Общи ли са парите в семейния ви бюджет

  • 7 131
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 685
 PeaceЧак пък място за изумление-няма! При повечето,които са писали е така-само че "нюансите" разлика идват първо че всеки е различен-съответно и семейството му,второ от позицията на повече или по-малко печелещ размишляваш и трето но съществено и най важно според мен-семейния стаж. Hug
Така че някои постове с "ох" и "ах" ,"ама как може" и т.н. от позицията на "ощипани госпожици/пордон госпожи/" Stop са далече от реалния живот-или поне така се представят.  bouquet

# 121
  • Варна
  • Мнения: 506
Общи, в плик. Ама все свършват изненадващо рано Embarassed

# 122
  • Мнения: 3 423
Всеки си има неговите банкови сметки.
Като сме навън, плащаме, както падне
и не броим кой колко дава. Никога не
знам със сигурност колко пари взема той,
както и той не е наясно колко пари имам аз.

# 123
  • Мнения: 2 211
В обща сметка. След два обира не държим пари у дома. Сутрин проверяваме чрез Интернет колко са наличностите, защото никога не може да му се хване краят колко са внесени и колко изтеглени.

# 124
  • Мнения: 1 568
Всеки си има неговите банкови сметки.
Като сме навън, плащаме, както падне
и не броим кой колко дава. Никога не
знам със сигурност колко пари взема той,
както и той не е наясно колко пари имам аз.


Така ми допада и на мен,цивилизовано и мъдро! Peace

Liska
извинявам се,че те цитирам няколко пъти,но мисълта ти ми харесва и покрива моите мнения!

# 125
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
 Grinning Grinning GrinningПри нас аз съм семейният бюджет.
Приятеля ми работи, аз знам за колко и ми дава парите, майка му изпраща - изпраща ги на мое име, взимам си майчинството...Та всичките ни пари са в мен и аз решавам къде за какво и колко ще бъдат изхарчени.приятелят ми по паричните въпроси няма глас, защото е абсолютен пилейки.Прост пример - веднъж сглупих да оставя 300лв. в него и точно след два дни нямаше и стотинка, а на лице нищо - просто нищо....Нямаше обяснение как е успял да ги изхарчи - аз естествено му помагах в харченето, но колко кафе трябва да изпием, колко бензин да изгорим, колко заведения за хранене да посетим, че да свършат...В крайна сметка от 300лв. остана една чанта с продукти, много чашки от кафе и ... това е ...
Така, че приятеля ми право на глас относно парите, вкъщи няма!И това е нашият ред!

# 126
  • Мнения: 2 270
Аз работя и заплатата си харча, както намеря за добре - мъжа ми дори не знае колко получавам, но с неговте доходи покрива всички сметки и ми дава, като свърша моите си парички Embarassed

# 127
  • Мнения: 210
Аз работя и заплатата си харча, както намеря за добре - мъжа ми дори не знае колко получавам, но с неговте доходи покрива всички сметки и ми дава, като свърша моите си парички Embarassed

Точно така съм и аз,къде ми отиват парите всеки месец,просто идея си нямам.

# 128
# 129
  • Мнения: 1 111
  Естествено, че са общи.Но темата ме подсети за едни познати, които година след сватбата си се караха кой какво бил дал в семейството, единият твърдеше, че само той купувал храна на котката, а жена му опонираше с това, че тя купувала кафето и тоал. хартия. #CrazyА и двамата имаха огромни за онова време доходи.Taka че, хора разни.

# 130
  • София
  • Мнения: 2 381
Нашите не са общи, въпреки че живеем заедно от 4 - 5 г. Всеки си харчи неговата заплата. Делим си режийните и наема на 2. Храната - аз пазарувам здраво, като си взема моята заплата на 10, а той - след неговата към края на месеца. Ако на единият му свършат парите другият му дава, разбира се. В повечето случаи си ги връщаме. Аз съм тази, която държи да имаме отделни пари. Обаче не крия колко получавам. Това ми изглежда много непочтено. Купувам си каквото си искам с моите пари и никога не съм лъгала за цената. Била съм свидетел на такива лъжи и знам, че дори този, който лъже, не се чувства добре. Той с неговата заплата може да прави също каквото си иска.

# 131
  • Мнения: 148
Общи са, но тъй като аз ходя да пазарувам и да плащам какво ли не, стоят в мен Money

# 132
  • Мнения: 500
Да,общи са.

# 133
  • Мнения: 221
божееееееееееее, боже... колко мъка имало по тоя свят...

сигурно някои от вас спят в отделни чаршафи, които сами са си купили... и  в тоалетната имате две поставки за тоалетна хартия.... по два хладилника - моя и неговия...

мнооооооооого детинщини и женски егоизъм има в горните постове скъпи съфорумнички...

# 134
  • Мнения: 1 422
Аз имам мои пари, мъжът ми си има негови пари. Пазаруваме заедно - да живее Пикадили, аз в друг магазин почти не влизам. В заведения плаща мъжът ми принципно, но в някои случаи и аз или и двамата. Колата си е негова от преди да сме заедно и изцяло той я финансира за обичайните неща, гуми като сменяме понякога плащаме заедно. Едното жилище е мое, другото е негово. Сметките всеки ги плаща за съответното жилище, просто защото са качени на собствения и-пей. Не виждам какво толкова има да се дели и обобщава, както дойде, така.

Общи условия

Активация на акаунт