Коя е последната книга, която подарихте на детето си?

  • 106 789
  • 1 469
  •   1
Отговори
# 1 440
  • София
  • Мнения: 210
Нашата последна книжка е "Голяма детска енциклопедия", с честитка за първия учебен ден. Много обичам да надписвам книги, понякога и моите като си ги купя на някакъв специален ден и си ги надписвам  Blush
Утре смятам да мина да взема "Ваканциите на малкия Никола", не знаех, че е издадена. Сега обаче съм съсредоточила търсенето си върху Фердо Мравката и все не губя надежда, че ще изскочи от някой прашен кашон. На "Славейков" ми поискаха 60лв  Shocked за нея, но без да ми покажат самата книга. Та... ако някой я види някъде и не я купи преди мен... нека да ми драсне 2 реда по повода  Wink

# 1 441
# 1 442
  • Мнения: 7 821
Щерката специално ни засили онзи ден към Хеликон да си счупи касичката (има от техните, дето ползваш 20% отстъпка, ако я счупиш там и пазариш), та да я купи.
Уви, оказа се, че в Пловдив я чакат чак в петък.
Съответно, таткото ще направи и невъзможното, за да я осигури в четвъртък. Laughing
gargamela, и ние не я намерихме днес Sad. Оказа се, че я няма още нито в книжарници, нито на Славейков. Нещо пак дезинформация от пресата. А мойта малката беше супер разочарована, щото и тя беше с мен, нетърпелива и щастлива. Не само, че изненадата пропадна, ами и голяма драма настана.
На нас даже ни казаха, че чак в понеделник излиза Sad Cry
Не знаех за тези касички в Хеликон, звучи добре- така може още някое хлапе да се зариби, да чете Simple Smile
Къде ще я търси утре вашия татко? Ще взема и аз да се обадя в издателството...Успех ви пожелавам в търсенето Grinning
Книгата излиза на 25.09 и за това я няма никъде  Wink http://www.hermesbooks.com/detail.php?pID=1103&pcatID=116

# 1 443
# 1 444
  • София
  • Мнения: 210

Още на пролетния панаир на книгата хората от щанда на Егмонт пошушнаха за нея. Ще я купим задължително, но аз съм с мноооого резерви по въпроса. Ненавиждам начина, по който Дисни експлоатираха Мечо Пух и добавянето на нови герои като Слонбалон, например. А това, че си позволиха да "направят" от Кристофър Робин момиченце извиква у мен поредица нецензурни слова  #Cussing out
Все пак, за да не звуча толкова негативно ще кажа, че биографията на автора дава надежда. Когато излезе предполагам, че ще дебатираме дълго върху тази книга. И до ден днешен "Мечо Пух" си остава сред най-любимите ми книги, прерпочитаме я с дъщеря ми постоянно, а немалка роля, за да я заобичам изигра и разкошната драматизация на Балкантон, която също е на почит у дома.
Все пак ще разровя по торентите за английската драматизация, особено щом е с гласа на Стивън Фрай.  Heart Eyes

# 1 445
  • Мнения: 184
Моя син изобщо не прояви интерес към "Мечо пух" когато му беше времето...
Не прояви и никакъв интерес към шедьоврите на Ханс Кристиян Андерсен, братя Грим, Памела Травърз и т.н.,по неговите думи всичко това си е чиста скука.
Интересите му бяха - Динозаври, пирати,  самолети, хеликоптери, кораби танкове самолетоносачи, фокуси, опити свързани с физиката, сега е откачил на тема "Космос".
От целият списък с книги за лятото прочете само "Клетниците", като я обяви за "не крайно тъпа", а като ми я преразказа  #Crazy #Crazy #Crazy се учудих същата книга ли е чел...
Гаврош например непрекъснато наричаше - "оня дребосък, забравих му френското име", а майката на Козет - "оная дето искаше да й извадят 10 зъба - забравих й името" Единствените имена, които беше запомнил бяха на Козет и на Жан Валжан.
И аз да възкликна като в онази реклама: newsm78 Къде сбъркахме!?
За сметка на това непрекъснато ме просвещава на тема: Стратегии, видове ядрено оръжие, както и теориите за supermassive black hole...



# 1 446
  • Мнения: 71
Ние четем много, дори прекалено, но по-рядко художествена литература. Предпочита енциклопедии и научна литература. Любима поредица е "Страховитото в науката" и тъй като сме купили всичко публикувано минахме на "Страховитото в историята", "Страховитото в географията",  "Страховитото в математиката". Следим "Нешънъл джиографик". Последните книги са: "Древните келти", "Древните ацтеки" и 2 книжки за химични опити (това е друго любимо нещо). 

# 1 447
  • София
  • Мнения: 3 816
След като прочетохме "Матилда" с голямо удоволствие, вчера започнахме " Г.Д.В.". Исках да купя и " Вещиците", но я бяха свършили.

# 1 448
  • Мнения: 3 491
Гелева,  Hug Peace , не мога просто да се сдържа.
Великолепна е книгата!
Аз на английски съм я чела, и освен от характери, сюжет, въображение, динамика, съм възхитена и от езиковото съвършенство на книгата. Речникът и изказът на великаните е нещо уникално - поклон на преводача, ако е успял да се справи. Във всеки случай преводът на имената на великаните на български (има ги в Уикипедията) ми харесва.  Simple Smile
П.п. "Вещиците" също е добра книга, но на мене лично след "Матилда" и "ГДВ" ми бледнееше.

# 1 449
  • София
  • Мнения: 17 283
Ние четем много, дори прекалено, но по-рядко художествена литература. Предпочита енциклопедии и научна литература. Любима поредица е "Страховитото в науката" и тъй като сме купили всичко публикувано минахме на "Страховитото в историята", "Страховитото в географията",  "Страховитото в математиката". Следим "Нешънъл джиографик". Последните книги са: "Древните келти", "Древните ацтеки" и 2 книжки за химични опити (това е друго любимо нещо). 

Ей това е и положението при нас, насила го карам да чете художествена литература в момента, с надеждата поне малко от малко да го запаля. Чете Матилда сега, интересна му е, увлича се, но оставя ли го сам да си избере книга за четене, пак на енциклопедиите и страховитите се хвърля Laughing

# 1 450
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Тази "Матилда" да не е нова мания сред 3-токласниците и у нас се чете с интерес, май благодарение на откъса в Читанката. Laughing

# 1 451
  • София
  • Мнения: 17 283
Е, аз заради читанката точно му я дадох, имаше я в списъка за лятото, ама не я е прочел.

# 1 452
  • Мнения: 1 674


Подлуди ме да му я купя. На 26.09. вече я четеше.  Peace

# 1 453
  • София
  • Мнения: 4 251
След като прочетохме "Матилда" с голямо удоволствие, вчера започнахме " Г.Д.В.". Исках да купя и " Вещиците", но я бяха свършили.
"Вещиците" ги има в книжарницата на Кибеа. Откъде купихте "Г.Д.В."?

# 1 454
  • София
  • Мнения: 3 816
мързеланка , благодаря за информацията. Hug  ГДВ я купих от книжарницата в МОЛ-а на Стамболийски. Peace

Общи условия

Активация на акаунт