Изкарах си акъла!!

  • 8 232
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: AFRODDITA
хранят се с прекалено много мъртва храна


А това какво значи...  Shocked  Shocked  Shocked  Confused:  Confused:  Confused:

# 16
  • Мнения: 654
Цитат на: Liorena
Цитат на: AFRODDITA


Здравей, Лидия Sign Exclamation  Тя каза, че в нашето съвременно общество това се получавало при нездравословното хранене и от там намалената имунна защита при децата.


nezdravoslovno хранене при кого?

Да ти кажа честно не ме интересува  и няма да коментирам предполагаемата причината за произхода на  алергиите(даже такива абстрактни обяснения,като нездравословно хранене,околна среда,генна предразположеност ме карат да се побърквам от яд и безпомощност.Искам Краси да се оправи и да няма проблеми,а аз да спра да се вглеждам непрекъснато в него.

# 17
  • Мнения: 5 500
Цитат на: LIDYA
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: LIDYA
Още не се знае със сигурност,но смятаме че е контактна-материи,багрила и т.н.Като връщам лентата назад всичко започна като си купихе един страхотен син диван.Минахме през разни диагнози и диети,но вече съм почти убедена.Подариха му страхотни плюшени кубчета,преди това много красив папагал от някаква странна материя.Веднага реагира с обрив.До тогава все се вглеждах в храната(защто ми беше реагирал на малко банан),избягвах рисковите храни,а и още продължавам да внимавам , ох незнам  дано да я израсте ако въобще такъв вид може да се израсте Grinning



Здравей, Лидия Sign Exclamation
Съчувствам ти страшно много, най-големият ужас за една майка е детето й да страда. Радвам се, че малкият се е успокоил.
На въпроса за алергиите, вчера бях на една много интересна лекция на Д-р Вилма Михайлова тук във Варна /тези, който са запознати с хомеопатично лечение в София, няма начин да не я знаят, там при вас имала цяла клиника/, та думата ми е за бума на алергиите при малките деца. Тя каза, че в нашето съвременно общество това се получавало при нездравословното хранене и от там намалената имунна защита при децата.
Моят съвет към теб, ако не си крайно настроена към хомеопатията отиди при нея, ако искаш координати в София ще питам къде се намира точно.
И друго, препарата СоlActiv повишава имунната система. Аз го давам на моето бебе заедно с чисти синьозелени водорасли.
Но, по-добре първо се посъветвай с нея, тя е педиатър и много приятна жена. Разказва случаи на много деца с различни проблеми, на които са помогнали. Опитай.

Знам за хомеопатията,даже ни помогна при най-тежкия период след като си направихме задължителното кортизоново лечение(което имаше ефект,докато го прилагах две седмици и веднага обрива и хъркането се появи още по-силно след като го спрях).Хомеопатията ни помогна малко по-бавно,но....чукам на дърво.За тези витамини също знам,но още се чудя



Ох, знам за кортизона Cry  Cry  Cry моето диваче го лекуваха в болницата с него, че после аз давах хомеопатични за да се изчисти черния дроб от тоя пуст кортизон Sign Exclamation
То не е витамини, нито лекарство, а коластра. Ако не ти помогне, в което се съмнявам, поне няма да ти навреди, за разлика от другите препарати. Но, нищо не ти пречи да чуеш няколко мнения за поблема. Аз лично така правя, рядко разчитам на един лекар, още по-малко на GP-та и тем подобни. Направо при специалист.

# 18
  • Мнения: 5 500
Цитат на: LIDYA
Цитат на: Liorena
Цитат на: AFRODDITA


Здравей, Лидия Sign Exclamation  Тя каза, че в нашето съвременно общество това се получавало при нездравословното хранене и от там намалената имунна защита при децата.


nezdravoslovno хранене при кого?

Да ти кажа честно не ме интересува  и няма да коментирам предполагаемата причината за произхода на  алергиите(даже такива абстрактни обяснения,като нездравословно хранене,околна среда,генна предразположеност ме карат да се побърквам от яд и безпомощност.Искам Краси да се оправи и да няма проблеми,а аз да спра да се вглеждам непрекъснато в него.



Ами, чесно казано, ако не се интересуваш как ще му помогнеш Confused: Мисля, че първопричината за проблема е по-важна за да бъде решен, отколкото да лекуваме следствието.
Ти си знаеш най-добре.

# 19
  • Мнения: 654
Цитат на: Vache
Цитат на: LIDYA
а беше по цялото тяло,със зачервено гърло и хъркане от носа


абе не е хубава тая работа щом чак и по лигавиците има оток... Знам ли, все трябва да има някакъв начин да се разбере какво е.

Знам за риска от алергичен шок и да не ти казвам какви са страхове,но това беше преди три месеца,сега сме си само с обривчето по бузките.Лошото е че тестовете не са категорични за алергените при бебета.Иска се една сравнително "стабилна"възраст от поне 5-6годинки за да се установи точно.Метода на лечение  на Мустаков е строга диета на важни храни,а на мен не ми се ще да го ограничавам в тази растяща възраст ако няма конкретна причина.Но всъщност не съм ходила при него,а само съм слушала за него (та било то и от лекари) и може би ще си помисля да се видим с него Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: LIDYA
Знам за риска от алергичен шок и да не ти казвам какви са страхове,но това беше преди три месеца,сега сме си само с обривчето по бузките.Лошото е че тестовете не са категорични за алергените при бебета.Иска се една сравнително "стабилна"възраст от поне 5-6годинки за да се установи точно.Метода на лечение  на Мустаков е строга диета на важни храни,а на мен не ми се ще да го ограничавам в тази растяща възраст ако няма конкретна причина.Но всъщност не съм ходила при него,а само съм слушала за него (та било то и от лекари) и може би ще си помисля да се видим с него Confused



Ами не знам де... аз не съм се сблъсквала с тия таботи (да чукам на дърво), просто чувам майки само за Мустаков да говорят като стане дума за алергии, затова го споменах  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 15 218
Цитат на: Vache

Ами не знам де... аз не съм се сблъсквала с тия таботи (да чукам на дърво), просто чувам майки само за Мустаков да говорят като стане дума за алергии, затова го споменах  Simple Smile


Аз пък за първи път сега чувам за Мустаков. Да пази  Господ-моето дете не е проявявало алергия към нищо за сега, но знае ли човек? Имам една тетрадка, в която пиша ли пиша като ми се стори, че нещо е интересно или че може да потрябва. Та-в тази връзка-може ли някой да ми даде някакви координати на д-р Мустаков или поне да каже в коя болница работи?

# 22
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Vivi
Аз пък за първи път сега чувам за Мустаков. Да пази  Господ-моето дете не е проявявало алергия към нищо за сега, но знае ли човек? Имам една тетрадка, в която пиша ли пиша като ми се стори, че нещо е интересно или че може да потрябва. Та-в тази връзка-може ли някой да ми даде някакви координати на д-р Мустаков или поне да каже в коя болница работи?


Ето ти инфо http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=159&Board=alergii&a … ollapsed&sb=5

# 23
  • София
  • Мнения: 15 218
БЛАГОДАРЯ!!! Flowers Rose

# 24
  • Мнения: 7 821
Гледам темата се е поизместила в посока на алергиите, та реших и аз да споделя нещо с вас Grinning .
Предварително искам да кажа не ме нападайте много, много Simple Smile

Скоро четох някъде за проучване направено в щатите относно алергиите. Оказало се че два пъти по-малко алергични деца има в семейства с повече от едно момче, живеещи в провинцията, в къщи. Тълкуването е следното - градовете децата живеят в много по-стерилна среда в първите няколко години, сблъскват се по-малко с дразнители и когато малко пораснат имунната им система не реагира адекватно, по-малко са калени, повече боледуват. А момчета, защото по-принцип те се рият повече в земята и са "по-мърляви" от момичетата. Но за сметка на това по-здрави.

Може би има нещо вярно в това, като че ли действително много изнежваме децата си, още от бебета. Все чистим със всякакви препарати, да не се пипат с мръсни ръце, да не лапат нищо освен лъжицата и др. Нашият доктор например твърди че към 8 месец детето трябва да се остави на земята в къщи за да натрупа имунитет.

Какво е вашето мнение?

# 25
  • Мнения: 1 220
to ne samo v USA e praveno prouchvaneto, i tuk ima kup statii po vaprosa! I mnogo dokazatelstva v podkrepa na tva tvardenie, no vajnoto e da ne otivame i v drugata krajnost!

# 26
  • Мнения: 244
ohh im nie imahme takuv problem, i as si izkarah ukula che kakto detenze si lejeshe i izwednuj kato zapochna da plache,i ne spria... vijdashe se che neshto ja boli.. no se okaza che sa bili koliki ... as plakah togava  s neja,dokato si gledah deteto kak go boli.. i znam che nishto ne moga da naprawia.. dawah i kapki protiv koliki no ne ... govorih s detskuat ni lekar,kaza che e napulno normalno ,kakto si sedi i izwednuj da poluchi koliki kakto i gasowe,koito nemoje da izhvurli,i tova wsichko v koremcheto

# 27
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Ellypr
Гледам темата се е поизместила в посока на алергиите, та реших и аз да споделя нещо с вас Grinning .
Предварително искам да кажа не ме нападайте много, много Simple Smile

Скоро четох някъде за проучване направено в щатите относно алергиите. Оказало се че два пъти по-малко алергични деца има в семейства с повече от едно момче, живеещи в провинцията, в къщи. Тълкуването е следното - градовете децата живеят в много по-стерилна среда в първите няколко години, сблъскват се по-малко с дразнители и когато малко пораснат имунната им система не реагира адекватно, по-малко са калени, повече боледуват. А момчета, защото по-принцип те се рият повече в земята и са "по-мърляви" от момичетата. Но за сметка на това по-здрави.

Може би има нещо вярно в това, като че ли действително много изнежваме децата си, още от бебета. Все чистим със всякакви препарати, да не се пипат с мръсни ръце, да не лапат нищо освен лъжицата и др. Нашият доктор например твърди че към 8 месец детето трябва да се остави на земята в къщи за да натрупа имунитет.

Какво е вашето мнение?


По тази логика, моят син не трябва никога да проявява алергия към нищо Grinning ! Не че го оставям да "рови със зурла в калта", но смятам, че детството не се връща и едвали ще се пльосне на 4 крака да пълзи с кучето ни като стане на 20 години... Или пък ще си сипва с лопатката пясък в джобовете... Въпреки че ако е наследил поне малко от моя темперамент, нищо чудно да ги прави тези неща на 20, дори и на 30 години... Но не мога да разчитам на шанса да е същия късметлия, т.е. детето в него да не изчезне.

Въпреки това имахме алергия. Към белтъка на кравето мляко. Но тя отшумя за щастие. Относно гореспоменатото проучване, мисля, че има логика, но само за определени алергии. Така и не съм разбрала досега на какво се дължи алергията към белтъка на кравето мляко /в смисъл, че знам какво представлява, но не знам как биха могли /и дали изобщо биха могли/ да се вземат превантивни мерки за предотвратяването и/.

# 28
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: LIDYA
Цитат на: Vache
Цитат на: LIDYA
а беше по цялото тяло,със зачервено гърло и хъркане от носа


абе не е хубава тая работа щом чак и по лигавиците има оток... Знам ли, все трябва да има някакъв начин да се разбере какво е.

Знам за риска от алергичен шок и да не ти казвам какви са страхове,но това беше преди три месеца,сега сме си само с обривчето по бузките.Лошото е че тестовете не са категорични за алергените при бебета.Иска се една сравнително "стабилна"възраст от поне 5-6годинки за да се установи точно.Метода на лечение  на Мустаков е строга диета на важни храни,а на мен не ми се ще да го ограничавам в тази растяща възраст ако няма конкретна причина.Но всъщност не съм ходила при него,а само съм слушала за него (та било то и от лекари) и може би ще си помисля да се видим с него Confused


Сакън, недей ходи при Мустаков! Тоя е абсолютен измамник!  Imp
Синът ми беше много алергичен като бебе (краве мляко и ред още неща) и ходихме при него като беше на годинка да видим все пак от какво точно е алергичен. Много съжалявам, защото хем ме предупреждаваха да не ходя, ама аз - нали - наай-доброто за детето и т.н.  Rolling Eyes
Та значи за изследването - вземат му кръв на детето от вената (процедура много неприятна сама по себе си!), отделя се серума в една епруветка, носиш му я на тоя Мустаков в частния му кабинет на Петте кьошета, той ти взима епруветката, взема ти и сто лева за изследването и ти казва - ела след два дни примерно. Отиваш, той ти вади изследването от чантата си, с която е бил на работа в държавната клиника по алергология (защото апаратурата е скъпа, нали си сещаш че той няма такава апаратура, а ползва на аванта служебната, взема ти на теб сто лева, прибира си ги в личния джоб и ти дори документ че ти е взел тези пари не виждаш!) Изследването в 99 % от случаите показва, че детето е алергично към почти всичко (ориз, хляб, картофи, ябълки, домашен прах, животни, полени, абе всичко...). Той ти казва многозначително - ами да, детето е много алергично, изписва му антихистамини за ЕДНА ГОДИНА да ги пие без прекъсване!!!, поставя го на диета с изключване на алергенните храни (на въпроса ми какво все пак да яде детето ми казва - Фризопеп, е хубаво де, ама можеш ли да даваш само хидролизирано мляко на дете от една до две години?!). Абе ненормална история!!!  Imp
Прибрахме се вкъщи, продължих да си храня детето както знам, че даже започнах да му давам и краве мляко (Ей така, напук!!, толкова бях избесняла), дотогава бяхме само на Фризопеп... И изненада  - на детето нищо му нямаше, никакъв признак не прояви за алергия!!!  Twisted Evil
Само изгоряхме със сто лева.  Това е историята и на две мои познати още!!! После се позаинтересувах и разбрах, че поради недозрялата още система на децата е съсвем естествено да покажат алергия към всичко, това не означава че са алергични! Е, разбира се, има и наистина алергични деца към едно или друго (нашият случай категорично беше такъв с кравето мляко, но пък явно на една годинка вече я беше израстнал), но няма как това да стане ясно от това изследване!
МОЛЯ ВИ, НЕ ХОДЕТЕ ПРИ МУСТАКОВ!!! Той е абсолютен измамник, спекулираш с тревогата на родителите!  Imp  Imp  Imp

# 29
  • Мнения: 654
Цитат на: Зъхи
Цитат на: LIDYA
Цитат на: Vache
Цитат на: LIDYA
а беше по цялото тяло,със зачервено гърло и хъркане от носа


абе не е хубава тая работа щом чак и по лигавиците има оток... Знам ли, все трябва да има някакъв начин да се разбере какво е.

Знам за риска от алергичен шок и да не ти казвам какви са страхове,но това беше преди три месеца,сега сме си само с обривчето по бузките.Лошото е че тестовете не са категорични за алергените при бебета.Иска се една сравнително "стабилна"възраст от поне 5-6годинки за да се установи точно.Метода на лечение  на Мустаков е строга диета на важни храни,а на мен не ми се ще да го ограничавам в тази растяща възраст ако няма конкретна причина.Но всъщност не съм ходила при него,а само съм слушала за него (та било то и от лекари) и може би ще си помисля да се видим с него Confused


Сакън, недей ходи при Мустаков! Тоя е абсолютен измамник!  Imp
Синът ми беше много алергичен като бебе (краве мляко и ред още неща) и ходихме при него като беше на годинка да видим все пак от какво точно е алергичен. Много съжалявам, защото хем ме предупреждаваха да не ходя, ама аз - нали - наай-доброто за детето и т.н.  Rolling Eyes
Та значи за изследването - вземат му кръв на детето от вената (процедура много неприятна сама по себе си!), отделя се серума в една епруветка, носиш му я на тоя Мустаков в частния му кабинет на Петте кьошета, той ти взима епруветката, взема ти и сто лева за изследването и ти казва - ела след два дни примерно. Отиваш, той ти вади изследването от чантата си, с която е бил на работа в държавната клиника по алергология (защото апаратурата е скъпа, нали си сещаш че той няма такава апаратура, а ползва на аванта служебната, взема ти на теб сто лева, прибира си ги в личния джоб и ти дори документ че ти е взел тези пари не виждаш!) Изследването в 99 % от случаите показва, че детето е алергично към почти всичко (ориз, хляб, картофи, ябълки, домашен прах, животни, полени, абе всичко...). Той ти казва многозначително - ами да, детето е много алергично, изписва му антихистамини за ЕДНА ГОДИНА да ги пие без прекъсване!!!, поставя го на диета с изключване на алергенните храни (на въпроса ми какво все пак да яде детето ми казва - Фризопеп, е хубаво де, ама можеш ли да даваш само хидролизирано мляко на дете от една до две години?!). Абе ненормална история!!!  Imp
Прибрахме се вкъщи, продължих да си храня детето както знам, че даже започнах да му давам и краве мляко (Ей така, напук!!, толкова бях избесняла), дотогава бяхме само на Фризопеп... И изненада  - на детето нищо му нямаше, никакъв признак не прояви за алергия!!!  Twisted Evil
Само изгоряхме със сто лева.  Това е историята и на две мои познати още!!! После се позаинтересувах и разбрах, че поради недозрялата още система на децата е съсвем естествено да покажат алергия към всичко, това не означава че са алергични! Е, разбира се, има и наистина алергични деца към едно или друго (нашият случай категорично беше такъв с кравето мляко, но пък явно на една годинка вече я беше израстнал), но няма как това да стане ясно от това изследване!
МОЛЯ ВИ, НЕ ХОДЕТЕ ПРИ МУСТАКОВ!!! Той е абсолютен измамник, спекулираш с тревогата на родителите!  Imp  Imp  Imp

Това съм го чувала вече и затова имам резерви,както казах по-горе Grinning Авие оправихте ли се окончателно и горе-долу колко ви отне?

Общи условия

Активация на акаунт