Какво трябва да се прави с пишката за да се оголи?

  • 19 185
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 938
Не пипай! Naughty

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
Млад, възрастен, хубав, грозен - няма значение.  Grinning Завси кой го учи и от къде чете.  А практиката досега в България е била за забелването. Тепърва се променя...

# 17
  • Мнения: 1 092
На мен ми показаха как се прави още в родилния дом и от тогава всяка вечер като го къпя му я "забелвам" Peace.С времето  кожичката   започва да слиза все по - надолу  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 915
Ето и цитат от доста известен сайт (http://www.babycenter.com):

Uncircumcised penis
When cleaning or bathing an uncircumcised baby boy, don't try to retract the foreskin. You won't be able to for several months or even years — it takes this long for the foreskin to separate from the penis.

When the foreskin has separated and can be retracted safely (your doctor will tell you when), you'll need to retract it occasionally to clean the end of the penis underneath. Very gently and quickly, you wipe off the white, waxy substance known as smegma that appears on the head of the penis.


Друга статия: Newborns:
Care of the Uncircumcised Penis

Foreskin Hygiene: The foreskin is easy to care for. The infant should be bathed or sponged frequently, and all parts should be washed including the genitals. The uncircumcised penis is easy to keep clean. No special care is required! No attempt should be made to forcibly retract the foreskin. No manipulation is necessary. There is no need for special cleansing with Q-tips, irrigation, or antiseptics; soap and water externally will suffice.

Последен цитат (Cleaning the Penis with Intact Foreskin):

In uncircumcised boys, the foreskin at first remains firmly attached to the glans, but gradually over time the attachments are broken (mostly by the stretching resulting from repeated normal erections). In 90% of boys the foreskin is loose and mobile by age 2, but the process can sometimes take five or more years. When the foreskin has separated from the glans, the foreskin can easily be retracted, or pulled back, to leave the glans exposed. Throughout life, a cheesy white material called smegma, consisting primarily of dead skin cells and secretions from sebaceous glands, will accumulate under the foreskin.

In uncircumcised boys, forcibly ripping the foreskin from the glans in the name of hygiene can lead to pain, scarring and adhesions. Do not try to forcibly retract the foreskin or to clean under an adherent foreskin with swabs, antiseptics, or even water. On the other hand, even though doing nothing at all may be considered natural, similar reasoning would lead to not cutting the hair, trimming the nails, washing the hands, or cleaning the bottom after a poop. Gentle hygiene enhances health.




В грижите ми покрай децата, постепенно установих, дори бях учудена в някои случаи, че в повечето ситуации нещата са най-добри и правилни за бебето, ако са максимално близо до Природата и начина, по който го е замислила тя...Ако имаше нужда пенисът да се заголва още в първите месеци, може би това щеше да става много лесно и от само себе си, и нужда от насилствени действия и придърпвания нямаше да има никаква...

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 16:34 от Free Soul

# 19
  • София
  • Мнения: 4 899
Да благодаря за темата и за линковете, които са дадени като отговори,
че моето ще е момче и ... човек е добре да е подготвен.   bouquet

# 20
  • Мнения: 159
Ох и мен силно ме интересува този въпрос!Преди 2-3 седмици незнам защо реших да започна да забелвам и май дръпнах малко по-силно,защото по кожата на детето не че се появи кръв,ами накакво зачервяване,по-скоро наподобяващо ожулване.Така се стреснах,че реших повече да не пипам.Сега май нищо му няма и педито казва да не го пипам въобще,но някак си усещам,че трябва  да се направи нещо по въпроса!Наистина не знам какво да правя!

# 21
  • Мнения: 4 915
Информирай се. И направи информиран избор.

# 22
  • Мнения: 2 005
Моят син като стана на 6м.  го заведохме на уролог и той я оправи newsm78 Съветвам те да отидеш на специалист Hug

# 23
  • Мнения: 2 100
Аз ще имам момченце, тъй че ще се сблъскам с проблема. Тъй като с мъжа ми разговаряхме по този въпрос, той ми обясни, че при него татко му се е занимавал с подобните неща. Попитах мъжа си това означава ли, че и той като татко ще се заеме с това и отговорът беше:"няма проблеми". Преди това със съпруга ми ще се консултираме с педиатър, разира се, все пак ни е за първи път. Това мисля, че е най-доброто решение  Peace Успех

# 24
Още от първия месец постепенно се заголва всяка вечер, лекичко !

# 25
  • Мнения: 66
Аэ сащо чакам момченце и мненията ви са наистина полеэни Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 14 708
На моя бебок вече я забелих-от втория месец всяка вечер по малко и та се оголи. Сега след къпане я оголвам, защото лесно зараствала отново. Брат ми още помни манипулациите по пениса му в първи клас, така че не разчитам на природата

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Има две теории, едната е да се забелва от рано, другата, въобще да не се забелва. Обаче започнеш ли да забелваш не бива да спираш, защото си размислила и не искаш да оголваш пишлето вече Naughty Със забелването нарушаваш структурата на кожичката и вероятността за слепване, ако не го правиш редовно, вече е много голяма. Така че взимаш решение и започваш  Peace

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Ние започнахме със забелването веднага след изписването ни от родилното.Всяка вечер по време на баня малко по малко я оголвахме (без натиск,разбира се).В края на втория месец вече беше  напълно оголена,без ревове и без водене по лекари. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 5 758
Нашето педи каза, че ще чакаме до 2г и тогава ще действаме, ако аз не съм се справила сама вече. Но аз много-много не настоявам -

В грижите ми покрай децата, постепенно установих, дори бях учудена в някои случаи, че в повечето ситуации нещата са най-добри и правилни за бебето, ако са максимално близо до Природата и начина, по който го е замислила тя...Ако имаше нужда пенисът да се заголва още в първите месеци, може би това щеше да става много лесно и от само себе си, и нужда от насилствени действия и придърпвания нямаше да има никаква...

това е и моето мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт