В кой месец излязохте болничнипо бременност?

  • 5 999
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 781
Още във втория месец получих леко кървене,така че почивката беше наложителна. Sad
Същата работа, но не смятам и да се връщам  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 451
С първата бременност излязох както си му е рада, 45 дни преди термина. С втората в 7-ми месец.

# 17
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
първият път - 2 седмици преди термина (много добре се чувствах);

сега планувам - 3 седмици преди термина, но пак зависи.

Ти ако си предсениш че ти тежи и не ти е добре - вземи си от по-ранно...успех  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 7 190
45 дни преди термина. Започнах да се схващам на стола пред копютъра Mr. Green
Иначе през първите 4 месеца аз бях много зле, повръщах, да не обяснявам.
Но като опитах да си стоя в къщи ми ставаше още по-зле, явно човек като си ангажира вниманието с нещо е по-добре (поне в моя случай).

Трябва да видиш как ще е най-добре за теб. Може да опиташ да си поостанеш у дома за 1-2 седмици, и тогава вероятно по-лесно ще прецениш.

# 19
  • Мнения: 2 622
С първото дете успях да си издействам да ме преместят на по-лека работа и не съм излизала въобще в болнични(нямам предвид 45-те дена преди термин),но втория път началника ми не можа да ме "извади"от производстово и затова се принудих да вземам болничен след болничен докато излезна в майчинство.

Ако действително ти е зле и не можеш да работиш,говори с гинеколога си и го помоли да ти даде болничен.По-принцип влизат в положение и не отказват.

# 20
  • Мнения: 1 986
  Аз излязох 45 днши преди термина,но ако не се чувстваш добре,не е пречка да излезеш по-рано PeaceПази се,и си почивай Peace

# 21
  • Мнения: 620
Според мен точно седенето на един стол по цял ден ти е проблема ! Аз излязох както си му е реда - 45 дни преди термина, но копнеех да изляза доста по-рано. Не че ми имаше нещо специално, просто изморявах от жегите и това пе(усто седен. Специално си измислях работа та да се разхождам по отделите и из етажите на охиса, колегите ми се чудеха защо не седя, а намен точно това ми беше проблема. Останах до края само за да довърша това-онова и максимално да облекча колегите.
Ако се чувстваш некомфортно, взимай си Болничен и не му мисли много-много.
Сега толково се кефя вкъщи Simple Smile !!! Събуждам се щаслива от това, че не трябва да ходя в пустия офис! А си обичам работата....

# 22
  • Мнения: 3 929
В девети. Даже болничните бяха започнали да ми текат, а аз още ходех на работа.

# 23
  • Мнения: 4 784
През цялата време си стоях вкъщи, в смисъл, че не ходех на работа, а си почивах, понеже нонстоп ми се гадеше и повръщаше. Първите месеци лежах, но след това се разхождах много. Не съжалявам, после цял живот ще работя, нищо не съм изпуснала.

# 24
  • Мнения: 77
Аз излязох в средата на 4 месец щото имах кървене и по твърдото настояване на докторката. Сега се чувствам добре и държа да си ходя на работа, вкъщи се сдухвам. Принципно на първо мято слагаш бебето, работата все ще се намери някой да я свърши.

# 25
  • Мнения: 537
Моята работа също беше по 8 часа на един стол, но аз не можех и да излизам  Sad Колежките ми не бяха едни от най - отзивчивите и след немалко нерви мъжа ми се скара и ме накара да си взема болнични докрая и доктора ми предложи още от началото, ама аз нали не се смятам за болна и исках да работя до 7 месец. Ама излязох в 4-я. Както разбрах после много са ме обсъждали, но на мен не ми пука, защото през тези месеци си починах  и се наспах, сега нямам такава възможност  Confused Така, че вземай колкото можеш по - рано да си починеш.   bouquet

# 26
  • Мнения: 229
Аз излязох 45 дни преди термина,но се чувствах добре. А ти щом се изморяваш и ти е некомфортно по-добре си вземи болнични. Най-важното е да си добре Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
В началото на осмия месец напуснах работа. Peace

# 28
  • до канала
  • Мнения: 518
Аз излязох 45дни преди раждане.Сега един пресен случай-снаха ми разбра преди няколко дни че е бременна а рабати на бензиностанция и ще излезе в болнични веднага.Т.к на нейна колежка се наложи да й махнат бебето в 5м.заради увреждане-лекарите предположиха, че е от изпаренията които се получават на работното място.Всяка бременност е индивидуална и зависи от различни фактори.

# 29
  • Мнения: 1 409
Още в 16г.с.си взех болничен,но работата ми е такава,че предпочетох да си остана в къщи,а и имах контракции

Общи условия

Активация на акаунт