Общи ли са парите в семейния ви бюджет

  • 7 128
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 091
парите ни са общи и така се чувствам най-комфортно. Така е и при майка ми и баща ми - независимо кой колко получава, парите се ползват и от двамата...
Някак не правим сметки кой плаща тока, кой телефоните...

Нямам фонд "и аз съм човек", защото съм си човек, де... Когато ми трябват пари, просто си взимам! ако трябва да съм честна - от нас двамата аз съм скръндзата! той е широка душа

# 106
  • Мнения: 4 300
парите ни са общи и така се чувствам най-комфортно. Така е и при майка ми и баща ми - независимо кой колко получава, парите се ползват и от двамата...
Някак не правим сметки кой плаща тока, кой телефоните...

Нямам фонд "и аз съм човек", защото съм си човек, де... Когато ми трябват пари, просто си взимам! ако трябва да съм честна - от нас двамата аз съм скръндзата! той е широка душа
Едно към едно.
Само че аз като по скръндзава и дребнава (и счетоводител по диплома) водя точен отчет кога и дали са платени всички сметки- ток, телефон и прочие.
Всъщност фонд "И аз съм човек" ми се струва странно начинание при двама души, които живеят заедно- каквото и да си купя с него той ще го види, така че за какво ми е таен фонд? Просто харча Нашите пари.

# 107
  • Мнения: 2 556
Ще го види, но няма да знае колко струва точно, може би това се има предвид. Примерно мъжът ми един път случайно видя някакъв етикет на дреха и се впечатли, хем не беше нещо скъпо да речеш. Не мога да си представя за всичко, което имам, той да е наясно какво е, откъде е, колко е струвало и т.н. Но от нас двамата широката душа съм аз Mr. Green

# 108
парите ни са общи и така се чувствам най-комфортно. Така е и при майка ми и баща ми - независимо кой колко получава, парите се ползват и от двамата...
Някак не правим сметки кой плаща тока, кой телефоните...

Нямам фонд "и аз съм човек", защото съм си човек, де... Когато ми трябват пари, просто си взимам! ако трябва да съм честна - от нас двамата аз съм скръндзата! той е широка душа
.
Всъщност фонд "И аз съм човек" ми се струва странно начинание при двама души, които живеят заедно- каквото и да си купя с него той ще го види, така че за какво ми е таен фонд? Просто харча Нашите пари.
Нямам фонд "и аз съм човек", защото съм си човек, де... Когато ми трябват пари, просто си взимам! ако трябва да съм честна - от нас двамата аз съм скръндзата! той е широка душа

  Joy Joy JoyЕй ама мноу сте прости Joy Joy Joy

# 109
  • Мнения: 460
както е обща тенджерата за храна,така тр. да е общ семейния бюджет! Crossing Armsпри нас е така.като сме се събрали заедно да живеем,няма да се търсим само в леглото,я.
при нас вс. е общо! Hug

# 110
  • Мнения: 24
Ние 3 години вече живеем заедно, без брак, но пък сме си семейство... с или без подпис. Пробвахме и по 2-та начина..
Първо, отделяхме общи  средства за домакинството (за да си "направим сметката" колко харчим през месеца), а останалите парички....във фонд " и аз съм човек". Е, не че не харчехме и от тях за вкъщи, но това е друг въпрос.
След това решихме да събираме всички парички заедно, като пак отделяме за домакинството ...Честно да ви кажа нито ни направи повече семейство нито по-малко. Мъжа ми го назначихме за  "касиер" (пази боже )   Joy Каза, че той ще държи касата, че ако е у мен ще го оставя да събира кашони.
И така се чувстваме добре, не намирам разлика... От нищо не се лишавам, само че всичко че всичко минава през касата на отчет...  Mr. Green

# 111
  • София
  • Мнения: 104
Нашите са общи от както се познаваме от студенти. Още от тогава който когато имаше пари черпеше.
Не сме правили никога сметка кой какво е дал и за какво. Не ги слагаме в обща каса, но всеки дава пари за различни неща докато има. И сега като сме семейство пак е така. Ако на мен ми трябва нещо по-специално, което струва малко по-скъпо му казвам, че ще си купя еди какво си и толкова. И той е така. В момента  мойто майчинство отива във фонда "нова кола" и се прибавя към заема който сме взели, а неговата заплата е за всичко останало.
Но имаме приятели които си делят разходите до стотинка, а пък живеят заедно. Ако на единия му се пие бира и му се яде чипс примерно, то той си дава парите за тях и това е отделно от общата сметка за храна, която и двамата си делят.
Е, не го разбирам това ама...всякакви хора иам ..  Thinking

# 112
  • Мнения: 4 300
Ще го види, но няма да знае колко струва точно, може би това се има предвид. Примерно мъжът ми един път случайно видя някакъв етикет на дреха и се впечатли, хем не беше нещо скъпо да речеш. Не мога да си представя за всичко, което имам, той да е наясно какво е, откъде е, колко е струвало и т.н. Но от нас двамата широката душа съм аз Mr. Green
Хмз. Може би има някаква логика, но така или иначе ако не е нещо зверски скъпо той пак едва ли би разбрал колко точно съм похарчила и по важното- колко от тях са отишли за гащи и колко за хляб примерно.

# 113
  • Мнения: 2 005
Разбира се Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 2 840
В семейния бюджет парите са МОИ!!!
Правя с тях, каквото си ща.

Всички пари са ОТ мъжа ми.
Ако печелех и аз, моите щяха и те да са си мои.

Неговите изобщо не ги зная колко са.
И не ме интересува.
Важно е колко ми дава на мен. Mr. Green

# 115
  • Мнения: 917
общи са, но си имам и тайни приходи - все пак и аз съм човек

# 116
  • Мнения: 1 685
общи са, но си имам и тайни приходи - все пак и аз съм човек

                  newsm10 smile3501 smile3521 smile3501 smile3521 smile3501newsm10

# 117
Здравейте!

Аз бях регистриран в този форум, но от 2 години не съм писал и не мога да си намеря старото потребителско име и парола, затова се регистрирах с ново Simple Smile

Та на въпроса, който се коментира тук.
Нашите пари са общи, но имаме и фонд "и аз съм човек".
Аз съм виновен за създаването на този фонд. Не съм свикнал да разточителствам с пари.
А жена ми напротив. Живяла е в семейство, където е имала всичко, каквото си пожелае.

Ние сме двойка от скоро. запознахме се миналия октомври, а се оженихме преди 2 месеца.Преди това не сме живели заедно. Тя така пожела.

Първия месец се опитах да харча както бях свикнал.
Пари за Сметки, Храна+препарати и Други. Като в други щяхме да харчим общо за себе си - за глезотийки да речем. Обаче от тези Други - аз не разбирах кога свършваха.От тях ако похарчех аз цели 10 лева - пак добре.
Затова въведох ново разпределяне
Сметки, Храна, мои и твои. Под предекст, че така никой няма да се сърди, че харчи общите пари за неща, които не смята за нужни.
Жената обаче ми бе подготвила още една изненада. "Дай да отделяме всеки месец по 100лв от заплатите си, за да събираме за Нова кухня. Съгласих се - де ше ходя.
Та за септември още няма да отделяме за кухня, щото лятото тя не работи и за тоя месец разделението ни е така:
Сметки - 58лв - малко сащото не бяхме у дома през август.
храна - 220лв - може би ще стигнат
моите - 65лв
нейните - 85лв
за лампа в дневната 25лв
за зимнина 25лв

а приходите от август са 400лв-аз и 80лв помощ от Бюро по труда за нея.

за следващи месеци ще бъде:
400 + 300 = 700
сметки = 120
храна = 220
спестявания = 200
за нея - 90
за мен - 70

Стана ми интересно тук по-горе, където една дама описваше как си плащат сметките по заведенията единия път той другия път тя Simple Smile Аз казах това на жена ми - от преди да го прочета тук де. И тя ми вика - "е кво - ти ше ядеш пица, а аз ше пия чай и ще ти платя сметката ли"....
Пък аз гледам тук едни неща за купуване на храна от КАУФланд и там пише "тампони за грим". Викам тва храна ли е или препарат. Ще си го плащаш сама. а тя "Еее, кво - тва струва стотинки"... Simple Smile

Та това е засега при наш'то младо семейство Wink

# 118
  • Мнения: 1 685
  Joy JoyParty"А шъ влезити у релси-има времи!" Joy Joy Peace

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 1 745
Чета,чета и се изумявам-мъж и жена да си държат парите всеки за себе си и да си делят разходите като някакви съквартиранти.Нашите доходи с мъжа ми са общи откакто заживяхме заедно,независимо че той винаги е печелил много повече от мен и че през отделни периоди от време аз не работя,дори и в момента е така.За сметките се грижа изцяло аз-плащам ги,знам колко пари къде са отишли,с колко разполагаме в момента,колко сме заделили настрана и така.Всичко,което си купуваме е от общите пари и така си и плащаме сметките по заведения-пак от общите пари.Знам до стотинка колко получава той и той знае колко съм взела аз този месец.Така е при нас.

Общи условия

Активация на акаунт