Ориз с кашкавал

  • 10 568
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
 Ще пробвам! Grinning  bouquet

# 16
  • Мнения: X
Снощи го направих точно по дадената рецепта. Стана много вкусно, моите мъже си облизаха чиниите.
Благодаря за рецептата!

# 17
  • Мнения: 3 268
Утре имам гости.Това ще е гарнитурата и сигурно ще ги шашана  chefЩе го направя точно по оригинала.Ще споделя.

# 18
  • Мнения: 721
Минушка,с черни маслинки го правиш,нали?
Ще си позволя да отговоря от нейно име - с черни се прави. По-вкусно е Peace  chef

# 19
  • Мнения: 721
Много се радвам, че ви е харесало. Не знам, толкова е проста рецептата, а става мноого вкусно и бързо. Още веднъж - Бон Апети!  chef  chef  chef

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 576
Вкусно звучи. Довечера ще го спретна и утре ще докладвам!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Това ми звучи добре, ще взема да го пробвам

# 22
  • София
  • Мнения: 830
Страхотно се получи, гостите го харесаха, децата също. Според мен е толкова сполучливо, точно защото присъстват само три елемента, маслините придават мазничкия вкус. МММ  chef

# 23
  • Мнения: 721
Страхотно се получи, гостите го харесаха, децата също. Според мен е толкова сполучливо, точно защото присъстват само три елемента, маслините придават мазничкия вкус. МММ  chef
Анджък, де Wink Наистина само тези 3 елемента са достатъчни.
Радвам се, че си се представила на ниво пред гостите Hug

# 24
  • Мнения: 7 474
И аз ще пробвам, добре звучи   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 177
Munichka, в какво съотношение с водата се вари оризът?

# 26
  • Мнения: 721
Munichka, в какво съотношение с водата се вари оризът?
Ами вариш го, както обикновен ориз. Специално този, който ползвах последно, на Крина, си пише на опаковката - май беше в 1 л за около 20-22 мин. newsm78 Абе нормален ориз

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Обикновено, когато варя ориз, знам от моята майка че се вари 1:3.
На 1ч.ч. ориз се слагат 3 ч.ч. вода

Аз обаче по съвсем друг начин готвя ориза и само варен не ми харесва, стои ми безвкусен, все едно ям трици.
По принцип правя така: Изчиствам и измивам в 2-3 води 1 ч.ч. ориз, запържвам го в малко олио, в което съм сложила и парченце масло и когато стане прозрачен, добавям водата /3-те ч.ч. вода/ за да го сваря. Става много вкусен и глътва "цялата" вода.
/Отварям скоба, че има хора с болни стомаси и те не запържват нещата. Аз не съм от тях и за това си го позволявам. /



Аз също съм му хвърлила окото на този ориз с кашкавала, но да видим кога ще го правя.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 576
Снощи го направих и наистина е много вкусен. И детенце и татко й го харесаха. Наистина маслините и кашкавала са му достатъчни. Sylya много ти благодаря за рецептата.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Трябва да благодариш на Минушка! Рецептата за ориза с кашкавал и маслини не е моя.
А става ли за основно наяждане или трябва да се комбинира с нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт