Недоносени деца-3

  • 26 861
  • 349
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 498
Аз още нищо не съм му купила на Виктор и мисля наистина, че това да му приготвя всичко, ще ми е някаква утеха, че правя нещо за него, защото няма как да му помогна с друго.
Тони  Hug Hug Hug. Само позитивни мисли и никакво черногледство, много скоро ще се гушкате с беб. Стегни се, развихри се по магазините и като отидеш да видиш Виктор, ще му разказваш, колко хубави неща си му купила и той ще бърза да наддава и да се прибере въможно най-скоро в къщи/само няма да плачеш като ходиш да го видиш, бебетата много усещат/, а после като излезеш може малко да си  Cry, то няма как.
Целувки и пиши редовно. С Цвети стискаме всички пръстчета за Виктор  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

# 316
  • Мнения: 178
тони и аз те съветвам да направиш това напазарувай каквото на теб ти харесва подреди си всичко по твой вкус за бебо не е хубаво че не е при теб още но пък ще можеш сама да приготвиш всичко а не бабите или други хора аз така се успокоявах кураж и вярвай че скоро ще сте заедно   bouquet

# 317
  • Мнения: 22 518
Здравейте от мен. ))
Вчера бяхме на вторият си контролен преглед и за 10дни сме наддали с 380гр. ))
Общо за 20дена стават 860гр.
Иначе вече никой лекар от неонатологията не работел със здравната каса и ако искам преглед трябва да си я водя на частно. А нали уж са длъжни да ми я проследяват до една година.

Сменихме млякото с НАН АР, но ми се струва доста по-мазно от предишното и трудно го пие от биберона за новородени. Също и не ми е акала вчера цял ден, а тъкмо беше запчонала да ака по няколко пъти на ден. Дали е възможно да е от млякото?

# 318
  • Мнения: 108
Здравейте на всички мами Hug!
Момичета, прави сте купих на Виктор само три бодита и се разтопих от удоволствие, смятам да се впусна в големите покупки... Днес , ходих до болницата и за моя най-голяма радост се смелиха да ме пуснат  да го видя. Може би, защото го бяха изкарали от кувиозчето за малко и беше на легло при другите бебчета, за да свиквал... Днес ми се видя по-малък...  Thinking, но беше прекрасен Heart Eyes Лошото беше, че изследванията, които чакаха докторите за някаква бактерия се оказали положителни и му сменили антибиотика, затова няма да го местят. Сега се чудя, каква ще да е тази бактерия и дали е опасна, утре пак ще разпитам. Моля се да се оправи скоро!  Praynig

# 319
# 320
  • Мнения: 136
Здравейте, мили майчета!
Обръщам се към вас, защото вие сте минали по този път Hug
Моята кума роди на 11.10 момиченце в 31 седмица, термина й беше 30.11-1.12. Получи кървене и след като имаше 5 см разкритие вече не можеха да спрат раждането.
Бебето се роди 1440 гр, в кувьоз е и го наблюдават непрекъснато. За сега е добре, започнали са га хранят, но са им казали, че е още рано за прогнози,  трябва да минат около 10 дена.
Обръщам се към вас за повече информация, ако може да ми кажете какви изследвания трябва да се правят на бебето и кога, за да не пропуснем нещо. Искам да им бъда полезна максимално, защото и двамата родители да доста притеснени. Знам, че докторите ще се грижат добре за него, но все пак е важно да знаем.
Благодаря ви предварително и стискам палци всички бебчета да са добре!!! Hug

# 321
  • Мнения: 1 685
дидка здравей!ние ходихме при ортопед офталмолог и невролог .но предполагам ,че от неонатология специалистите ще ви насочат най-добре, те ще ви дадат информация за положението в което се намира бебчо и за изследванията от които има нужда .късмет и успех!!!дано всичко да е наред!!! Praynig

# 322
  • Мнения: 22 518
Всички необходими изследвания в момента ги правят в болницата.
Чак след като изпишат бебето вече вие ще имате грижата да ходите при специалисти.
Това са - до 1месец задължително на ортопед, на 3месеца също и евентуално на 6мсеца по преценка на ортопеда.
При офталмолог 1месец след последният такъв преглед. И след това повторение по негова преценка. Нас ни викат на 6навършени месеца.
При невролог на 3месеца.

# 323
  • Мнения: 136
Благодаря ви, мили майчета!
За сега бебка се държи добре, започнала е да приема и храна Simple Smile. Докторите са казали, че трябва да се изкача до 10 ден, за да се види как се развива. Правят и изследвания сега и докато е в болницата ще й правят всичко необходимо, както и вие казвате. Важното е да знаем и по-нататък какво е необходимо, със сигурност и докторите ще кажат, но е добре да ни кажат хора с опит като вас. Благодаря отново и ако има нещо пак ще се включа!
Бъдете здрави и щастливи! Hug

# 324
  • Мнения: 108
didka25 , стискам палци бебка да се стабилизира бързо!!! Знам, какво е да чакаш всеки ден новини за бебо,  моето малко съкровище е вече 12-ти ден в кувиоз!!! Казаха, че ще е там, още поне 10 дена, заради някаква бактерия, която изолирали, казва се клипсиола. Някой знае ли нещо за тази гадина?! Ако не били положителни резултатите за тази гадост, щели да го да го вадят от интензивното и да го подготвят за пращане в другото отделение за недоносени,но....

# 325
  • Мнения: 486
didka25  -Мила в момента може само да се молим Praynig Praynig Praynig малката душичка да се оправя бързо за да зарадва мама и тате.Аз съм сигурна че бебчето ще се пребори, мислете позитивно/не е толкоз лесно , както да се каже , но опитайте/.На мен ми трябваха много повече от 10 дни за да повярвам че момиченцето ми ще оцелее и не съм единствената минала през това.Лекарите винаги са скептични и не искат да дават напразни надежди , защото състоянието на малките душички се променя много бързо.
tony19 - Продължавай да пазаруваш мила, че аз все отлагах и не вярвах че ще ми кажат 'Изписваме бебето ви' и когато ни казаха че след 2 дни ще я изпишат не бяхме купили абсолютно нищо.Леле какво тичане, какво пазаруване пране и гладене беше....За смяната на антибиотика не се притеснявай, и на нас ни го сменяха много пъти мина пневмония/ почти всички недоносени я боледуват/ после и някаква инфекция.Имай търпение и мисли позитивно.
didka25 , tony19 - да попитам имате ли кърма и цедите ли се?/Ако е обсъждано съм пропуснала и се извинявам/.Ако не са ви спрели кърмата/което за съжаление е практика/ цедете си и замразявайте във фризера, това може да направиоте за вашите дечица.Аз съм безкрайно благодарна на майките дали ми този съвет, така Билянка има шанса да получи кърма, най-доброто за недоносените ни мъничета.
Mirama - нас на невролог не са ни пращали  newsm78, дали е късно да отидем и там какво се гледа?

# 326
  • Мнения: 1 685
ние ходихме при невролог ,защото сме с разширени мозъчни стомахчета.огледа ни много добре главичката на ехограф и каза че всичко е наред! дидка имай силна вяра и ще видиш че нещата ще се наредят!и аз стискам палци и  Praynig

# 327
  • Мнения: 486
И Биляна е с разширени мозъчни стомахчета, но никой не ни е пращал на невролог  newsm78.Ние ходим всеки месец да й правят трансфонтанелна ехография, дали е същото  newsm78 ?

# 328
  • Мнения: 136
Благодаря ви за подкрепата, мили момичета! Hug
Всички се молим и мислим позитивно Praynig Утре ще изписват кумата ми, майката на бебка. Казват й, че засега бебка се държи много добре, може и сама да диша, но все още е на кислород. Храната не я усвоява много добре и ще я пробват пак след 2-3 дена, остава си на глюкоза.
На вас кога са ви казали, че детето има разширени мозъчни стомахчета, още в болницата като са гледали бебето или в последващите прегледи?  И какво означава това, има ли някакви последствия?
Дано да й направят всички необходими изследвания в болницата по-нататък, но сега е важно да започне да качва и да се храни.
Стискам палци всички малки душички да са силни, да преминат през трудностите и да растат здрави! Praynig Praynig Praynig

# 329
  • Мнения: 108
Здравейте!
elissee – знаеш ли кога точно са сменили храната на Цвети и кога от сондата е преминала на самостоятелно хранене. Знам, че докторите са много пестеливи на думи, но може да си разбрала. Как е Цвети сега?  HugБлагодаря за подкрепата!
Zoia_Alex – А тази бактерия, май е причинител на плевмония, ох дано малкото ми човече се пребори с нея...  PraynigНа мен ми спряха кърмата, още в болницата ми дадоха да пия едни хапчета за спиране от които се чувствах ужасно зле и трябвало да ги пия  още  12 дни, но аз ги пих 3 дни от както ме изписаха  и спрях. Но кърма не ми текна и преди да започна с хапчетата. Докато бях бременна бях категорична , че ще го кърмя но с развоя на събитията така се получи ...   
Аз също от суеверие нищо не бях взела на Виктор, докато бях бременна, но сега мисля наистина да му накупя всичко. Ако само стоя и нищо не правя имам  чувство , че ще полудея от мъка. На мен също всичко ми изглежда нереално и по цяла нощ се стряскам, но само се моля да дочакам деня в който ще ми кажат добрата новина, че го изписват. Подготвям се до колкото мога , че няма да е скоро и се опитвам да се заредя с необходимото търпение... 
Взехме му кошара на малкия човек и малко дрешки и сега само ги вадя да ги гледам... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт