Недоносени деца-3

  • 26 824
  • 349
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 520
Гери    bouquet  честито ви прибиране! Да нагушкаш малкия бонбон!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, според мен е много рано да се говори за Дуфалак и други аналогични. За запек при толкова малко бебче се говори ако няма изхождане няколко дни (не си спомням точно - седмица, ако не се лъжа). Според мен засега няма повод за притеснение - изчакай няколко дни.
А и друго ми хрумна, да не бъркаш коликите с  напъването като при запек - ако си свива краченцата и плаче - колики е със сигурност (ау, как бързо се забравят подробностите  Embarassed).

# 33
  • Мнения: 3 914
Гери, според мен е много рано да се говори за Дуфалак и други аналогични. За запек при толкова малко бебче се говори ако няма изхождане няколко дни (не си спомням точно - седмица, ако не се лъжа). Според мен засега няма повод за притеснение - изчакай няколко дни.

Peace
Честито и от мен Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 965
Юлия, честита месечинка   bouquet

# 35
  • Мнения: 244
Мерси Викенце Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 983
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА И ОТ МЕН НА МАЛКИЯ МЪЖ!!!

# 37
  • Мнения: 388
Юле, честита месечинка на патерици! Отново не се вредих навреме с честитката. Тези дни нещо съм в безтегловност  Crazy Тери малко ме остави на спокойствие в сравнение с предните дни и аз използвам да се размажа..... е не точно...... Абе тука 2 дни се влача като парцал нещо. Май кръвното ми пада. И в тази жега и задух се чувствам като влечуго. Добрата новина е, че тати от утре е в отпуск! Поне за няколко дни ще си имам малко помощ. Надявам се!
Гери, и според мен е рано да се безпокоиш за запек. Въпреки това следи нещата. Пиши още за малкия Жорко, когато можеш. Всички тук сме зажаднели за хубави емоции по твой адрес! Hug Чак ме радва, това, че постовете ти се проредиха. Дано намираш все по-малко време да пишеш и да се гушкате с бебко!  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 10
Здравейте мили мами.Да се разпиша и аз и надявам се да нямате нищо против...от 3 дена съм си вкъщи без бебчо и направо съм отчаяна.Моето бебе Ивайло се роди на 9 август в 28 г.с.-1.200кг на 36 см.дишаше самичко само с обогатен кислород,който след няколко дена спряха.Изкара за 5 дена физиологичната жълтеничка на фототерапия и в петък,когато ходих да го видя само се протягаше и прозявкаше лениво в кувиозчето си.В събота и неделя,когато се обаждах за някаква информация,която по принцип не дават през почивните дни успях да изкопча само,че от събота е на кислородна палатка и има едно кръвопреливане за лека анемия направо ме паникьоса.Не спирам да плача и се чудя това какво ли значи...от провинцията съм,но ми казаха,че няма смисъл да стоя в София,защото ще мога да го виждам само 1 път в седмицата и тези 200 км. направо ме разбиват.Отчайвам се все повече.Докато бях в болницата поне ме успокояваше,че успявам да видя малкото си съкровище,а и контакта с майките,които бяха минали по същия път и сега идваха да захранват бебчетата си.Сега се чуствам толкова сама и в неизвестност...наистина роднини и приятели са плътно до мен,но само аз знам какво ми е CryНадявам се да ме приемете в редиците си и да успея да намеря сили и отговори на въпросите,за чиито отговори неонтолозите са толкова лаконични.Целувам ви всички мами на бебета герои и пожелавам страхотно много късмет и усмивки

# 39
  • Мнения: 3 914
Здравей deyzi_79 ,добре дошла тук при нас Hug
Съжалявам ,че се случва това и с теб и твоето бебче,но можеш да пишеш тук и да чакаме и треперим заедно ,за всичко което предстои да постига малкия Ивчо Hug
За кръвопреливането не се тревожи,повечето недоносени имат поне по едно такова,това е заради анемията, която развиват,но не го свързвай с нещо страшно.Тепърва ще има неща, които ще му правят и това не бива да те плаши.Мисли за деня ,когато ще го изпишат и ще си го гушкаш,вярвай че всичко ще е наред  bouquet

# 40
  • Мнения: 934
Гери, много се радвам, че най сетне Жорко си е в къщи. Пожелавам занапред само усмивки да ти подарява и никакви болници.

deyzi_79, не се притеснявай за преливането на кръв. Както са писали това е нормално за голяма част от недоносените деца.
Разбирам какви притеснения имаш, защото не е лесно, да не знаеш какво става с детето ти. Питай ако имаш неясноти, тук не сме медицински персонал, но поне сме минали вече по този път, кураж и сила и разяснение чисто по човешки можем да ти дадем.
Бъди силна и вярвай, че ще дойде скоро деня да си гушкаш и ти бебето.

# 41
  • Мнения: 888
Здравейте момичета Hug
Аз с моите две принцески бях в болница, за да ги лекуваме от пневмония Sad; днес ни изписаха; вече са добре...
Изпуснала съм много важно събитие: Гери мила, страшно много се радвам, че са изписали Жорко!Сега вече може да се гушкате на спокойствие и да се радвате един на друг...Прекрасна новина! hug Пожелавам ти всичко лошо да е зад гърба! thumbsup
 deyzi_79, тепърва наистина ви предстои много, но важното е да имаш вяра, че нещата ще се развият добре и много любов за бебчо, в което не се съмнявам Wink Hug

# 42
  • Мнения: 1 685
иви радвам се че вече сте си у дома и всичко е наред с твоите сладуранки! Hug deyzi_79 вярвам че твоето мишле ще е добре! Hugи на моето момченце му преливаха кръв /3 пъти/ .мамите от форума твърдят, че нашите дечица са геройчета и че са силни -мисля ,  bouquetче те са прави Naughtyимай силна вяра и ще видиш че много скоро всичко ще се оправи!

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 17:45 от GERI844

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 131
deyzi_79  Hug Praynig И на Мишо му приливаха кръв в началото, мисля, че това изобщо не е проблем за който да се тревожиш. Много търпение и кураж!  bouquet
Гери не казваш как е Жорко - слушка ли?

# 44
  • Мнения: 388
deyzi_79, не ми се иска да ти казвам "Добре дошла при нас!". Вярвам, че всяка от нас ще ти помогне доколкото може! Не плачи......или пък поплачи си - може да ти олекне! Само знай, че всичко ще бъде наред! Ето, виж Гери! Съвсем наскоро тя изживя много трудни моменти. А днес е в къщи и се гушкат с Жорко. Ще броя дните до този, в който и вие ще се гушнете с Ивчо неразделни! Heart Eyes Само се дръж! И знай, че ние сме с теб!  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт