Консултация с психолог

  • 106 267
  • 611
  •   1
Отговори
# 60
         Идеален психолог е Джарет. Искам да съм като него. Щях да разбирам и да мога да помогна на децата  и на съпругата си.

# 61
Синът ми е на 4 години и 6 месеца.От един месец забелязвам че примигва с очите,и по-често с дясното око.Дали е тик или нещо със зрението.

# 62
Цитат на: sisik
Моля ви за съвет.Значи имам дете на 3,3г. което по принцип не е лошо ,но от 2-3 седмици започна да се бие почти непрекъснато .Удря шамари ,юмруци, плюе се ,неща които преди не е правил .Е от време на време се е удрял когато много се ядоса но това е било рядкост.Той ходи на ДГ и незнам дали не се е научил там от някое дете , но искам да реша този проблем.А иначе вкъщи както може би всички родители сме го пляскали по ръцете и дупето (2-3пъти и по бузата знам че е грешка но е било и отдавна)но нищо повече ,не е подлаган на кой знае какъв тормоз,поне в семейството.В ДГ е винаги послушен и госпожите винаги го хвалят.Незнам каква е причината и как да му помогна, а и на всички нас(все пак боли когато удря)Не е имало и някакъв стрес
или промяна в живота му,които да му променят държанието.Глезенето също стана по-голямо.
Просто незнам какво да правя,как да постъпя .

А дали не е имало някакъв стрес в детската градина? стрес за детето може да бъде и нещо съвсем мъничко, просто децата преработват и навързват по друг начин информацията, правят много аналогиии, така че понякога нещо съвсем невинно може да предизвика такива или други проблеми.

# 63
Консултациите с психолог са важни. Тук хората си задават върпосите за да разберат доколко проблема изисква работа на психолог с дете и това че има рядко отговори... не е много хубаво. Поне закриите темата, докато се намери система за отговаряне.
Аз също търся отговор на въпрос.
Детето ми е на 3.4 месеца и все още не казва за ходенето по голяма нужда и за пишкането. И това в случай, че може да се изходии изпишка сам и да си измие гърнето.Но за съжаление не се сеща сам и все още прави нещата в гащите без никаква индикация за тях. Тъй като проблемите с него не са само  с това гърне - речта му е като на дете на година и половина; не приема -не разбира елементарни изисквания към него,  като цяло е трудно управляемо дете с говорене.
Имахме консултации с логопед, но там се появи и мнението за среща с психолог. С логопед срещите тепърва ще се развиват и продължават, но за детски психолог е добре да се направи консултация.
Интересувам се, чрез направление може ли да се посети психолог, как е уредено от Здравната каса това и дали психолозите въобще работят със здравната каса?  Ако има някакви негативни отговори и коментари на горния въпрос,
то къде има кабинети и информация въобще за детски психолози и с кои възрастови групи работят?

Здравей! И аз ще те посъветвам да заведеш детето в детската психиатрична клиника "св. Никола" в Александровска болница. Там ще има начална среща с психиатър, след това детски клиничен психолог ще направи оценка на развитието на детето с различни тестове, които са под формата на игри. Така ще се открие къде е проблемът и ще бъдете насочени накъдето е нужно.

# 64
zdravei te moje li niakoi da me naso4i kam dobar detski psiholog ili nevrolog v Burgas

# 65
  • Мнения: 485
В Бургас има само един детски невролог - д-р Ишкиева в ДКЦ І, но колко е добра , не знам. Детски психолог - няма такива специалисти, има психолози. За колко голямо дете става въпрос?

# 66
  • Мнения: 397
Здравейте, искренно се надявам някой да ми помогне  Sad , защото просто блокирах  Crazy Изчела съм доста книги за психологията и досега нещата вървяха добре, но изведнъж се появи неразрешим проблем.
Дъщеря ми е на 1 год и 6 м. от 4 септември ходи на ясла. Досега нито веднъж не е ревала там, адаптира се много бързо. Когато я взимам е видимо доволна и щастлива. Лелите изглеждат добри. Друг е проблема обаче. Не всяка вечер, но напоследък често започва един неутешим рев, когато дойде време за сън. Не иска да легне на леглото си, не иска да стой в спалнята, не ме иска и мен - това става верижно като в един момент не започва вс да я дразни и настава истеричен рев със захласване, задавяне и учестено дишане. Започва да се мята и нищо и никой не може да я успокой. Единствения начин е в колата. И то я изкарвам по пижама, защото и при вида на одеалцето и вс с което се опитам да я завия я кара да се дере още повече. Така след 1-2 кръгчета в квартала се успокоява. Просто не ми се мисли ако мъжа ми го няма как ще се справя в тази ситуация сама  Crazy
Това е - ще съм признателна на всеки, който ми даде съвет за овладяване на положението.
Да отбележа, че дъщеря ми е спокойно дете - това става вечер изведнъж.

# 67
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Radda

Дано да се включат и специалистите, но и правете дълги разходки след яслата. В яслата няма къде да си изразходваjт енергията според мен

# 68
Здравей те, искам съвет за сина си. Той е на 3год. и от една седмица ходи на ДГ учителките са доволни от него, и когато го взимам от ДГ е видимо щастлив. Проблема е в къщи станал е много непослушен и  сутрин преди  да го заведа на градина плаче много и се дърпа и не иска да отиде. Това е докато стигнем сградата на ДГ там се успокоява и си влза без проблем. Също вече няколко нощи се събужда през ноща плачейки, защото е сънувал нещо страшно.  Опитвам се да го разпитвам как е прекарал в ДГ, но тай не ми казва почти нищо. Незная дали  това е нормално състояние и как да разбера дали детето ми се чуства добре в ДГ

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 23:10 от gogomoni

# 69
  • Мнения: 37
Здравейте, и аз пиша с надеждата, че някой има подобни проблеми и ще може да ни помогне със съвет!
Дъщеря ми е на 4 г. и 5 месеца вече - преди година откриха, че сме с увреден слух. Март месец сложихме и второ апаратче и тя започна да издава странни звуци. Още сме на никъде в говора, тепърва почна да прави срички. Но това, което ме притеснява е, че тя не иска да ме гледа в очите като й говоря, като я накарам нещо почва да плаче и се захлюпва на леглото, ходи , бяга насам натам из стаята и си издава звуците. Децата не са й интересни, играчките също, не може да й се привлече вниманието с нищо друго освен с телевизия и то музика .
Април я водих на детски психиатър, той каза, че имала елементи на хиперактивност , но не били в такава степен, че да е болестно състояние. Там тя упорито дърпаше едно перде и той каза, че щом проявявала интерес към нещо конкретно значи, че можело да й се привлече вниманието по някакъв начин.........
Вчера ходих до една детска градина където има интегрирани деца с увреден слух, но оттам директорката, разбира се като я видя как ходи напред назад, каза че очевидно тя има и други увреждания и не е за тяхната градина.
Ако някой има подобни проблеми с детето си нека да ми пише за да знам към каква диагноза да се насоча, защото то явно няма кой да ме насочи и как работите (не това е най-точната дума, но в момента просто не мога да измисля друга) с децата си?

# 70
  • Мнения: 2 543
Ni Pre, моля те, изчисти си кутията, за да ти пратя лично съобщение.

# 71
  • Мнения: 4 586
    NiPre, в кой град живеете? Ако знаем, ще можем по-конкретно да те насочим.

# 72
  • Мнения: 8
zdraveite, temata e strahotna... niakoi ot vas chuval li e za neshto ot tipa na detski centur, v koito rabotiat psiholozi.....ideata e slednata: niakolko deca igraiat i obshtuvat v suvsem neprinudena obstanovka prez cialoto vreme sa nabliudavani ot kompetentni /i licenzirani/ lica i vuzosnova na izvestno vreme poseshtenie v centura se izkazva mnenie i suotvetno se davat adekvatni suveti po otnoshenie na tova kak mojem da pomognem na deteto si da preodole neshto ili prosto da izleze ot daden period bez posledstvia....Izpisah vsichko tova dosta oburkano #Crazy, tova e zashtoto az samata ne sum ubedena , che ima takuv centur, spomenaha mi za neshto takova v Sofia....Shte sum izkliuchitelno blagodarna baby_neutral , ako niakoi znae neshto za tova i mi prati niakakvi koordinati

# 73
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
maxi може би са ви казали за св Николай - детска психиатрична клиника.

Макар, че там не видях да ги диагностират на групи, а пооделно

# 74
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
zdraveite, temata e strahotna... niakoi ot vas chuval li e za neshto ot tipa na detski centur, v koito rabotiat psiholozi.....ideata e slednata: niakolko deca igraiat i obshtuvat v suvsem neprinudena obstanovka prez cialoto vreme sa nabliudavani ot kompetentni /i licenzirani/ lica i vuzosnova na izvestno vreme poseshtenie v centura se izkazva mnenie i suotvetno se davat adekvatni suveti po otnoshenie na tova kak mojem da pomognem na deteto si da preodole neshto ili prosto da izleze ot daden period bez posledstvia....Izpisah vsichko tova dosta oburkano #Crazy, tova e zashtoto az samata ne sum ubedena , che ima takuv centur, spomenaha mi za neshto takova v Sofia....Shte sum izkliuchitelno blagodarna baby_neutral , ako niakoi znae neshto za tova i mi prati niakakvi koordinati
Мдааа. Това са така нужните ни Окюпейшънал(ох, как го написах ooooh! ) терапевти. За съжаление не знам в БГ да има такива. В Ресурсния център в Младост бяха идвали един тим Американски специалисти, които правеха точно това. Идеята е много добра. Но за съжаление пак сме назад.
Може би Мая ще каже кога пак ще поканят такива специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт