антидепресанти и забременяване ?

  • 58 689
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19
Здравейте момичета !
Бебеправим от април 2010г но досега няма резултат.
Та въпроса ми е , на моя съпруг му изписаха да пие ривотрил известно време.Трябва ли да спрем да бебеправим?
Ще се отрази ли нещо на евентуално зачеване след като той го приема?
Благодаря на отзовалите се   bouquet

# 76
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен! Аз съм на Анафранил и Ривотрил от лятото заради  едно отвратително стягане под езика.Притеснява ме , че януари започваме Инвитро и не знам как ще издържа без лекарства.Психиатърката ми е много разбрана, и следвам съветите и стриктно, но се страхувам за влиянието на лекарствата върху бебо.Ще се радвам ако  някой, който е бил в подобно положение ми пише

# 77
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Здравейте и от мен, полезна тема и браво на авторката Hug
Аз от 1 и 3 месеца съм на Ривотрил и Валаксин, говорила съм с личната ми психиатърка, че в момент на бременност трябва да ги спра. В момента правим изследвания със съпругът ми в клиниката на доц. Щерев, лекуващата ми лекарка каза за сега, че няма проблем да си ги пия. Но ние все още сме в началота на изследванията.
Dzay принципно на мъжът ти няма да му попречи Ривотрила, на теб ако го пиеш ДА.
Светлето е права за Ципралекс той може по време на бременост да се пие. Аз започнах с него, той е по слаб антидепресант.

# 78
  • Мнения: 152
 Здравейте и от мен момичета !  bouquet   
Темата много ми хареса , и реших да се запиша. Аз съм пила няколко пъти антидепресанти , уж се оправях , но при първото  по силно притеснение и пак се връщам  в тревожното състояние. Имам детенце на 9 г.  и много искаме второ , но уви , не мога да се освободя от антидепресантите.....а  годините си минават и това допълнително ме изнервя.Така , че , ще се радвам да ме приемете при вас и да обменяме опит

# 79
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Вивина консултирай се с лекар, но не виждам причина да не можеш да забременееш и след като пиеш антидепресанти. Въпросът е, че те ще ти назначат такъв какъвто меже да пие бременна жена. Но за предпочитане е да не се приемат, виж аз ги пия вече 1 год., този тип лекарства не се спират докато лекарят  не установи, че пациента вече не се нуждае от тях. Имах познат които ги пи 2,5г. сега вече няма проблеми със здравето си. Антидепресантите са медикаменти който трябва да се пият по продължително време за да подействат. Аз съм на 3,,,и,,,,  притеснявам се от факта, че все още нямам детенце, но пък времето е пред нас и можем да се справим с всички неволи. Дай си малко воля, не се притеснявай от каквото и да било, постависи за цел да не обръщаш внимание на някакви дребни проблеми и казвай, че въпреки това нещата ще се оправят. Имаш детенце живо и здраво да ти е, гледай сиго обръщай му много внимание, прави всичко за него, мисли си позитивно за нещата и лека полека ще видиш, че ще се пооспокойш. Намери си занимание извън детенце с което да запълваш времето си и да не мислиш за проблеми или негативни неща. Извинявай, ако ти се струва като да ти четата " морал ", но аз така се справям. И успявам, знам, че ще успееш и ти.  Hug Hug Hug Hug Ще се радваш и второ детенце сигурна съм  Praynig Hug

# 80
  • Мнения: 152
mierin, моята психиатърка казва , че с ципралекс може да се изкара цялата бременност , но моят съпруг е против. Пък и аз  чета в нета , че мненията са противоположни. Аз ги пих 8 месеца и ги спрях с разрешението на лекарката разбира се , и исках да забременея , но в този период пак се завърна напрежението и другите симптоми. Три месеца вече се мъча само с успокоителни , но не мога да вляза в час и от миналата седмица пак го започнах ципралекса. Незная , може времето да е било малко , което съм го пила.  Но ме притеснява възрастта - вече наближавам 36 и времето сякаш лети.....

# 81
  • Мнения: 50
Здравейте,

Ако се наложи да се пият АД може ли да са билкови или хомеопатия.Някой има ли опит с тях.Аз ще спирам хапчетата и ще правя опити за забременяване за това питам.

# 82
  • Мнения: 152
Jan , здравей !
На мен лично не ми помогна нито хомеопатия , нито билки. Но то  това си е индивидуално и в зависимост от вида на проблема. И съм сигурна , че до голяма степен роля играе нагласата. Така ,че ако вярваш че ще ти помогнат , значи ще е така !!! Стискам ти палци ! Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 14
Привет и от мен CryПреди 3 години пих ципралекс и ривотрил.Не си довърших лечението,намалих ципралекса сама и след време го спрях. Ривотрила също намалих до четвъртинка после и него го спрях.Така но преди половин година се задавих с една безобидна краставичка ,уплаших се страшно много и от тогава съм много зле-лошо ми е постояно Sad.Направих си всякакви изследвания-физически съм напълно здрава,но само до там ,естествено дадоха ми направление за психиатър.Моят въпрос е каква е гаранцията че ако започна пак лечение с АД ,след тяхното спиране че няма пак да се влоша при най-малкият стрес. А времетио си минава и аз искам бебенце..........и то многоо

# 84
  • BG
  • Мнения: 793
Влизам тук за да ви споделя моят опит.
Два пъти пих за по повече от година АД. И двата пъти ги спирах преди ин витро, никой не ми разрешаваше да пия хапчета  по време на бременост. Второто ин витро се оказа успешно, много ме беше страх как ще издържа без лекарства, но щом видях положителния тест мислех само за бебето как да го задържа, дори и парацетамол не си позволявах, да не говорим за АД, дори и през ум не ми е минавало. В 4 месец запонах пак да изпадам в кризи и отидох на психолог, много ми помогна да се взема пак в ръце. След раждането пак се сринах и още в болницата молех да ми дадат нещо, но ми обясниха, че не може, ако ще кърмя. И така сега се кърмим с бебчо, той ми дава сили, караме я някакси  Peace
Не казвам, че съм се оправила напълно, но се надявам с написаното да дам надежда и на вас   bouquet

# 85
  • Мнения: 55
здравейте, нова съм във форума и имам въпрос. С мъжа ми правим опити за бебе от няколко месеца, а лекарят ми изписа антидепресанти. Въпросът ми е дали хапчетата нямя да повлиаят отрицателно по някакъв начин. Благодаря предварително Blush

# 86
  • Мнения: 50
natali_ivanov_a аз съм на АД и много искам да имам бебче,но само заради лекарствата не правя още опити.Така ,че консултирай се с твойта лекарка, която ти ги е предписала.Иначе успех!!! Praynig

# 87
  • Мнения: 136
А за прием на Золофт и бременност някакво мнение да дадете момичета??? #Crazy #Crazy #Crazy

# 88
  • София
  • Мнения: 52
А за прием на Золофт и бременност някакво мнение да дадете момичета??? #Crazy #Crazy #Crazy
Здравейте,момичета.Мария,здавей и ти!Виж сега,истината е,че не е добре за бебенцето.когато майката поема антидепресанти,защото 2 на 100 се раждат с дихателни и сърдечни проблеми,посиняване на телцето и др,НО ако мама не може да живее нормално без помощта на АД,по-добре е да не ги спира по време на бременност,а да се редуцира дозата така,че да не е рисковано нито за бебето,нито за психическото здраве на мамата.Аз вече направих 1 год на "Сероксат",като на 8-мия месец се опитах да започна да ги спирам постепенно,но ....на третия ден сутринта стана страшно...АД!!!Сърцебиене,треперене,повишаване на кръвното налягане,сърдечни болки...Видях двата свята просто!И ...отново се започна с хапчетата.8-9 месеца се опиваме за бебе,но не става и не става.Но ако се случи да забременея,НЯМА да спра АД,а ще го пия под непрекъснат лекарски контрол и проследяване на бебето на всеки 2 седмици.По-добре така,отколкото да не ги пия ,да родя здраво бебе и да откача тотално.За какво ще съм му такава на това дете?!Помисли си.Ти знаеш най-добре.

# 89
  • Мнения: 136
А за прием на Золофт и бременност някакво мнение да дадете момичета??? #Crazy #Crazy #Crazy
Здравейте,момичета.Мария,здавей и ти!Виж сега,истината е,че не е добре за бебенцето.когато майката поема антидепресанти,защото 2 на 100 се раждат с дихателни и сърдечни проблеми,посиняване на телцето и др,НО ако мама не може да живее нормално без помощта на АД,по-добре е да не ги спира по време на бременност,а да се редуцира дозата така,че да не е рисковано нито за бебето,нито за психическото здраве на мамата.Аз вече направих 1 год на "Сероксат",като на 8-мия месец се опитах да започна да ги спирам постепенно,но ....на третия ден сутринта стана страшно...АД!!!Сърцебиене,треперене,повишаване на кръвното налягане,сърдечни болки...Видях двата свята просто!И ...отново се започна с хапчетата.8-9 месеца се опиваме за бебе,но не става и не става.Но ако се случи да забременея,НЯМА да спра АД,а ще го пия под непрекъснат лекарски контрол и проследяване на бебето на всеки 2 седмици.По-добре така,отколкото да не ги пия ,да родя здраво бебе и да откача тотално.За какво ще съм му такава на това дете?!Помисли си.Ти знаеш най-добре.
В подписа ти пише че си имаш дъщеря.....  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт