е случила, добре че сте се справили бързо със ситуацията. Иначе и аз си мисля, че с това сте решили окончателно проблема със забелването. Само сега от страх да не оставите пиката пак да залепне, малко да му помине на детето и отново отваряне всеки ден  Hug

Фибичка браво за новата темичка  Peace

Ави, ама разбира се, че ще си организираме такъв празник  Mr. Green но добре че си ти да ни организираш  Hug

Двв, честит ти монитор и чакаме скоро снимки и от старата ти нова къщичка  Laughing

За манджите аз ще си мълча щото Боян вече не знам какво не е ял... Дъвче и лапа всичко от масата, готвени манджи всякакви. Но аз много не се притеснявам, защото и без друго не готвя много солено, мазно и с подправки(ужас за кулинарите Mr. Green ) , така чеее да папа и да расте детето. Та конкретни идеи искам да кажа нямам де  Wink

Доника, ми освен по съседски сряда-четвъртък-петък  Mr. Green да организираме един басейн (много са ви сладки снимките)... да кажат и другите мами кога могат!

Нашите едноседмични чествания по повод третата годинка на Ичи завършиха официално в събота с купон и за малки, и големи Simple Smile Мисля, че се получи хубаво децата вилняха на воля, а мамите и татковците на лафчета с питиета си наблюдаваха децата. Ето и малко снимчици:
1
2
3

Ние с Бобо ще си закараме колата да я погледна чич доктор и ще сме в градинката, която е зад Билата на Опълченска, та ако има желаещи там сме поне до 13ч.

Хубав ден ви пожелавам  Hug



# 59
  • София
  • Мнения: 3 249
Марианка, честит рожден ден !!!
 Желая ти всичкото щастие на света Simple Smile
Щастливка-аз всеки ден съм За басейн  Joy Очаквам и други включвания Simple Smile Добре сте отпразнували рождения ден на бате Ичи Simple Smile
Лулова, ще се радвам да се засечем някой ден на басейна. Ние като цяло ходим само там-нали ни е най-близо, а и идеален за деца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт