Ние НОЕМВРИйки сме щастливи,а в коремите ни - бебчета игриви

  • 9 262
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 679
Леле, то навън много топло е станало пак  Sad, едвам успях да напазарувам набързо, даже не купих и всичко, което исках, но ще пратя мъжо като се прибере от работа.
За контракциите - и аз си имам, но не са повече от 5 на час. Бюстът ми обаче от няколко дни е започнал отнова да нараства - беше спрял на едно положение за известно време и сега пак.
Някой маже ли се с това на Дева против стрии? И ако да не трябва ли да е нещо по-мазничко  newsm78, нещо сухичко ми се струва и мисля да си взема друго мазило. Да препоръчате нещо?

# 256
  • София
  • Мнения: 614
Днес са ми само изследванията, Дес, пък на 5-ти съм при Марков, ама вече и аз не знам има ли смисъл от толкова много ултразвуци и чудесии. Като си помисля, за тия пари, дето ще ги дам за 3Д, ще си накупя суперкачествена козметика за бебче. То не че са съизмерими двете неща, ама все пак като наближава Времето и като гледам колко разходи предстоят, направо ми се изправя косата.
Ама ти си щяла да ставаш леля и не си казала досега!!!!! Ами това е страхотно, Дес! Ще зарадвате баба и дядо с две нови внучета наведнъж! Ние с моя племенник сме голяма любов, мислела съм си, че мое дете няма да обичам така. Да ти е жива и здрава сестричката и всичко да мине добре!  Hug

# 257
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Мими и Цецето, аз също ще ходя на 31.08 в ТК на лекциите и т.н.После УЗ ми е на 12.09, защото по-рано няма да съм в София. Та значи ще се видим на 31.08. Вие сами ли ще ходите или с татковците? Моя нещо не иска да идва...
Jutoo, аз се мажа с това на Дева след толкова препоръки и мисля, че е доста мазничко. То не е толкова важно да е мазно, а да хидратира кожата. На мен ми препоръчаха едно гръцко мазило в тази аптека на Графа - Ремедиум ли как се казва не знам, където продават много козметика.Дават и мострички, така че може да отидеш да си вземеш.

# 258
  • София
  • Мнения: 614
Шоколадче, аз ще бъде сама - нашия тати не го мъкна по прегледи и подобни с мен, пък и той най-вероятно няма да е в България когато раждам Cry Но съм чела, че ходят и татковци на тези лекции.
Аз друго исках да попитам вече раждалите мами. Кога трябва да се плати за екипа и срещали ли сте се предварително с доктора, който ви е израждал? Аз както съм решила да раждам секцио при конкретен лекар, кога трябва да го потърся и въобще какво се прави? Нямам никаква идея, но то пък на училището ще ги кажат сигурно тези неща.

# 259
  • Мнения: 804
tsetseto, вече реших да е Майчин дом. Избрах си и лекар - Дуковски. Сега ходя на консултации и при него. Така, че Дес, вече се сблъсках и с даването на пари. То не са пари под масата, но един преглед ми е 50 лв., така че... Знаех, че ще е така. Дано си струва. Желая успех на сестра ти и да разказваш.  bouquet
Утре съм на пеглед при моята лекарка, а в четвъртък при Дуковски. И така парите си отлитат безвъзвратно  Money

# 260
  • Плевен
  • Мнения: 238
Момичета какво мислите за присъствието на бащата на раждането,аз лично мисля че ще се чувствам по спокойна ако е с мен,но той казва че не може просто да стои и да гледа как ме боли и да не може да ми помогне,щял да се чувства зле.Аз все още не съм прегледала дали в нашата болница е разрешено де,но пък не вярвам да не е.Да уточня че говоря за нормално раждане,не съм чак такъв садист за да го накарам да присъства на секцио.

# 261
  • Хасково
  • Мнения: 79
Привет момичета!!!
Как сте? Аз и бебче сме добре, нямам оплаквания. днес съм на консултация и мисля да си взема болничен за около 7 дни, заради една дълга история с осигуровките. В крайна сметка излезе, че е по добре да съм в болничен - така доплащам по-малко осигуровки (на болничните не се удържат данъци Wink).
Аз също ползвам крема на Дева против стрии, но от около седмица и не знам ще има ли ефект или не. Иначе наистина ми изглежда сухичък, но по-важно е да подобрява еластичността на кожата поне аз така си го обяснявам това с предотвратяването на появата на стрии.
Аиде лек ден на всички  bouquet

# 262
  • София
  • Мнения: 614
madchen , аз по тази причина се отказах от моя вече бивш лекар в Майчин дом, при който смятах и да раждам. Хем се водеше, че ми наблюдава бременноста по Здравна каса, хем, за да се добера изобщо до него, трябваше всеки път да "цакам" с по 40 лева. И нито веднъж не ми погледна изследванията/дето ми ги беше пуснала акушерката/, една дума не проронваше на прегледите, ако аз не попитам нещо. И колкото и да е добър, се отказах от него, щото имам нужда преди всичко от човешко отношение, пък добри доктори дал Господ.

# 263
  • Мнения: 157
Здравейте момичета аз днес бпак бях на бебешки пазар и си взех някой неща,че много познати имам около мен който раждат още първия ден от деветия месец та със татито решихме до средата на септември да сме готови със всичко после ще кача снимки на нещата които съм взела.Аз твърдо съм решила да не давам пари на лекар предния път просто нямаше никаква файда от това така че отивам да раждам без уговорки.Днес следобед сте си водя детенце на зъболекар че снощи много плака милата чак ми се късаше сърцето и цяла нощ се гушкахме почти не съм мигнала незнам само как ще я накарам да седне на стола много я е страх давайте някакъв съвет за уговорки че направо ще се пръсна от притеснение Cry Забравих да кажа добре дошли на почиващете мами радвам се че сте изкарали добре.

# 264
  • София
  • Мнения: 2 437
Мами, които мислите да раждате в Тина Киркова, ето ви много полезна информация за цените, списъците и т.н. http://www.1agb.com/qa.php

Данче, дано бързо мина при малката...като си спомня колко бях сложна на зъболекар ooooh! горките ми родители. Единственото е да й поискаш локална упойка..около зъбчето се поставя и не боли. Така поне следващия път няма да я е страх много.

# 265
  • Мнения: 804
красимира, още преди да забременея четох проучване за Европа, че от присъствалите на раждането татковци, после над 85% имат проблеми със секса. Било на подсъзнателно ниво. newsm78 Това може и да са пълни щуротии - просто статия. Иначе моето мнение е, че мъжете ни не заслужават да изживеят този шок - нормалното раждане. По - скоро да стоят на секциото защото не виждат нищо зад чаршафа. Но това си е личен избор на всяка двойка. И аз бих се чувствала 100 пъти по-добре ако мъжа ми е с мен, нокатегорично няма да искам от него нещо подобно Wink
tsetseto, аз никъде не съм по здравната каса. Затова се надявах да отида при Дуковски един-два пъти преди раждането в Майчин дом през здравната каса, но не ме огря - директно ме насочи към частния си кабинет. Подозирам, че ако се бях свързала с него малко преди раждането просто щеше да ми поиска на ръка... Пак казвам, че ако накрая аз и бебето сме добре - няма да ми е жал и за един лев (колкото и да ни е трудно сега). Но ако има проблем, който е зависел от лекаря и той не се е справил... Не ми се мисли. Я по-ведро, че като се сетя, че е едва понеделник и съвсем гадно ми става. Wink

# 266
  • София
  • Мнения: 2 437
Мислех да пиша за присъствието и се отплеснах  ooooh!
Това май си е до татко. При секциото моят лекар въпреки увещанията не пусна таткото дори и зад стъклото. Каза, че това си е женска работа (раждането). Някои татковци припадали (въпреки, че нищо не виждат от операцията) и екипа трябвало да се чуди кого да спасява.
Моят мъж, като се сетя как изглеждаше, като ме видя да се треса на леглото и добре, че не беше през цялото време.

Иначе, по принцип, когато съм сама се мобилизирам и се държа мъжки.  Mr. Green Ако има някой с мен ме хваща шубето, лигавя се...абе, най-добре е да съм сама.
Татито чака отпред, като ме местят в реанимация се виждаме за малко, после вижда бебока (през едно стъкло) и така.
Стига му гледката колко зле изглеждам след раждането Crazy

# 267
  • Мнения: 1 546
Привет от мен!

ПростоАз, много хубави снимки! Радвам се, че сте изкарали добре. А утре за кое море заминавате?  За козметиката - аз мисля да е Чико, но щом хвалите и Клоран ще огледам какво предлагат.

Краси, мисля, че няма да искам татито да е с мен на раждането...От една страна ще ми е спокойно (колкото може да бъде спокойно в такъв момент) като виждам любим човек до себе си, но от друга...май си женска работа това... Thinking

Днес ходих на зъбар и се оказа, че имам един кариес Sad който трябва да се направи...Гадост.

Ние утре ще се женим  Mr. Green и довечера си чакаме кумовете с техния бебок, та при нас ще е весело. И пак ще се упражнявам на горкото дете  Mr. Green - да го обличам и да му сменям памперса... Grinning baby_neutral

# 268
  • София
  • Мнения: 3 679
При мен няма вариант таткото да присъства на раждането - става му лошо от кръв и наистина ще се чудят кой по напред да спасяват.

# 269
  • София
  • Мнения: 614
Diana_T, мерси за линка, аз съм го гледала, ама от това, което виждам, излиза че цената за избор на лекар е една и съща, независимо дали раждаш нормално или със секцио.
А ти откъде купуваш бебешката козметика на Клоран, че ме заинтигува?  Чувала съм, че са много хубави продуктите им, но досега не съм ползвала. Виждала съм в една приятелка сухия шампоан с овес само.
Ама и аз днес съм се разписала като за световно....Да кажа, че и аз съм против присъствието на татковците. Мен лично това не би ме накарало да се чувствам по-добре, даже ако трябва да избирам, бих избрала сестра ми да е до мен. А и си мисля как бих се чувствала аз самата, ако присъствам на подобно нещо и наблюдавам? Еми със сигурност и аз ще припадна и гледката ще ме преследва дълго след това. Най-добре татковците да си видят децата и жените чистички и изкъпани. Пък и от това няма да стана по-голяма героиня в очите му - ако е човек и мъж на място, ще оцени усилията ми и без да е гледал как се мъча.

Ditta, пожелавам ти вълшебен сватбен ден утре! Hug Да покажеш снимки после!!!

Общи условия

Активация на акаунт