Отговори
# 270
  • Мнения: 1 896
EE, ani,
До вчера уж повръщаше детето от сукане, сега пък нямала. Ако искаш можеш да я увеличиш, още е съвсем скоро след раждането и ти е намаляла само щото даваш адапте без нужда. Много лесно се предаде нещо. Твоя работа де, но ако решиш да предприемаш нещо, съм готова да помагам.
Ако пък ти е по-лесно на адаптето - карай, и така порастват децата.

# 271
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте!
Аз едва смогвам да ви изчета, и все не ми остава време да пиша. Ние също май имаме колики макар и в по-лек вариант. плачем само следобед засега. Вчера майка ми препоръча да му запарим няколко семена анасон в 100мл вода и да му даваме след ядене. Днес е добре ама ще видим дали е от водичката. Нашите ръце вече се изчистиха и не се лющят. Аз например мажа с олио Бочко и за сега добре му действа. А за пъпчето да кажа, нашето като падна отдолу му беше все едно гледаш пъп на голям човек. Имаше само лека коричка от кръв в единия край. Сега вече няма и коричка, но аз продължавам да го мажа със спирт и Топоцин. Мисля да продължа докато го види лякаря, т. е. другата седмица.

# 272
nadeto82 вчера 07.09.е станала мама на Габриела
Ии двете са добре, за съжаление само зная, че бебка е над 3 кг, ако имам информация за точни мерки веднага ще докладвам.
Да са живи и здрави и само хубави емоции   bouquet

# 273
  • Мнения: 1 199

Та ти имаш 8 дни до термин, к'ви 2-3 седмици се гласиш newsm78 Simple Smile

Моренка, ами тук доколкото знам изчакват при преносване до 2 седмици след термин, с повишен контрол разбира се. Тъй че в най-лошия случай точно 3 седмици си ми остават Tired

Честито на новообебилите се мами!

# 274
  • Мнения: 229
Между другото все се каня да пиша, че кремът за дупе и против подсичане твърдо е Бочко. Алекс се подсече ужасно още не 2-рия ден (след мазане с Клоран), не му помогна лекарството предиписано от педиатър в Токуда (Locoid). А с Бочко на втория ден след това беше пушка. Да знаете само, че не само скъпите козметики помагат.
А относно кърмата, моята неочаквано се завърна и вече 2 дни не сме яли никакво адапте. Ще видим сега след малко като се изцедя дали ще има достатъчно. Лошото е, че ако се запази в такива количества, на бебчо скоро няма да му стига, защото нуждите му нарастват. Дали има шанс и кърмата ми да се поувеличи паралелно с това, че той расте...  newsm78  Много ми се иска максимално дълго да го храня с кърма, белким придобие поне малко имунитет, че какъвто ми е дребчо по-рано роден, определено има нужда.

# 275
  • Мнения: 502
dudulanka, за педиатър  не, че трябва да се избира по-рано, ама добре е да имаш идея при кого ще запишеш беб навреме
аз се застраховах предварително и отидох да я видя жената, че да не би да стане така, че аз да искам при нея, пък да се окаже в последствие, че тя няма възможност да набира повече пациенти, или пък да е в отпуска, или пък да не ми допадне като излъчване и като специалист...
пък и аз разучих - държах педиатърката да е ЗА кърменето, ЗА късното захранване, да не дава антибиотици за едно кихване ........... изобщооооо...... -  Mr. Green още нямаме бебе, ама аз с хиляда изисквания към лекаря му  Mr. Green
ама все пак най-скъпото ми човеченце ще е на света и затова  Blush

# 276
  • Мнения: 1 745
basilisk,аз по принцип цедя по 50 мл. от всяка гърда.Количеството ми не е ограничено,но просто тая параноя дали се е наяла не спира да ме гони.Нали се роди дребосъче и ми е много важно да знам дали и колко е изяла.Колкото до памперсите-не съм броила колко са напишканите,но почти всеки път след като папа и тръгнем да го сменяме ака и пишка в стария-чакам я и тогава слагаме новия ( а няколко пъти ми прави номера и ака малко и в новия и слагаме трети  #Crazy ).Вода тя самата не иска да пие.Опитвам се да й дам като хълца,но тя не иска и плюе.Много ме притеснява,че заспива на гърдата ми,а като папа с шише -не.Вече не знам как да я будя.След храненето в 15 часа днес така се ядосах,че не иска да яде,а спи,че реших да не я будя през 3 часа,а да я чакам да изгладнее и да се събуди сама.Мислите ли,че е рано още за такъв режим?Ами ако си спи и не се буди по 5-6 часа -пак трябва аз да се намесвам.... Ох,не знам...Никак не е лесно.  ooooh!

# 277
  • Мнения: 1 896
Хекси,
Уф, аз направо не смея вече да се обаждам за таз кърма, ама наистина тя току-тъй не спира, макар че може да си има някакви кризи на моменти. И аз съм имала, ама с кърмене и цедене много бързо се оправят нещата.
Ами разбира се, че ще ти се увеличава паралелно с нуждите му. Най-доброто и най-лесно е да просуче по някое време, затова не се предавай лесно. Но дори да не стане, принципно би трябвало като увеличаваш цеденето да нараства и количеството. Ако искаш да я увеличиш, просто помпаш няколко минути на празни обороти след като спре да пуска. То обикновено има още едно-две "слизания" на кърма след това - с малко паузи помежду. Въобще това не е торбичка да я изпразниш и да няма вече, там нещата си работят нон-стоп.
На твое място бих си отделила ден-два само да се гушкам с бебо в леглото и без никакъв стрес да се опитвам да го накарам да засуче - най-добрите моменти са когато е сънен, тогава това, което е "научил" за папането, избледнява и вроденият рефлекс работи по-пълноценно. Дори да не го накараш да засуче, няма да е напразен опит, защото по този начин ще имаш по-добра стимулация на млекопроизводството просто заради самия контакт, гушкане и галене и лиготене с бебето.

# 278
  • Мнения: 1 896
Пебси,
Ами да, аз мисля, че още й е рано на твойта бебка за спане на дълги интервали без събуждане за хранене - поне на 15-20 дена трябва да стане, ама тя дотогава и сама ще си се буди най-вероятно.
Ми недей се шашка, нямаш никакви причини. Но пък и нищо няма да й стане ако веднъж -два пъти на ден я оставиш да спи по-дълго, пак ще си навакса после.
Щом без да пие вода пишка толкова редовно, значи са супер наред нещата с кърменето. С това цедене само си стимулираш по-зле гърдите, разправяш се с хамалогии като помпи и шишета, пък и не оставяш бебето да изсуче колкото иска - тя със сигурност би изяла повече от изцеденото. А и иска да се сгуши до мама детето, пък ти му даваш гума. Използвай всеки път насън като се размрънка или се раздвижи и веднага давай. Този сънлив период много скоро ще приключи.
Изобщо искам да ти кажа да не се тревожиш, защото при вас нещата звучат супер - карай по-лежерно, сега е спокоен момент, когато спи много и имаш време за други работи, радвай му се на това време.

# 279
  • Мнения: 81
Здравейте, МАМИ
И аз вече мога да се похваля с прекрасна дъщеричка, родена на 03.09.07г.-Калина, 3650гр и 52см.

# 280
  • Мнения: 518
Охх, ще ме уморите всички предварително ooooh! #Crazy Shocked - то ми изглежда все по сложно това с кърменето Rolling Eyes Shocked
Аз вече съм почти в предстартова треска и все повече ме е страх, че наближава Sick

# 281
  • Мнения: 77
Здравейте  Hug аз като вестител да съобщя за появата на още едно септемврийче  Hug
nadeto82 роди прекрасно момиченце в петък тежи 3,100 и е 50см
да и е живо и здраво
честито и на всички майчета и леко раждане на всички чакащи малките съкровища
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 282
  • София
  • Мнения: 245
Честито на новите мами, да са ви здрави, усмихнати и добрички бебчетата   bouquet   bouquet   bouquet
Деси, когато имаш време разкажи как е твоят малък мъж, как се разви епопеята по твоето раждане?
Чакам добри новини и стискам все по-силно палци на Инчето, Анири, Галя и Морена  Praynig както и на всички, които ще ни изненадат  Simple Smile

# 283
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Lillebi- аз родих нормално без упойка,защото нямаше време да ми я сложат. Аз разказах за моето раждане-че мина много леко, и че през цялото време си мислих че ще ме боли повече- от до бях без упойка!!!!!!!!!всичко минава и се забравя-честно казано не че не боли, но е търпимо, защото ти идва сила в момента и си казваш,че ще го преживееш каквото и да е!! През цялото време си мислих,че ще е много по-страшно от това,което усетих! Така,че споко-ТЪРПИМО Е!

# 284
  • София
  • Мнения: 771
Привет от нас.

Честито на всички нови мами, които са гушнали своите бебечета. Да са им живи, здрави и послушни!

Ние сме добре, Пепи все така си спинка, пълни памперсите и цока. Има някои часове, в които като се залепи за мен, няма отплепяне. Също през нощта много обича да си се гуши в мен и да си поцоква, но за това пък през деня си спи спокойно и аз имам време да почина. Пъпчето му падна миналата седмица и педиатърката ми каза да почиствам със спирт това, което продължава да секретира, а ако има нужда от лепенка за прибиране на пъпчето, тя се лепи след като навърши 1 месец.

Все се каня да питам знаете ли на коя фирма има пликове за замразяване на кърма. На Авент гледах, че имат едни чаши, но нещо не ме кефят. Хекси, ти май ползваш такива, кажи какви са твоите.

Очаквам включване от момичетата с паднали тапи, имам предчувствие, че Анири ще се похвали скоро. А дано, при всички ви да мине леко и безпроблемно.

Общи условия

Активация на акаунт