С последния триместър вече се фукаме, а Октомври месец с бебче ще си гукаме!

  • 11 115
  • 269
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 22 480
Здравейте на всички и от мен.
Аз 2дни нямах Нет и чак сега успявам да се включа. Докато изчета толкова нещо и забравих какво щях да казвам. ))))
Радвам се, че всички са добре. Не се притеснявайте толкова за бебетата и т.н. аз като не съм стъпвала от месец на преглед и си ми е много добре честно казано. ))) Ще видим на 23ти какво ще кажат на ФМ.
Като гледам колко се чудите къде да раждате направо ви съчувствам. ))) При нас има едно родилно и това е положението. )))) Няма право на избор. )

Някой вече са си пробвали помпата за кърма. ))) Браво момичета. )))) Аз се чудех, ама викам няма да се занимавам с глупости. ) Но може и аз да пробвам след някой и друг ден, да видя как става тази работа. ))

За покупките, аз почти приключих с тези за бебето, даже имам чувството, че съм взела повечко отколкото трябва. Но за болницата още нищо не съм пазарувала и смятам в най-скоро време да поправя грешката. )) Не се знае какво може да стане, а аз много мразя да съм неподготвена. По въпроса със суеверията хич ме няма, направо ужасно се дразня някой като започне да ми говори глупости. То каквото има да става, ще стане - това е моето мнение, всичко останало са си бабини диветини.

За ритането и бутането - моето бебе си подскача, има понякога затишие и почти цял ден не се обажда, а после се разбунтува за известно време. ))) Понякога ме подпира под гърдите, но за съвсем кратко, така че не е страшно.

Пишкането при мен е по 3-4пъти на нощ, а през деня просто не ги броя.
Газове за сега нямам. Имам предвид, че понякога се случва, но не е нещо постоянно.
От време на време се появяват и киселини, кофти работа, но няма как. С нищо не се опитвам да ги оправям.
За съжаление още съм си болна, тъкмо реших, че съм се оправила и вчера отново се появи и кашлицата и страхотна хрема. За 2-3часа една опаковка с кърпички изразходвах. Вече започвам да се дразня. Все съм била болна, ама като това чудо, неприятна работа.

# 226
  • Мнения: 1 593
Някой хрумвало ли му е да се запише на курс за изкусвено дишане и първа помощ на бебе?
Аз мисля да пратя мъжот да се учи (той по-схваща от мене  Embarassed) - гледах сега за курсове... не пречи човек да е подготвен.
(Предполагам че БЧК може да имат нещо такова)

# 227
  • София
  • Мнения: 1 555
Jenna - при нас едно от изискванията да ти дадат шофьорска книжка е да имаш изкаран такъв курс към БЧК за първа помощ. Аз ходих през май, траеше 4 часа, доста интересно и полезно...проблемът е, че вече нищо не помня.  Embarassed

За това не знам доколко ще има полза....но може да има и хора, които помнят по-дълго от мен.  Mr. Green

То и аз днес се появих и цялата тема оспамих вече.... ooooh! Ще трябва малко да си затворя устата, че.... Sick

# 228
  • Мнения: 1 593
Аз имах предвид специално за бебчета (и деца) - има си там техники дето били специфични, аз хубаво си купих монитор дето свири ако бебето спре да диша  Praynig, ама идея си нямам как да дам първа помощ ако това недай си боже се случи...

за кученцето, така се надявах с някоя по-хубава новина да ни зарадваш  Sad, оххх, много гадно така...

пък за оспамването - я ме вижте как съм се РАЗРАБОТИЛА от къщи - цял ден кисна в нет-а и се чудя какво да си купя...  Confused

# 229
  • Мнения: 1 919
 Whistling за ОСПАМВАНЕТо то и аз са улях-ма да не ви пук а нали затуй сме тука да си плямпаме наволя Naughty кат свърши темичката-хоп в новата.така, че бъра-бъра 100 чадъра.
Дженче ко още ще си купуваш я докладвай Blush Mr. Green Mr. Green ма съм любопиткааа давай и ликове и ние да оплакнем око  bowuu bowuu Naughty

# 230
  • Мнения: 1 593
Ох, иска ми се нещо да си взема на мене, нищо не съм си купувала от 8 месеца, само едни обувки за работа и един кош грозни бременни дрехи дето ми иде да ги хвърля  Sick
Вие ми кажете какво да си купя - след като нищо не ми става и приличам на хипопотам. Евентуално обувки...  newsm78 - виках си да си купя за периода "след", ама знам ли колко време ще съм слон...
и сега само гледам...  Tired

а и тайничко разглеждам какво са ми купили за бейби шауъра  Embarassed, не можах да се сдържа... но хубавото е, че най-готините неща са купени вече, когато ми ги подарят обезателно ще се похваля.

...сега май ще ида да си догледам ДВДто за раждането, ма само в кухнята на комп-а ми работи, а там е голяма жегаааааа

# 231
  • Мнения: 276
 hahaha  Joy Jenna аз залагам на тебе като първенец в отбора!!!
Ивонче и аз живея в Овча Купел 2 на последната спирка..Вашите в кой блок са?
Mirama ма много време си болна вече .......може би е така защото все пак пада имунитета  newsm78 Пожелавам ти скорошно оздравяване  Hug
Карина много се радвам че е безобидно всичко това! И на мен ми се струва че съм завъдила пак редък сорт гъби Sad  ще ми взимат секрет и ще се види тая работа!
Вие имате ли течение някакво? При мен е доста обилно от десетина дена!

# 232
  • София
  • Мнения: 1 524
Jenna , нараво ти завиждам за шауъра, жалко че при нас няма такава практика, и естественно като мама с най-ранен термин залагам на теб, а и баса да спечеля да речем ден, два преди термина би било идеално. А ти да инструктираш мъжо да се свърже с нас бързо или ти можеш от болницата да го направиш, сигурно и интернет има там.

Аз предлагам на първата и последната мама да направим по един общ подарък, да съберем парички и нещо да купим или на мамата или на бебоците, ама имам предвид на най-първата и на най-последната мама, т.е. ако е някоя мама с близнаци или Светлето (въпреки че се надявам тя да удържи фронта) пак да се брой. Може и някоя както аз ги наричам - прахосъбирачка  - т.е. сувенир да е - кво ще кажете - готин спомен ще е.

Наде и аз имам някакво течение, ама без мирис и цвят, не сърби и не цапа, може и нормално да е  newsm78 може и от факта, че сексът е мираж да е.
Ще помоля за  изследване като се прибера.

Ивон хич не е спамене това, аз ако имах нормален нет доста по често щях да пиша, чакай да видиш как ще се развихря като се прибера. За Сара ми се къса сърцето, стискам палци да си намери бързо дом, мойте познати нещо се ослушват, а така се надявах на един, двама с къща и голяма градина  Sad 

 Mirama я бързо да се оправяш, какви са тези болести, повече мед и лимони и никакво излизане от вас, аз така за два дни се оттървах от болките в гърлото. Недей да пробваш предварително помпата, тя Рали го обясни, че е кофти да напрягаме сега гърдите - може да получим контракции.

dobra аз от шубе не бих си изгорила израстъка преди да спра да кърмя, а точно в кожния имам страшен доктор - Гришата Матеев, на мен ми излекува алергия от препарати на ръцете, а всеки, който е отишъл при него е останал много доволен. Нали това е кожната болница на Медицинска академия - по-нагоре на улицата е МД, ако не се бъркам де. Ти вземи направление, а аз ще му звънна ако искаш, той има и частен кабинет, но дано още работи и в болницата де.

Jenna да ти призная аз на всеки три години минавам курс за първа помощ, но няма разлика от тази за бебета и големи хора, само сърдечния масаж се прави с два пръстта, а не с две ръце. Дано не се излагам, но нас така ни учат,като се прибера ще погледна в записките, а и пак края на тази година съм на опреснителен курс, та специално може да разпитам, че обикновенно всички спим с отворени очи по време на тези опреснителни курсове, щото накрая тестовете са все едни и същи и не ни изненадват с нищо ново.

Аз да взема да си лягам, че отиде утре срещичката, ама какви киселини са ме налегнали то само права се трае. Сама съм си виновна, то от бобо какво да очаквам.

galentinass ако трябва ще минем пак в 11 да вземем мама миа от под козирката, а аз дано не се успя, че резилът ще  е голям.

# 233
  • Мнения: 113
Здравейте мамчета,ей ме на пак съм тука.Този път да се похваля ,че купихме ваничката за беба,Точно каквато аз исках.Опитах се да я вмъкна тук ,но не става,т.е. аз не знам как става,Я някой да ме светне за по нататък моля ви.А иначе е в албумчето ,в моите покупки или тук http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=149758.Не е марка ,но е точно това което исках аз,и не е скъпа.Гледах няколко вида ,но тази е най голямата и  има и това  шезлонгче което аз исках,маха се и се слага при нужда.Когато бебето е по малко има две пози в които се ползва,легнало напълно и полулегнало.Само дето много мирише на пластмаса, ще трябва доста да го търкам да се измирише..Ходих и в магазина на Chicco ,купих си два спортни панталона и една блузка която е в комплект с единия панталон,бяха на страхотно намаление. Имаше доста интересни неща,но аз нали вече всичко имам,та ми се досвидяха парите.Загледах се в едно столче за кола и сигурно  ще го взема другата седмица,много ми хареса,ама ей туй ,че много малко време се ползват бе ,казват до 6 месеца,ми то направо срамота,такива пари за 6 мес.само.Ама  ще трябва,няма как,Аз само се ядосвам,че после няма на кой тука да ги подарявам тези неща.
Карина радвам се ,че не е нищо сериозно.Но все пак пази се.
Ивон и за теб ,дано изкараш до когато е нужно,радвам се ,че не се притесняваш ,то няма и за какво де.Това е най важно спокойствието.
Маграт направо не знам какво да ти кажа  за роднините,аз  тук нали никой си нямам ,отвреме на време така ми е мъчно за майка ми и сестра ми,особенно по празници ,ама кво да се прави,заради тез пусти пари сме излезли .Ама като съм си в Бг майка ми доста ме ядосва.Не знам кое е по добре,дали да са наблизко или надалече.Ама не се ядосвай де,сега трябва да си спокойна.
Джена ,аз направо незнам с тоз шауър какво  ще правя ,ми аз всичко си купих.Какво ще ми подаряват.Пък и кога ще го правя....Ти за кога мислиш ?Аз съм почти готова с ремонтите,останаха ми дребни неща, ще трябва да се замислям вече за дата.А за раждането да не стане тъй да те изпреваря,доктора от ФМ ми каза,че от 17.09 да чакам всеки ден,заради бебата ,че била голяма.
Ми за сега това от мен ,аз отивам да си дооправя пердетата за стаята на беба и после любимия сериал.Айде пазете се,като стана сутринта сигурно и нова тема  ще сте започнали.

# 234
  • Мнения: 1 919
 kaffeetrmker_2 а добро утро! eat

Само се разписвам и ще се приготвям за срещичката  lalalala Айде до после! лек ден на всички!

Ивонче туряй скъпа новото предложение за заглавие на 1 страничка  hahaha
с viodidi постигнагме споразумение за "КЛУБ :Октомврийски ДЕБЕЛИ мами"-като родят ще станат секси МААДАМИ!  bowuu

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 08:01 от galentinass

# 235
  • Мнения: 295
Момичета много се извинявам, но ще пропусна срещата.
Снощи бяхме на РД в едно крайплажно заведение, явно нещо от храната е било развалено и сега не знам на кой свят се намирам Sick
Мами, не яжте в заведения в които не сте го правили поне веднъж преди.

Пак се извинявам на Варненки, ако се срещате в сряда - там съм

# 236
  • София
  • Мнения: 1 524
Ето ме пак, егати номера ми спретна мъжо, излезе докато съм спала и сега се тормозя дали ще се  сети да се върне навреме от разходката с Цезар за да не закъснея за срещата, дано се сети, че ще го ..... Ако има проблем ще звънна на galentinass

mishonka95 отиваш на вече качената в албума снимка, натискаш десен бутон, отиваш в  пропъртиис, копираш URL адреса, после пействаш в отговора, използваш вмъкни изображение от бутончетата горе и снимката е качена в отговорът. дано си ме разбрала, че как го обясних  newsm78 Ваничката е страхотна, кофти че мирише.

ЕЙЙЙЙЙ то имало нови снимки на мами октомвриики, страшните всички, булките са разкошни, няма да ви изброявам поименно, а то  и не мога защото има снимки без име, МОЛЯ мами турете си именатаааааааааааааа

Наде , покупките са страхотни, а чорапките са като тези на моята пикла, ще трябва да ги снимаме двете бебоци живот и здраве заедно с еднакви(е различни по цвят) чорапки, а като гледам какви красотии си купила, ако има същите за мома, може накрая и с еднакви дрешки да ги барнем - и направо за модел да ги цаним дребчовците. Дано остане нещо и за нас, а пелената е просто малка фантазия.

Коко да се оправяш   bouquet

# 237
  • Мнения: 276
Добро утро кукленца!
Меги радвам се че ти харесват покупките  Grinning наистина са страшно сладки!Точно в момента се ядосвам че не ми ги качва в албума останалите снимчици.....то на час по лъжичка - вчера една снимка днеска една.....Това е от тъпия нет!!! #Cussing out
Ми то чорапките верно че са еднакви!!! Те са ми подарък от приятелка!Ето Меги това е знак че момата си е наша  smile3503
За подаръците за първо родила и последно родила мама съм абсолютно ЗА!!!
Качете после снимчици от срещата  newsm53 Ееех ако можеше и аз да се телепортирам при вас  Rolling Eyes
Коки оправяй се бързо!
mishonka95 много сладка ваничка!Много ми харесва!

# 238
  • Мнения: 1 919
КОКИ да се оправяш бързо
Меги и да закъснееш, ще те чакаме с МАМА МИА

Наде супер са ти покупките най-ме кефи онова оранжевкото боденце и ония панталонки ли е какво е сивичките.Айде със здраве да си ги носите

# 239
  • Мнения: 276
galentinas благодаря   yes

Общи условия

Активация на акаунт