Ориз с кашкавал

  • 10 567
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Ето една рецепта, която е много бърза и лесна, а е страшно вкусна:

Продукти:
1 ч.ч. ориз (Аз ползвам на Крина в пакетчетата и по-специално този бланширания в смес с див ориз)
около 100 гр. кашкавал - рендосан
100 грама нарязани на парчета маслини.

Приготвяне:
Сварявате ориза, прибавяте кашкавала и маслините и разбърквате добре. Готово!!! Mr. Green

Да ви е сладко  chef

# 1
  • Мнения: 6 017
Munichka това за оновно ястие ли го ползваш или пък за предястие....Благодаря предварително за отговора!

# 2
  • Мнения: 3 268
Много вкусно звучи.Аз ще сложа и масълце обаче,и малко черен пипер.

# 3
  • Мнения: 721
Много вкусно звучи.Аз ще сложа и масълце обаче,и малко черен пипер.
Според мен няма нужда от масло, защото кашкавалчето е мазничко, но нищо не пречи да опиташ Peace

Сладко и солено, мъжлето ми е вегетарянец, та минава за основно. По твоя преценка Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 830
Довечера ще го направя за предястие, докато се готви свинското. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 721
Довечера ще го направя за предястие, докато се готви свинското. Mr. Green
Чудно ще стане  chef

# 6
  • Мнения: 4 496
Някакви подправки не се ли слагат? newsm78

# 7
  • Мнения: 2 211
Това предястие е чудно мезе за бяло вино.

# 8
  • Мнения: 1 465
А гъбки може ли да се добавят?

# 9
  • Вече на село
  • Мнения: 569
А гъбки може ли да се добавят?
Дори и царевичка  Naughty

# 10
  • Мнения: 2 386
Ох, не издържам, много добре звучи! Утре ще го направя!

# 11
  • Мнения: 721
Може да сложите черен пипер, солта е ясна.
Царевицата и гъбите ще изменят вкуса на манджата, който на мен ми харесва само с продуктите, които съм дала. От царевичката ще започне да сладни, а вкусът на гъбките ще доминира. НО, всеки си има различен вкус и може да експериментира, колкото и както си иска Peace

Между другото, най-вкусно става с този шарения ориз. Не знам дали се сещате? newsm78 Има бели, по-тъмни и най-тъмни зрънца, но в Била такъв не видях.
Затова пробвах този на Крина в торбичките и стана прекрасно  chef

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тъкмо се чудих днес какво да сготвя. Благодаря още тази вечер ще го пробвам + добавки разбира се.  Laughing  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 3 816
Днес го направих, мнооого вкусен стана. Но замених маслините с царевица, защото купих 200 гр. маслини и те се оказаха с някакъв неприятен вкус (а бях купувала от същите, но явно партидата им е друга), щях да разваля ориза. Другия път ще ги направя с маслинки. Благодаря за лесната и вкусна рецепта!  bouquet

# 14
  • Мнения: 4 496
Минушка,с черни маслинки го правиш,нали?

# 15
  • Мнения: 674
 Ще пробвам! Grinning  bouquet

# 16
  • Мнения: X
Снощи го направих точно по дадената рецепта. Стана много вкусно, моите мъже си облизаха чиниите.
Благодаря за рецептата!

# 17
  • Мнения: 3 268
Утре имам гости.Това ще е гарнитурата и сигурно ще ги шашана  chefЩе го направя точно по оригинала.Ще споделя.

# 18
  • Мнения: 721
Минушка,с черни маслинки го правиш,нали?
Ще си позволя да отговоря от нейно име - с черни се прави. По-вкусно е Peace  chef

# 19
  • Мнения: 721
Много се радвам, че ви е харесало. Не знам, толкова е проста рецептата, а става мноого вкусно и бързо. Още веднъж - Бон Апети!  chef  chef  chef

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 576
Вкусно звучи. Довечера ще го спретна и утре ще докладвам!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Това ми звучи добре, ще взема да го пробвам

# 22
  • София
  • Мнения: 830
Страхотно се получи, гостите го харесаха, децата също. Според мен е толкова сполучливо, точно защото присъстват само три елемента, маслините придават мазничкия вкус. МММ  chef

# 23
  • Мнения: 721
Страхотно се получи, гостите го харесаха, децата също. Според мен е толкова сполучливо, точно защото присъстват само три елемента, маслините придават мазничкия вкус. МММ  chef
Анджък, де Wink Наистина само тези 3 елемента са достатъчни.
Радвам се, че си се представила на ниво пред гостите Hug

# 24
  • Мнения: 7 474
И аз ще пробвам, добре звучи   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 177
Munichka, в какво съотношение с водата се вари оризът?

# 26
  • Мнения: 721
Munichka, в какво съотношение с водата се вари оризът?
Ами вариш го, както обикновен ориз. Специално този, който ползвах последно, на Крина, си пише на опаковката - май беше в 1 л за около 20-22 мин. newsm78 Абе нормален ориз

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Обикновено, когато варя ориз, знам от моята майка че се вари 1:3.
На 1ч.ч. ориз се слагат 3 ч.ч. вода

Аз обаче по съвсем друг начин готвя ориза и само варен не ми харесва, стои ми безвкусен, все едно ям трици.
По принцип правя така: Изчиствам и измивам в 2-3 води 1 ч.ч. ориз, запържвам го в малко олио, в което съм сложила и парченце масло и когато стане прозрачен, добавям водата /3-те ч.ч. вода/ за да го сваря. Става много вкусен и глътва "цялата" вода.
/Отварям скоба, че има хора с болни стомаси и те не запържват нещата. Аз не съм от тях и за това си го позволявам. /



Аз също съм му хвърлила окото на този ориз с кашкавала, но да видим кога ще го правя.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 576
Снощи го направих и наистина е много вкусен. И детенце и татко й го харесаха. Наистина маслините и кашкавала са му достатъчни. Sylya много ти благодаря за рецептата.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Трябва да благодариш на Минушка! Рецептата за ориза с кашкавал и маслини не е моя.
А става ли за основно наяждане или трябва да се комбинира с нещо друго?

# 30
  • Мнения: 721
  Трябва да благодариш на Минушка! Рецептата за ориза с кашкавал и маслини не е моя.
А става ли за основно наяждане или трябва да се комбинира с нещо друго?
Зависи по колко си хапвате. На нас ни стига за основно. Може и за разядка да го приготвяш.

# 31
  • Мнения: 2 126
Munichka,ти ориза запържваш ли го преди да го вариш или го вариш само във вода без мазнина?
Решила съм да го направя тази вечер Laughing

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 576
Munichka извинявай. Нещо съм се объркала. Наистина на теб трябва да благодаря за рецептата.  bouquet

# 33
  • Мнения: 721
Munichka,ти ориза запържваш ли го преди да го вариш или го вариш само във вода без мазнина?
Решила съм да го направя тази вечер Laughing
Не, направо варя. Всъщност много рядко пържа.

ПресиН, не се притеснявай Simple Smile Важното е, че ти е харесало  chef

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 576
ПресиН, не се притеснявай Simple Smile Важното е, че ти е харесало chef
Радвам се, че не се сърдиш. И ако имаш някоя друга подобна рецепта дай я насам. Обичам простите и вкусни неща.

# 35
  • Мнения: 649
Страхотен е този ориз, само че аз слагам царевица вместо маслини и 2-3 с.л. сухо бяло вино за аромат, ако имате и малко пармезан да поръсите.....само внимавайте с количеството  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 496
Извинявай,грешка но окото-Минушка--Муничка.  bouquetА ориза го пробвах.Много беше вкусно!Благодаря за рецептата! Hug

# 37
  • Мнения: 721
Извинявай,грешка но окото-Минушка--МуничкаbouquetА ориза го пробвах.Много беше вкусно!Благодаря за рецептата! Hug
Мъничка  Joy Joy Joy как ли не са ме наричали  Sick а с фамилията ми съм имала най-много гаври, но важното е сърцето да е пълно и тумбака сит Crazy

# 38
  • Мнения: 4 496
Общо два пъти те прекръстих! #Silly newsm44
Извинете за спама!.

# 39
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Такова нещо като ориз с маслини не ям. Обаче това е страхотно. Тази вечер го спретнах като гарнитура към пилето със сос от топено сирене. Върхът!!!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Вкусно звучи ще го направя тези дни.  chef

# 41
  • Мнения: 5 362
Снощи го направих - стана страхотен!
Munichka  Hug

# 42
  • Мнения: 4 406
благодаря за идеята!   bouquet

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Направих го тази вечер това оризче стана невероятно само че предварително задуших 1 глава лук и запържих леко ориза.Благодаря за рецептата! Hug

# 44
  • Мнения: 5 001
И аз правя нещо подобно,но не слагам маслини.Слагам в тавичка пласт ориз,поръсвам с чер. пипер след това кашкавала отгоре пак пласт ориз.Отгоре слагам мали парченца масълце и запичам,докато порозовее леекичко;))

# 45
  • Мнения: 272
Мъничка, благодарско за рецептата,  bouquet малката го одобри и още от сега обикаля около тенджерката(а това е мноооооооого рядко явление при нас)

# 46
  • Мнения: 247
Ще го пробвам Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 09:40 от L е о

# 47
  • Мнения: 721
Мъничка, благодарско за рецептата,  bouquet малката го одобри и още от сега обикаля около тенджерката(а това е мноооооооого рядко явление при нас)

Това само може мноого да ме радва Grinning

# 48
  • Мнения: 4 496
Попаднах на същата рецепта васп."Кулинарен журнал",само че бяха добавени гъби... smile3516

# 49
  • Мнения: 721
Попаднах на същата рецепта васп."Кулинарен журнал",само че бяха добавени гъби... smile3516

 Close рецептата си е напълно измислена от мен. такива списания не си купувам!
тук, в този форум все ще се намери някой да се заяде....пфуууууууууууу

# 50
  • Мнения: 22 867
Попаднах на същата рецепта васп."Кулинарен журнал",само че бяха добавени гъби... smile3516

 Close рецептата си е напълно измислена от мен. такива списания не си купувам!
тук, в този форум все ще се намери някой да се заяде....пфуууууууууууу

Я не се вживявай и не се ядосвай! Важното е, че се получава вкусно, ти даде идеята и толкова момичета я одобриха.   bouquet  bouquet  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 726
Дали е от списание или не,няма никакво значение.Важното е да споделяме идеи и опит.Зарибихте ме с тоя ориз,ще го пробвам и аз задължително.
Munichka   bouquet

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
М.м.м.м Мисля да го пробвам

# 53
  • Мнения: 4 496
Попаднах на същата рецепта васп."Кулинарен журнал",само че бяха добавени гъби... smile3516

 Close рецептата си е напълно измислена от мен. такива списания не си купувам!
тук, в този форум все ще се намери някой да се заяде....пфуууууууууууу

Мъничка,аз съм ядосана на списанието!  bouquetТам бяха написани и питките на Карина!

# 54
  • Мнения: 721
Сори, Красим Mr. Green Не бях помисляла за тази страна на нещата - че някой краде идеи от нас. Това само може да покаже колко беден човек е и ние да му се надсмеем! Wink

# 55
  • Мнения: 4 496
Снощи го правих с ей този  ориз,не можах да намеря смесен.Пак се получи.Ако го смеся моя с обикновен-дали ще стане? newsm78

# 56
  • Мнения: 1 190
А подправки?

# 57
  • Мнения: 721
Снощи го правих с ей този  ориз,не можах да намеря смесен.Пак се получи.Ако го смеся моя с обикновен-дали ще стане? newsm78

Много ти е малка снимката, та не мога да видя какъв точно вид си взела, но става доста добре с дългозърнест ориз. Този, който е смесеният го продават в Пикадили, Била, Хит. В зелена кутия е, а вътре е разпределен в 2 пликчета.

Тоничка, може черен пипер и сол, ако обичаш по-солено. Това е!

# 58
  • Мнения: 4 496
Хм,ще го потърся в Пикадили.Дано има! Grinning

# 59
  • Мнения: 393
Комбинацията ориз и маслини е много вкусна, но не бях се сетила да сложа кашкавал   bouquet

# 60
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Идеята да се добавят и гъбки ми допадна!

# 61
  • Мнения: 721
Идеята да се добавят и гъбки ми допадна!
А на мен - не! Някак гъби с маслини не ми харесва като комбинация, ама то всеки с вкуса си Crazy

# 62
  • Мнения: 795
Ще се пробва  Hug

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 145
И ние го пробвахме снощи. Резултата приятно ме изненада. Първо става изключително лесно.... и второ много вкусно. Според мен това е един много добър вариант за гарнитура. Направих го точно по рецептата и наистина се получи много добре. Ориза ми беше PANINO   bouquet и   БЛАГОДАРНОСТИ на Munichka

# 64
  • Мнения: 24
Тази вечер и ние ще пробваме от този ориз, че от няколко дни чета чета и така ми се прияде.  Grinning

# 65
  • Мнения: 24
Много вкусно!! Браво!!

# 66
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ееей, ама това е супер лесна рецепта! Браво!   bouquet

# 67
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
E, страхотно звучи и за гарнитура и за основно. Определено ще се пробва. Благодаря ти Munichka за страхотно предложение.  Hug

# 68
  • Мнения: 3 360
Като гарнитура  към наденичките ми довечера ще стане.Благодаря ,Мъничка!  bouquet

# 69
  • Мнения: 721
Като гарнитура  към наденичките ми довечера ще стане.Благодаря ,Мъничка!  bouquet

Ти не си ли режимна, бе моме? Mr. Green

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Знаех си, че тук ще намеря идея за вече сварения си ориз  Crazy Мъжо просто свари повече, едната част направихме с зеленчуци, а другата чака допълнение. та допълнението ще е кашкавалче и маслинки Simple Smile Благодаря за рецептата   bouquet

# 71
  • Мнения: 147
        И аз направих ориза с маслинки и кашкавал. Остана ми малко бял сварен дългозърнест ориз и се сетих за рецептата, която си записах от тук по-рано. Докато го приготвях, мъжът ми обикаляше около мен любопитно Simple Smile и каза, че само ще го пробва и ако не го хареса, аз ще си го ям сама. Но като хапна остана приятно изненадан и се отказа да търси друго за ядене. Laughing Много ни хареса и на двамата!

       Munichka, благодаря за бързата и вкусна рецепта!   bouquet

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 12:36 от Kozunak

# 72
  • Мнения: 22 867
Ето го моят ориз, при всичките ми резерви, доста вкусно се получи. Munichka,   bouquet  bouquet  bouquet


Общи условия

Активация на акаунт