антидепресанти и забременяване ?

  • 58 698
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
То може би зависи от медикаментите, не е само до организъм. Няма организъм, който [накрая] да не клекне пред химията.

Доколкото аз знам, от транквилантите се качва, защото забавят метаболизма и човек се отпуска. Аз лично съм чувала, че от лудиомил например се трупат доста килца.

Моят съвет е, при това положение, не рискувайте да взимате решение за бременност сами. Винаги консулт с психиатър и гинеколог. Друг е въпросът, ако стане случайно.  Naughty

# 61
  • Мнения: 81
здравейте момиче аз от 3 месеца съм на АД анафранил говорих с психото и той ми каза че не е опасно да забременея и до първия месец няма опасност. Ние от отдавна работим за бебе второ и много се притеснявам да няма странични ефекти. Моля ви за ваши съвети.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Зависи от конкретното лекарство. Моето психи ми каза, че за бременни относително по-безопасен е Ципралекс, а Феварин например далеч не толкова.

За предпочитане е да не се пият хапчета изобщо през бременност, но ако без тях положението е по-зле, тогава си е наложително. Избира се по-малкото зло.

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте мили майчета,отдавна исках да се регистрирам и да споделя и моята история и заедно с това да разбера дали има и други подобни на моя случей.От година и половина съм с депресия.В началото почнах с деанксит и атракс,предписани ми от невролог,но в последствие положението ми се усложни.Вместо да се подобря аз ставах все по зле,вечер като легнех,имах чуството че ще умра,започнаха едни потъвания,направо кошмар,и така моя невролог ме прати на психиатър.Този господин ми изпиза ксанакс и стимулутон,станах още по зле,след месец минах на Бифлокс,пак същото положение,след още един месец минах на Велаксин.Е няма оправяне SadИ преди две седмици разбрах че съм бремена,обадих се на психото и той ми каза веднага да спра лекарството.Така и направих,вече десет дена не пия нищо.Немога да кажа че съм супер,понеже съм с ниско кръвно,и ми е замаяно почти всеки ден,отделно много ми се спи Simple Smile
Но пък мисля че без антидепресанта съм по добре.Поне за сега.А за самата бременост,психото ми каза че има 10%опасност.Но това ще разбера в 4месец.Дано всичк0о бъде наред Hug

# 64
  • Мнения: 100
Здравейте,всички са писали по темата за антидепресантите и бремеността,моят въпрос е дали има значение ако мъжът пие антидепресанти.дали това се отразява на бебеправенето и съответно ако стане нещо на плода дали се отразява

# 65
Здравейте, на всички настоящи и бъдещи майки.Моят въпрос май няма нищо общо с темата , зная че ще ми помогнете и реших да попитам,с приятеля ми правим бебе и пия фолиева киселина,но с нея пия още и витамини , и се притеснявам дали може това да ми навреди, предполагам ,че НЕ,но искам да съм сигурна и се доверявам на Вас по опитните жени.Благодаря за отговора и съвета предварително. Hug

# 66
  • Мнения: 397
За витамините незнам,но за фолиевата киселина знам,че я препоръчват да се пие поне 3 месеца преди забременяване та дори и през първите 3 месеца през бременността.Това е за предпазване от аномалии.

# 67
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Фолиевата може да се пие през цялата бременност, та даже и по време на кърмене  Crazy

# 68
  • Мнения: 433
Здравейте, пия АД от 4 години, с две спирания по 3 месеца (толкова е максимума, който мога да издържа без АД). Сега съм на ципралекс. Въпроса е, че искам бебе, дори работим по въпроса. Ясно ми е, че случило ли се е трябва да ги спра. Но много ме е страх. И незнам дали не съм егоист, искайки бебе. Моля за майки с подобен проблем, да споделят.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте, пия АД от 4 години, с две спирания по 3 месеца (толкова е максимума, който мога да издържа без АД). Сега съм на ципралекс. Въпроса е, че искам бебе, дори работим по въпроса. Ясно ми е, че случило ли се е трябва да ги спра. Но много ме е страх. И незнам дали не съм егоист, искайки бебе. Моля за майки с подобен проблем, да споделят.
Аз вече съм писала в тази тема, но все пак да се включа...
Аз също пия тези лекарства доста време, дори в момента поднових приема им за известно време, но когато забременях ги спрях от раз, мислих си, че ще е непосилно, но се оказа доста лесно... Просто спрях да ги пия. Не мога да кажа, че бременността ми беше от най-леките по отношение на емоционалното ми състояния, но когато знаеш, че от теб зависи човешки живот и то на собственото ти дете, ти самата оставаш на заден план. Налагаше се понякога да пия ниски дози ривотрил след консултация със специалист по време на бременността, но по отношение на антидепресантите бях твърда и не посегнах към тях, докато не спрях и да кърмя. Знам, че ще се справиш, дори сега да ти изглежда невъзможно, с подкрепата на близките ти, със собствената ти воля в името на бъдещото ти дете, ще се справиш.
Желая ти успех!!!  Hug

# 70
  • Мнения: 19
Здравейте, пия АД от 4 години, с две спирания по 3 месеца (толкова е максимума, който мога да издържа без АД). Сега съм на ципралекс. Въпроса е, че искам бебе, дори работим по въпроса. Ясно ми е, че случило ли се е трябва да ги спра. Но много ме е страх. И незнам дали не съм егоист, искайки бебе. Моля за майки с подобен проблем, да споделят.
Да кажа и аз.Също бях изпаднала в депресия,пиех само Деанксит и то отвреме на време.Но забременнях и емоциалността ми се задълбочи още повече,изпратиха ме на невролог и тя ми изписа едни билкови лекарства,но не се сещам как се казваха с(жълт кантарион). Пиех ги само когато се чувствах зле.Поне съм сигурна за тях ,че не вредят на плода.Така ,че има билкови лекарста които да заместят тези по силните с тях може да се издържи поне докато се появи бебо.Попитайте самите невролози те ще назначат правилните лекарства и не се притеснявайте! Успех на всички! Wink

# 71
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Жълтия кантарион - Есберикум  Hug

# 72
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен! Радвам се, че попаднах на тази тема, въпреки че скоро не е писано. Искам да ви попитам дали някой е забременявал с лароксин?

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Ципралекс е от най-пречистените антидепресанти, аз съм го пила, психито ми беше казала, че разбира се не е желателно бременните да пият хапчета, но ако се налага, в краен случай, може, и Ципралекс е подходящ. Но каквото и да ти казваме тук, все пак нямаме дипломи, с които да  гарантираме, че ставаме за консултанти.

# 74
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте,момичета  bouquet На мен също ми се наложи да започна лечение ,заради едно гадно паническо  разстройство, и вече 8-ми месец съм на ''Сероксат".Преди да се навия да започна терапия ,седнахме с мъжа ми и проведохме доста обширен разговор с лекуващата ме лекарка,като и казахме,че имаме намерение да си родим още едно детенце и тя гарантира,че няма да има проблем да продължа с приема на лекарството,ако забременея.Също така каза,че вече имала сума ти''сероксатни бебета'',както тя се изрази,дечица-родени от нейни пациентки и всички до едно са здрави,нормални беборанчовци и беборанки.Така че мен това малко ме поуспокои,но наистина е най-добре да проведете навременна косултация с лекуващия ви лекар.Много стискам палци да успеем да ги спрем вече тези антидепресанти и да си заживеем нормално,спокойно и да си родим здрави бебенца! Hug

Общи условия

Активация на акаунт