Темичка за малко по-бременните мами - 2-а част!!!

  • 15 780
  • 199
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 405
Деска,спокойно добре са си бебоците и са "доразвити" Laughing
Мисли позитивно!Стискам палци,че то не остана.
Ей го на,сега ще пуснем отделна темичка за честитки Laughing

# 181
  • София
  • Мнения: 12 296
  Деси и аз чакам с нетърпение да чуя добрите новини. Особено вчера се бях загледала в лентичката ти, защото аз родих 20 дни преди термина  Simple Smile
  Пожелавам ти едни здрави и хубави бебчета  Simple Smile
  За новите мами искам да споделя, че аз и още няколко мами справили се успешно с кърменето на близнаци се опитваме да даваме съвети и да споделяме опит, свързан с кърменето, а и в момента доста от мамите с бебчета се спряват напълно успешно с кърменето. Ако имате въпроси, питайте всичко каквото ви интересува, ще се радвам да помогна ако ми е възможно, а и новите мами с удоволствие ще споделят как се справят и те самите  Simple Smile. Има пусната и отделна темичка за това. Въпроси и отговори свързани с кърменето

# 182
  • Мнения: 3 638
Деси, бременност с близнаци се счита на термин в 37-ма г.с., така че вече си ги и преносила  Grinning Така че смей се, тичай и ако искаш и "кекс" прави, вече няма страшно  Wink

rumialka, не се притеснявай за килограмите, при бременност с близнаци трябва да се храниш много добре - важно е за бебетата! А и после се свалят - аз със самото раждане "оставих" 16 кг  Shocked Е, имам да свалям още 6-7, но и това ще стане като проходят малките  Heart Eyes

За тези, които питаха, залата за раждане е в Холандия, аз точно в такава раждах. Иначе тук по принцип се ражда с акушерка вкъщи, болницата е само за "специални" случаи. Всичко е много модерно, даже има меню, за да си избираш какво да ядеш на следващия ден  Flutter Само дето здравната осигуровка е към стотина евро на човек на месец, че и повече  Mr. Green

# 183
  • Мнения: 2 950
Момичета, благодаря ви! И аз вече усещам, че скоро ще се гушкаме с двамата мъже. Коремът ми е много ниско вече, едвам ходя и маймуните скоро ще дадат зор. baby_neutral baby_neutral

Aila , дано нямам проблеми в това отношение и да имам време да влизам да питам. Знам какво е кърмене, все пак ми е за втори път, но в двоен вариант.... ще видим. Дано ми стига кърмата, каквото зависи от мен, ще го направя. И знам първият и най-важен урок - слагай бебо на гърда в първия възможен момент, независимо, че кърмата не е слезнала. Аз имам коластра от 5-ия месец и в началото ще ядат това! hahaha

fata morgana , много си весела нещо ти! hahaha Hug Секс да правя!!!! Аз не мога да мърдам, тя секс ме съветва да правя! Joy Joy Joy

# 184
  • Мнения: 1 895
Аз не мога да мърдам...

Няма и нужда, таткото за какво е Twisted Evil Шегувка Laughing
Леко и бързо раждане ти пожелавам Hug

# 185
  • София
  • Мнения: 12 296
  Ох и аз се бях заканила да правя секс към края когато вече и да се родят нямаше да има проблем, но малко ме изненадаха. Тъкмо вечерта обеснявах че май няма да раждам скоро и през ноща се обадихме да съобщим новината на бабите.
  Ех Фата аз как си мечтая именно за такива условия за раждане на третото, дори вкъщи  Praynig Ама тук се съмнявам че ще успея да го осъществя.
  Деси да не вземеш накрая да ги преносиш  Simple Smile Иначе си абсолютно права за това
Цитат
И знам първият и най-важен урок - слагай бебо на гърда в първия възможен момент, независимо, че кърмата не е слезнала.
Всъщност коластрата въпреки минималните количества е напълно достатъчна, а именно чрез слагането на гърда реално се дава сигнал на организма да тръгне и зрялото мляко. Хубаво е още от самото начало да се почне навреме с кърменето за да може организма да схване че ще се кърмят близнаци, тоест да се възползваш от първоначалния излишък на кърма който има и който е именно заради това че може реално бебчетата да са повече от едно. Ако се пропусне този момент и се почне с дохранване, после е мноого трудно да се махне добавката. Още повече че и малко след това има скок в растежа, когато отново се нуждаят от повече мляко изведнъж и по-често кърмене. Вярвам че ще се справиш. Дори и месец или три например да получават известно време кърма е от изключителна полза  Simple Smile

# 186
  • Мнения: 2 950
Гледай я сега и друга веселячка се включи в бъзикането на "горката, огромна, измъчена, бъдеща близнашка майка"!  hahaha Kremi , весело ви е на вас!  Hug

Aila , да те питам нещо. Ти нали беше в ТК. И то май в двойна ВИП стая, т.е. като мен. Та... ако се чувствам изтощена, а то неминуемо ще стане така, мисля да давам бебоците за през нощта в бокса. Имаш ли представа дали там им дават мляко през нощта, ако плачат? И дали това им пречи на кърменето? Защото Йоана я давах за през нощта. Кърмех я в 00 часа и ходех да си я взимам към 5, защото я кърмех в 6 сутринта. Но не съм си замисляла дали през нощта е папала там изкуствено мляко  newsm78 През деня я кърмех успешно. В къщи добавих мляко през 2-ия месец, за което съжалявам, но това е друга тема.

# 187
  • София
  • Мнения: 12 296
 Да там бях и някъде бях писала. Значи определено се възползвах от нощната почивка, най-малко за да не притеснявам и другата мама с която бяхме - и тя беше с близнаци  Simple Smile
 Имат две хранения през ноща в 1 и в 4 часа. На нас си ни позволяваха да се изцеждаме през деня и да им оставяме изцедена кърма за през ноща. Първия ден още не го знаех, но се възползвах от опита на другата близнашка мама, тя беше от седмица там и се изцеждаше защото малките бяха малко постояли в кувъоз, когато мен ме настаниха тъкмо и ги даваха и на нея. Та първо си мислех че е едно хранене и после когато едната сутрин ми донесоха Ваня деряща се от глад с думите в един си изяде кърмата, но в 4 отказа АМ ,разбрах че са две хранения и почнах да оставям повече мляко. Разбира се това стана някъде след втория ден когато ми слезе млякото и имаше излишък дори. Още от първия ден когато бяхме заедно с малките, започнах просто при всяко желание от тяхна страна да ги слагам на гърда и ефекта не закъсня.  Simple Smile През ноща гърдите ми станаха твърди и препълнени. Там по принцип хем раздаваха брошури на ЛЛЛ за кърмене на поискване, хем имеше нещо като режим на три часа. Но при условие че малките си бяха при мен, просто нямаше как да ме следят и аз си правех каквото смятах за правилно. Иначе през деня ги взимат за да ги прегледат, преобуят и изкъпят.
   Носех си помпата на Авент, като аз я стерилизирах веднъж на ден с хапчета за студена стерилизация, а другата мама я даваше на таткото който я стерилизираше вкъщи и я връщаше. Наложи са да купя още шишета на Авент, то само тогава ги ползвах де, за да може да оставям по две за през ноща и да имам още две при мен в които да се изцеждам и да събирам за следващата нощ. Надявам се да съм ти била малко полезна с инфото  Simple Smile Незнам доколко са се променилинещата обаче Simple Smile

# 188
  • София
  • Мнения: 1 849
Деси, дано не те разочаровам, ама вече във Випа вземат за през нощта само бебетата родени секцио. На мен ми отказаха, не че съм искала, но една вечер заведох Крис за АБ, а сестрата реши че го водя да го оставя и с ужасен поглед ми каза, че съжалява, но са родени нормално.
Иначе им дават АМ, няма да им надуват главите цяла вечер я.
А помпата можеш да я носиш долу на втория етаж да ти я стерилизират или да оставяш кърмата да я пастьоризират (аз така правих).
Айла, не знам дали нещо се е променило в ТК, но аз поисках консултант по кърмене и никой не дойде  Sad

# 189
  • Мнения: 1 069
Айла, не знам дали нещо се е променило в ТК, но аз поисках консултант по кърмене и никой не дойде  Sad

И на мен ми отказаха, само една акушерка изяви желание да ми помогне, но след като ни изпишат и само срещу заплащане Cry

# 190
  • София
  • Мнения: 12 296
  Ужас, то аз изобщо и не съм се опитала да искам такъв консултант. Бях си набелязала Хедра от форума и ако имаше нужда вкъщи щях да извикам нея. Поне за нея съм убедена че знае и може да помогне. Иначе разчитах на всичко научено по време на бременноста и съвети по интернет  Wink Така и не се наложи да викам консултант вкъщи. Изобщо не ми е хрумнало че тук в Бг може да има и в болницата консултанти. Сега вече знам, че в Майчин дом има - д-р Анета Попиванова, но никой не уведомява родилките за да знаят че може да се консултират при нужда.

# 191
  • Мнения: 2 950
tanini, за съжаление ме стресна! newsm78 Много странно. Йоана я взимаха и то сами ми прелагаха.... е нали за това плащаме, за да имаме повече предимства! Twisted Evil И ще е много кофти за другата майка, ако моите не спят през нощта... и реват, и то на два гласа! newsm78

За кърменето ми показа една акушерка още първия ден, която беше много мила.

Aila, благодаря за уточненията.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 849
Деси, и Сани я вземаха, явно сега така са решили.
Ами...... момичето в стаята редовно гледаше Крис, докато аз слизах на втория етаж при Яси. А вечер как ни издържаше не знам, че Крис ревеше до три, четири часа.

Айла, аз исках консултант, защото нали уж болницата е част от програмата на УНИЦЕФ "Болници приятели на бебетата"

# 193
  • Мнения: 1 895
ЧРД на estrella! Безпроблемно раждане и много щастлива година след това за нея и семейството й!  bouquet

# 194
  • Мнения: 1 069
Честит Рожден ден и от мен, макар и малко на патерица, пожелавам ти най-хубавия подарък на тази земя - здрави деца  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт