Боси крачета по пясъка тичат, БУРГАСки чеда морето обичат

  • 15 849
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
до мамите хранещи с Милумил

Фридрихсдорф, 11.06.2007 - При рутинна проверка в опаковка „Милумил 1 начално мляко” са открити следи от нежелателна бактерия (Enterobacter sakazakii). При коректно приложение на продукта (съгласно упътването върху опаковката) тази бактерия не представлява опасност за здравето. От съображения за сигурност Милупа иззема адаптираното мляко за кърмачета „Милумил 1 начално мляко” с дата на годност 23.02.08.
Клиенти, които са закупили „Милумил 1” с посочения срок на годност, могат да го заменят в магазина. (но това може би важи само за Германия)
(даден е и горещ телефон в Германия, както и имейл-адрес)

Опасен ли е продуктът?
Ако продуктът се приготвя съгласно препоръките върху опаковката, е сигурен. В случай, че храната не се приготвя съобразно предписанието, може да има риск за здравето. Опасна е бактерията, но дори и в този малко вероятен случай, само за недоносени и новородени през първите 4 до 8 седмици, особено ако те са със слаба имунна система.

Колко време трае, докато се появят симптоми у моето дете?
По правило симптомите на евентуално заболяване се показват още след 2-3 дни. Ако употребявате храната по-отдавна, не съществува риск от заболяване с инфекцията на Enterobakter sakazakii.

Засегнати ли са и други продукти на Милупа?
Не. Засегнат е само „Милумил 1” със срок на годност 23.02.2008."

# 46
  • Мнения: 2 577
Sinara , що не се обади да те видя бе ???

Да за съжаление и аз нали по няколко пъти на ден минавам имам негативно мнение за служителките във въпросното помещение /не знам как да го нареча/, макар и деца там да не съм оставяла, поради неподходящата им възраст  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 164
madllen(Магдалена) от един отбор сме  Laughing

отскоро ли му ги даваш? какви и по колко?
дане би да реагира временно, тъй като е новост сокчето
от пюрето само има ли колики?
Amelia давам ги от 4 дни, засега му изцеждам по 2 лъжички горе долу,но той като ги плюе незнам какво количество гълта. Давала съм му морков,ябълка и круша. Педиатърката ми каза да започна с пюретата от 4 месец и затова сега давам само сокче. Надявам се стомахчето му по бързо да привикне към тях  и коликите да отшумят.
Солеада честит ти рожденник! Да е жив и здрав най вече,  и да слушка много!  bouquet Hug
marianamama чудесна новина! Стискаме палци всичко да е наред до раждането, а и по време на него. Praynig Hug
Мимеее а защо ти казаха да даваш първо зеленчуковите и чак с кашите плодовите пюрета? И браво за полезната информация за Милумила! Вие утре няма ли да дойдете на лекцията?
Sinara това е ужасно. Явно наистина както казваш са им недостатъчни заплатите,че да си вършат работата както трябва. Ама като не им отърва,както се казва да си потърсят друга работа. Сега е летен сезон, по Черноморието - има сумати работа. И какво им става на тези хора, да удрят чужди деца?! Едно е да се скараш -съвсем друго да удариш, да си бият техните, щом смятат ,че това е правилния начин за възпитание. #Cussing out Еле , много им се ядосвам на такива!
Вери много ми е объркано, може и заради това,че педиатърката ни не е особено словоухолива и явно вече й е омръзнало да обяснява,та ме претупа на две,на три. Думите с ченгел й ги вадя!Да съм давала сок,после пюрета, след това каши. Иди разбери как,по колко,какви,кога. Аз да нямам 10 деца,че
всичко да ми е ясно. Лекари и чудо. Ако видя много зор с коликите,може да те послушам.

# 48
  • Мнения: 5 713
Честит рожденик на Soleada!
Да е жив и здрав!


  bouquet   bouquet   bouquet

А аз в Смарти парти оставям Маги вече 3 пъти за по 2 часа. Страх ме хвана като чета. Днес я взех с ожулено / претъркано / по коляното и около пъпчето.

Я да питам сега аз какво направихте лентовите фотоапарати след като се сдобихте с цифров? Ние имаме цели 2 и се чудя дали ще има някой в днешно време, който да ги иска.

# 49
  • Мнения: 1 035
Sinara,аз никога не съм ходила в Смарти парти,но там работи една наша форумска мама,която доста рядко пише,но чете из форума.....nadi-jo се пише. Тя ми е комшийка и приятелка и с 2 ръце заставам зад нея. Peace Тя не е ударила никога своето дете(2.6г),и никога не би си позволила да удари чуждо. Мн е мила и добричка и моля те,не ги слагай всичките под един знаменател. Нямам представа какви са им заплатите,но Надето работи на две места и е доволна.... но може би другите не са.
И още нещо искам да отбележа..... когато ние си гледаме детето на площадката и то падне и се удари,го преживяваме все някак,но ако др е отговорен за нашето дете,то той няма право да прави грешки и да допуска детето ни да се нарани.  Еми така го чувствам и аз понеже съм майка и детето ми си ми е свидно,но не е правилно да мислим така. И ти ,и аз и всички тук,както и служителките в Смарти-то сме хора и всички грешим. Убедена съм,че не са направили всичко възможно  Коцето да падне с опасност да си счупи вратлето.....просто е от непредпазливост,но и ние като майки понякога сме непредпазливи. Сега сигурно ще кажеш,че говоря така ,защото не е било моето дете....Еми ОК,имаш правото да си го помислиш,но помисли какво щеше да е ако ти си на мястото на "лелките" и допуснеш нечие дете да се удари........
Незнам,не искам да се караме.... имам само хубави и весели моменти от запознанството ми с теб,но Надето ми е разказвала за такива случаи и мисля,че те не са роботи програмирани да знаят какво ще се случи с всяко едно дете след 5мин,че да го предвидят и детето да не се нарани. Peace

п.с. Изказвам само мнение...не искам да споря или да се карам Peace Peace Peace

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
madllen(Магдалена),мислех да се въздържа ,но като чета ,че си дала вече 3 вида сок ,за 4 дни реших и аз да си кажа мнението ,а пък ти ако искаш го приеми  Wink Ние също имаме горчив опит със сока,и аз пробвах да послушам педиатърката и се опитах да ме дам няколко пъти ,но резултата и при нас беше колики,че и го плюеше и дори няколко пъти повърна.Повече не опитах .Има една статия за вредата от даване на сокове в ранна възраст в библиотеката на кърмаческия ,тя съвсем ме отказа.Соковете ги въведах доста по късно  Peace,без проблем.

Захранването с храни трябва да става бавно ,защото е по-скоро привикване с храната ,а не хранене.Знам,че има майки ,които дават дори от 1 път цяло бурканче,и на децата нищо не им става,но според мен от това изникват проблеми в дългосрочен план.Тази храна е шок за стомах непривикнал на друго освен мляко.Затова трябва да се подхожда търпеливо и внимателно ,да не говорим и за друг аспект - с млякото е лесно носиш само вода ,а после лъжици ,буркани ,цапане ,лекета и т .н

# 51
  • Мнения: 164
Благодаря Гале!  HugВсяко мнение ми е от полза, а и хората са казали - "Не питай старило,питай патило"

# 52
  • Мнения: 917
Sinara аз не мога да разбера защо тия от смарти парти не дават на децата играчките, че нали затова са отишли да си играят с техните играчки. И все си мисля, че там жените които гледат децата не трябва да са "някоя форумска мама", а педагози

# 53
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Магдаленче ми незнам що така ама това била новата система.Между кашите плодови пюрета щото много дебелеели а соковете сега пък ми казаха чак след 9-тия месец  #Crazy.
аз лично пробвах така седмица давах само ябълка-посвикна.После круша-миии горе-долу ОК сега сме на морков и още се борим.Обаче като видя че има проблем я колики я повръща и спирам за ден.

# 54
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
да попитам -утре го дават по хладничко ще ходим ли в морската  Mr. Green

# 55
  • у нас
  • Мнения: 5 715


..... Убедена съм,че не са направили всичко възможно  Коцето да падне с опасност да си счупи вратлето.....просто е от непредпазливост,но и ние като майки понякога сме непредпазливи.



Тедка, не мога да ти разбера смисъла на изречението. Трябваше да направят всичко възможно да счупят врата на детето ми ли, че не ми стана ясно от по-горе написаното. Там е работата, че когато го видях да пада никоя от тях трите не се мръдна, а те бяха на не повече от метър, а аз бях извън оградата на около 2,5-3 метра.  А в крайна сметка са им оставили над 100 лв да гледат децата. Ти как смяташ, редно ли е?
Разполагам със запис и там отлично се вижда, че нито една от трите жени не се усмихва. Е, добре в крайна сметка ти си завел децата си там на РД и си ги поверил на тях, не смяташ ли че поне малко усмивки биха допренесли за по-доброто насторение на всички. То не става дума, само че парти центъра е красив и добре направен, това е само за лустро, нали атмосферата я правят работещите там. Щото ние РД можехме да го направим "на тротоара с пласмасови чашки", без да плащаме на някой да гледа децата, нали?
Там се засякохме с Вери, и тя ми каза после какво е установила като се прибрали с Маги, което го е писала по-нагоре. Аз също изразявам само мнение, защото снощи изкарах тежка нощ, и днес отиваме да лея куршум на детето си, затова че е посетило въпросното заведение.
Защото за първи път чувам, когато питам Коцето дали иска пак да отидем да си играем там - отговор НЕ! Изводите всеки си прави сам.  Peace
Не познавам въпросната дама, за която говориш,  но не е нужно и да познавам, че да се отнасят добре с децата. На такива длъжности трябва да застават лица със съотвения ценз и подход, защото най- малките са най- трудни за гледане. Как, ако ти не си педагог ще гледаш чуждите деца, еми то ако беше така нямаше да има недостиг на детски учителки за яслите и градините, щяха всички там да се натискат да бачкат - на половин ден, добра заплата, почиваш 2 дни.
Не искам да натоварвам никой с това, просто споделих какво стана вчера. Всичко останало си е за моя сметка.

Това беше първия и последния път, когато кракът ни ще стъпи там(освен ако не се смени персонала)

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 11:06 от Sinara

# 56
  • Мнения: 1 035
Sinara аз не мога да разбера защо тия от смарти парти не дават на децата играчките, че нали затова са отишли да си играят с техните играчки. И все си мисля, че там жените които гледат децата не трябва да са "някоя форумска мама", а педагози

това,че писах ,че е "форумска мама",не значи че не е педагог.
тя работи като учителка в училище,има си нужното образование и стаж... и сега лятото се хвана и в Парти смарти.   Peace

# 57
  • Мнения: 1 035
Тедка, не мога да ти разбера смисъла на изречението. Трябваше да направят всичко възможно да счупят врата на детето ми ли, че не ми стана ясно от по-горе написаното. Там е работата, че когато го видях да пада никоя от тях трите не се мръдна, а те бяха на не повече от метър, а аз бях извън оградата на около 2,5-3 метра.  А в крайна сметка са им оставили над 100 лв да гледат децата. Ти как смяташ, редно ли е? Не е редно разбира се!!!И аз не съм коравосърдечна майка,която ще стои безучастно и ще гледа как удрят детето и.....,но ти написа  доста изречения  ядосано и доста от думите ти бяха необмислени. Затова ти казах да се поставиш на тяхно място Peace А тези "над 100лв" не ги взимат "лелките" ,а детското заведение....
Разполагам със запис и там отлично се вижда, че нито една от трите жени не се усмихва. Е, добре в крайна сметка ти си завел децата си там на РД и си ги поверил на тях, не смяташ ли че поне малко усмивки биха допренесли за по-доброто насторение на всички. То не става дума, само че парти центъра е красив и добре направен, това е само за лустро, нали атмосферата я правят работещите там. Щото ние РД можехме да го направим "на тротоара с пласмасови чашки", без да плащаме на някой да гледа децата, нали?Да,мн ясно че един неусмихнат човек няма да ти направи весела атмосфера,а ти си си платил и очакваш нещо в замяна,пък било то и една усмивка поне Peace Специално пък Надя е винаги усмихната и приветлива. Мн пъти съм и оставяла щерка си да я гледа,че аз съм имала излизане и винаги ми е помагала.Обича детето ми почти като свое.Случвало се е ,да отсъстваме от града няколко дни и като се върнем,тя първо гушва Деби и едва после поздравява мен. Heart Eyes А относно РД,който описваш,сутринта и писах за твоето възмущение и тя сподели,че не е била там.
Там се засякохме с Вери, и тя ми каза после какво е установила като се прибрали с Маги, което го е писала по-нагоре. А също ми каза,че Магдалена е любимото й детенце,понеже нейната щерка е колкото Маги и почти всеки път,тя я е гледала,когато Вери и я повери.Но още веднъж казвам,че въпросния ден,тя не е била на работа.Аз също изразявам само мнение, защото снощи изкарах тежка нощ, и днес отиваме да лея куршум на детето си, затова че е посетило въпросното заведение.
Защото за първи път чувам, когато питам Коцето дали иска пак да отидем да си играем там - отговор НЕ! Изводите всеки си прави сам.  Peace
Не познавам въпросната дама, за която говориш,  но не е нужно и да познавам, че да се отнасят добре с децата. На такива длъжности трябва да застават лица със съотвения ценз и подход, защото най- малките са най- трудни за гледане. Как, ако ти не си педагог ще гледаш чуждите деца, еми то ако беше така нямаше да има недостиг на детски учителки за яслите и градините, щяха всички там да се натискат да бачкат - на половин ден, добра заплата, почиваш 2 дни.И тук ще кажа- ТЯ Е ПЕДАГОГ,и то мн добър.С две висши-начална учителка и англ.фиология и обмислят,тя да води група с английски през есента. Мн е мила и възпитава детето си като му говори мн....никакви шамари не раздава. Търпелива е и е ИДЕАЛНА  ЗА ТАЗИ РАБОТА!!! Съжалявам,ако колежките и не са Rolling Eyes
Не искам да натоварвам никой с това, просто споделих какво стана вчера. Всичко останало си е за моя сметка.

Това беше първия и последния път, когато кракът ни ще стъпи там(освен ако не се смени персонала)[/quote]

# 58
  • Мнения: 164
да попитам -утре го дават по хладничко ще ходим ли в морската  Mr. Green
Освен ,ако не познаят метериолозите,че ще се разхлади- няма да излезем. Иначе,ако е по хладно сме на линия- обичайните заподозрени, на обичайното място,по обичайното време Joy
И стига с тези спорове,моля ВИ! Личните нападки  може да си ги пишете и на лични съобщения,няма смисъл от всичко това-всеки е прав за себе си.

# 59
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Незнам на кой думите са били необмислени. Първо, защото не съм била ядосана, а притеснена. Не съм писала нещо за което да съжалявам. Ако бях ядосана, дали щях да пиша без грешки и толкова смислено, за разлика от теб



..... Убедена съм,че не са направили всичко възможно  Коцето да падне с опасност да си счупи вратлето....


Как го коментираш? Май твоето изказване е доста необмислено.

Другото което не можах да разбера какво намесваш тази въпросна съфорумка, която изобщо не е била на работа. Някой да е казал нещо за нея.
Изобщо не можах да разбера защо изписа толкова много и то излишно, аз не съм изразила мнение за нея.
Може и 5 образования да има, ама НАЧАЛНА учителка, НЯМА общо с ДЕТСКА учителка. Защото началната учителка обучава деца от 7-10 год., които могат да говорят и разбират всичко, а не деца или бебета до 2 години, които дори още не могат да говорят.

И друго не мога да разбера, тук всички си споделят и радостите и мъките. Трябва ли да се коментира дадено страдание и да го правиш още по-голямо. Защо всичко трябва да се разтегля като локум и да се стига до твоя приятелка, ама тя не била на работа. И какво от това, кой въобще говори за това. Повече нямам намерение да се занимавам с глупости, толкова сега ми се е свило сърцето, че въобще не ми е тези упреци от твоя страна. Направо съм изумена  #Crazy


не съм искала да споря, просто си изразих мнението за това, което ни се случи. А за  коментарите на другите  после не мога да нося отговорност Hug Peace

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 12:44 от Sinara

Общи условия

Активация на акаунт