Отговори
# 255
  • Мнения: 2
Zdraveite i ot men  Laughing ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ  РОДИЛИ ТЕЗИ ДНИ   bouquet  bouquet  bouquet ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА

Малко съм изстинала тези дни , на вас случвало ли се е и какво пиете при такава ситуация, че моят док е отпуск до понеделник и няма  кого да питам  newsm78 не ми стигаха останалите болежки та сега и това Close

# 256
  • София
  • Мнения: 6 334
Хей мами, има ли някоя, която иска капки п/в колики от Англия? Става въпрос за Инфакол. На мъжа ми колега е англичанин и другия уикенд ще си ходи, искате ли да му поръчаме да купи? Още не съм говорила с него, но първо искам да видя колко мами ще се съберем и до колко шишенца може да пренесе в самолета. Пишете ми на ЛС.

# 257
  • Мнения: 104
Честито на всички нови мами от вчера!  bouquet

За Инфакола, от приятелки знам, че доста помага при коликите - бяха опитали всичко, което се предлага тук. Аз съм си поръчала и другата седмица трябва да дойде. Но за майките, които имат проблеми и не минават от нищо, нека пробват и тези капки Peace.

И аз почнах да си мисля, дали няма да се наложи предизвикано раждане Thinking като гледам колко ми е горе корема и как си бута здраво малчугана...каквото стане, разбира се. Важното е да е добре за бебчо.

Има ли мама, която е родила нормално, без епидурална...интересно ми е да сподели, как е минало. Аз мислех, че Фимине е родила така...което ми подейства доста мотивиращо, защото аз не искам упойки. Смятам да си действам по мой си начин, пък да видим какво ще стане - аромотерапии и разни други облекчаващи пози и мурафети  Simple Smile

# 258
  • Мнения: 228
хей Моренка,Анири,че какво и е на датата 09.09,ми тя си е много хубава Joyааа да нямате нещо против,а Naughty hahaha???пък и детето ще се роди под късметлийския номер 9(за лично число говоря)на мен всички познати ми желаеха на 09.09 да родя,а вие се дърпате,бива ли така бе мацки,че то вчера пък бе 7.09, можеше и едно Тодор Живковче да родите(нали той е роден на 7.09.Че кво лошо Joy???Много сте забавни.Те лапетата си знаят и утре чакам да ни се похвалите с два излюпени бонбона newsm04 smile3508  love001

# 259
  • Мнения: 228
АААА а моят мъж добавя-един Ленин и един Сталин newsm62 smile3533,ама аз му обясних,че едното е мома и не се връзва съвсем

# 260
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
само за един бърз отчет..

Феми-ти ме уби с мокрия парцалл.Как ще я държиш толкова време затворена малката  newsm78 newsm78.наща педиатърка само като срещнала мъжо ми и му вика днеска излизахте ли.И той ами НЕ Shocked Shocked
И тя

Утре да изгрее слънцето и да сте навънка Naughty Naughty Naughty..
То ако чакам 40 дена то ще дойде зимата бе...аз не съм по тея бабешки девитини 40 дена..Но всеки сам си решава все пак..Та много сте УБАВИ....събирам снахиии че да видим моя коя ще си хареса Hug Hug
цун гуш на всички...

# 261
  • Мнения: 228
Ани,произнеси се за капките моля те:)

# 262
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ами аз му засилих дозата вече на по 10 или 15 капки колкото ми пусне шишенцето че малко бързичко ги пуска...
давам ги с лъжичка  Еспумизана..И нашия се гърчи вечер.започва от към 6 часа някъде  та отива до към 11 часа Rolling Eyes Rolling Eyes И се държим,люшкаме,клатим се в количката...И накрая аз вече издъхнала моля таткото да помогне ..И той лашка количката и позаспива Влади..Така са ни и наще вечери...с колики.Но няма как.Смао като го гледам как се гърчи и се зачервява милото направо ужас..

Хекси относно акото..абе аз вчера гледам нащо едно такова жълто зеленикаво ми се стори..Ама понеже ни беше изгоряла едната крушка в спалнята и викам аз съм недоскив май...та сега ще следя акита ooooh! ooooh!

# 263
  • София,
  • Мнения: 150
Здравейте всички мами с кореми и без кореми!

Искам първо да пожелая на тези с коремите леко  и безпроблемно раждане, а на тези с бебетата много здрави и спокойни бебочета!

Ние вече сме си в къщи от 3 дни! За сега всичко е спокойно! Днес му падна пъпчето на Вики и сме малко шашнати за къпането довечера, но ще се оправим!

Раждането мина много бързо и много болезнено! В болницата отидох в 08:00 часа, а малкото се роди в 11:15! Доволна съм много от екипа и от Д-р Гергов!

Това е за сега, ще пиша пак!

Поздрави на всички и голями и мънички!

# 264
  • Мнения: 229
Относно пъпчето, нашето незнайно защо още не е паднало, но ми се струва, че се е откачило вече на 98% и едва-едва се държи. Лошото е, че раничката на самото пъпче е една такава мокра и кафява - възможно ли е да е възпалено? На всичкото отгоре днес при къпането се и намокри.  Shocked После сложих спирт и Бивацин, де, ама пак ми е леко притеснено... Та да кажат мамите с паднали пъпчета - като падне, отдолу вече сухо и зарастнало ли е или му трябва още време и трябва да се ходи с лепенка?
Между другото, как си къпете бебетата в този студ? Тук е 12 градуса и миличкия направо ми е жал да го мокря целия, че после трепери, а аз няма как да го облека достатъчно бързо.

Относно акито, ние днес сме с нещо редичко и на цвят е жълтеникаво-кафяво. Една приятелка, която роди преди няколко месеца каза, че било притеснително, ако зеленее или цветът му е тъмен, така че гледам да не се шашкам. Педиатърката ни най-сетне се върна от ваканция и днес си вдигна телефона, но щяла да дойде чак утре, че "още се климатизирала".   Thinking  Close  Та ще я разпитам нея по-подробно.

Относно капките против колики, Петето ме беше питала колко слагам. На Sab Simplex  в упътването пише 15 капки на хранене и аз толкова слагам. Педиатърката потвърди, че дозата е ОК, но каза, че няма нужда по цял ден да ги пие, че да не прекалим. Да се започвало от следобедните или вечерните часове, когато се появяват самите колики. Аз съм съгласна, защото ние сутрин до следобед нямаме болки, чак вечер като стане време за лягане се появяват гадовете!  Cry

# 265
  • Мнения: 1 745
Здравейте,
Ох,аз само си чета  и тъкмо да почна да пиша и нещо изникне да се направи и ...
Мойта госпожица май също има колики вече.  Cry Много е гадно,като почне да пъшка и да се гърчи...Не знам какво ще каже педиатърката да й давам,но мисля да й звънна да питам.
А някой знае ли по колко грама трябва да яде на ядене?Че по някога се цедя да видя колко изяжда и тази нощ изпапа 85 мл.,а ако имаше и още щеше да папа...Та ми е чудно има ли приблизителна схема по колко милилитра да изяждат мъниците...  newsm78 Аз я храня през деня през 3 часа,а през нощта си я оставям да се събуди самичка.Тази нощ яде в 21,после се събуди в 1:10,после в 5:30.Ама дневните хранения са ни ужас,щото тя спи,едва я събуждам и не знам колко изяжда,а това много ме притеснява,че нали се роди дребничка...Дори сега виках на мъж ми,че предпочитам постоянно да се цедя и да й давам от шишето,за да знам кокло е изяла. Rolling Eyes
За пъпчето-нашето падна на 06.09  Wink И всяка вечер след къпане промивам със спирт-70 % и отгоре пудрим с Топоцин или нещо такова беше.Сутрин пак така и днес и падна коричката и май няма да й кърви повече.Така ми се струва.А иначе е нормално да заздравява няколко дни ,щото си е рана все пак.  Peace
Аз вече се възстанових от операцията,но болките от обезболяващите инжекции са ужасни...Имате ли идея с какво да ги мажа или нещо компреси ли да слагам.?Направо не мога да седна,да легна,да стана...
Май имах и други въпроси,ама сега не се сещам  newsm78
Така ми се ходи и на мен на разходка,ама още си нямаме количка,а пък и времето е едно скапано.На мен все ми е студено.Облякла съм се като за Северния полюс и постоянно съм настръхнала като кокошка...
Ами за сега това  е от нас.Отивам да си направя един чай да се постопля и да хапна нещо.

Поздрави на всички майки,бебчета и тумбачета   bouquet

# 266
  • Мнения: 9 973
и аз да се похваля с един малък мъж,роден на 31.08-2.250кг.-45см.-Деян Hug

# 267
  • Мнения: 1 896
pebs,
Това колко ще изцедиш не може да ти е ориентир, щото ако я беше сложила на гърдата щеше да изпапа повече със сигурност. Просто никоя помпа не може да изцеди толкова, колкото бебето.
Има други начини да разбереш дали яде достатъчно, например по това дали пишка нормално - ако имаш поне 5-6 хубаво намокрени памперса на ден, значи е огън работата. Ако даваш вода обаче и ова не може да ти е ориентир. Но те бебоците си показват как се чувстват и дали им стига. Въпросът е че цеденето не е толкова добра стимулация като сукането и ако се кара повече на цедене, след първия месец (грубо, щото при някои е по-рано, а при други по-късно) вероятността да намалее кърмата е сериозна.
Но иначе 85 гр. дето си изцедила, и то вечер, е супер количество, така че сте си екстра. Ако смяташ, че е била още гладна, трябваше да я сложиш пак на гърда след шишето, то докато тя е пила, се е произвело още мляко и щеше да си дояде. А и за следващия път щеше да имаш повече.

# 268
  • Мнения: 17
Здравейте, мами.
Честит мъж на desi_h_d - да и е жив и здрав и много щастлив и да слушка мама и тати.
И при нас е едно хладно, даже мъжо кара един грип- ама ние сме големи шматки, че не взехме мерки навреме- ходи преди 3 дни да играе мач и го ударила топка по главата- лежи, защото си мислим, че мое да е сътресение на мозъка, а главата си го боли и все му се спи. Та вчера в търсачката намерих, че те гонело безсъние и още хиляди симптоми, които отсъстават и се светнахме, че чака потен бойлера да се стопли, та и ние стоплихме каква е работата. Та почнахме чайчета, хапчета, мед и ... та днес вече сме добре- даже искаше да ходи да спи снощи в другата стая, че да не ме заразял- толкова миличко ми стана, но сърце не ми даде да го пусна. Дано се размине работата, че с тия изолатори дето все ни палшите не ми се мисли. Пък и ми стана едно такова хем смешно, хне страшно- той че е голям човек 2 дни не се сетихме какво му е,а  бебо как ще го гледаме, направо се плаша.
хайде, целувки и леко раждане на всички.
Инче, Моренка, чакаме новини. 

# 269
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Малииии Кви 85 мл..аз вече нямам и 5 мл...И за съжаление сме на адапте само ooooh! ooooh!
Колкото и да ми е кофти да го кажа явно не ми е било писано да съм кърмачка с Влади..надявам се при второто Mr. Green Mr. Green да го кърмя..

Аз вече и за второ говоря,вижте ме ква съм оптимиска само ааа Joy Joy Joy Joy

малкия лапа по 90 мл мляко Mr. Green..

Някой беше писал за обелени ръчички и крачета..и нашите бяха така.Много им е суха кожата на малките и като го клепам от 2 дена с бебешко олио Себамед  се пооправиха като чели... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling EyesЧе то все едно му се лющи кожата много гадно Sick

Честтито на ДЕСИ...

Общи условия

Активация на акаунт