Ешрихия Коли

  • 7 130
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 640
krasi,вашите КОЛИ къде се намират(в чревния тракт или в урината)?
Те са много упорити.Аз два пъти го трових 3 месечен с антибиотик заради тях и после ми (3 лекаря) казаха да ги оставим на самоизчистване

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 19:06 от nellykoyo

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
И на малката и откриха такива бактерии преди 2 месеца, с десетдневно лечение с антибиотик и след това с пет дни бисептол няма никакви бактерии ( да чукам на дърво).
правя стерилна урина всеки месец от тогава. Peace

# 17
  • Мнения: 1 984
а типизираха ли е. коли? щото ако не са сави наприказвали глупости.
Kaк да я типизират?Аз не съм лекарят и не съм компетентна
линкче - http://en.wikipedia.org/wiki/Escherichia_coli обърни внимание на първите 3 реда.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
Калоян имаше Ешерихия коли в чревния тракт от раждането до към 4-я месец/бяха го заразили в родилното Tired/.Чак тогава педиатърката се усети,че може да има нещо и го прати при гастроентеролог.Изписаха ни Нелидикс-5 дена по 1/8 от хапчето.Подейства веднага и оттогава няма проблем.Но при моя син си се проявяваше-имаше слуз в акото и кървави жилки последните дни.

# 19
  • Мнения: 1 984
пак да кажа е. коли е НОРМАЛЕН обитател на всяко дебело черво. всъщност "коли" означава точно дебело черво. има няколко вариетета които са патогенни, и ако не е направено типизиране всяка находка на е. коли в фецес е нармална. не е нормална в урина, кръв, раневи секрет, мозъчен ликвор.... там тя няма работа. но в червата е нормална и полезна.

# 20
  • Мнения: 2 211
пак да кажа е. коли е НОРМАЛЕН обитател на всяко дебело черво. всъщност "коли" означава точно дебело черво. има няколко вариетета които са патогенни, и ако не е направено типизиране всяка находка на е. коли в фецес е нармална.

А ако е в дебелото черво, но стойностите са над 10 на пета, пак ли е нормално?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,наистина Е коли са нормални обитатели на дебелото черво,но когато не са патогенни.При нас изследването беше: Изолира се Ентеропатогенно Escherichia coli O126.В такова положение детето не може да бъде оставено без лечение и да се надяваме организма да се изчисти сам.

# 22
  • софия
  • Мнения: 163
тези бактерии са много упорити, на мен ми ги откриха по време на бременността. Оттогава вече 2 пъти ги лекувам,  и пак се появяват. Направо ужас. трябва пак да отида на лекар в скоро време, ама вече не се надявам да се махнат

# 23
  • Мнения: 640
Сега пак ще пускам изследвания.Не съм ги правила откакто беше на 6 месеца. Дано да се е изчистил Praynig....При Иван няма проявления.Е коли били "нормални" обитатели,но намалявали неговия имунитет при евентуален грип или вирус

# 24
  • Мнения: 1 984
Да,наистина Е коли са нормални обитатели на дебелото черво,но когато не са патогенни.При нас изследването беше: Изолира се Ентеропатогенно Escherichia coli O126.В такова положение детето не може да бъде оставено без лечение и да се надяваме организма да се изчисти сам.
точно така. за това типизиране говорих. оправихте ли се?

# 25
  • Мнения: 503
Привет

На  мен също ми откриха миналия месец .Бременна съм в края на 3тия в момента.Антибиограмата показа към какви АБ са чувствителни,
пих 6 дни аугументин и ги изтребих.Лошото е че при мъжът ми са по-упорити и от днес е отново на АБ.
Дано моя пореден тест се окаже отрицателен,че не ми се мисли отново  за АБ Shocked

Чудно ми е при малките деца,на които не са вземани фекалии за проба как ги откриват.
Започват да ме хва6тат фобии дали и синнът ми няма newsm78

# 26
  • Мнения: 1 984
Привет

На  мен също ми откриха миналия месец .Бременна съм в края на 3тия в момента.Антибиограмата показа към какви АБ са чувствителни,
пих 6 дни аугументин и ги изтребих.Лошото е че при мъжът ми са по-упорити и от днес е отново на АБ.
Дано моя пореден тест се окаже отрицателен,че не ми се мисли отново  за АБ Shocked

Чудно ми е при малките деца,на които не са вземани фекалии за проба как ги откриват.
Започват да ме хва6тат фобии дали и синнът ми няма newsm78

ама казваите къде ги намериха колитата, моля.  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,наистина Е коли са нормални обитатели на дебелото черво,но когато не са патогенни.При нас изследването беше: Изолира се Ентеропатогенно Escherichia coli O126.В такова положение детето не може да бъде оставено без лечение и да се надяваме организма да се изчисти сам.
точно така. за това типизиране говорих. оправихте ли се?

Да,с Нелидикс-5 дена по 1/8 от хапчето.Дребното беше на 4 месеца и оттогава изследванията му са чисти,слава богу Praynig

# 28
  • Мнения: 503
Привет

На  мен също ми откриха миналия месец .Бременна съм в края на 3тия в момента.Антибиограмата показа към какви АБ са чувствителни,
пих 6 дни аугументин и ги изтребих.Лошото е че при мъжът ми са по-упорити и от днес е отново на АБ.
Дано моя пореден тест се окаже отрицателен,че не ми се мисли отново  за АБ Shocked

Чудно ми е при малките деца,на които не са вземани фекалии за проба как ги откриват.
Започват да ме хва6тат фобии дали и синнът ми няма newsm78

ама казваите къде ги намериха колитата, моля.  newsm78

Вагинално ме бяха поразили мен Sad
Дано не ми ги е предал мъжът ми отново....на него аугументинът не му ги е изтребил
точно 10^5 пишеше на теста Rolling Eyes
От тази вечер е на ципрофлоксацин,а като прочетох листовката ми се стори,че са повече страничните ефекти отколкото полезното действие Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 176
Ентеропатогенно Escherichia coli O126
това беше и нашата диагноза, заради която лежахмш 8 дни в болница , 6 от които на гентамицин и нелидикс и три на цефтриаксон. Цефтриаксон ни сложиха след като не се повлия от гентамицина и продължаваше с разстройството и Т.
След това което изживяхме бих те посъветвала да потърсиш и друго лекарско мнение.

Общи условия

Активация на акаунт