Коя е последната книга, която подарихте на детето си?

  • 106 788
  • 1 469
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 2 282
"Паднах" дотам, че в първи клас благославях комиксите "Уинкс", че изобщо се навива да зачете нещо. В трети клас попадна на първия том на "Хари Потър" (преди това сме й чели откъси от него, фенове сме, гледала е 2 филма - никакъв интерес), за няма и месец изчете всичките 7 и продължи да чете като невидяла. Книгите винаги е възприемала като даденост, харесваше й да разглежда, дори да си купува, но дотам.
Oх дано продължим по вашия път Simple Smile и у нас е пълно със страхотни книжки, само да има кой да ги чете. Дъщеря ми ще е трети клас, чете по много от детската градина, но най-вече - списания, книжките за Уинксите, и Хари Потър. Това лято не можах да я накарам да прочете нито една книга, освен Хари Потър (сега е на шестата), и искрено се надявам като я свърши, да продължи с други книги! Искаше ми се да поизчака с поне втората половина от потъровата серия, ама това нежелание да чете нищо друго накрая ме принуди да разреша...  И не знам защо, общо взето пренебрегва моя подбор на книги - взема разни бози от училищната библиотека. Иначе ми е благодарна, че съм я запалила (почти я принудих да го почне) по Хари  Потър Simple Smile ще взема да и го напомня. А иначе постоянно ми плаче да и купя нова нига. Не че я чете после...

# 1 411
  • Мнения: 1 879
И не знам защо, общо взето пренебрегва моя подбор на книги - взема разни бози от училищната библиотека.

Това не е само твой проблем и при нас беше така, но лека-полека синът ми започна да чете и някои от препоръчаните от нас книги. И аз се дърпах за "Карибски пирати", ако имаш предвид този тип книги, но в един момент се замислих, че в тази възраст е важно да му харесва да чете и да чете книги, да се научи да държи по-дълго време книга. С "Карибски пирати" например установи, че това, което сам си представи, не може никой да му го покаже - и стигна до извода, че книгите са по-хубави от филма.

# 1 412
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Това не е само твой проблем и при нас беше така, но лека-полека синът ми започна да чете и някои от препоръчаните от нас книги. И аз се дърпах за "Карибски пирати", ако имаш предвид този тип книги, но в един момент се замислих, че в тази възраст е важно да му харесва да чете и да чете книги, да се научи да държи по-дълго време книга. С "Карибски пирати" например установи, че това, което сам си представи, не може никой да му го покаже - и стигна до извода, че книгите са по-хубави от филма.
ООО, класиката в жанра трите от поредицата за капитан Блъд, Черния корсар (Салгари), Червения корсар (Фенимор Купър), Майн Рид, Карл Май...........предложи му нещо, няма начин да не му хареса, щом го влекат пирати. Препрочитала съм ги по няколко пъти.

# 1 413
  • Мнения: 644
Последно, май беше Новолуние от любимата на девойките вампирска сага, и също на английски разкази за Шерлок Холмс, за нейното ниво. Сега ще е 6-ти клас.
Чете и последния Хари Потър това лято, но го взехме от приятели.
Препрочита Ерагон също,че много си го харесва.
Мисля, че е нормално да четат повече книги, скоро написани и по-рядко книгите, които ние сме чели.
То и за Пипи Дългото Чорапче, като е излязла са казвали някои по-консервативни родители- защо децата четат тези глупости, вместо Пепеляшка.

# 1 414
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Взех за подарък за съученик на щерката "Очите на дракона" на Стивън Кинг. Малко със смесени чувства, защото, по мое мнение, е напълно приемлива за 10г., но ще направя уговорка с него, че останалото от този автор се чете към 14-15г.

# 1 415
  • Мнения: 1 526
http://en.wikipedia.org/wiki/Diary_of_a_Wimpy_Kid

Не знам дали е преведена на български и може ли де се намери, но горещо я препоръчвам.
Дъщеря ми е на 8.5 г. и вчера на един дъх прочете 20 страници, след нея я почнах и аз, за да видя какво толкова я впечали. Много забавна и весела книжка.

# 1 416
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Приключенията на Том Сойер - Марк Твен

# 1 417
  • Мнения: 4 187


Някой от приказките са ми непознати, едната доста странна ми се видя  Rolling Eyes.

# 1 418
  • Мнения: 2 784
"Аничка Дребосъчето и Сламеният Хуберт" на някакъв чешки автор е, взех я от една улична търговка. Чел ли я е някой, че днес я почнахме и първата глава малко ме потресе.  Confused
Авторът е Витезслав Незвал.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 08:26 от Жълтият Ламтурник

# 1 419
  • Мнения: 3 491
http://en.wikipedia.org/wiki/Diary_of_a_Wimpy_Kid

Не знам дали е преведена на български и може ли де се намери, но горещо я препоръчвам.
Дъщеря ми е на 8.5 г. и вчера на един дъх прочете 20 страници, след нея я почнах и аз, за да видя какво толкова я впечали. Много забавна и весела книжка.
Не съм чувала да е преведена. Моите синове (на 7 и 9г.) са чели всичките от поредицата, от едната даже имаме два екземпляра, защото е донякъде на принципа "направи си сам дневник". През октомври излиза следващата книга от поредицата, и вече текат празненства по случая  Simple Smile. В библиотеката, в която работя, има стабилна опашка от хлапета за книгата. Но аз моите не съм ги писала. Ние ще я притежаваме.
Лично аз съм чела само първата книга. Първите ми два опита бяха неуспешни и се чудех какво толкова им харесва на децата тази книга. Явно още ми е било рано.  Laughing При третия опит я изчетох за отрицателно време и се смях с глас.
А колко пъти са препрочитали децата ми тези книги, особено малкият ...  И що дневници писаха, под влияние на героя.
Препоръчвам и аз!

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 05:49 от блажка

# 1 420
  • Мнения: 2 282
Не съм чувала да е преведена.
И аз не я намерих на български.
А за "Аничка Дребосъчето и Сламеният Хуберт" - спомям си, че много ми харесваше, като бях малка. Наскоро я купих от антиквар, и общо взето и аз като теб реагирах. Изчетох 50тина странички и спрях с мисълта, че поне никой не ме кара да я чета насила. А има и друго - книгата насърчава фантазията на детето, и си мисля, че със сигурност в някой момент може да стане интересна на почти всички деца. Почти разбирам какво ме е привлякло в нея, че съм и запомнила разни сцени на абсурда. Но ако я бях прочела предварително на този си акъл, не бих я купила.
Другата книга, която ми се е набила в главата с някакви абсурдни сцени, беше с някаква черна квачка.... сега си мисля, че точно те са доста полезни за децата, различават се, защото нещата не са смлени.

# 1 421
  • Мнения: 63
Купихме няколко книжки Лили Чудото.Преди 2 дни и вече приключваме едната.

# 1 422
  • София
  • Мнения: 3 816

Описание:
Tвoят нaй-дoбъp cъвeтник зa cъздaвaнe cтъпкa пo cтъпкa нa индивидуaлни пpoизвeдeния.
Чувcтвaтe, чe cтe кpeaтивни? Кaквo щe кaжeтe дa нaпpaвитe cвoй coбcтвeн тeaтъp, мacкa, apaбcкa плoчкa или индoнeзийcкa куклa? Moжe би пък пpeдпoчитaтe дa нapиcувaтe пopтpeт нa нaй-дoбpия cи пpиятeл или дa пpeвъpнeтe ceмeйcтвoтo cи в зaбaвни aнимaциoнни гepoи?
От лecни пpoeкти кaтo кapтoфeни щaмпи и pиcувaнe cъc cлaмкa, дo пo-cлoжни тexники кaтo cъздaвaнe нa мpaмopeн eфeкт и пpaвeнe нa cкулптуpи, тaзи книгa e пълнa c вълнувaщи идeи, кoитo щe ви пoмoгнaт дa paзвиeтe xудoжecтвeнитe cи умeния и дa cъздaдeтe cвoи иcтинcки мини шeдьoвpи.
* инcтpукции, кoитo ca лecни зa cлeдвaнe
* cнимки cтъпкa пo cтъпкa
* бъpзa пocлeдoвaтeлнocт oт кaдpи

Тази я купих за първия учебен ден. Отдавна и бях хвърлила око. Wink

# 1 423
  • Мнения: 574

ООО, класиката в жанра трите от поредицата за капитан Блъд, Черния корсар (Салгари), Червения корсар (Фенимор Купър), Майн Рид, Карл Май...........предложи му нещо, няма начин да не му хареса, щом го влекат пирати. Препрочитала съм ги по няколко пъти.
[/quote]
Навремето това ми бяха любими книги, нищо че бях момиче Peace
Иначе днес купих на малката "Мики Маус", но е с една от книжките от поредицата "Страховитото в науката". Синът ми много харесва тази поредица Peace С един куршум - два заека Wink

# 1 424
  • Мнения: 644
Да споделя какво ЩЕ купя в сряда.
Излиза на български Бризингър, третата от поредицата Ерагон.
Това е за тийновете, любители на сагата.
Този път мисля да я изненадам моята. Тя обикновено следи кога се очаква да се появят книгите които иска, но сега не ми е споменала ( по- точно не е почнала да ме врънка безспир).Много ше съм доволна ако успея да я изненадам. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт