Един въпрос..за възрастта и бременността .

  • 10 370
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 413
Ама то дори и за безплодие не ставаше дума, но както и да е!
Тъй като форумът  Laughing е "Искам бебе", смятам че основният тон тук трябва да бъде позитивният, нищо повече!
Който има диагностицирани проблеми - предполагам - ще отиде в друг форум. Защото там ще може да получи много по-полезна и ценна информация.
Смятам просто, че всички сме тук , за да се подкрепяме, а не да си напомняме за биологичните часовници, които ще се счупят всеки момент.
А и манталитета ни е такъв, че сме по-скоро скептични, отколкото оптимистки, така че - твърдо поддържам тезата си- повече позитивни послания, повече бебета!

# 61
  • София
  • Мнения: 4 423
Нещо почва пак да ме хваща страх,с мойте 35г.,от няколко месеца бях сигурна,че няма страшно да родиш и на 35,но нещо... Thinking  Praynig

# 62
  • Мнения: 7 121
В събота мамка ми каза за едни нейни приятелчета и колеги, които са родили преди 2-3 седмици близнаци. Мамата е над 40 и ражда за първи път. Аз също много я харесвам въпросната дама. И много се радвам за нея.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
Аз мисля че и двете ( Dazy и White Raven ) сте прави , но ключовата 'фраза' тук е -
Цитат
Тъй като форумът  е "Искам бебе", смятам че основният тон тук трябва да бъде позитивният, нищо повече!
Който има диагностицирани проблеми - предполагам - ще отиде в друг форум. Защото там ще може да получи много по-полезна и ценна информация.


Та така .  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 7 121
Струва ми се, че не са, защото са семейство от скоро и не им е стигнало времето, за да покрият изискванията за инвитро. Но по-важно е не как, а това че бебетата са на бял свят. И родителите, както и техните доброжелатели сме щастливи от случката.
Въпреки, че съм сигурна за друга тяхна колежка след по-малко от година след брака й си забременя по естествен начин. А тя също беше в графата около 40.
Бяло пиле, в момента обаче имам чувството, че се самонавиваш по въпроса за правотата си. Преглътни и малко чуждо мнение. Понякога не вреди. Защото аз със сигурност не желая да участвам в  дискусия от типа вие си приказвайте, пък аз ще чувам каквото и когато ми изнася.

# 65
Гарванче,

Както споменах и преди, на 39 години родих второто си дете, само след 2 месеца опити. Не съм използвала никакви лекарства. Между двете ми бременности има 18 години. С първото си дете забременях след 5 месеца опити. Целта ми не е да убедя момичето да отлага момента до 40 годишна възраст, а да и дам кураж, че и на 40 е възможно.

# 66
  • Мнения: 3 376
Като гледам първото мнение по темата, идеята на момичето е именно да сподели опит с жени над 30, които като нея искат да имат деца. Нито е питала има ли шансове, нито е питала има ли смисъл... Освен това пише, че това ще й е второ дете. Значи не става въпрос и за стерилитет.

Излиза, че няма какво да спорим. Всички сте прави. Ама не е там въпросът:)

# 67
  • Мнения: 155
За да те окуража, че има "сестри по съдба " ще ти кажа, че майка ми ме е родила на 46 години, първо раждане.
Така, че за мен възрастта няма значение, когато искаш да имаш детенце.
Децата са дар.
Пожелавам ти едно здрво и палаво момченце  Wink

# 68
  • Мнения: 2 825
Айде да споделя и аз не6то... не искам да заставам на ни4ия страна в спора...просто се сетих за историята на моя лубим 4и4о, а е и по темата, та ре6их да я споделя...

Та така.....моя 4и4о се ожени преди 4 години, той бе6е на 46 години, а жена му на 42. Първи брак и за двамата. С брат ми си мислехме, 4е даже и да се ожини някой ден, едва ли 6те имаме първи братов4еди от него Confused Е, о6те в деня на сватбата ни зарадваха с първата новина, новата ми стринка бе6е ве4е в третия месец Simple Smile Роди живо и здраво мом4енце, което миналия месец направи 3 годинки Simple Smile Но о6те преди то да навър6и първата си годинка, се появи о6те една хубава новина, да... стринка ми бе6е бременна с второ бебе - моми4енце Simple Smile Сега, на 45 години, си има две малки, сладки ангел4ета  Grinning  Simple Smile  и въпреки 4е вси4ки смятаха, 4е доста късно са се сетили да създават семейство, те са много хубаво, голямо и 6тастливо семейство.

Е това е...., на добрите хора, рано или късно, им се слу4ват хубави не6та. Стискам палци на вси4ки, които все о6те не са изпитали това 6тастие, да го изпитат много скоро (и аз съм една от тях, но се надявам и се  Praynig да усетя 4увството о6те преди 30-те)

# 69
  • Мнения: 697
Цитат на: clara
Айде да споделя и аз не6то...


Браво на тях. Те са истински шампиони  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 6 365
Цитат на: White Raven
Тъй де. И хващам бас, че са заченати инвитро.


ъъъ, може и чрез инсеминация, също и по естесвен път.
близнаци се получават по-често при стимулация на яйчниците, но стимулация далеч не се прави само при инвитро Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 6 365
Цитат на: slavva
Бяло Гарванче, знаеш ли че така говори и моят доктор. Въобще за след 35 не дава никакви гаранции и направо ме хвърля в ужас.


Слава, ти не ходеше ли при д-р Владимиров? той ли приказва такива страшни работи?

# 72
Момичета, много се радвам, че темата е интересна и вълнуваща за толкова много от вас. Благодаря на всички за постингите. Благодаря за окуражаването, благодаря за съветите Simple Smile
За мен лично всички мнения са много полезни. Научих и се замислих над толкова много неща...
Първата стъпка беше да си смъкна една програмка - WomanDesktop, която изчислява фертилните дни на базата на първия и последния ден от цикъла Simple Smile
И смятам да я използвам Laughing
Миналият месец не стана нищо, но явно сме закъснели - според данните от програмката Simple Smile Но този.... хммм Simple Smile
Стискайте палци Simple Smile

Прегръщам ви всички и се моля да се сбъднат мечтите ви!

# 73
  • Мнения: 7 716
Да не ти попарвам ентусиазма, ама тази програма е голяма измама. Laughing
Иначе за първа стъпка става Wink

# 74
  • Мнения: 264
Lali и аз ползвам womandesktop, за да си гледам как ми върви цикъла, и горе долу кога е планирана ову и тн. и тн. какво имаш предвид, че нищо не върши???? то е ясно, че надали определя ову-то точно, ама това само лентички биха отчели със сигурност, все пак другуто са догадки....

Общи условия

Активация на акаунт