Отговори
# 90
  • Мнения: 38
Честито детенце, tic-tac! Да ти е жив и здрав и много да те радва, а ти бързо да се възстановяваш!   bouquet   bouquet   bouquet  Grinning

Берина, аз ти казах да почнеш да слагаш тарифа за тези 'гости'  Mr. Green  Mr. Green
tedi_i_, трябвало е доста по-рано да й подосаждаш на тази ваша счетоводителка. Правилно каза някой, че това е въпрос на човек, на съвест и на качествено вършене на работата. При тази счетоводителка явно липсват някои от нези неща, ако не и всичките накуп. Но щом си разбрала, че ги е подала, т.е. ако наистина е вярно, значи със сигурност ще си получиш парите от НОИ. Съветвам те обаче, да й се обадиш все пак при следващите случаи да няма подобни забавяния. Все пак не пасеш трева.

Дремуцаше си там най-невъзмутимо, докато майка му направо се разтапяше над него и само дето не зароних крокодилски сълзи от умиление (пред лекарите и сестрите), че най-сетне си го държа.

Хексина, звучи толкова силно и вълнуващо. Много се радвам за теб, че най-после си успяла да си го гушнеш  Hug

# 91
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Мимито, благодарим за информацията за Ани-Бани.
Лично аз се въздържам да й се обадя, за да не я притесня или събудя.
Предай й нашите целувки и хиляди прегръдки! Hug Hug Hug
Прегръдки и за Влади! Дано скоро му мине и се успокои миличкият! Praynig Praynig Praynig

# 92
  • Мнения: 38
Mimito, предай на Ани, че й пожелаваме бебчо бързо да се възстанови от всички неразположения, които го тормозят сега и двамата с мама да си се прибират вкъщи скоро да си се гледат и радват!  Praynig Peace Hug

Нани Ог, такива неща като родилен план (за който и аз сега разбрах за сефте какво представлява и че изобщо има такова чудо) в България просто няма. Но дано все пак има някой, който да се е възползвал от такова нещо в чужбина и да ти помогне  Praynig Wink Grinning

# 93
  • Мнения: 76
Nanny Ogg,
направо ме трогна  Hug с този Родилен план.
Тука нямаме план , а списъци да закупим и занесем неща, които се полагат по здравна каса и изобщо не трябва да купуваме. Дори се тревожим да не би да сме забравили нещо.
Като се има впредвид, че в една стая се настаняват 4-5 майки, изобщо не желая бебетата да са при нас, особено моето. Все пак майките са всякакви, възрастни индивиди откъде ли не и могат да пренасят зарази. Това, че сега им дошло време да раждат не значи, че да здрави. Изобщо не намирам за хигиенично бебето в първите дни от живота си да бъде излагано на контакт със случайни хора.

# 94
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Калина 333, напълно съм съгласна с теб, че през първите часове и дни от живота си , бебето не трябва да е в контакт с много  и различни хора. Затова , едно от нещата което харесвам в Окръжна болница-Варна е, че бебчетата са в отделна стая, която е непосредствено до стаята на майката и го носят само за кърмене.

# 95
  • Мнения: 415
Здравейте момичета,

Исках малко да се разпиша а пък то стана едно дълго...

Честито бебенце на ТикТак и на нея да й е живо и здраво Laughing и тя да е добре!

Hexina това е хубава новина, все по-често да си го гушкаш!
Било е на косъм историята с името, добре че сте се оправили.
Ние също решихме да се подготвим малко по въпроса с името, ако може без да се караме и в едно тефтерче понаписахме няколко имена, та се надявам да няма грешка като го чета после.

Стискам палци на всички да си получите бързо майчинството и болничните! Нашето счетоводство са много добри и болничните ги получих, но за майчинството нямам представа дали ще е по същия начин или имат възможност да ги бавят повече от НОИ. А за гонене, гонила съм много на предишни места, но няма да коментирам вече може да е по-различно, затова късмет!

При мене бебето вчера нещо си въртя главата ли какво не знам и много ниско ми се стори че се е смъкнало и не можех да седя седнала, днес като че ли малко се понадигна, но преди малко пак ми сви същия номер. Иначе нямам чувството че ще раждам (аз съм за накрая), но мислех днес да си приготвя багажа поне, ама не успях. Утре.
Освен това свеки се оказа, че не е суеверна и може да покупуваме нещо заедно, днес много тактично ме подпита по телефона.

Днес ходих да си купувам сурови ядки от Халите (малко са скъпички) и по пътя се запознахме с една мама с количка и си поприказвахме. Бебето беше супер сладко, на 2.5 м и си спеше и си смучкаше с устата "рефлексно". Много се умилих  Simple Smile
(тоя поход го предприех след като изгълтах едно ношпа - имах една лоша контракция следобеда, кой знае защо, да я опиша за отчета: по едно време докато си седях права в кухнята се усетих че хем ме боли отвсякъде - отпред долу и отзад горе - и хем и корема ми стегнат целия)

Nanny Ogg имах само бегла представа за този родилен план, но както вече ви писах веднъж, мойта доки напоследък се обижда от всичко, дето не ми го е казала тя (беше по повод епидуралната - че не се натискам да ми слагат!), та реших повече да не я закачам с такива работи, ако ще и окситоцин да ми слага когато й кефне и да ме "епизотомира" когато й кефне, ще се прежаля, то просто няма време кога да се разправяме - чакат я сто бременни след мене и ми става гузно. Обещала ми е обаче, че никой няма да ми бие шамари и да ме заплашва, което не е малко! Simple Smile  - опитвам се да се майтапя със ситуацията - това е моят родилен план.

Ето pavlinadidko може да иска епидурална, аз пък да не искам - важното е и двете да не получим това, което искаме, за да не се научим много много да искаме, мисля че това е целта.

А точно прочетох за Ани-Бани и АМ-то - и по този въпрос се разправяхме, отказах се. Стискам палци на Анито да се оправят с бебчо и да си се хранят нормално.

Целувам ви и лека нощ!  Hug


# 96
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Лека нощ , мили дами!
Леко раждане на тези, които ще решат да ни изненадат сутринта с прекрасна новина! Praynig Praynig Praynig

# 97
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Днес мъж ми ме заведе като за последно Laughing в едно курортно селце на 1 час от Монреал и супер се разтоварих. Ако се наканя ще сложа и снимка да ми видите големия тумбак докато още го има.
Честито бебче на Тик-так  bouquet
Хекси, много ме вълнуват твоите разкази. Петенце, твоето бебче е голям сладур  bouquet Вчера го показах на цялото семейство и всички заедно му се възхищавахме Grinning
Нани Ог, родилен план ще представя утре на гинеколожката. Нямам много изисквания, само три, така че ще бъде кратък. Първо, пъпната връв да не се прерязва докато още пулсира или поне първите 3 минути след раждането (вчера направих един рисърч в Интернет и се убедих че това е много важно). Второ, изобщо да не ми се споменава за епидурал или каквито и да било анестетици, че да не ме изкушават Laughing И трето, ако положението се закучи накрая и се наложи да правят епизиотомия, форцепс и вакуум, да започнат с епизиотомията и чак ако това не е достатъчно, да преминават към другите две. На мен ще ми мине като на куче, ама ме е страх от последиците върху бебето от форцепса и вакуума. Ето това искам, ще видим дали гинеколожката ще го  одобри, ама за първите две със сигурност знам че няма проблем. За третото - в в края на краищата последното решение е винаги на гинеколозите.

Катрин, душицо, не се притеснявай че лекарката ти е казала че си готова за раждане щом корема ти е паднал. На мен с второто дете терминът ми беше на 24 декември. Обаче много преди това коремът ми падна. Прочетох в книгата на Лоранс Перну (там пишеше че пада 2-3 седмици преди раждане) и изчислих че в такъв случай трите седмици започват на 6 декември. Та от 6 декември имах награсата че ще подя всеки момент, само че накрая родих на 28 декември, 4 дни след термина Shocked Ужасно се бях изнервила:sick:
Момичета, доколкото знам майките с инфекции ги изолират в отделни стаи, и в България трябва да е така. Иначе бебетата и без това като на всеки 3 часа стоят по половин час при майките си, ако има заразно болни винаги могат да се заразят.

# 98
  • Мнения: 174
Нани Ог, родилен план ще представя утре на гинеколожката. Нямам много изисквания, само три, така че ще бъде кратък. Първо, пъпната връв да не се прерязва докато още пулсира или поне първите 3 минути след раждането (вчера направих един рисърч в Интернет и се убедих че това е много важно). Второ, изобщо да не ми се споменава за епидурал или каквито и да било анестетици, че да не ме изкушават Laughing И трето, ако положението се закучи накрая и се наложи да правят епизиотомия, форцепс и вакуум, да започнат с епизиотомията и чак ако това не е достатъчно, да преминават към другите две. На мен ще ми мине като на куче, ама ме е страх от последиците върху бебето от форцепса и вакуума. Ето това искам, ще видим дали гинеколожката ще го  одобри, ама за първите две със сигурност знам че няма проблем. За третото - в в края на краищата последното решение е винаги на гинеколозите.

Не знам за това късно прерязване на пъпната връв, не мога да си оформя мнение за сега  newsm78 Единственото солидно доказателство "за" което намерих е 4е дребното вероятно няма да развие анемия... Ще се обадя да питам утре в кл. банка те какво препоръ4ват...

Ще замразяваш ли стволови клетки? Ние ще ползваме Канадска компания от Торонто (Продженикс) - шефа и е известен у4ен (китаец) и е сравнително ефтина.

Да се запо4не първо с епизиотомията е мн. добра идея! Не ми беше дошло на ум специално да го спомена!  Hug

Ще разрешиш ли да ти бият инжекция за ускоряване отлепянето на плацентата?

Ще искаш ли да следят пулса на бебето нон стоп?

И най-ве4е...какво решихте с мъжа ти за обрязването? (аз съм твърдо "за", а мъж ми го е подгонил консерватизма...)

  bouquet

# 99
  • Мнения: 1 896
Момичета, доколкото знам майките с инфекции ги изолират в отделни стаи, и в България трябва да е така. Иначе бебетата и без това като на всеки 3 часа стоят по половин час при майките си, ако има заразно болни винаги могат да се заразят.
Разбира се, че е така, плюс това не си мислете, че средата в болницата е супер чиста и безопасна за бебето. Най-добрата защита за него е да се колонизира с микрофлора от майката веднага след раждането и да се кърми, в противен случай в повечето болници все има по някой мутирал вътреболничен микроорганизъм, резистентен към това и онова, който има риск да го докопа и повервайте, тези зарази са много по-кофти за лечение от нещата, които бебето ви може да пипне от комшийката ви по легло в стаята. Иначе, естествено че е по-добре да има по-малко майки в една стая, но по-важното е бебето да е с майка си.
Nanny Ogg,
За родилния план - познавам майки, които са се опитвали да направят нещо подобно, въпреки че в обикновена българска държавна болница се смята за проява на супернахалство, но ако човек е настоятелен, може да си извоюва голяма част от нещата, които иска. Все пак това е моето раждане, едно от много малко за мен и единствено за детето ми, голяма работа че чакали и други родилки, никак не ме е срам да имам изисквания.
Вече стана ясно, че няма да ми дадат да си избера поза при изгонването на бебето - акушерките са яко против, но окситоцин няма да ми слагат (за удовлетворяването на този мой странен и необясним каприз малко ми помага това че съм VBAC), лекарят ме увери, че няма да има епизиотомия, освен ако не е наистина наложително, за пъпната връв тепърва ще преговарям да не я режат веднага, макар че не ми е най-големият приоритет, просто прочетох че от психологическа гледна точка е по-добре да се остави дишането да започне спонтанно, вместо да се индуцира грубо чрез моментално прерязване. Ама така или иначе това едва ли ще ми го удовлетворят.
За инжекцията за отлепяне на плацентата, смятам да го спомена също, че не искам, добре че ми напомни, ама и това не знам дали ще се навият, макар че главната неонатоложка на болницата лично ми обеща че бебето ще ми бъде дадено да го закърмя веднага живот и здраве. Тука е така - за да имаш някакъв план, намираш човека, който отговаря за конкретната процедура и говориш лично с него предварително, а той ти казва "ше видим"  Mr. Green Ехххх
А за обрязването - напоследък не съм срещала никъде да го препоръчват, напротив, пълно е със статии против, ти защо си "за", не е ли ненужна травма? Мен ми става мъчно като видя на плажа обрязани малки момченца, щото си мисля как са страдали като бебчета.

# 100
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 870
Привет на всички!
Честити бебоци на Фемине,Лилиан и на Тик-так!Да са живи и здрави,много,много да радват мама и тате,да папкат и да спинкат!
Да ви се оплача. ooooh!Направо ми вдигнаха кръвното вчера и още не ми е минало.Моето момче вчера го издали на баща му с дрехите на някакво друго дете.Мъжът ми се опитал да им каже,че това не са неговите дрехи,а те-вие не си спомняте с какво сте го довели сутринта.Той ли не си спомня!Той,който го облича сутрин и го води на яслата.Та днес се грабнах и такъв скандал направих.Викам им-бременна жена да ме разкарвате до тук за едни дрехи да се разправям,на всичкото отгоре вчера с  потник и тениска сте го облякли,детето се изпотило.ДОбре ли сте им казвам,ами то навън 30градуса smile3527,зимата с юрган ли да го обличам?И от 1 седмица все мръсен ми го издавате,за какво ги нося тези дрехи в раницата-да го преобличате или просто да видите дали има дрехи?!
А се оказа,че не само нашето дете го издават мръсно и със разменени дрехи.На всичкото отгоре следобедната сестра се оправдава със сутрешната смяна.Ами хубаво им рекох,нали в 11,00 часа се засичате,не си ли говорите?Не виждате ли детето с какви дрехи е облечено?Те били заместнички,моля ви се.Е,че като са заместнички не трябва ли да си вършат работата,нали за това им се плаща?!Аз съм на принципа-като не можеш да се справяш с една работа-напусни и си намери по-подходяща.То бива мързел,ама това е върха.Вярно,че за малки човеци става въпрос,но именно за това внимание им трябва!!!!
И Вико е много изнервен от 2 седмици насам,плаче и не иска да ходи на ясла.Говори постоянно,че е лош,използва думи като"тъпанар" и разни подобни.А ние с баща му ...ШАХ и МАТ #Crazy #Crazy #Crazy
Кажете ми това на какво прилича???

# 101
  • Мнения: 453
Честито на FEMININE (Бояна е прекрасен избор за име!), Lilian_V и tic_tac !!!  bouquet  bouquet  bouquet

Nanny Ogg, смятам да договоря условия за раждането. Да подчертая - то ще е:
1. Платено;
2. По обиграна вече схема. Какво имам предвид: при моята д-р Григорова вече са родили няколко майчета от т.н. група на "естествените". Тя се е съобразила с техните изисквания и даже я предлага тази услуга като пакетна! Значи и в Бг можело да се поразчупят нещата!
Моите изисквания са не за да се правя на интересна , а за да избегна някои грешки (пиша ги в скоби)от предишния път, когато раждах без уговорка.

1. Раждане в камерен кръг. (Предишният път се изредиха две смени доктори да ме бърникат, доста грубо, мъжища с големи ръце. Освен тва ме сюрпризираха десетина медсестри стажантки, които ме накачулиха последните 3 часа и изпълняваха манипулациите. В крайна сметка ме изроди млада стажантка (с малки ръце, ура, и доста оправна). Майчета за Тина Киркова, да не се изненадате - и там има стажанти! Неприятно е да си обект на внимание на 10 човека докато раждаш, но пък за мен донякъде беше ОК,защото девойките ми обръщаха внимание (примерно ми сложиха марля с вода на устата, след като изрично ги помолих), докато "редовния персонал" не ме удостои с грам внимание и не счете за нужно да ми дава информация как върви раждането.)
2. В присъствие на таткото. Той да е свободен да напусне, ако/когато поиска, както и аз евентуално да го изгоня.(Предишния път си беше изключил телефона и при това откритие аз блокирах. Татито е единствения човек май, който признавам за авторитет и само на него се шашкам и то как!Разбрахме се вече, че е най-добре в тоз момент да сме заедно. Той даже каза: "А Мини да вземем ли? Или и за нея ще искат 200 лв." Еххх, весело е у нас! Rolling Eyes Laughing)
3. Без медикаменти, ако е възможно: упойки, окситоцин, препарат за раждане на плацентата и т.н. (Епидурална - ами раждала съм без и знам, че ми е напълно по силите. Окситоцин - последните 3 часа бях вързана на окситоцин, който стажантките се грижеха да увеличават (доста интензивна тръпка!), неподвижно по гръб(уха!) и без упойка. Болката ми идваше и от яд, че съм безпомощна, приведена в това положение, без грам утеха и информация. Девойките ме наградиха с думите, че за първи път виждат толкова търпелива и изпълнителна майка Mr. Green Правиха ми ревизия (дали наистина беше нужна или за да демонстрират пред студентите??!!) без упойка. Локалната упойка при шиенето въобще не ме хвана, но айде правила съм си пиърсинг на други части, не се впечатлих).
4. С нетрадиционни методи за разтуха: масаж - трябва да обуча татито, ароматни свещи, музика -това е по моята част, споменах ли че диджействам? Laughing, във ваната - разпускане на мускулите, пиене на течности по време на раждането, смяна на позите във водата. Миналия път раждах с едни червени чорапи, даже не се сетиха да ми кажат да си ги махна. А поне се научих да дишам и напъвам, това е ценно!
5. Слагане на бебето на гърда веднага след раждането. Бебето 24 ч. при мен. Кърмене - в леглото ми.(Закърмих Мини 24 ч. след раждането и по ред организационни пречки и защото бях много зелена. Не можех да кърмя седнала -проблеми с кръста, но бях чела в кърмачески, че можело и легнали, та оттогава сме в едно легло  Grinning.)
6. За пъпната връв вече сте говорили - и аз така.

Бе има и още, но не се сещам сега.
Чао зесега. Очаквам бебевалеж! Simple Smile

# 102
Добро утро на всички мами и тумбачета, а и естествено на всичките ни бебчета  Hug
При мен няма нищо интересно, освен, че нещо се опитвам да се разболея, една хрема ме е гепала, да видим.
Кокошчица, видях, че и ти ще раждаш при моя лекар в Окръжна  Laughing, аз във вторник на 04.09. съм при него на преглед.

Лек ден на всчики и успех на раждащите  Praynig

# 103
  • Мнения: 518
Добро утро Hug
Бързам да си оправя пропуска и да честитя синчето на Тик - так - да и е жив и здрав наследника  bouquet

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Не пропускайте поста на Куклата... много свежо( тия червени чорапи ме разбиха Joy) начало за деня. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт