ССК- Варна

  • 12 624
  • 397
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 893
тя з сутринта ли беше насрочена ? мога да и звънна, то вече е 20:30  Thinking или поне един смс ще и пратя сигура! после ще пиша  Peace

# 376
  • Мнения: 393
Иви има момченце- Боян, 3200 гр, 50 см Laughing  bouquet  bouquet
 Звучеше много добре по телефона, а малкия вече за втъри път сучел жадно Laughing Laughing Laughing

# 377
  • Мнения: 532
Иви има момченце- Боян, 3200 гр, 50 см Laughing  bouquet  bouquet
 Звучеше много добре по телефона, а малкия вече за втъри път сучел жадно Laughing Laughing Laughing


БРАВОООО! Направо дъхът ми спря, толкова се зарадвах! Оф, сякаш вчера й честитих за лентичката  Heart Eyes!

който я чува по телефона, да й предаде специални поздрави от мен, че й пожелавам леко "жонглиране" с двете малчета и едно много здраво, много послушно, много сучещо мъжкарче  Heart Eyes Hug

# 378
  • Мнения: 1 896
Супер новина! Да й е здравичко!
Ще звънна, ама утре, да ги чуя.

# 379
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Честито на Иви! Да й е жив и здрав Боян! Grinning

# 380
  • Варна
  • Мнения: 893
ехаа! бравос! да са живи и здрави  Hug  bouquet

# 381
  • Варна
  • Мнения: 5 569
Честито на Иви и на цялото семейство! Да е жив и здрав Боян.
Кърмачките какво стана щеше среща да има newsm78

# 382
  • Мнения: 663
На теб пък честита рожденичка!   bouquet
Ами хайде да се разберем нещо за среща.

# 383
  • Мнения: 2 631
Айде и аз съм "за" срещичка   bouquet

# 384
  • Мнения: 3 595
Здравейте момичета Simple Smile Благодаря за поздравленията Hug Родих в 16:25 операциите много се забавиха, но всичко мина добре. Не можаха да ми сложат спинална упойка и бях с пълна. От операция съм излязла около 17:10 и в 18:30 веднага щом знаех къде се намирах вече кърмех малкото си съкровище  Mr. Green Много приятно впечатлена съм от промените, които са настъпили през последните 2 години в болницата! Всичко, за което бяхме съобщили като забележки беше отстранено. Педиатърката, която предния път толкова ме беше ядосала с мнението си за кърменето също много е променила отношението си! Предния път трябваше да дам задължително АМ и да не кърмя по-рано от следващия ден. А този път тя каза, че препоръчва на 6 час захранване, но се съобразява и с желанието на майката. Лично тя ми го даде да засуче, когато беше на 2 часа и обясняваше на другите момичета, че може и така и така. Тя предпочита еди си как, но се смята че и другия вариант е правилен и е избор на майката как да постъпи. Двете момичета, с които родих се притесняваха за кърменето, но бях безкрайно щастлива да видя, че нито веднъж не поискаха добавка, пребориха се с всички трудности, които срещнаха и дечицата им са само на кърма както и Боби от деня на раждането  Hug Във всяка стая имаше Книга за Кърменето и видях как момичетата я четяха. Питаха акушерките, които пък отзивчиво помагаха и обясняваха. Дори за водата никой не настоява...обясняват ти че може със и без и питат как майката предпочита. В стаите имаше и плакатите за правилното поставяне на гърдата, които им носихме миналата година  Mr. Green Като изключим недостига на персонал всичко беше супер! Трябва да изчезвам до скоро  Hug

# 385
  • Мнения: 287
Здравейте моми4ета!
Иви е споменала за моя неприятен престой в АГ-то. ooooh! Ето го и целият разказ!!!
По време на Световната седмица на Кърменето 2007 бях в АГ-Варна!На 3 август родих прекрасно мом4енце ,а на 8 август ме изписаха.През целия този период аз и "съквартирантката ми"-лекар по професия,с моми4енцето й, се мъ4ехме да кърмим.Бях си взела книгата за кърменето и през сълзи ровихме в нея и търсихме начини да се справим с нелеката зада4а да кърмим новородените си бебчета!За мой късмет нещата при мен потръгнаха-беб4о захапваше добре и су4еше равномерно ,но положението при другото моми4е беше повече от критично!На всеки три часа в стаята се ревеше ,защото бебката й явно предпо4иташе големия биберон и АМ.На молбите й за съдействие и помощ от страна на акушерките се гледаше малко през пръсти.Идваха жениците на смяна ,бутаха ,пипаха ,поливаха гърдите и зърната й с мляко или вода ,пъхаха ги в устата на малката (тя не беше във възторг от това!) и казваха: "ей така пробвай няколко пъти!" и си излизаха.Зна4и ,в три4асовите паузи двете се мъ4ехме да нау4им кърмачето й да су4е ,а след огромните ни усилия и явен неуспех ,отново се стигаше до сълзи и прибягване до АМ....Няколко дни по-късно разбрахме ,4е в него време са се провеждали лекции за кърменето в сградата ,заради "световната седмица за кърменето"! Shocked Shocked Shocked..... Присъствали са само моми4етата от ВИП етажа ,които са платили за раждането си 850лв. Ние ,по здравната каса, явно трябваше да нау4им що е то кърменето ,призовавайки всичките си инстинкти на помощ!
Директорът на АГ СБАГАЛ, гр.Варна, д-р Атанасов вече е наясно с оплакването ми.Подадох писмена жалба ,но акцентирах на санитарните условия и лошото отношение на персонала към пациентките.Това ,4е не сме присъствали на лекциите за кърменето определено влезе в графата "бял кахър" Mr. Green  Д-р Атанасов ми доказа,4е не иска така да стоят нещата в повереното му бони4но заведение ,но уви-  как да нау4и целият персонал да  помага адекватно на родилките да кърмят?Явно именно тези женици трябва да ходят на гореспоменатите лекции!...
И сега ,да видим ,към кого по-нагоре мога да се обърна ,за да започнат жените във Варна да кърмят!!! Много мои приятелки не кърмят ,само защото още в болниците никой не им е обърнал внимание!!!Стигнало се е до мастит,неадекватна лекарска реакция ,антибиотици... и естествено -спиране на кърмата и ужасна следродилна депресия!!!Опитах се да запаля някои като им говорих за релактацията ,но уви- каузата ве4е е загубена!!!Момичетата отказват "да минат отново през АД-а"!
Мислех да се обадя в "Господари на ефира" ,но кой ли освен мен, кърмещата ,ще застане пред микрофона?!Вчера си помислих да подам жалба до министъра на здравеопазването ,но едва ли скоро ще попадне пред очите му!..
Кажете ми ,мами , към кого да се обърна!Определено искам и аз като вас да помогна на всички ,желаещи да кърмят!Само ,4е те са толкова много ,4е зъбчатите колела трябва да се раздвижат от много по-горно ниво.Аз ,сама, едва ли мога да направя нещо радикално!Едва преди полвин час Мис Бу ме насо4и към вашата тема и разбирам ,4е не съм сама "бойна активистка"  smile3540 Laughing Тепърва ще чета в темата и ще се запознавам с вас ,"съгражданки!" Laughing

П.П.:За да докажа ,4е феноменът неграмотни акушерки и педиатри не е слу4аен ,ще кажа ,4е в поликлиниката ,където се води малкият ,ми направиха пробно кърмене (по мое желание) ,като ми осигуриха уж свободна стая -при другата педиатърка на смяна.За 45 мин. бях подложена на такова напрежение ,4е кърменето ми беше пред провал.Подхвърляха ми се фрази с изнервен тон като:
-той май спи ,а не яде (при явно сукане от негова страна!!!!)
-явно кърмата ви е малко ,щом замервате
-сигурно нищо не наддал ,откакто е излязал от болницата
-колко време ще кърмите?нали се кърми само по 20 минути? Shocked
-защо кърмите права?как ще го накърмите така?
И хитовия въпрос:
-на колко месеца е? Joy
                            ......
Добрата новина е ,4е понякога ме удря дар-словото точно когато трябва и хи4 не им цепих басма!!! newsm53 Но какви са фактите: кърмих 45 минути само от едната гърда (тъй като ме подканиха да напусна ве4е кабинета!) и кантара показа 40мл + ;кърмих после и от другата ,само 10 мин. ,но ве4е в кабинета на моята педиатърка.Резулталтът +50мл. Т.е. общо 90мл кърма ,за бебе на възраст 11 дни.Доста добър резултат!Но ,само защото ли4ната ми педиатърка ме успокои!А ,ако си бяхме избрали д-р Х от съседния кабинет ,отдавна щяхме да сме АМ  ,а аз по-нещастна от всякога!!!

# 386
  • Мнения: 1 896
Ivy,
Страшно е сладък Боян, пу-пу-пу! Прилича на теб яко!
Здравич,
Маймуна такава, ще ти открадна аватара! Страшно як, откъде ги намираш все?
Крокодил,
Честито ти бебенце, миличка! Страхотно си постъпила, като си вдигнала пушилка и си стигнала даже до директора на болницата, така със сигурност помагаш и на други майчета, които ще попаднат там след теб. Дано има повече такива огън мацки като тебе. Адмирации!  Hug

# 387
  • Мнения: 728
Браво, Иви, много се радвам за вас! Също за положителните промени в родилното, браво!
Крокодил, браво и на теб, така трябва човек да отстоява принципите си  Hug
Аз тази година съм свръх несериозна със срещите, може би вече и не ме помните, но дано този път успея да дойда.

# 388
  • Мнения: 393
крокодил честито бебче и от мен! Много добре си се справила със ситуацията Peace А аз си мисля, че просто майките имат право на избор и като се разчуе, че стои по този начин въпроса с компетентността на персонала, с отношението им и тн, ще изберат да раждат на друго място. И по този начин АГ ще губи. Доколкото знам и в ОБ вече доста по-добре се отнасят по отношение на кърменето, така че нещата вървят към подобрение Peace
Никой не се наема да организира среща Sad Аз въобще не си знам порграмата, но например другата седмица някой делничен късен следобед как ви се струва newsm78

# 389
  • Варна
  • Мнения: 893
ние в късните следобеди не можем защото нашия татко се връща от работа към 17:00 и ни прибира да си ни гледа в къщи Flutter

никога не съм била фен на АГ и така като чета - с пълно право  Crossing Arms
няма ли някаква Европейска организация към която да се обърнем по въпроса  Thinking нали вече сме Йевропейци

Общи условия

Активация на акаунт