Кога казахте на работа че сте бременни??

  • 8 889
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
aз му казах ч средата на 2-рия месец защото не ме пускаше в отпуска а не исках да излизам в болнични без причина , казах му бременна съм и ще работя до края на януари

# 16
  • Мнения: 2 197
В 5-тия месец казах на шефката си. Другите разбраха когато започна да ми личи - в края на 6-тия. И не съм казвала - просто накрая излъчиха представител да ме попита.

# 17
  • Мнения: 5 183
Бях бременна, когато запо4нах работа - втори месец. Казах им към 5 месец, когато (поне според мен) запо4на да ми ли4и. Работих до последно, запщото се 4увствах добре.

# 18
  • Мнения: 6 618
Шеф е баща ми тъй ,че на секундата казах.

# 19
  • Мнения: 867
Аз към средата на 3-тия месец. Старашно много се радвах, но не знам от суеверие ли що ли предпочетох да си замълча в началото.

# 20
  • Мнения: 83
На шефа веднага, защото работя с рентген, а на колегите, когато ми пролича.

# 21
  • Мнения: 2 100
В началото казах само на най-близките си колеги, които нямаше да раздуват. Но имахме на работа някакви задължителни медицински прегледи и изрично му казах на гинеколога дане казва вна никого (имам това право!)!!! Ама оня издрънкал броя на бременните и се ядосах (добре че не ги казал поименно). Казах на останалите си колеги чак когато ни преназначиха на постовете на постоянни договори. Не съм правила някакво специално изказване-просто им казах, че и аз ше имам бебе и така.

# 22
  • Мнения: 3 069
Веднага след като разбрах Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
В деня, в който напуснах  Mr. Green
Започнах работа и след 1 седмица разбрах, че съм бременна, а договор още не бях подписала.
Работих 1 месец без договор и криех, защото иначе нямаше да подпишат. После подписахме и реших, че ще е мн грубо на следващия ден след подписването да им съобщя, че са се прецакали  Simple Smile. В края на втория месец установих, че не ми допада фирмата и напуснах, като им съобщих все пак.

# 24
  • София
  • Мнения: 672
Мен ме разбра жената на шефа в 9-та седмица - много ядях и взех да пълнея Simple Smile

На шефа ми хич не му хареса и през следващия месец започна да ме принуждава да напусна като ме караше да стоя до късно и да ходя до банката в жегата...А и една доброжелателна колежка много искаше да ми вземе мястото и ме топеше как съм си тръгнала 10 мин по рано за да ида на преглед...

Да допълня - шефа ми беше Европеец (Ирландец) - баща на 2 деца...А колежката - бъдеща майка по подразбиране . . .

# 25
  • Мнения: 417
Много скоро след като разбрах, че съм бременна. Първо уведомихме родителите, а веднага след това и шефката. Казах и, че съм малко бременна, тя каза че само ме е чакала да и кажа, защото го е усетила преди това Simple Smile. Толкова се зарадва, че ме изкара пред колежките и им каза, че си "имаме" бебе Simple Smile..... т.е фирмата. Няколко месеца след това, който влезне в офиса като бизнес партньор - всички научаваха ..... голяма атракция бе неродения "ни" син  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Веднага след като разбрах (1-ви месец) казах на шефовете си, които тактично ме оставиха аз да преценя кога да кажа на колегите. После чак към 4-ти месец започнах да казвам на най-близките си колеги, а другите научиха в последствие, когато почна да ми личи.

# 27
  • Мнения: 4 546
при мен се получи така. разбрах, че съм бременна малко преди Коледа. след разниците бях на лекар и той потвърди, че всичко е ок. на колегите не се стърпях да кажа, а някой пък казал на шефа. на 17,01 бяха годишните интервюта в службата. аз използвах момента. първо, не вървеше да не кажа, а след месец-два да съобщя, още повече, че той вече знаеше. и второ, някак по-върви в един такъв разговор, в който се говори за това какво си свършил и какво ти предстои да съобщиш Новината. иначе много ми беше терсене как ще се изтърся в кабинета му и ще кажа "трябва да ти кажа нещо. бременна съм"

# 28
  • Мнения: 2 849
Казах в 4 месец и от 5 излязох болничен .не е страшно,кажи си ,хем ще са по-внимателни с теб .

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
Беше някъде около четвъртия месец. Казах на шефа си директно и той в първия момент малко се стресна, че ще напусна, но после свикна и даже ми даваше съвети. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт