Кога казахте на работа че сте бременни??

  • 8 899
  • 118
  •   1
Отговори
Интересува ме КОГА  и КАК казахте на работа че  сте бременна? newsm78

# 1
  • Мнения: 493
Веднага като разбрах казах само на шефа-края на 1-ят мес.Колегите разбраха чак третия мес. Laughing

# 2
  • Мнения: 8 999
Е, как кога? В деня, в който рано сутринта си бях направила теста, разбира се! То такава грандиозна новина може ли да се крие! Най-шокиращото беше, че следващата седмица и другата ми колежка разбра, че е бременна. Шефът беше шокиран. Но, ние двете бяхме най-щастливите бременни колежки на света - заедно си ходехме на консултации, родихме при един лекар /през 10 дни/, с една дума - получи се голям купон.
А за това как казах: влязох в офиса и изквичах "Колеги, моля да не ме ядосвате вече, защото съм бременна и може да пометна!"

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Веднага щом разбрах. Колегите ми страшно се зарадваха. Шефовете са много точни хора и също много мило се отнесоха с мен. Непрекъснато ме питаха всичко ли е наред и имам ли нужда от нещо. Даже единия ми шеф ми подари столче за кола, ваничка и много други неща от неговото детенце.

# 4
  • Мнения: 1 155
 изчаках договора ми да стане постоянен, това беше някъде в 3тия месец, казах първо на шефката, после колегите ме разкриха, но си ходих на работа до 8 мия месец защото се чувствах добре и не ми се седеше вкъщи.

# 5
  • Мнения: 1 897
На някои от колегите веднага, а други разбраха едва когато започна да ми личи бременността.

# 6
  • Мнения: 565
Веднага след като разбрах. Исках да си вдигна осигуровките и трябаше да говоря с шефа. Иначе едва ли щях да го осведомя.  Twisted Evil

# 7
  • София
  • Мнения: 195
В началото на втория месец им казах, защото и аз тогава се убедих в това със стопроцентова сигурност ( просто след закъснението на цикъла и положителния тест за бременност с моята лекарка насрочихме прегледа за ден, в който вече можеше да се види околоплодно сакче). Така че, трябваше да задържа малко информацията, с която иначе си разполагах от известно време. Друг момент беше, че не казах лично на шефката и колегите си новината, защото излязох в болнични по бременност и трябваше колежката ми да ги информира. Та така, а аз си мислех да черпя там... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 11 009
В самото начало, понеже ми се наложи да полежа в болницата и да ползвам 1 месец болнични.

# 9
  • Мнения: 678
След като разбрах и обмислих много внимателно състоянието си. КАзах най - напред на шефката си, но ние с нея бяхме в прекрасни отношения. Виж регионалният ни управител не беше очарован от новината, но пък шефката ми се оправи с него  Mr. Green

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
забравих да напиша КАК казах... ами отидох при шефката, тя викна шефа и аз нахилена до ушите им казах... "Имам да споделя с вас една прекрасна новина. Ще си имам бебе." С колегите по същия начин. Всеки път валяха честитки.

# 11
  • Мнения: 337
Веднага като разбрах казах само на шефа-беше края на 1-ят мес, а колегите научиха след още 2 седмици

# 12
  • Мнения: 990
Казах им веднага щом разбарах.

# 13
  • Мнения: 1 195
kазах в средата на 3 месец. Не исках да бързам Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 128
Аз казах вчера, в края на 3-ти месец съм .Бяха се събрали шефката и един друг колега на които трябваше да кажа и станах казах "с   ..... ще си имаме бебе "  мълчаха 2 миути и накрая честито и това беше, след 5 мин. ме пита шефката естествено до кога ще работя и аз и казах докато се чувствам добре ( но я излъгах) мисля да си взема болнични, но тя е гадна и не я информирах !

# 15
  • Мнения: 3 621
aз му казах ч средата на 2-рия месец защото не ме пускаше в отпуска а не исках да излизам в болнични без причина , казах му бременна съм и ще работя до края на януари

# 16
  • Мнения: 2 197
В 5-тия месец казах на шефката си. Другите разбраха когато започна да ми личи - в края на 6-тия. И не съм казвала - просто накрая излъчиха представител да ме попита.

# 17
  • Мнения: 5 183
Бях бременна, когато запо4нах работа - втори месец. Казах им към 5 месец, когато (поне според мен) запо4на да ми ли4и. Работих до последно, запщото се 4увствах добре.

# 18
  • Мнения: 6 623
Шеф е баща ми тъй ,че на секундата казах.

# 19
  • Мнения: 867
Аз към средата на 3-тия месец. Старашно много се радвах, но не знам от суеверие ли що ли предпочетох да си замълча в началото.

# 20
  • Мнения: 83
На шефа веднага, защото работя с рентген, а на колегите, когато ми пролича.

# 21
  • Мнения: 2 100
В началото казах само на най-близките си колеги, които нямаше да раздуват. Но имахме на работа някакви задължителни медицински прегледи и изрично му казах на гинеколога дане казва вна никого (имам това право!)!!! Ама оня издрънкал броя на бременните и се ядосах (добре че не ги казал поименно). Казах на останалите си колеги чак когато ни преназначиха на постовете на постоянни договори. Не съм правила някакво специално изказване-просто им казах, че и аз ше имам бебе и така.

# 22
  • Мнения: 3 069
Веднага след като разбрах Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
В деня, в който напуснах  Mr. Green
Започнах работа и след 1 седмица разбрах, че съм бременна, а договор още не бях подписала.
Работих 1 месец без договор и криех, защото иначе нямаше да подпишат. После подписахме и реших, че ще е мн грубо на следващия ден след подписването да им съобщя, че са се прецакали  Simple Smile. В края на втория месец установих, че не ми допада фирмата и напуснах, като им съобщих все пак.

# 24
  • София
  • Мнения: 672
Мен ме разбра жената на шефа в 9-та седмица - много ядях и взех да пълнея Simple Smile

На шефа ми хич не му хареса и през следващия месец започна да ме принуждава да напусна като ме караше да стоя до късно и да ходя до банката в жегата...А и една доброжелателна колежка много искаше да ми вземе мястото и ме топеше как съм си тръгнала 10 мин по рано за да ида на преглед...

Да допълня - шефа ми беше Европеец (Ирландец) - баща на 2 деца...А колежката - бъдеща майка по подразбиране . . .

# 25
  • Мнения: 417
Много скоро след като разбрах, че съм бременна. Първо уведомихме родителите, а веднага след това и шефката. Казах и, че съм малко бременна, тя каза че само ме е чакала да и кажа, защото го е усетила преди това Simple Smile. Толкова се зарадва, че ме изкара пред колежките и им каза, че си "имаме" бебе Simple Smile..... т.е фирмата. Няколко месеца след това, който влезне в офиса като бизнес партньор - всички научаваха ..... голяма атракция бе неродения "ни" син  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Веднага след като разбрах (1-ви месец) казах на шефовете си, които тактично ме оставиха аз да преценя кога да кажа на колегите. После чак към 4-ти месец започнах да казвам на най-близките си колеги, а другите научиха в последствие, когато почна да ми личи.

# 27
  • Мнения: 4 546
при мен се получи така. разбрах, че съм бременна малко преди Коледа. след разниците бях на лекар и той потвърди, че всичко е ок. на колегите не се стърпях да кажа, а някой пък казал на шефа. на 17,01 бяха годишните интервюта в службата. аз използвах момента. първо, не вървеше да не кажа, а след месец-два да съобщя, още повече, че той вече знаеше. и второ, някак по-върви в един такъв разговор, в който се говори за това какво си свършил и какво ти предстои да съобщиш Новината. иначе много ми беше терсене как ще се изтърся в кабинета му и ще кажа "трябва да ти кажа нещо. бременна съм"

# 28
  • Мнения: 2 849
Казах в 4 месец и от 5 излязох болничен .не е страшно,кажи си ,хем ще са по-внимателни с теб .

# 29
  • София
  • Мнения: 4 590
Беше някъде около четвъртия месец. Казах на шефа си директно и той в първия момент малко се стресна, че ще напусна, но после свикна и даже ми даваше съвети. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 17 407
На някои казах веднага, други разбраха към 6-я месец, а трети- след като съм родила. Аз си избрах хората, на които да съобщя веднага, не знам... така ми идваше отвътре.

# 31
  • Мнения: 5 362
Веднага след като разбрах казах.

# 32
  • Мнения: 325
Веднага щом разбрах казах на шефа ми. Колегите уведомих доста след това, но те подозираха, защото изведнъж спрях да ходя на фас-пауза с тях  Simple Smile . Шефа ми не реагира адекватно в началото, защото нямаше кой да ме замества, но в последствие много ми помагаше.

# 33
  • Мнения: 2 005
Бях много щастлива и веднага казах на шефката , а по-късно и на останалите Hug

# 34
  • Мнения: 2 674
не съм казвала , просто ми видяха корема - около 5 я мес и то само колежката ми, после пуснах болничен

# 35
  • Мнения: 3 695
Казах в началото на 6 месец. Дотогава никой не подозираше  Laughing Така се случи, че докато се наканя да кажа, шефката излезе в отпуска и я изчаках да се върне. Извиках я в 1 стая насаме, за да й кажа, а тя страшно много се зарадва. Напразно толкова се притеснявах.
И един съвет от мен - занеси писмено уведомление от гинеколога ти, за да си защитена от уволнение! При мен нямаше такива проблеми, но все пак е добре човек да се подсигури!  Peace

# 36
  • Мнения: 724
Казах на шефа ми трети месец а колегите ми разбраха като ми пролича Grinning

# 37
  • Мнения: 881
Когато разбрах че съм бременна бях в края на 2-мес.-тогава казах на шефа ми че чакам бебе и той много ми се зарадва,защото и те опитваха със половинката му,но тогава бебето не ставаше.В началото на 5 мес.казах на колегите си защото ми беше мн.лошо и нямаше как да го скрия.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 551
В деня, в който докторът подвърди наличието на плоден сак след 2 +теста Simple Smile /това вторият път - баткото беше студентско бебе Simple Smile/ Шефът ми е много готин и разбран и исках първо той да разбере. Така се случи, че пък същият ден се събрахме с колегите и излязохме да пийнем по нещо /малка фирма сме/ та казах и на тях. Всички много се изненадаха и зарадваха. В последствие шефът много ме пазеше, а и от колегите получих голямо разбиране. Работех до последно, чувствах се добре.
2 месеца по-късно обаче и снаха ми забременя, а работим в една фирма. Та шефът беше сюрпризиран за втори път, макар че за нея се очакваше такава новина. Все пак скоро се бяха оженили и беше логично и бебето да се появи. Докато аз му бях абсолютна изненада. Няма да забравя физиономията, когато му казах  Joy

# 39
  • Мнения: 292
Аз казах на моя когато бях почти в седмия месец.А той си мислеше,че съм в първия и,че има време да ми намери колежка.Като му казах в кой месец съм,очите щяха да изскочат и ми каза"а сега бързо си намери колежка".Наистина трябваше да бързам защото родих в осмия месец и 10дни преди да родя още бях на работа.

# 40
  • Мнения: 2 677
Веднага щом научих. Винаги са били коректни спрямо мен, аз към тях - също.

# 41
  • Мнения: 229
На този въпрос отговорите ще са много различни тъй като всички ние имаме различни разбирания , а и работодателите ни са различни.Аз например съм от хората , които не крият, не обичам да съм потайната жена и никога не съм била , но ..... в случая с моя работодател се налагаше.Всички жени във фирмата в един момент бяхме бременни и аз само наблюдавах как шефа изпада в истерия при всяка новопостъпила новина  и ми се жалва , а аз милата и аз бременна  Rolling Eyes Sunglasses ама като не смея да кажа/ имам 1 спонтанен аборт/ , но нещеш ли след 10 дена постъпвам в болница.Шефа ми се обажда - кво ти е кво ти има : аз хънкам , мънкам/ имаше опасност за бебето/ и вече като ми каза, че ще изпрати някой да ме види аз от нямане на къде казах голямата новина.

# 42
  • Мнения: 2 746
Казах в четвъртия месец.От суеверие.

# 43
  • София
  • Мнения: 295
В офиса си признах в края на втори, началото на трети месец. Просто тогава решихме да го обявим "официално" на всички - роднини, приятели, в работата...

# 44
  • Мнения: 4 621
Разконсперираха ме доста рано, защото спрях да пуша Hug

# 45
  • Мнения: 5 476
 В края  на третия месец.

# 46
  • Мнения: 4 447
Направих грешката да се доверя на погрешния човек. Уж в човешки ресурси трябвало да пазяттайна.  Crossing Arms Разтръби на ляво и на дясно тая  Animal Cow и понеже им се събраха много бременни, на които да им плашат, а те да не бачкат, измислиха за 2 дни интрига, няма да се впускам в подробности, че ми става  Rage и ме принудиха да напусна. Толко ми беше акъла, аз ошашкана от неочаквана бременност в 3м почти... та, моя съвет е като минеш 3-4-я месец, тогава кажи - нямат прво да те уволнят!  Naughty

# 47
  • Мнения: 1 240
В средата на втория месец.

# 48
  • Мнения: 195
На едната ми колежка казах като влязох във втория месец, а всички други разбраха като започна да ми личи към 3-4 месец. Милият ми шеф май последен разбра  Joy

# 49
  • София
  • Мнения: 3 271
Веднага, след като отидох не лекар. Купих една кутия бонбони и минах да почерпя.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Веднага.Просто на първия преглед отидох с колежката.

# 51
  • Мнения: 4 406
веднага, за да избегна сумтенето, като при първата ми бременност

# 52
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
Работя по временна програма в едно училище и колегите не се отнасят особено приятелски ( нищо ,че и аз като тях съм магистър филилог ).Съобщих само на директорката и на медицинската сестра още в първия месец, защото трябваше да отсътвам и да ходя на консултация. те се отнесоха с разбиране.

# 53
  • Мнения: 5 026
4 месец-беше разбрала от разни слухове....

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
Веднага, щом доки потвърди Голямата новина (в нач. на 2 месец бях!) bowuu

# 55
  • Мнения: 1 317
След прегледа казах на една колежка, още на следващия ден на шефа и след около седмица колегите започнаха да се съмняват, спрях да пуша, ядях много, та се наложи и на тях да кажа  Simple Smile

# 56
vednaga 6tom razbrah.no moite 6efove sa razbrani hora i si rabotih dokato mojah.no ima niakoi te goniat 6tom razberat.  bouquet

# 57
  • Мнения: 413
Колежката ме рзконспирира във втория месец - ставаше ми лошо и често търчах до тоалетната.
На шефа казах към средата на третия месец, отидох в стаята му и му съобщих в прав текст, прие го спокойно и веднага започна да прави планове кога ще се върна и какво да прави през това време. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 587
В петият месец,когато започна да ми личи.Започнаха да задават тъпи въпроси и да си шушукат зад гърба ми.Впредвид това че им бях шеф всички се страхуваха да не излезе и фирмата по майчинство и да останат без работа.

# 59
  • Мнения: 77
Аз пък така и не се "престраших" да кажа, заради евентуално негативно отношение, но колегите разбраха като излязох болнични. Шефът даже лично ми се обади да ми се "скара" що не съм казвала, че ще се увеличи фирмата с още един член. Счетоводителката и тя ми честити, и аз се успокоих, много ми олекна.
Сега обучавам колежка, и края на ноември излизам болнични. Надявам се да устискам до края.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 680
Бях вече във втория месец- шефовете бяха решили да намаляват персонала,т.е. едно от момичетата ,които работехме щеше да бъде съкратено.Тогава направо им казах ,че съм бременна и не се знае до кога ще съм на работа - да не бързат.Добре че ме послушаха- така и не съкратиха никого,а ми намериха замесничка Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 44 148
веднага като разбрах, но те си подозираха, още като казах че отивам на лекар по средата на работния ден....

# 62
  • Мнения: 143
И аз веднага щом разбрах  Laughing и скоро след това излязох болнични

# 63
  • Мнения: 566
към 3-я месец някъде. до тогава никой не разбра

# 64
  • Силистра
  • Мнения: 288
Ами май веднага, искахме да отидем на лекар с колежката, която май също беше бременна, и се оказа че в нашата стая ще сме две мами. След което последва момите в службата не искаха да влизат в нашата стая, да не прихванат  newsm78, родихме с 14 дена разлика

# 65
  • Мнения: 82
Казах веднага щом разбрах и почти веднага излезнах в болничен,защото ми е адски напрегнато там-от шефове нищо повече няма #2gunfire #2gunfire още в първия месец Simple Smile

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
В четвъртия месец им казах и в шестия излязох в болничен до края на бременността

# 67
  • София
  • Мнения: 7 097
Доста късно - някъде към 5 месец. Само една колежка знаеше от по-рано.
Всъщност, отсъствах дълго от работа и затова така се получи, не от суеверия.

# 68
  • на село
  • Мнения: 3 945
Към 3-4 месец.

# 69
  • Мнения: 480
На шефа му казах веднага щом разбрах, а на останалите, когато ми пролича - в шестия месец. Работих до последно.

# 70
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Веднага казах на шефа,спрях работа и колегите съответно разбраха Laughing

# 71
  • Мнения: 221
В началото на 4 месец Peace

# 72
  • Мнения: 1
 Grinning веднага като разбрах и вече сам болнични

# 73
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Около третия месец казах, а излязох в болничен в началото на седмия.

# 74
  • Мнения: 1 006
Бях в шеста седмица,когато отидох за пръв път на преглед и потвърдиха,че съм бременна.Веднага след това се обадих на шефката,а след това и на колежките да им кажа. Grinning

# 75
  • Мнения: 313
Казах едва когато навлязох в четвъртия месец.

# 76
  • Мнения: 983
Колежките ме накараха да си купя тест, защото аз не исках. Всеки път, когато купувах беше отрицателен. Най-накрая си купи и си го направих в тоалетната на работата. Влезох в стаята с размахващ тест и питах дали всички виждат 2 чертички. На шефовете казах след първия месец мисля, защото започнах да повръщам.

# 77
  • Мнения: 645
В началото на втория месец. Тогава разбрах, със сигурност,че съм бременна и поговорих с шефа си.

# 78
  • Мнения: 560
Ми май беше някъде в края на 4-я месец-първо казах на колежките,с които работа,че все пак да имат предвид,че не мога вече да вися толкова права и да се напрягам.После казах на началничката,че да има предвид да ме мести скоро на друга позиция,където е по-спокойно.

# 79
  • Мнения: 412
изчаках договора ми да стане постоянен, това беше някъде в 3тия месец, казах първо на шефката, после колегите ме разкриха, но си ходих на работа до 8 мия месец защото се чувствах добре и не ми се седеше вкъщи.
И аз така, но договора ми стана постоянен във втория месец на бременността.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 705
Работя в доста голяма фирма и съм сигурна, че има хора, които още не знаят.
Иначе първият , на когото казах беше изключително изненадан , тъй като бях в 5 месец, но не ми личеше  Simple Smile
Другите не знам как разбраха , оттук -  оттам ; някои от мъжа ми (работя при него)

# 81
  • Мнения: 1 371
Ами аз така зверски започнах да повръщам през половин час, че още преди да знам (категорично) , че съм бременна - те вече знаеха.  Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 308
При мен така се случи, че когато забременях тъкмо ме бяха повишили на нова позиция в друг отдел. Та точно в първите критични месеци, когато не знаех на кой свят съм от гадене и повръщане, се наложи да бачкам здраво, да оставам вечер до късно и даже понякога ходех и в почивните дни. Отделно ми се наложи да посетя няколко семинара из цялата страна, та и попътувах. Очаквах промяна в заплатата и затова реших да пазя тайна доколкото мога.
Обаче в четвъртия месец започнаха постоянни и болезнени контракции - явно от преумора и стрес. И след един опит на шефа да ме прати в командировка направо му изтърсих, че не мога да отида понеже съм бременна. Както и очаквах първоначалната реакция не беше от най-добрите, но пък на мен много ми олекна. Е в крайна сметка не ми повишиха заплатата, но това е живота...
 

# 83
  • Мнения: 1 044
В 7г.с. прокървих и си взех болнчни-шефът така разбра.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 967
Те и в такова състояние ме взеха Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 85
  • Мнения: 339
За сега съм казала само на шефа ми - веднага след положителния тест. Хич не му стана хубаво. Откакто му съобщих новината се държо доста резервирано към мен. Много ме дразни #2gunfire  На колегите още не съм казала. Ние във фирмата си имаме вестоносци - като кажа на една такава колежка , няма нужда да информирам останалите  Laughing Очаквам различни реакции, понеже  семейното ми положение е разведена, бременна, неомъжена за втория ( така е в малкия град)  Има да си "чешат езиците" за моя сметка....чакам да започне да ми личи, да си пъча гордо корема и да ги дразня Party Simple Smile

# 86
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз първите месеци, когато не знаех къде съм от протичащите в мен промени работих здраво- такъв беше момента явно.На колегите казах втория месец, на шефката в четвърти и то два пъти водихме разговора, защото първият път не беше разбрала  ooooh! ( което не го вярвам много де). Иначе на семейството си казах след първия месец, ма пак казвам- аз бях физически ' парцал' и поне тях не искам да успивам с измишльотини...та така.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз казах в края на втория месец,защото трябваше да изляза в болнични и нямаша как да крия повече.Иначе щях да си затрая до 3-ия месец поне.

# 88
  • Мнения: 46
На шефа си и на колегите в стаята в началото на четвърти. Другите още не знаят! Просто все още не ми личи! Mr. Green

# 89
  • Мнения: 3 268
беше ми много неудобно да му кажа,защото работех при него от 10 месеца и когато започнах му казах,че нямам намерение да имам второ дете.Точно бях навлязла в работтата и той можеше напълно да разчита на моята компетентност.Той много пушеше и аз направо премалявах от това,много лошо ми ставаше,прибирах се у дома направо със зелен цвят на кожата.Мъжът ми много се ядосваше като ме видеше в какъв вид съм и всеки път ме караше да обещая,че утре ще кажа,иначе той ще му се обади.Две седмици събирах кураж и накрая му казах.Той така се зарадва,щеше да ме разцелува човека.След кратката еуфория ме погледна и каза"Ами сега...ще трябва ти да обучиш своя заместник". И така стана.В края на 6 месец излязох в болнични и повече не се върнах на работа.Две години по-късно заведох дъщеря си да я види.

# 90
  • Мнения: 1 230
Ами май в 3ти. Казах на шефа и колежката в стаята. Зарадваха се. В нашата фирма всички са млади майки или татковци и трагедии от забременяване не се правят  Peace Всеки си работи - ражда - връща на работа и така... Grinning

# 91
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Аз му казах днес, макар че той беше чул. Ние сме малък колектив и колежките, които са майки до една, ме разконспирираха още от самото начало по две причини- не понасях цигареният дим и много повръщам и все тичам в тоалетната. Иначе той доста се зарадва, каза, че няма проблеми и ще ми намери заместник за бременността и майчинството и всичко мина ОК! Каза, че децата са много важно нещо, препоръча ми да се пазя много и да не се ядосвам  newsm03 newsm10

# 92
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Никога GrinningРаботех на курорт, зимният сезон и като разбрах, че съм бременна, само на приятеля ми казах.Шефа ми разбра, когато ми се обади в началото на ноември 2005, за да се уточним за новият сезон GrinningРазбра, не че съм бременна, разбра че си имам бебе Grinning Grinning Grinning

# 93
  • София
  • Мнения: 1 603
Казах няколко дни след като разбрах. На шефа и колегите едновременно. Малък сплотен екип сме, тайни трудно може да има повече от час -два.

# 94
  • Мнения: 186
Бях в третия месец итогава реших да им кажа.Тогава работех на държавна работа и бе без значение кога ще им кажа.Аз исках да съм сигурна,че всичко е наред с бременноста ми .

# 95
  • Мнения: 51
Изчаках да мине и 3-ия месец, но много ме беше страх, защото на тази работа бях точно от толкова време - не беше умишлено, но почнах там и забременях. И бях назначена на мястото на момиче, което е в майчинство Simple Smile Видимата реакция беше добра, но знаех, че има и малко прикрито недоволство и яд.

# 96
  • Мнения: 223
Веднага като разбрах казах само на шефа-края на 1-ят мес.Колегите разбраха чак третия мес. Laughing
Peace

# 97
  • Мнения: 63
И двата пъти шефа разбра най-рано - през 3-тия месец - много повръщах, втория път дори лежах в болница по тази причина и се беше притеснил. Sick Sick Sick
Останалите колеги разбраха след 4-ти месец, а втория някои - чак към 7-мия. Само на най-близките казах специялно, другите ги оставих да разберат като си проличи.

  bouquet

# 98
  • Мнения: 208
На следващия ден след като разбрах т,е, на 40-тия.Казаха ми , че не бива да крия ако стане нещо и не знаят , че съм била бремена не носят никаква отговорност.А моята работа  е свързана с много нерви и кантакт с много хора .Не , че  ме жалиха , но все пак понякога се сещаше , че съм бремена .
А и така не може да те уволни  smile3533 smile3533 каквото и да стане

# 99
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз казах през 3-тия месец на шефа ми и към 5-тия месец на колегите.  Peace

# 100
  • Мнения: 274
3-ти месец на шефа а на колегите кам 4-5 ти.

# 101
  • Мнения: 1 044
Вие нищо не сте направили, изобщо не сте сервирали изненада. Laughing Аз лежах за задържане в болницата  с една жена от Перник. Беше баничарка и работата й на моменти е била тежка - вдигала е  чували с барашно, тенекии със сирене и т.н. Като е станала 2ри месец бременна, си е взела болничен с намерение да не се връща на работа до края. То лошо няма, ама да се бе обадила в работата, да знаят. Тя обаче нищо не казва. Чакат я за нощна смяна, тя не отива. На другият ден е пак нощна - не отива. Шефът звънни по телефона, тя не вдига. Rolling EyesШефът отива до тях - тя се крие и не отваря.  Rolling EyesСтрах я било да не й направи нещо, да не би да й крещи, да я заплаши! ShockedА той човекът, представяте ли си как се е почувствал - без вест и кост, изчезва работничката и толкоз. След 3 дни, все пак той успява да я засече в магазин за хранителни стоки и сгащва на тясно-кажи , какво стана, обиди ли те някой, аз ли не направих нещо, кажи...И тя накрая си признава-бременна съм, имам болничен и да н еси въобразява че ще се върне на работа, но парите от болничните и майчинството си ги иска! !Шефът й честитил /явно е бил много свестен този човек/и й казал да не се притеснява, да си почива и винаги ще има място за нея в баничарницата. Явно е бил ама много свестен... Аз на негово място по друг начин щях да реагирам...Но това си остава за мен най-смешния начин да известиш за новината в работата Grinning

# 102
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Веднага, след като разбрах.

# 103
  • Мнения: 102
Първият път,казах на шефа си във началото на 2мес. След още един мес. ми намери замесничка в почивния ми ден и аз отивайки до работата случайно я видях и без да му се обаждам си събрах партакешите. Този път шефа ми разбра 1седм., след като и аз самата бях разбрала, тъй като ме хвана превита на две пред вратата на офиса. Когато ме попита "бъбречна криза ли имам ?", казах му истината Embarassed, най-вече защото смятах, че ще изгубя бебето и бях бясна. От тогава е много внимателен с мен.Непрекъснато ми повтаря да се обличам и ме пита как съм..., дори е досаден.

# 104
  • Мнения: 93
 На колежките си в стаята казах веднага, на шефа след като посетих лекар. Но аз бях ... петата бременна във фирмата, сред тези 5 беше и шефката ми, която аз щях да замествам докато е по майчинство Laughing . Колежките много се зарадваха, но шефа не остана очарован от новината Simple Smile

# 105
  • Мнения: 674
 Шефката си е досетлива! Laughing Казах й, че отивам до болницата и щом се върнах, ме попита бременна ли съм. А не й бях казала за какво отивам! Mr. Green

# 106
  • Мнения: 3 478
Веднага.

# 107
Сега във втория, мислех да поостискам още малко но имах проблеми и трябваше да изляза в болничен и така всички разбраха  Laughing

# 108
  • Мнения: 262
При мене стана при гадно стечение на обстоятелствата. Бях бременна в 4 седмица. Отидох за пръв път на генеколог за потвърждаване на двете чертички, а той ми вика о има само плоден сак не виждам ембрион. Shocked Може би имаш кухо яйце. #Crazy
След една седмица отивам отново на преглед този път направо в І АГ Света София. Там отново ме гледат на видеозон и ми издрънкват същото. Приемат ме за кюртаж. Но практиката там е преди тази процедура да преглеждат отново този път на триизмерен видеозон. И какво се оказва не само че нямам кухо яйце ами бебчо вече имаше и пулс Heart Eyes. А иначе щяха да ми го махнат #2gunfire. Та деня когато ме приеха звъннах на шефката ми и и разказах драмата ми. Жената доста ми влезе в положението даже после като се разбра че всичко е ОК ми даде и 1 седмица отпуска за да си почина Mr. Green

# 109
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Малко след като разбрах, че съм бременна им казах.

# 110
  • Мнения: 139
Мен, незнайно как, шефът ми ме разкри във втория месец, а на колегите казах средата на третия. Този човек ме убива, колежката ми от другия офис сега е бременна и той само докато я види и й каза "Доре, ти си бременна", а тя е в средата на втория месец. Какви са тези способности, незнам!!!!

# 111
  • София
  • Мнения: 362
Не ми се е налагало да казвам Simple Smile
След като се върнах от отпуск (бех в отпуск заради рожденния си ден, за който лекарят ми ми подари снимка на тупкащо сърчице  Heart Eyes  ), и шефа ме извика на масата с колегите в кафенето да пием кафе. Седнах аз, но не запалих цигара...
След като се прибрахме от кафенето той ме попита деликатно защо не пуша. Аз само се усмихнех, а той ми честити Simple Smile Много се зарадва Simple Smile

# 112
  • Мнения: 139
Три месеца преди да разбера, че съм бременна беше сватбата ми, така че всички бяха в очакване Hug.
А седмица преди да започне да ми закъснява... казах в офиса, че не ми се пуше ( гадеше ми се от цигарите и изобщо не ми дойде на ума защо ooooh! ).
След като ми закъсня достатъчно дълго време, направих тест, но все още не смеех да вдигам фалшива аларма и казах веднага след първия преглед.

# 113
  • Сливен
  • Мнения: 197
В четвъртия месец.Започна да ми прелошава от миризмите на работа и прежълтявах

# 114
  • Мнения: 1 440
Веднага след като разбрах.

# 115
  • Мнения: 2 908
Казах някъде:седмица след като разбрах.Не мислех да чакам повече-просто седмица ми беше нужна да събера кураж Mr. Green,защото следваше и съобщение,че се махам от работа през цялата бременност-работя в химична лаборатория.Казах просто така-изтъпанчих се пред шефката и колегите и казах-ами така и така.....

# 116
  • Мнения: 354
Веднага щом генеколога потвърди че съм бременна

# 117
  • Мнения: 62
Аз бях във втория месец, когато след отпуската си го съобщих на 3-ри приятелки. Следобеда на същия ден вече знаеха повечето колеги - НЕЗНАЙНО КАК?!?  Wink Шефчето пък бе в отпуск и на него не споделих, защото така и не го изчаках да се върне на работа - наложи се и влязох в болница, а добросъвестни колеги му съобщиха ВМЕСТО МЕН!!! Mr. GreenТака си е в големите "клюкарници", та било и то с уж интелигентни експерти... Човешкото винаги надделява...
Шефа си видях и говорих с него на четири очи едва в 4-тия месец  Tired



Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 11:58 от sssilvena

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Първият път - още на интервюто за работата. За моя изненада ме назначиха ...
Вторият път - веднага след като разбрах, а и с проблемите, които имах ... всички разбраха ...

Общи условия

Активация на акаунт