Nr.41 - Zicken ли сме ние или просто мацки с темперамент?

  • 10 278
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 521

Мишонка, детето е много малко, за да го боцнеш пред телевизора - по-добре потърси крапелгрупе около вас и ходете там-ще научите и двете много песнички, игри и т.н. на немски, а и ще имате повече контакти  - ти с майки, тя с деца bouquet

данни, темата за пушенето не е въпрос на география, а на култура. И не, никак не е културно да се самоуспокояваш, че някой друг е по-зле от теб. Хайде със здраве! Или може би с кока-кола Laughing Laughing Laughing

# 76
  • Мнения: 3 880
mama Mishonka, единственото подходящо, което се сещам в момента, са филмчетата на Байби Айнщайн на немски ( в ибей може да се намерят по- евтини), но в тях не се приказва много, тук-там казват по някоя дума. За друго не се сещам, малко е още детенцето за телевизия и изборът не е голям. Опитайте с дискове с песнички. Най-добре да проучиш къде във вашия град има Крабелгрупе или Шпиелгрупе и да водиш детето там. Това е група от деца на една възраст, които се събират един-два пъти на седмица за по час-два да  играят и общуват на тяхно си ниво Simple Smile Всъщност за детето не се притеснявай, то ще научи езика по-бързо отколкото предполагаш, наблегни повече на твоето езиково обучение, че ще ти трябва повече. Успех в адаптирането  bouquet

# 77
# 78
  • Мнения: 193
Добро утро,

този лav на сердика, много ми хареса, за мъжете:))

сега и аз да кажа нещо за цигарите, преди пусех много яко, горда сам, че ги оставих и щастлива защото настават лоси времена за тия ми хорица!

Всяка майка си обича детето повече от всичко и не иска да му навреди, въпроса е в това, че МЛАДИТЕ ПУСАчКИ незнаят последствията от пасивното пусене на дечицата им. А и зяла Европа не ги знаесе, сега тепърва почва да се води от страна на  Eu-Kommission Antiraucherpolitik!!!!! В Америка оттдавна се борят срещу конzерните. Тук Philip Moriz ? и т.н. правеха всичко възможно да не се показват на бял свят фактите от пасивното пусене. Един от фактите само ще кажа, защото тук всички сме интелигентни и образовани и четем и знаем, риска за plötzlicher Kindestod се увеличава ако в жилището се пусе!!!!!

Единствено политиците могат да направят нещо, а в БГ нищо не правят, затова и както казахте там картинката се вижда по често, Unwissen meine Damen!

# 79
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Добро утро, цикета!

И аз да се изкажа за филмчетата, езика детето ще научи, особенно, ако го събираш често с други деца. Ако ще трябва да го учи чрез медиум, по-добре приказки му пускай.Ако пък намериш и съответната квижка с картинки - ще е оптимално.

Вивита, и аз се разпенявчих в онази тема със снимките. Мен лично не ме кефи непознат да се изтъпанчи и да се разщрака с камерата; навремето не ме изкефи, че и свекърът снима Мартин, точно когато му сменях памперса. Май прекалено много се вманиачавам, но идва от прекаленото зубрене по медийно право Mr. Green

# 80
  • Мнения: 193
Аз не съм чела в тази тема дето Лиска се е карала, но няма ли някъде на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК написано, колко е вредно пусенето за малките ни миски, да го пуснат модераторите GROSS GESCHRIEBEN , барем Мамите от форума да разберат и да разпространят по детските площадки, колко е ВРЕДНО PASSIV RAUCHEN, а не да се караме с тях.
Liebe GRÜSSE

# 81
  • Мнения: 22
Много благодаря!   bouquet  bouquet
Надявам се, наистина, бързо да се адаптираме.
Относно телевизията, аз също не одобрявам.
Това с Крабелгрупе и Шпиелгрупе звучи много добре.
А как бих могла да разбера къде в града има такива места? Има ли някъде инфо за това?  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 3 880

А как бих могла да разбера къде в града има такива места? Има ли някъде инфо за това?  Rolling Eyes

Зависи от големината на населеното място. В по-големите има цели центрове за тази цел- групите почват от новородени бебоци и нагоре по-възраст и интереси, те си имат и страници в интернет и т.н., известни са и се намират лесно. В по-малките градчета може да се намерят обяви в Ратхауса, църквите, детски градини/ясли. А по селата такива неща се разнасят с устна пропаганда, питаш някоя майка на площадката и така Wink
Ти къде си?

# 83
  • Мнения: 3 521
...в Ратхауса, църквите, детски градини/ясли....

Също в праксиса на педиатъра, може да пуснеш и една търсачка в сайта на града/гугъл, не знам дали имаш акушерка, но ако е да и там можеш да питаш, понякога и в жълтите страници ги има Peace.


# 84
  • Мнения: 3 521
А, защо когато Мистик ще хвалеше ,че като бременна изпивала по незнам колко бири.

Муахахахахаха....злобо, злобооооо hahaha

# 85
  • Мнения: 3 423
Мугел, умирам си от смях, като те чета.
Пусене, пусене, напусва ме и мен смях.
Все едно слушам грък в първи семестър
медицина в София. Зяла Европа знаесе...
 Joy Joy Joy Joy На кеф съм днес, ей!

И не ме наричайте цике. В краен случай Маузи.

Веси, не смятам, че свекито ти е искала да
обиди Микито. Микито е дете и на свекито.
Ами като в България на всяко дете му викат
"малкия палавник", "къде си, бе, бандит такъв",
"дриско-мириско, ще ти откъсна ушите" и други
такива, да не би наистина да става дума за
насрани палави бандити, а? Обикновено там
реципиентът е кротко беломуняво детенце с
вярващи очи и чист памперс. Само за снимка.

Като казах снимка. Тая работа с бебешките
снимки никак не ми харесва и никому не вярвам.

# 86
  • Мнения: 4 138
А, защо когато Мистик ще хвалеше ,че като бременна изпивала по незнам колко бири.

Муахахахахаха....злобо, злобооооо hahaha

другарки, кво съм пропуснала. некви побой ли са ставали, а аз пак не съм фанала края. некой ще ли да ми разясни. може и линкове, може и на лични.
кво да правя, кат си падам клюкарка и любопитница Blush

# 87
  • Мнения: 3 880
Сетих се и за Мутер-центровете, там освен организираните събирания може да се ходи по всяко време- най-често има кафенце, площадка за децата, закрито помещение за игра, там винаги има мами с деца.
Ето един такъв в Дуисбург http://www.geocities.com/wellesley/9870/

# 88
  • Мнения: 3 423
А, защо когато Мистик ще хвалеше ,че като бременна изпивала по незнам колко бири.

Муахахахахаха....злобо, злобооооо hahaha

другарки, кво съм пропуснала. некви побой ли са ставали, а аз пак не съм фанала края. некой ще ли да ми разясни. може и линкове, може и на лични.
кво да правя, кат си падам клюкарка и любопитница Blush

Доктор Шехи защити тялом и духом
новодошлия данни от нападенията
на разгонените кози, като дюшеш й
дойде примера с някогашната й любов
Мистик, която, ангеблих, пиела бири по
неподходящо време. Не се гаси туй, що
не гасне. Шехи, но и лекар все пак. Да
не забравяме. Лекар, но и радетел все пак.
Всички сте прави и съм съгласна с вас.

# 89
  • Мнения: 2 292
А, защо когато Мистик ще хвалеше ,че като бременна изпивала по незнам колко бири.

Муахахахахаха....злобо, злобооооо hahaha

другарки, кво съм пропуснала. некви побой ли са ставали, а аз пак не съм фанала края. некой ще ли да ми разясни. може и линкове, може и на лични.
кво да правя, кат си падам клюкарка и любопитница Blush

  Лекар, но и радетел все пак.
Всички сте прави и съм съгласна с вас.

и майка пушач все пак (па макар и само на терасата) (доколкото помня )

Общи условия

Активация на акаунт