Убийство на плода ли е аборта ?

  • 9 570
  • 203
  •   1
Отговори
# 180
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако дъщерите ми някой ден искат съвет от мен- ще ги посъветвам да НЕ правят аборт. Наемам се да гледам внучето си ако трябва.
Моите баби са правили много аборти. Става ми гадно от този факт.

# 181
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какъв е проблема в крайна сметка , става въпрос за детето на моето дете ... А вие ще го махнете, защото не е обществено прието ли ? ... Но е прието да има деца над 50 , така ли ? ...

# 182
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами ако детето направи аборт, след който настъпят усложнения и те доведат до там, че не може да има повече деца ....тогава какво ще направиш 
От момента, в който детето е поело риска да забременее, вече нещата са излязли извън контрол, така че няма сигурно решение на проблема.
Мислиш ли, че едно момиче в 7 клас, като роди дете, макар и майка му да го отглежда, ще може да завърши училище и да бъде, като връстниците си?

# 183
  • Мнения: 14 654
Ако някой ден имам момиче и се окаже, че е забременяла на 13, 14 години, сигурно ще я заведа да направи аборт- не е нормално са става майка на такава възраст. Не вярвам и някое момиче на 14 да поиска да роди детето.

# 184
  • Мнения: 2 161
Я някоя от заклеймяващите аборта да ми кажа,ако утре дъщеря й или приятелката на сина й забренее на 13-14 какво ще прави?Ще убиете ли ембриона като муха или няма да го убиете?
Не, няма да го убия.
Ще й помагам да го отгледа, колкото и да не ми се иска да е забременявала в тази възраст.
От "хората" няма да ме е срам.

За какъв срам става въпрос?Става въпрос за това,че дете не може и не бива да гледа дете.Дори на 15,дори на 16 и 17.Това,че е допусната грешка и се е стигнало до забременяване не означава,че грешката трябва да се задълбочава.Абе изобщо ти добре ли си?Ще роди дъщеря ти като циганките,защото майка й се прави не на светица,ами направо на Светата троица.

# 185
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.. като циганките е голяма обида, нали Шанел

# 186
  • Мнения: 2 161
.. като циганките е голяма обида, нали Шанел


Да,това се хора ограничени и без всякаква информация за най- елементарните неща като предпазване от забременяване,отглеждане на деца и тн.Без да ми навирате в очите Чирков и други прогресивни цигани,защото те са еденици.

# 187
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз само ще кажа, че трябва да разглеждаме нещата с малко повече любов ... предполагам, че и твоята прабаба е раждала така, като циганките ... не ми казвай пък ти, че века е нов...е, и ... би трябвало да сме пораснали, но не сме


Пише се "едИници" ... предполагам неволна грешка

# 188
  • Мнения: 836
Я някоя от заклеймяващите аборта да ми кажа,ако утре дъщеря й или приятелката на сина й забренее на 13-14 какво ще прави?Ще убиете ли ембриона като муха или няма да го убиете?
Не, няма да го убия.
Ще й помагам да го отгледа, колкото и да не ми се иска да е забременявала в тази възраст.
От "хората" няма да ме е срам.

За какъв срам става въпрос?Става въпрос за това,че дете не може и не бива да гледа дете.Дори на 15,дори на 16 и 17.Това,че е допусната грешка и се е стигнало до забременяване не означава,че грешката трябва да се задълбочава.Абе изобщо ти добре ли си?Ще роди дъщеря ти като циганките,защото майка й се прави не на светица,ами направо на Светата троица.
Такава една "грешка" в момента стои и ти пише.

Това, че споменаваш циганките, доказва защо мислиш по този начин. Така, че въпросът ти: "За какъв срам става въпрос?" е излишен, сама си си отговорила.

Добре съм, не съм циганка и много хора са щастливи, че ме има (най-вече майка ми).

# 189
  • Мнения: 2 161
Такава една "грешка" в момента стои и ти пише.

Това, че споменаваш циганките, доказва защо мислиш по този начин. Така, че въпросът ти: "За какъв срам става въпрос?" е излишен, сама си си отговорила.

Добре съм, не съм циганка и много хора са щастливи, че ме има (най-вече майка ми).

И само защото се е случило веднъж,трябва да се случи пак?Ееее,ами прояви малко въображение.Стига си ми го тикала в очите този срам!Дете на 14-15 години как ще си отгледа детето,бе?Ще го захвърли някъде и ще поеме пътя си при първа възможност.И е нормално да е така,защото всяка възраст минава през определени етапи.И трябва да е така!Не може от детството да скочиш направо в зрелият живот.Ама като ти чета разсъжденията,едва ли разбираш какво искам да ти кажа.

# 190
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз родих на 18. Не съм се замисляла за аборт. Най-вече, защото разсъждавах с полудетски акъл. С детето ми пораснахме заедно, но определено беше на базата на проби и грешки отглеждането ни. На 15 не бих била добра майка. Едва ли бих била изобщо някаква майка.

# 191
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И на 15 е дете, а на 18 вече става голям човек  newsm78 ...

# 192
  • Мнения: 836
Какво да се случи пак?

Проблема няма една единствена страна, не е толкова елементарно, колкото се опитваш да го представиш. Ако от всяка трудност в живота си бягаш по този начин, мога само да изразя своето съжаление.

А детето, на което се налага да гледа дете, ще порасне преждевременно. След като е захвърлило куклите и си е играло "на големи".

# 193
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зависи много от човека, аз имам близък пример и затова знам, че не е страшно ... пак казвам, че въпреки всичко съм За аборта

Моята баба е родила на 16 или 17 ... живеели са сами с дядо ми, на квартира без вода в покрайнините на София ... всеки ден е ходила по един час с кофи да носи вода, докато дядо по цял ден е бил на работа ... на 18 вече е имала две деца и ги е гледала съвсем сама във въпросната квартира...на пелени ... и е отгледала две прекрасни дъщери ...за нищо не е съжалявала, тя е един щастлив и смел човек

# 194
  • Мнения: 2 161
Какво да се случи пак?

Проблема няма една единствена страна, не е толкова елементарно, колкото се опитваш да го представиш. Ако от всяка трудност в живота си бягаш по този начин, мога само да изразя своето съжаление.

А детето, на което се налага да гледа дете, ще порасне преждевременно. След като е захвърлило куклите и си е играло "на големи".


Ще насилиш детето си да порастне преждевременно?Едва се сдържам да не сложа емотикона с облещените очи.Децата не са виновни,че започват да правят секс по-рано от нас.Акселерация.

Общи условия

Активация на акаунт