Общи ли са парите в семейния ви бюджет

  • 7 109
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
# 136
  • Мнения: 1 546
Не и до сега никога, ама никога не сме имали скандал за пари. По-големите сметки - ток, вода плаща мъжа ми, за мен са кабелната, интернета, главно мъжа ми пазарува, всеки си харчи колкото пари иска за дрехи и козметика...В заведенията също плаща, който се сети...За по-големите покупки - климатик, хладилник, камера общо събрахме спестяванията си...
Всъщност мисля, че при нас ключа се крие в това, че и двамата сме много разумни с парите, не сме прахосници дори успяваме да закътаме некой левец  Mr. Green

# 137
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Макар и да имаме сметки поотделно - парите са колкото мои толкова и негови.
Сметките плащаме двамата.
Вили

# 138
  • София
  • Мнения: 3 701
ДА
Още от първия ден след сватбата

# 139
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Общи са парите, всеки знае колко получава другия. Никога не сме се делили и разправяли кой взима повече и кой по-малко.

# 140
  • Мнения: 2 441
Щом бюджета е семеен, значи парите са общи.
Претенциите за харченето им са индивидуални.
Като младо семейство с малки деца и с приходи от заплата и хонорари и майчинство и детски сякаш ни беше по-лесно да харчим.
Ама като се изучихме и видяхме свят и света ни видя, сме в някаква перманентна надпревара да имаме от всичко най-хубавото. И като че ли взехме да си угаждаме поединично.  newsm78

# 141
  • Мнения: 121
 Парите са общи, но познавам семейство, при което всеки си крие доходите, жената не дава пари за закуски на децата, защото било редно бащата да го прави, доста време караха със старите пердета, защото не можеха да се разберат, кой следва да плати за нови!

# 142
  • Мнения: 773
 Разбира се, че са общи. Никога не сме ги деляли или да сме смятали кой колко е дал. Който има той дава. Ако ми трябва нещо знам къде са парите взимам и си купувам. Отчети не давам никакви, щом съм го купила значи ми е трябвало. Ако е нещо по скъпо го обсъждаме. И в крайна сметка ако наистина ми харесва пак си го купувам. Досега само едни ботуши от 120лв ми е отказвал. Каза, че ще ми купи 3 чифта по 40, но едни от 120 няма. И да ги бях купила щеше да се посърди ден два и накрая пак ще каже, че съм си ги заслужила Grinning
 А и как да ги делим парите, като аз от три години повече от 200лв не съм взимала. какви пари за мои си работи ще ми останат, ако трябва и сметките да си платя. Какво да му искам пари назаем, за да си купя тампони за грим ли? Ами за детето? На две ли да си делим разходите за него?

# 143
  • София
  • Мнения: 2 623
Мъжът ми получава заплатата си в брой ,а аз по сметка.Като изхарчим парите ,които са в къщи теглим от сметката.

И ние правим така  Hug

# 144
  • Мнения: 2 609
Общи са. Всеки взема и слага на едно място. Hug

# 145
Моята заплата отива почти и изцяло за мои нужди(поне засега).
Иначе неговата за всичко друго.

# 146
  • Мнения: 1 422
....... Досега само едни ботуши от 120лв ми е отказвал. Каза, че ще ми купи 3 чифта по 40, но едни от 120 няма. И да ги бях купила щеше да се посърди ден два и накрая пак ще каже, че съм си ги заслужила Grinning.....

Ето това не го разбирам. Хващам се за твоето мнение, но е спрямо доста хора. Какво значи да питам някого какво, кога и на каква стойност да си купя.... направо не ми го побира главата. Ето по тази причина жената е важно да има сериозна високодоходна професия, за да си е сама господар в най-добрия смисъл. И ако искам вместо обикновен масаж за 28 лева да си направя за разнообразие шоколадов за 54 лева, да не давам никому обяснения, а само да си поднеса уханната ръка за целувка на лакътя  Laughing

# 147
  • Мнения: 78
Общи общи но за глезотии винаги намираме пари  Grinning   -  и двамата обичаме да си купуваме по нещо лично за себе си а понякога и за другия

Общи условия

Активация на акаунт