Отговори
# 225
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Късмет, Моренка! Дано по-скоро и по-леко родиш!  bouquet  bouquet  bouquet

Лека нощ на всички и много целувки! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 226
  • София
  • Мнения: 245
Честито на мама Надя   bouquet Да е здрава, усмихната и много добричка малката Ема!
Моренка, хайде стискам и на краката и за теб  Praynig  Grinning

# 227
  • София
  • Мнения: 1 433
Честито на мама НАДЯ, да и е много здрава и щастлива бебката  bouquet  bouquet
Мравос МОРЕНКА, да ти е честито падането на тапата Laughing Wink
При мен пък не се очертават толкоз весели нещата Rolling Eyes
Днес се видяхме с ПАЛЕЧКА и АНИРИ в Токуда
Само че мен док ме зарадва Rolling Eyes с новината че околоплодните води са силно намалели, което налага често следене на тонове и ако продължава да е така или има промяна в тоновете ще предизвикват раждане #Crazy #Crazy няма да го чакат бебчо до терми Sick Sick
А бебчо хич не е готов да излиза Sick, все още си е високо разположен и спокойно ще си го пренося, ако не бяха оскъдните води #Crazy #Crazy
Направо ми се стъжни, хич не ми се нрави предизвикано раждане, и миналия път с Кати беше така и беше изключително гадно Sick Sick
Мамета които сте родили да внимавате с Кекса hahaha hahaha hahaha
И ние от августинки 2006, минахме в отбора на септемврийки 2007 hahaha Joy
А за колики аз съм ползвала освен Саб-симплекс и Бейби-нос капки, чайче на Хип, чайче Бебезан, въобще всичко възможно #Crazy
Кати имаше колики след всяко хранене и денем и нощем. Тогава преварявах вода в едно шише в микровелето, увивах го в хавлия и й правехме топли компреси на коремчето.
Е, накрая на третия мес. коликите минаха от самосебе си bowuu
Честит рожден ден на Дудуланка  bouquet  bouquet
Лека вечер на всички Hug Hug

# 228
  • Мнения: 690
Честито на мама Надя   bouquet да й е живо и здраво детенцето  Hug
Моренка - честито ти тапа  Heart Eyes дано всичко мине мноооого леко, ама ти си с трето и  може даже и да не усетиш раждане  Peace КЪСМЕТ!!!  Hug  Hug Hug

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 00:10 от vesela_123

# 229
  • Мнения: 99
Привет мами!
Честито  на патерици на всички празнуващи рожденици вчера. Аз докато се включа и то станало утре:) а и вече всеки е дал съвети за нещо, но и аз да се изкажа:) не че имам опит, но от лекциите каквото съм чула: за коликите: казаха че със сешоар може да се затопли коремчето, да се масажира, а и рекламираха грейката на Нук ( което ставала и за топли и студени компреси) Аз съм я виждала да я продават на много места и в Пигиса я има, розова или синя с бяло торбичка представлява ( за тези които не са я виждали). И с затоплена бутилка също става, но те изстива по бързо. А за капките Инфакола казват че са много ефикасни ( тя Моренка ви е казала за тях), аз знам че са Английски и в бг ги няма, но и аз съм си поръчала от там, дано ми донесат навреме. А мисля че преди няколко теми май Басилиск беше дала линк на една аптека за тези капки, но не съм много сигурна.

Честито на обебилите се мами Мис Мими и Надя! Да имат много послушни и щастливи дечица!!!

А какво стана с мила Мими? някакви новини от нея?

Честито и на Инка и Моренка за падналите тапи, вече му се вижда края... успех момичета, ние ви стискаме палци.
Галя и аз имам една приятелка от Америка, която трябва да ражда на 27, но вчера са видяли че са и намалели водите и днес и предизвикаха раждане и милата в момента е на пангара, а аз чакам новинка от нея:)

Честит Имен ден на празнуващите мами днес!!!
Леко раждане на запътилите се към АГ!

# 230
  • Мнения: 99
Вижте този линк мами  с коликите на бебоците за грейката на Нук
http://family-bg.com/catX_95_102.htm?osCsid=1606c7ab5225b518745ae149f291f0a8

# 231
  • Мнения: 229
Саморасличе, и аз бях така с гърдите и ми помогна единствено пиенето на Лецитин и редовното цедене с помпа (аз имам тази на Avent Isis). Вярно е, че много боли в началото, но няма начин - това мляко трябва да излезе някакси. За болезнени зърна мехлемът Лансинох е много добър. А в кърмаческия препоръчват ако бебето не иска да суче от твърдите гърди, да се изцеди майката малко с помпа и да пробва пак бебето, когато гърдите поомекнат. Стискам палци на Cherry_Spa да се оправя по-бързо!  Praynig Като цени Лецитин-а (1200 мг, 30 таблетки) и Лансинох са по около 10-11 лв всяко, а точно тази помпа е 82 лв.

Моренка, успех с падналата тапа!  Peace  Hug  Чакаме скоро хубави новини за теб от някой друг щърк.  Peace

А за коликите, пробвах да му сложа до коремчето бутилка пълна с топла вода и ефектът беше нулев.  Sad  Струва ми се, че с всеки изминал ден го боли все по-силно, защото душицата плаче все по-силно и неутешимо...  Cry

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 08:15 от Hexina

# 232
  • Мнения: 734

Здравейте мами и бъдещи мами;)
Честито на всички родили. Да са ви живи и здрави бебетата! Да растата силни, обичани и щастливи деца!

http://community.webshots.com/album/460981165eErbMX
ето малко снимки преди великия ден;) Вече едва се носим;)

# 233
  • Мнения: 734
После месец-два спокойствие и почват зъбите.  Mr. Green

Хахахахах бях го забравила този момент;)Кърменето много ни спаси между другото, сравнително леко мина, но точно тогава бебето се премести за постоянно на нашето легло.

# 234
  • София
  • Мнения: 6 354

Добро утро, хайде на кафето / чай / мляко! Simple Smile Аз лично съм на шипков чай, че нещо май лееекинко ме наболява гърлото. Моя милост става в 5ч. до 00 и не можа да заспи (и ме е яд, така хубаво се спи в прохладното време, то направо си е студено де).

Инче и Моренка, хайде днес чакаме новини от вас, а и от тези, които ще ни изненадат. Wink А на Галя пожелавам бебо все пак да реши да те изненада и да се появи преди да дойде време да предизвикват раждането Simple Smile. При мен с Емко така стана, пренасях и трябваше вече в понеделника да се реши дали ще предизвикват раждането или направо на секцио ще ме пращат, а аз в неделя на обяд родих. Simple Smile

За тези, дето се притеснявят, че бебо не шава толкова - то си е нормално, особено ако вече сте много близо до термина, отеснява им на бебоците. При мен пък обратното - бебо е много активен, чак с мъжо се притесняваме от време на време да не му е нещо некомфортно. #Crazy Абе шантава работа, но разчитам, че доктора добре вижда на ехографа като казва, че пулс, води, плацента, пъпна връв са ОК и се успокоявам. Май вече нямаме търпение да родим и главите ни се чудят какво да измислят. Whistling Laughing

# 235
  • София
  • Мнения: 6 354
Я, колко бързо зареждал форума по това време на деня. Mr. Green

# 236
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета!
Разкатах се от чистене, накрая се изкъпах, сега е 1 и половина през нощта и аз си хапвам пред компа и чета форума Grinning И на мен днес, т.е. вчера ми падна тапата, ама хич не се впечатлих. Ако ти падне, раждането можело да започне след няколко часа, можело и след 2-3 седмици Tired Аз и с тапа и без тапа си знам че до 2-3 седмици ще родя newsm78

# 237
  • Мнения: 98
Хей, честито ви изпадане на тапите! Аз направо не си го представям този момент - чиста фантастика си е за мен.

Относно проблема на Чери Спа, изумена съм, че хем си в болница, хем си болен /това втвърдяване на гърдите дано не е предвестник на някой коварен мастит/, хем няма кой да те погледне и трябва да се молиш да ти обърнат внимание. Ама - просто нечувано. Ми те ако в болницата не се заемат да те лекуват и наставляват - къде? Вкъщи ли? Ега ти и здравната система, ега ти и "грижите"... Дано момичето да се оправи. Стискам палци.

# 238
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Аууу благодаря за пожеланията момичета, да ви се връщат със или без тапи!  Hug Heart Eyes

..
Днес се видяхме с ПАЛЕЧКА и АНИРИ в Токуда...

Ми тя Анирито не се ли е заселила вече там newsm78 Laughing.... Галски дано бебо реши кога да излиза! Hug


..
Добро утро, хайде на кафето / чай / мляко! Simple Smile ....
.. така хубаво се спи в прохладното време......
Мерсаж за кайвенцето Ванче, а ти не се оставяй на гърлото. Hug
Хубаво се спи ама това за тия дето са им в ред хормоните..... пък тук няма такива май Crazy Laughing


.... ама хич не се впечатлих. Ако ти падне, раждането можело да започне след няколко часа, можело и след 2-3 седмици Tired Аз и с тапа и без тапа си знам че до 2-3 седмици ще родя newsm78
Хихих ... Хю аз все пак се впечатлих, щото тъкмо бях решила, че няма изобщо да раждам( Емук и аз не го вярвах за себе си...., че ще ми се случи някога де )... пък и до термин ми остават 5-6дни.... иначе и аз знаМ, че след падането може да е много скоро или всеки един момент до 10-14 дни( не чак 3 седмици). Ех да можеше както вика Ванчето още днес Crazy.... въпреки, че 9ката по ми харесва като дата от 8... ама пък тазмесечната 9ка е доста специална и не ме кефи особенно Crossing Arms Sad...
Та ти имаш 8 дни до термин, к'ви 2-3 седмици се гласиш newsm78 Simple Smile

# 239
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Ето ме. Laughing Тук съм си. Confused Вчера Нетът ни беше кошмарен; опитвах да вляза при вас цял ден, та до късно през нощта, но успявах да стигна само до заглавната страница на форума, та сега издебнах рано-рано да драсна някой ред, че след 1-2 часа, като станат всите люде и се накачулят на клона, сигурно пак няма да мога да се радвам на това чудо на техниката...

Та, за вчера - аз видях само galia2007 и веднага искам да я "изклюкаря" каква сладка малка принцеса си има... И такава кротушка изглежда... А като си помисля, че това мило малко човече ще стане кака всеки момент... Галя, ти наистина ще се превърнеш в майка-героиня! Hug
За предизвиканото раждане съм чела, че невинаги минава по-зле от нормалното. Освен това ти съвсем скоро си била на пангара, така че имаш реален шанс нещата този път да минат в пъти по-леко! Стискам палци за което!!! Peace

Иначе много ми хареса вашата д-р Герганова! Истинско удоволствие е човек да си общува с нея! Освен това беше страшно отзивчива - първият дежурен от 3 дни насам, който "не ми оказа съпротива" и ме прегледа ме на ехограф. Wink Успокои ме жената, че води имам достатъчно; плацената ми е 3-та степен, но при преносване това било нормалното състояние, така че нямало от какво да се притеснявам; опита се да попремери бебко, но главичката вече му е слязла надолу (евала!) и не можеше да я види нея; каза, че ако въобще може да се съди по ходилцето, голям дългуч е нашият малък мъж и го цели някъде към 3.500-3.600кг в момента.
Тоновете ни бяха добри, но ме въртя на шиш да лежа накъде ли не и каза, че трябва да лежа/спя все наляво - самите тонове показваха, че тогава бебето се кръвоснабдява най-добре. Аз все наляво си лежа по принцип, но със спането се видях в приключение - по принцип страшно дълбоко спя и си е истинско чудо, ако се задържа в една позиция. Но устисках тази нощ... Дано не се очертават още много бременлийски нощи пред мен...

За тапата - моята падна миналия петък - преди 8 дни; вече нямам и капка надежда, че ПРИ МЕН тя е някакъв фактор... И моята заместваща лекарка каза, че това не е никакъв показател... И все пак повечето момичета, на които им паднаха тапите оттук, родиха до 2-3 дни, така че се надявам за вас, Morena и Inna, да сте от тази категория! Peace

Morena, и аз тази сутрин попрехвърлях мислено датите напред и съвсем същите неща ми се въртяха в главата - че 9 повече ми харесва от 8, но пък 9.9. ...; но съм навитак да е и днес, и утре... То всъщност аз вече на всичко съм навита... Wink

Ухх... Забравих да поздравя miss_mimi и Надя! Много да ви радват малките слънца! Hug
/Обаче не разбрах кое от Наде-тата ни се е обебило, та не мога да я оправя в списъка.../

Общи условия

Активация на акаунт