Отговори
# 240
  • Мнения: 104
Саморасличе, ПОМПАТА НА АВЕНТ е спасението!!!
И моите гърди бяха станали на камък... все едно бях с не знам си колко кубика СИЛИКОН.... толкова напращели и изкуствени стояха. В началото малко боли, но ... добре, че една приятелка ми каза ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си взема помпа в родилния дом!!!!! И добре, че я послушах. Дадох 82 лв., ама си струваше, а и сега ми върши работа  Peace
Петенце, Краси, абсолютно  Mr. Green
Знаете какво имам в предвид, защото и вие го чувствате:)
Мункам,  Hug не се тревожи, миличка. Най-важното е да си адски спокойна, позитивно настроена и най-важното НЕПУКИСТ!!!! Защото кат отидох да раждам някакси се бях настроила все едно на преглед съм цъфнала и вързала  Mr. Green През цялото време ме базикаха акушерките, хилихме се, въобще и не се бях шашнала от самото начало. Все пак никой не знае какво го чака. Просто посрещнах раждането с усмивка:) Малко позамръзна усмивката с контракциите  Embarassed Mr. Green докато ми сложат епидуралната ... имаше един момент на затишие и ядско потене от болката, ама като почна да действа после пак се ухилих, щото Доки ми разправя едни базици по телефона, дето са й се случили  Mr. Green Така, че ... смело напред. предстои ви невероятно изживяване.   bouquet  bouquet  bouquet
Чеките сега да курдисам и моето сърчице при снимките и да ви пусна линкчето  Hug
Между другото ...  Embarassed Embarassed Embarassed срам ме е леко .... ама ... кога може да правим Кекс вече  Embarassed Blush Че едвам издържам да ви кажа и побърквам мъжо, ама се държи той  Mr. Green повече от мен .... чувам тука някакви приказки за след 3 месеца  Shocked ама ... аз дотогава ше колабирам бе  Shocked
А, като заговорихме за татито ни  Mr. Green
Докато бях бременна се базикахме пред приятели, че видите сме сигурни, че бебето ще е мое, ама не сме сигурни, че е на татито  Crazy
Сега, обаче, като я гледам ... си викам:  Shocked Ба' маа му ... сигурна съм, че е на татито, ама не съм сигурна, че е мое  Mr. Green ОДРАЛА МУ Е КОЖАТА НАПРАВО  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Айде, това е засега ... отивам да си я целувам  Heart Eyes

P.S. Абе, момичета, едно въпросче ... гледам, че около китките на ръцете и глезенчетата кожата й се бели ... а уж я мажа обстойно след баня с олио  newsm78 Някой може ли да ми подхвърли какво може да е ?

А, и айде, чакаме падналите тапи Инка и Моренка да се включват в отбора ни  Mr. Green
Дудка, пропуснала съм те, мила  Hug
Много леко раждане ти желая и едно сладко здраво вързопче  Hug
Ани,  Shocked абе мене малко ме е шубе да ти кажа ... викам да ударим четиридесетака ... да минем първия преглед при Педито ... и посуе да се извеждаме ... толкова ми е нежна милата, че ... като порцеланче си я гледам  Rolling Eyes
Иначе определено ше ги запознаем, живот и здраве  Hug Hug Hug

Цалуфкииии:)

Опа ... ей на де и нас сред вас  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=166098&photo=22

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=166098&photo=23

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=166098&photo=24

# 241
Здравейте и от мен  Hug
Права е Моренка, спи се хубаво в хладното време, ама ако не те пере сачмата  Laughing
Честити ви паднали тапи  Mr. Green
Някой случайно да знае какво става с Кокошчица? Нещо ми се загуби последните 2-3 дни, а уж заедно щяхме да раждаме с нея и с Людмилка  newsm78 ?

Честита беба Ема на мама Надя, само се чудя това Надето 82 ли е, със секцио за 07.09, че се познаваме лично не от форума, от преди, но няма значение да са живи и здрави и само хубави емоции   bouquet

Имам една молба, може ли да ме сложите и мен в списъка за планово секцио за 12.09? Предварително благодаря  Hug

# 242
  • Мнения: 194
Добро утро!!! Simple Smile Моренка,Иначестито ви падане на тапите  Mr. Green стискам палци!!!за чери спа,на мен ми бяха предписали(защото мислехме,че ще кърмя,а и ми се бяха поразранили зърната от помпата )GARMASTAN било много ефикасно на мен също ми помогна!!!!
людмилче,ами...даваме биберони,поне аз,но...свият ли го коликите никак не я иска и не я задържа и за секунда!абе..голяма мъка е дано при всички да минава по-бързо!ние тази нощ спахме сравнително добре!!!  Grinning а...май пак ти беше споменала,че като ни четеш се плашиш,защото очакваш момченце...във входя имаме едно момиченце,което майка му каза,че е имала колики до 6-я месец!!!!!има и едно момченце до нас,то пък...и един ден не е имало,така,че...и това според мен е като с коремите на бременните,малък момче,голям момиче..всичко си е индивидуално,така,че..не се плаши!  Peace

# 243
  • Мнения: 1 896
Феми,
За секса - хубаво е да са ти свършили лохиите, щото инак пътят е открит за инфекции, иначе няма ограничения. Ти питай и лекарката ти какво ще каже, то нищо срамно няма. Аз знам и хора, които седмица след секцио са се хвърлили в дълбокото, ама си е риск (презерватив задължително). Това за трите месеца не бях го чувала обаче  newsm78  Mr. Green
И при много жени първите месеци след раждането е сухичък терена поради хормоналните изменения, при мен първите опити бяха голяма мъка и разочарование. Разбираш какво е да си баба в менопауза. Има гелчета за овлажняване обаче, супер работа вършат - глайтгелен и някви други, ако имате проблеми.

# 244
  • Мнения: 518
Добро утро Hug
Благодаря за отговорите за Чери спа Peace - вчера посред нощите и с Басилиск говорих за нея, та въобще картинката е пълна Crazy Телефонът, даден на първа страница за съвети относно кърменето не бачка, но добре, че имаме поне 1 обръгнала кърмачка в нашата тема Praynig
Тия лекари са за бой просто - така да я оставят да се мъчи милата #2gunfire #Crazy
ЧЕСТИТО на обебилите се мами- да са им живи и здрави бебоците Hug
Моренска, Инче, Анири стискам палци скоро време да гушкате сладките вързопчета  bouquet Praynig
Дудич, с теб ще сме по 1 и също време кажи речи на пангара с ножовете, само, че в различни болници, така че леко раждане от мен Hug

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 21 741
... какво става с Кокошчица? Нещо ми се загуби последните 2-3 дни, а уж заедно щяхме да раждаме с нея и с Людмилка  newsm78 ?...
Дудуч ми може и да се е цепнала от колектива и да е отишла работа да върши и да ни изненада скоро с хубавата новина Thinking...


Феми за кекса ..... тъкмо снощи разпраЯх на мъжо, щот на него хем му се иска, хем не му стиска... аз му викам давай да побутнем бебката, пък той се дърпа, да си решало само детето, как така ще го гоним..., пък и да не оклепаме случайно пътя..... и пита кога ще можем слад раждането...., като че не му се е случвало до сега.... ми то и аз толкова помня.... ама помня де Grinning... та всъшност( за нормално раждане имам опит) след лохиите/кървенето и като няма болки от шевове/епизиотомии...., което в никой случай не значи 3 месеца, а нещо от рода на 1месец- 40 дни, индивидуално си е.
Ама както казва Галката ФнимаФайте с кекса Crazy Laughing..... особенно пък аз Mr. Green

Ама сте мноооого хубави двете с Бояна! Heart Eyes


Анири тази - nadiq  Grinning

# 246
  • София
  • Мнения: 6 334
та всъшност( за нормално раждане имам опит) след лохиите/кървенето и като няма болки от шевове/епизиотомии...., което в никой случай не значи 3 месеца, а нещо от рода на 1месец- 40 дни, индивидуално си е.
При мен беше 2 месеца - лохиите ми бяха 40 дни и послед още доста време след тях ни беше страх, че имах мнооого шевове.

# 247
  • Мнения: 502
тука съъъъъъ м Mr. Green  нямам никакви признаци, че наближава края даже - ни тапи падат, ни болки, хич нищо няма  Crossing Arms  даже напротив - вършея из къщи и чистя, подреждам гардероби, пера дрешки, и естествено - щото мъжа ми почива тия дни по празниците - по цял ден се шляйкаме с приятели напред-назад
та затва изчезнах
обаче гюлленцето в тумбака все повече тежи  Mr. Green и ми трябват по пет минти да стана от леглото  Mr. Green
и адски се е активизирала малката марулка вътре - рита, бутка с юмручки, върти гръбче ту вляво, ту вдясно  newsm32 някой път си мисля, че ще й се подаде крачето през междукрачието ми като пишкам  Mr. Green

честито на всички мами, които са родили междувременно     bouquet
и на дудуланка хепи бъртдей със закъснение и да си получи скоро най-скъпоценния подарък     bouquet

# 248
  • Мнения: 415
Добро утро мамита!

Честито на тези дето празнуват днеска!   bouquet
И на новата мама с бебето Надя!
И на Моренка с падналата тапа!

Е вчера нещо пак ме хвана шубето и си помислих, че ако ме почне раждането ще изпадна в ужас и нищо няма да мога да направя, може и да припадна  hahaha - ух чак ме досмеша като си го представих.

Ей момичета като родя ще ми мине ли сърбенето, това ми е най-гадното нещо Cry някой път по 1 час сутрин не мога да се оправя - дано не раждам сутрин.

 Hug

# 249
  • Мнения: 497
Здравейте минавам само да се отчета и да поздравя новите мами   bouquet  bouquet  bouquet

# 250
Саморасличе, така е почти по едно и също време сме! Леко раждане и бързо възстановяване и на теб!

Леко раждане и на всички, които са се запътили към родилното!

Да ви питам, избрали ли сте си вече педиатър, аз разбрах, че трябвало предварително  newsm78 . Ако е така имам само един ден- понеделник да си избера. Може ли някоя от Варненските мами да помогне, че хич нямам представа от детски лекари?

# 251
  • Мнения: 64
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3919975
 Мъничката Паола, с гордия татако.
Благодаря от името на деси за помоща и съетите които сте и дали, днес е по-добре положението и Паола е запо4нала да су4и Grinning

# 252
  • Мнения: 1 896
Дудуланке,
Няма нужда да е предварително. Просто в първите дни след като ви изпишат, е добре педиатърът на бебето да ви посети вкъщи да види как сте. Ама може и от болницата да ги заедйстваш нещата, че и след това. Аз миналия път се сетих чак след изписването - не беше проблем. Ти частен ли искаш или по ЗК?
Чери,
Много сте красиви - как са я повили само малката пашкулка! Много се радвам, че суче вече!

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 21 741
Да ти е честита сладката щерка Паола татенце! Много сте хубави! Grinning

# 254
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Здравейте момичета Grinning тази нощ пак успяхме да поспим- към 8 часа разкъсани де.Сега Ани спинка и аз успях да ви изчета.
Галя- относно предизвикването-верно че при всеки е различно и строго индивидуално, но не е сигурно че ще мине по-трудно от нормалното-ето аз съм пример за това- първо дете ми е, предизвикаха ми раждането по същата причина-заради намалели води- и какво стана- в 12 часа вечерта ми започнаха болките и в 2 часа през ноща бях родила-лекарите казаха че не помнят досега някой да е раждал за 2 часа- заедно с болките!!!!! Честно казано и аз не съм чувала!Така че спокойно-може да мине и много по-леко!

Чери, радвам се че вече си по-добре,напълно ти съчувствам, защото и аз бях така, само че като се прибрахме вкъщи.Даже и вдигнах висока температура заради гърдите-наистина спасението е само изцеждане- помпата на АВЕНТ е най-добра-някой друг също е казал.Аз отначало не исках с помпа-исках от мен да си суче, но от зърната ми течеше кръв и гной и умирах от болка докато я кърмя-свивах се,ревях с глас а то милото детенце стои с отворена устичка и ме гледа и се чуди какво става  Sad толкова ми стана мъчно тогава- и си казах,че  е важен контакта, но не и този!!!Иначе крема GARMASTAN наистина помага, само че при мен понеже  като и давах да суче след това се изцеждах и пак си ме болеше много.Вече не и давам от мен,а само се цедя,защото така знам и колко яде, става по-бързо, а и не се товарим и двечките от болката,която изпитвам аз! Отначало наистина много боли с помпата,но сега елате да видите- за 10 мин.изцеждам 200 мл и от 2те гърди- камерата ни вече е пълна със замразена кърма  Wink Wink Wink

Zlo- нормално е бебето да шава по-малко в края на бременността, то милото няма никакво място,моето също почти не шаваше -абсолютно нормално е!

ЧЕСТИТО НА МАМА НАДЯ И МИС МИМИ!ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЕНЦАТА!!!  bouquet
А пък за секса-лелеее аз имам чувството, че никога няма да мога  Sad иначе на 45-я ден съм на консултация при док. и тогава той ще ми каже дали вече може или още не,сега имам много лохии,доста кръв ми тече още!
Чаооо засега  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт