Не ни се чака вече! НОЕМВРИ уж не е далече,а бленуваме да видим малкото човече

  • 12 485
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 327
Привет и от мен на първа стр. Wink Нещо се оплаквате от татковците чета, но много ме мързи да вляза в старата темичка да чета сега. Затова пък мога да се сетя-нали и аз си имам вкъщи екземпляр от тази порода Mr. Green Моя ден също беше посветен на пазар с щерките ooooh!-направо съм смазана, но вдъхновена от вас купих и първата дрешка за бебчо и дори минах да проверя за количката, на която съм се спряла. За  Sad нямаше, но има време и ще ми се обадят от магазина
Ох, дано, дано цяла нощ вали и гърми!!!Аз вече  newsm64 wash newsm75 1dishes hang и мога да се дотъркалям до  sleepuu

# 16
  • Мнения: 3 416
Аз си направих консервите с домати и доста друга рабоа свърших и сега уж съм изморена,ама ме е хванало едно яко сърцебиене,та даже не ме свърта...и тоя пъ май ще гледам филм,то няма как да спя при това положение,като се замисля,ако е от бременноста,значи просто още месец и нещо трябва да устискам Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте и от мен мами Simple Smile

Вчера ме наваля дъжда страхотно, но бях полудяла да се разхождам. Сутринта имах работа, отидох в офиса и цял ден не станах от стола и в 6 часа вече ме болеше дупето та не можех да си седа на него!

Ние с мойта мама вчера бяхме да видим родилното отделение в болницата дето ще раждам ( "Вита"), стаите за родилките, а и да поразпитаме какво да нося в чантичката като дойде момента. Бях изненадана, че ми казаха да си взема гребен, четка за зъби, чехли, други мои лични неща, документи, помпа за кърма и най важното - бебето Wink Даже ми казаха че не е желателно да взимам друго. Това ме зарадва, защото някак си нямам мерак да си стягам багажа и въобще не мисля за какво ще става в родилното, щото иначе много се стряскам ... Акушерката беше много мила и ни показа всичко, дори видяхме две бебчета да спинкат в кошчетата си Simple Smile

Иначе ние още се чудим какво коритце да купим, защото аз съм твърдо решена да се къпем в банята и от тук идват чуденките - дали ще ни трябва поставка, дали да е върху голямата вана... А и бяхме да гледаме стерилизатори за микровълнова и харесах един на Би Фрий (защото такива шишета съм си избрала), обаче забравих да премеря дали ще влезне в микровълновата Simple Smile

Иначе харесах и дрешката за изписване на юнака и малко ме е яд, щото съм решила нищо да не купувам преди да се роди, а така ме сърбят ръцете...

# 18
  • Мнения: 0
Добро утро Мамчетаааа!!!
Честита ви нова тема!Честит ви септември!Честито ви разхлаждане!!!!
Еееееххххххх,все хубави неща,ааааа?
Дано в тази тема,пък и в останалите, споделяме само хубавите си емоции!Т.е. други да няма.... smile3521
Снощи бях на сватба и май още ме държи доброто настроение. Пийнахме,хапнахме и много ТАНЦУВАХМЕ  newsm68  superuu newsm62. Това "дребното" не спря да се върти из корема ми(сигурно е от силната музика),а може би и тя е танцувала..??? Thinking Mr. Green
Като ми изпратят снимките,ще кача да разгледате.
Отивам да си правя кафенце!
Много,много хубав и усмихнат ден ви пожелавам!!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Добро утро и от мен,
В това прохладно време много хубаво се спи - сега ставам и пия кафенце. Бебо снощи доста рита, но пък аз вече свикнах и си спах като пън  Laughing
Днес дано не вали много, а само е така прохладно, че да се поразходим навън.
За коритото - ние и каката я къпахме в банята на стойка го слагахме - сега пак така. Иначе има и стойки за вана, ако нямате место да го сложите коритото другаде.
Ами това е засега - приятен ден   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 614
Момичета, здравейте. Чудех се дали изощо да ви споделям каква нощ имах....Снощи към 22 реших да си измеря кръвното, не че нещо съм се чувствала недобре, и беше 170/90  Shocked Пих си аз хапчето, гледах си филмче и си легнах. И към 2 часа се събуждам /бях съвсем сама, всичките ми хора са извън София/ от чувството, че ми се е качило сърцето в гърлото и се задушавам...Не можах да разбера веднага какво става, отидох до тоалетна и вече като се връщах в леглото усетих, че сърцето ми бие много учестено. Премерих си пулса - 230  #Crazy. Понеже съм имала веднъж такъв пристъп на тахикардия преди години, и горе-долу знам какво се прави, взех една чаша ледена вода, пих на малки глътки, изчаках, обаче не минаваше. И като минаха 10 минути, звъннах на Бърза помощ, че не смея и лекарства да пия. След още 10 мин. усетих, че почва да ми става лошо и ще взема да колабирам, отключих входната врата и се обадих на Бързата помощ да им кажа, обаче кола още не беше тръгнала към мен.....и така, след още 20 мин. дойдоха, а аз вече ни жива, ни умряла. Доктора първо го помислих, че е шофьора на линейката - абсолютно сдухан и неугледен. Само ми напипа пулса и вика, ми да, доста ви е учестен, и ще ви караме в Майчин дом. Ама нито го засече колко е тоя пулс, ни кръвно ми премери, нищичко! Каза да се обличам и да слизам долу в линейката и тръгна  #Crazy  #Crazy, хем видя, че съм самичка. Ми ако ми беше призляло да падна в асансьора?...Направо се потресох, ама то в тоя момент не можех да мисля. Качих си се сама в линейката отзад, оня си се возеше отпред, не се и обърна да види жива ли съм /иначе отзад си имаше оборудване за ЕКГ/, на Майчин дом ме разтовариха на бариерата и пеш през тунелите и катакомбите до приемно отделение...Там тоя урод ме предаде на две акушерки, а междувременно пристъпът ми премина и усетих, че пулсът ми се успокои. Чуха тоновете на бебчето, бяха добре - 150, после се изреждаха и двете да ми мерят кръвното, та ми направиха кръвоизливи на ръката, и ми казаха,че няма какво повече да направят, да си взема да пия успокоително, най-добре диазепам  #Crazy и да се прибирам, пък утре да си търся интернист някъде да ми направят ЕКГ. Викнах си едно такси и в 4 без нещо си се прибрах по тъмниците. Ей такава нощ си имах аз. Оставям без коментар преживяното, щото не се нуждае от такъв.
Хайде хубав ден ви пожелавам, аз отивам да поразходя кучето.

# 21
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте момичета Hug
Само влизам да ви се обадя, да споделя, че съм горе доло добре и с бебо се ритаме по цяла нощ. Гледам много да не ставам и затова не съм писала - по цял следобед ми е стегнат и втвърден корема и само си лежа и стискам палци по-бързо да се нормализират нещата... Praynig
Надявам се всичките да сте добре и ви гушкам, а малко като ми просветне пред очите - ще вляза да ви прочета и да пиша по-обстойно Hug
Хайде до скоро Heart Eyes

# 22
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
tsetseto ,

Съжалявам за случките ти, но те само потвърждават, че системата на здравеопазването е за тези, които нямат нужда от нея.Пак добре, че си оправна и не си изпаднала в паника.

 smile3525

# 23
  • Мнения: 324
Добро утро на всички!
tsetseto, ужас! Егати докторите, егати чудото!  #Cussing out То най-добре направо да си беше хванала едно такси и да търчиш в спешен кабинет, ама кой да знае...Въпреки, че за Бърза помощ май са си характерни такива изпълнения, имам чувството че там работят най-големите некадърници  Twisted Evil Не че и в Майчин дом са реагирали особено адекватно!
Пази се, мери си редовно кръвното и дано не се повтаря. То сигурно си се притеснила и от факта, че си сама и това съвсем е допринесло.
За диазепама - на мен, по време на първата ми бременност, ми слагаха в болницата /няколко пъти лежах/, така че наистина го прилагат и на бременни. Не че е препоръчително, но не е фатално, ако се наложи.

За ваничките - и аз мислех за стойки за вана /и още мисля/, но единствената която намерих е ваната ONDA и със стойката струва 114 лв  Shocked Самата стойка /то това са си две пластмасови пръчки/ е близо 80 лв, двойно повече отколкото ваничката   Crazy
И сега се чудя да ги прежаля ли тези пари  Rolling Eyes или да приспособя някакъв плот, който да закрепям върху голямата вана и да поставям отгоре му бебешката ваничка. Ама направо не ми стига акъла какъв да е и дали ще е стабилен.
И цялата работа е за няколкото първи месеца, след това няма да проблем да си слагам ваничката вътре в нашата вана и да го къпя там, ама в началото ще ми е трудно да се навеждам и да крепя съвсем малко бебе по този начин.

# 24
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
tsetseto ,
Съжалявам за случките ти, но те само потвърждават, че системата на здравеопазването е за тези, които нямат нужда от нея.Пак добре, че си оправна и не си изпаднала в паника.
 smile3525

Абсолютно съм съгласна! Аз бих се паникьосала.
Добро утро, момичета! Ние пък цяла нощ не спахме! Филми гледахме, книжки четохме, ей няма сън и това е! В 6.00 часа съм се унесла и ей сега станах. Парцал съм направо!
Хайде, хубав ден! Аз ще си лежа днес в леглото и ще мързелувам!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Леле Цеци, голям ужас си преживяла. Дано нямаш повече такива случки, че то с наште лекари...не може да разчита човек много - много на Бърза помощ.
За ваничките - нашта е на ОК baby и стойката е 40 лв и ваничката е 40 лв. Чиполино също имат такива ванички със стойка и там общата цена е около 40 лв.

# 26
  • Мнения: 324
За ваничките - нашта е на ОК baby и стойката е 40 лв и ваничката е 40 лв. Чиполино също имат такива ванички със стойка и там общата цена е около 40 лв.
Jutoo, за каква стойка говориш.
Такава: или такава:

# 27
  • Мнения: 3 416
Цеци мила искрено ти съчувствам за изживяното снощи,защото и аз бях в почти подобна ситуация..бях писла,че имам сърцебиене и не ми е много добре,е така цяла вечер,накрая си измерих кръвното 150/90 Shocked и това сърце препуска в галоп,та чак ме задушава,ама не си мерих пулса,пих валериани цяла вечер и в комбинация с бурята дето прекърши сума дървета смятай кво е,не събудих мъжо..нямаше смисъл...А пък за здравеопазването хич не ми говори Naughty,егати и безсърдечните и гадни същества,това ми било лекари #Cussing out,да не обърнат внимание на самотна бременна жена!!!! Днеска съм си обещала нищо д ане правя(не знам дали ще удържа),освен да сготвя,че и корема ме поболява,ама явно ще трябва да стискаме зъби и кълки поне още месец и нещо PraynigЯвно в последните месеци е така,сега обае не смея да пия кафе ThinkingУж нямаше да се оплакваме в тая тема,пък то...ама накрая май е така,mishunka,стискаме ти палци,а ти лежи май това е само рецептата,сигурно е кофти и гано,ама ако няма друг начин...

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Нашата стойка е само от метални пръчки, без кошница отдолу - нещо такова: , а ваничката ни е

# 29
  • Мнения: 324
На мен ми трябват такива пръчки за над ваната. При тях няма никакъв избор, пък ми се свидят почти 80 лв за тях  Tired

Общи условия

Активация на акаунт