Чичо Докторчо, я кажи, момче или момиче през ФЕВРУАРИ мама ще роди?

  • 16 879
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 419
Izabela83,
благодарско за темата. Този път няма да ни трият нищо модераторите, нали?
Мерси и за нет-книгите.  bouquet

Evelinar,
мен ме пиши за училището за бременни за четвъртък 24.08.07

# 16
  • Варна
  • Мнения: 245
ИИИ златна си Izabela83   за тази книга  Hug И аз съм от леко уплашените майки  Smile
Момичета знаете ли къде да погледа за училището на 9 месеца, кога е във Варна?
Illinka   на теб ще разчитам за помощ да организираме срещата във Варна , наистина по добре за 19 часа.
 
Среща Варненки-Февруарки  Smile 24.08 петък 19 часа, БМ морска гара
Lady V, Illinka, de3demonka

# 17
  • Мнения: 8 939
Izabela83,
благодарско за темата. Този път няма да ни трият нищо модераторите, нали?
Мерси и за нет-книгите.  bouquet

Evelinar,
мен ме пиши за училището за бременни за четвъртък 24.08.07


Четвъртък не е ли 23.08.
Пишете ме и мен за сега!
Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 781
Запис, гледам снимките момичета - страхотни са, благородно ви завиж Mr. Greenдам

# 19
  • Мнения: 8 939
eveliniar благодаря за списъците много са полези сигуна съм:)
Принтирах си ги и сега ще ги разгледам на спокойствие
 Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 70
Аз пък мога да ви препоръчам книжки за бременността.
1."Аз чакам дете" (страхотна, чете се на един дъх)
2."Аз съм бременна"(  мед.обяснения за бебо седмица по седмица)
3."Какво те чака, когато чакаш дете"-според мен всяка бъдеща мама трябва да я прочете, дава отговори на много въпроси, които сме си задавали във форума
4. "Бременността седмица по седмица"-страхотно илюстрирана, със 3Д снимки на бебоците във всяка седмичка
Приятно четене!!! Hug

# 21
  • Мнения: 8 939
От тези си купих "Аз съм бременна" и я прочетох за няколко дни!
Много съм доволна!
 Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 671
Досега бях по магазините. В неделя братовчедка ми има рожден ден (2 годинки) и й купих много готини дънки. Такива сладурски неща има за момиченца... Иначе утре рожден ден има кумата, пък в неделя е рождения ден и на зъболекарката ми, която също ми е много близка и много си обичам. Прибрах се като дядо Мраз  Laughing
fiforina, това е всичко, което аз купих и затова съм писала, кое според мен си заслужава. Нека и другите настоящи мами да се намесят с корекции, ако съм прекалила или съм забравила нещо. Наистина каквото можеш вземи от приятели. Peace Честно да си призная аз съм против купуването на скъпи неща, особено дрешки, тъй като бебето расте с часове. С мъжът ми изхарчихме около 1000 лв, като в тези пари включвам всичко от списъка. Ако трябва да съм честна бабите купиха креватчето с матрака и количката, както и двата спални комплекта, ние едва ли сме дали повече от 300-400лв за малкия змей. Сега се замислям за нова количка и този път ще си взема някоя скъпа, защото комбинирата ми (266лв.) ми е тежка и стои в гаража забравена. С количката не направих добър избор.
За книгите - имам "Аз съм бременна" и си я чета седмица по седмица. За гледане на детето има много в книгата на д-р Спок, но аз се консултирам и с библиотеката на форума.

# 23
  • Мнения: 419
Izabela83,
благодарско за темата. Този път няма да ни трият нищо модераторите, нали?
Мерси и за нет-книгите.  bouquet

Evelinar,
мен ме пиши за училището за бременни за четвъртък 24.08.07


Четвъртък не е ли 23.08.
Пишете ме и мен за сега!
Simple Smile
 Hug Hug Hug
Четвъртък е да! Объркала съм се.

Момичета, ЖИВА СЪМ! Все още обаче упойката не ме е пуснала. Зъболекаря искаше да си направя и снимка, питах д-р Калев (гинеколога ми) дали е добра идея да го сторя. Нямало проблем. Не ме болеше самото вадене, но след това ми стана лошо и започнаха да ми шумят ушите,  да ми пречернява пред очите и зъболекаря ме сложи да се легна на стола. В момента съм добре, но мисля да се излегна на леглото. Много ме е страх да не ме заболи. А колко съм гладна Weary..........

Относно книгите:с първата ми бременност бях си купила доста, даже и списания. Една близка приятелка ме помоли да й ги дам, както и бебешки дрешки, а сега не можем да се открием. Изгубила съм й някъде телефона Sad Надявам се да се открием в най-скоро време. Защото макарче съм била бременна, честно вече всичко съм забравила.
 Hug Hug Hug
 

# 24
  • Мнения: 4 242
Изабелка великолепна темичка!  Hug
Галадриелче обясних в предната тема, никой нищо не ни е трил, просто украсите дойдоха в повечко и постинга стана прекалено дълъг, а явно си има някакъв лимит. Колкото повече нови мами добавях в списъка, толкова повече линкове се триеха в края на поста ми. Дано сега съм обяснила добре  Laughing И се радвам че е минало това гадно приключение с мъдреца Hug, спокойно, няма да те боли или поне не много.
Евелинка не знам кога точно ще имаме възможност да дойдем, как да запиша час?  newsm78 Но безкрайно ти благодаря за предложението, много мило Hug А Рени Ковачева дали прави ФМ? Някой има ли нейни координати, телефон примерно да я чуя. Защото ако прави ще се уговоря направо с нея, хем ще се запознаем, нали смятам при нея да раждам, във ваната или не, каквото е рекъл Господ!
За списъците да добавя, в първия- термометър за ваничката/водата, важен е, нашата Т се променя често и не винаги можем да преценим правилно "на око", а е добре водата за бебето да си е с една и съща Т всеки път. И за родилното, като има чорапи чехлите са излишни, казвам го защото едни евтини джапанки са напълно достатъчни, така че при изписването да се изхвърлят спокойно и без угризения. Чехлите биха повели много мръсотия, а с джапанките може да се къпете в банята, така и ще се измиват все пак по няколко пъти на ден. Тоалетните в родилно често имат и кръв по пода.
Илинка за книги и съвети препоръчвам Сиърс с две ръце! Ако прочетеш мъничко ще ти стане ясно защо  Grinning
Момичета гледам снимки и не мога да ви се нарадвам, толкова сте хубави всички!

# 25
  • София
  • Мнения: 137

Момичета, ЖИВА СЪМ! Все още обаче упойката не ме е пуснала. Зъболекаря искаше да си направя и снимка, питах д-р Калев (гинеколога ми) дали е добра идея да го сторя. Нямало проблем. Не ме болеше самото вадене, но след това ми стана лошо и започнаха да ми шумят ушите,  да ми пречернява пред очите и зъболекаря ме сложи да се легна на стола. В момента съм добре, но мисля да се излегна на леглото. Много ме е страх да не ме заболи. А колко съм гладна Weary..........

Относно книгите:с първата ми бременност бях си купила доста, даже и списания. Една близка приятелка ме помоли да й ги дам, както и бебешки дрешки, а сега не можем да се открием. Изгубила съм й някъде телефона Sad Надявам се да се открием в най-скоро време. Защото макарче съм била бременна, честно вече всичко съм забравила.
 Hug Hug Hug
 

Hug, оправяй се скоро!!! Не знам това със снимката, дали наистина е добра идея...аз не бих посмяла.

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 15:18 от ephrossina

# 26
  • София
  • Мнения: 717
Момичета, много благодаря за хубавото посрещане! Hug  bouquet

# 27
  • Мнения: 8 939
GALADRIEL сложиха ли ти жилетка като ти правиха снимката?

# 28
  • Мнения: 53
GALADRIEL и аз не бих си направила снимка!
Като говорех с гинеколожката ми каза, че недаи си Боже нещо де се случи след това ще се обвинявам цял живот, а зъболекарката ми която беше много "за" да си сложа брекети заради които всъщност ми бе необходима снимката каза твърдо НЕ за снимката.
Тъй че аз за себе си съм решила и ти помисли добре  Thinking

# 29
  • Мнения: 85
Здравейте мамчета Hug
Добре дошла на GoldenEyeful. лека и красива бременност и прекрасно февруарче на края.
За срещата и снимките ви БРАВО. Много сте сладки. Аз варненската среща този път ще я пропусна Sad, но надявам се следващия да съм на линия. За училището на 9 месеца и аз не намерих кога ще е във Варна newsm78
Мери, на мен ще ми пускат изследвания за СПИН, васерман и още нещо /забравих какво/ и до колкото разбрах не са задължителни, но се полагат по здравна каса, така че ако искаш се изследваш безплатно.
GALADRIEL радвам се че си се държала геройски  bouquet и мисля че няма да боли по нататък /най-страшното е минало/. А за снимка и аз не бих рискувала ако не е наложително. Успех.
evelinar мнооого благодаря за списъците, за такива като мен  Embarassed са идеални  bouquet
На izabela83 и yzida благодаря за книжките  bouquet
Хайде момичета лек и приятен ден и пожелания за приятен уикенд Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт