За "Г-жа "Министърката""

  • 7 029
  • 200
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
ок , ИЗВИНЯВАМ СЕ, става дума за детските, мисля че впредвид написаната сума, всички са ме разбрали!

Не отговори на въпроса ми!

Ти майчинство не получаваш ли?

Иначе  детските на моето дете, ги тегля един път в годината.Тогава сумата е станала към 200 и няколко лева.А с тази сума, поне можеш да купиш нещо.Плащам по-голямата част от годишната такса за уроците по английски.Но, ако ги вдигнат още малко, поне да ми покрият,като сума,цялата годишна такса,още повече ще ме устройва  Mr. Green

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 16:13 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 2 821
Ся ща лепнат за ей туй впредвид
Joy
а иначе това е много предъвквана тема и незнам какво да кажа...вече Confused

# 17
Децата не са на държавата, добре съгласна съм!!! но и децата от малцинствата не са на държавата, но тя не само ги храни, но и личните карти им издава безплатно, нямам нищо напротив но това не ни ли превръща и нас в малцинство, не мога да повярвам как всички са се примирили, дано на никои не му се налага да се оправя с 18 лв., това си е жива подигравка, поне да не ги дават, интересували ли стес е как е в други държави?Аз съм!!!

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз поне разбрах какви са надбавките, разните еднократни помощи и т.н., чак след като родих - нито съм се интересувала преди това, нито съм ги включвала тези пари в сметките си.


Така и трябва да бъде. Малко са, но няма да повярвам, ако някой ми каже, че разчита само на тях.

# 19
  • Мнения: 205
Що бе личните карти и на българчетата са без пари ,аз скоро вадих на сина ми -не се плаща първа карта

# 20
Получавам майчински ДА, но не за това става дума

# 21
  • Мнения: 24 467
Майчинството в момента ми го плащат - 180 лв, детски за 1во дете - 18лв, за 2ро - 20лв. Аз мисля, че детските трябва да се получават от всички деца, без значение какви са доходите на родителите им, ако родителите сметнат, че са много добре финансово могат да се откажат, ама нали и тези деца са на България.

Таман туй имах предвид- моите деца хич ли не са на България?
Не че нещо ще ме стоплят тези пари, но честно казано се чувствам малко принизена... Значи на държавата сме й по- малко ценни от другите, дето получават по понятни причини 4,5 и т.н. пъти по 18.00 лв. и си купуват касетофон в края на месеца, който го чупят при първо напиване и следващия месец- пак.
Ако става въпрос за социално подпомагане- нямам нищо против, нека да си е според доходите /и според други неща, но не ми се отваря приказка сега/. Но ако ще са "детски" или "семейни" добавки- нека са всички деца /или семейства/. Сумата не ме вълнува толкова, колкото прокарания по време на жълтата политика разграничителен критерий за таван на доходите, до който се получават тези средства /то пък в момента този "таван" по- скоро на мазе си мяза, ама- нейсе!/.

# 22
  • Мнения: 524
Майчинството е съвсем друго, и там нещата вървят в доста положителна насока (естествено, ако човек се осигурява на пълния си доход, а не на минимална заплата).


Изобщо не вървят в положителна посока, защото сложиха таван на майчинството от 400 лв. и платеното майчинство е вече 1 година. Така че си направете сметка, колко добре вървят нещата.

# 23
  • Мнения: 7 114
Това с тавана на майчинството съм го изтървала.
Вече не е ли 90% от дохода?

За компенсация на детските има семейно подоходно облагане, което частично компентира несправедливостта с детските.

# 24
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ти казваш, че бебето ти е на 4 месеца, а пък говориш за детски?

# 25
  • Мнения: 419
Това, което дава държавта е поощрение, знак, че е забелязала раждането на децата ни. Не е издръжка.
Не получавам детски. Означава ли, че държавата не е забелязала раждането на двете ми деца  newsm78

# 26
  • Мнения: 524
Ами какво от това че детето е на 4 месеца, детски се получават от раждането на детето.

# 27
  • Мнения: 205
Явно ,трябва да се получават от всички.

# 28
  • Мнения: 4 841
Майчинството е съвсем друго, и там нещата вървят в доста положителна насока (естествено, ако човек се осигурява на пълния си доход, а не на минимална заплата).


Изобщо не вървят в положителна посока, защото сложиха таван на майчинството от 400 лв. и платеното майчинство е вече 1 година. Така че си направете сметка, колко добре вървят нещата.

Ами аз получавах майчинство преди промените, и дори да има таван от 400 лв (това съм го пропуснала), пак е доста по-добре от 150 лв, колкото взимах аз навремето, въпреки, че и тогава се осигурявах на нормалния си доход. Това наричам положителна посока. То иначе е ясно, че винаги ще има недоволни.

# 29
  • Мнения: 524
Това, което дава държавта е поощрение, знак, че е забелязала раждането на децата ни. Не е издръжка.
Не получавам детски. Означава ли, че държавата не е забелязала раждането на двете ми деца  newsm78
Ами нали се сещаш, ако могат да минат метър.... Разкарване до социалните, молбички, някой може да се обърка и да пропусне, за тях е добре дошло.

Общи условия

Активация на акаунт