Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 724
сонита, за гърло си правех гаргара с клеева тинктура /продават я в аптеките/

Моят термин беше 10ти август, а не 13 ти. Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 16:22 от veleva

# 16
  • Мнения: 498
herelina ние сме на АМ, в четвъртък като си я взехме, чак в петък ака и то с термометър, а тази сутрин майка ми каза, че е била наакана до ушите. И сега не знам, рових се при АМ, но много различни отговори, по този въпрос. По принцип знам, че бебета на АМ са по-запечени ама вие нали се кърмите. Ох не знам, ще я видим  newsm78.

# 17
  • Мнения: 1 216
Сонита, клеевата тинктура и прополисът са вълшебни, подкрепям съвета на Велева. Биопароксът е повече за дихателни проблеми и нос, не за гърло. Изцеди си 1 лимон с 1 лъжица мед и топла вода и така поне 3 пъти и ще ти олекне много.
Димяни за оченце знам, че помага отвара отлайка. Абсолютно безвредна е.

# 18
  • Мнения: 4 546
Елисе, ние сме на смесено хранене. но АМ май вече е повече.  Confused
напоследък ака по веднъж на ден. сам, но все пак ми се вижда малко  newsm78

# 19
  • Варна
  • Мнения: 567
Херелина и аз почнах да дохранвам защото само съм си въобразявала че кърмата му стига, а той милия е гладен. За сега ака след хранене но аз му давам и колкото кърма имам, доколкото знам  кърмачетата много рядко имат запек затова предполагам че ака и от нея. Ти на какво мляко дохранваш, има млека които запичат!
И аз знам че сешоара помага, даже само от звука се успокояват!
И аз да питам на колко време изварявате шишета, биберони и залагалки!

# 20
  • Мнения: 4 546
lolii , ние сме на ПРЕ НАН. изваряваме ги 5 минути веднъж на ден. в началото се опитахме след всяко ползване, но то направо е ужас. педито каза, че е достатъчно веднъж дневно. а и като изварявам всечките неща стават бели  Confused стерилизаторът за МВ не ми е удобен въобще  Confused

# 21
  • Мнения: 1 216
Варя само шишето за водичка и бибката веднъж на 2 дни! Не се класирам всеки ден.  Embarassed

# 22
  • Мнения: 3 388
И прополис вземам мами  Crazy Лошото е, че при мен всичко започва от гърлото и после ми се запушва носа и ме блокира цялата. Дано ми се размине този път с всички превантивни мерки  Simple Smile

Мами, някоя от вас ползва ли стерилизатора на пара на Авент- доволни ли сте? Аз си купих такъв, но по обясними причини още не съм го пробвала  Rolling Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Честито на мама Нина!!!   bouquet
Райан е голям сладур на майак си прилича Hug
Ние бяхме на разходка до бачковския манастир.
Екатерина стискаме палци за утре Peace

# 24
  • Мнения: 1 380
Аз докато се запиша в новите теми4ки и те ве4е изписани.
Да докладвам, ние сме добре, храним се, спинкаме и сме кротички, само от време на време ни мъчат колики и газове, но това явно е нормално.
Имам въпрос към мамите с 2-ро детенце: ако сте хранили бебето на смесена схема-кърма и АМ, получавал ли се е ЗАПЕК?
Ако да, моля кажете какво сте давали в такъв случай?
Ние нямаме запек но педиатърката каза, че от АМ може да се получи към края на 1-ви началито на 2-ри месец.

# 25
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Много се вълнувам и с трепет ви съобщавам че Марти  е горда мама на малка госпожица с нежното име Анна !!!!!
Родила се е на 16  Hug Hug Hug

С повече подробности Марти по късно   bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 564
Димяни и моя бебо повръща Sad много е гадно, не иска да се оригва и после си приплюва постоянно, а днес направо като фунтан повърна, имам чуваството,че му идва в повечко кърмата и не се усеща...Най-гадно е нощем, защото освен памперс трябва да сменям и дрешки, тъй като му е мокро ръкавчето на пижамките....Някой да даде съвет за оригване  Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 5 728
Благодаря ви че ме успокоявате за очето HugНие сме само на капки!
За стерелизирането аз го правя след всяко хранене!За сега Simple Smile
Преди малко папа ама с това да не знам колко е много гадно че след това се изцедих и папа само 10 мл и заспа просто какво ли не му побутвах и не и не!
 
Честито на мама МАрти!   bouquet
Беличка да и спреобличанетео е кофти че се мокри! А с оригването не знам не ще и не ще! Слагам го с гръб към мен хващам го отдолу между крачетата и с другата ръка леко през коремчето и пак не иска  Confused

# 28
  • Мнения: 177
Здравейте и от мен! Най-после и аз да се класирам да пиша. Ние се родихме на 17-ти юли, но до 10-ти август изкарахме в болницата. Не пожелавам на никоя бъдеща майка да преживява това, което ние преживяхме. Както всичко през бременността ми беше нормално, когато се Янислав се роди се оказа че има повече ликвор в мозъчето, а бялото му дробче е инфектирано от стомашния грип, който изкарах две седмици преди да родя. Направил е лек кръвоизлив, когато съм била в 6-7 ми месец, който сам се е махнал. Бързото потреперване в корема ми се оказа че са били гърчове, но от двама гинеколози.....няма кой да ти обърне внимание. Както и да е! Вече сме навън, добре сме и се надявам да не се появят проблеми и по-натам. Докторите казват, че за сега проблеми няма, но до годинката поне трябва да го следим внимателно дали се развива нормално.
В болницата го хранеха със сонда - наливаха му кърмата в стомахчето. Към 20-тия ден започнахме да се борим да се храним с шише. Днес вече се храним на гърда и се дохранваме с шишето, защото бебо е още слабичък пък и от жегата само му се спи и заспива и след 5 мин. се буди да яде още. Аз се уредих обаче с кантар - под наем от болницата срещу 10 лв. на месец и следя колко яде, че за нас е много важно да не отслабваме. Месец след раждането сме само с 350 гр. нагоре.
Малко дълго стана, но ще бъде само веднъж. От тук нататък ще пиша само за ставащото сега и вярвам, че ще бъде само хубаво! Вече се усмихваме съзнателно, особено на тати, гука но още е съмнително дали просто не мецва случайно.  newsm78 Joy

# 29
  • Варна
  • Мнения: 567
Честито на мама МАрти! Да е жива и здрава малката!
beli4ka много е важно да се оригва, колкото и невъзможно да ти се струва не трябва да го оставяш, дръж го на рамото си докато не се оригне!
inedica дано перипетите през които сте минали да останат бързо зад гърба ви и от тук насетне само хубави емоции и много радост да има в семейството ви!












Общи условия

Активация на акаунт