МАРТеснки хлапета

  • 16 991
  • 268
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!   bouquet

tchara при Хриси няма проблем с новите неща - стига да му харесват де. Ако каже, че нещо не му харесва не мога да го накарам да го облече или да пробва в магазин. Обувки също пробва с желание. Пробвай да го караш да се оглежда в огледалото и да му обясняваш как не е хубаво да са му къси панталоните и как ще е хубав с новите дрехи (с тях пред огледалото), как на тате дрехите не са му малки и т.н.  При нас това работи  Mr. Green.

Това с тротинетка за подарък е много добро  Peace.

При нас картинката не е много розова. Хриси вади 3-4 кътника наведнъж, не мога да видя хубаво. Снощи мрънкаше докато спи. Днес не иска да яде, искал да стои гладен  Tired. Хапва по много малко и т-ра вдигна. Добре поне, че сега я свали и заспа доста бързо.

# 226
  • Мнения: 1 932
Tedulina ,тази работа с кътниците наистина е проблем.Владислав вече има всичките 20 млечни зъба и сме по-спокойни и двамата откакто поникнаха.Слава Богу не е губил апетит ,а Т ми е правил много рядко,но си беше зор.Дано и на  Хриси скоро му поникнат кътниците,че да си отдъхнете.  bouquet

tchara ,по-отношение на новите дрехи при нас колкото повече,толкова по-добре.Даже в събота на разходката заяви ,че нямал дрехи и мама и татко ТРЯБВА да му купят нещо ново.Купихме блузка(и една кола,защото и играчки нямал-нищо ,че вече няма място в къщи).Мноооого е доволен. Hug

# 227
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да се оплача  Sad. Заведох Хриси на л-р днес, че и дъха му се промени. Оказа се гнойна ангина  Tired. Изписа му АБ и поне първия път го изпи без много зор, надявам се да нямам проблеми и занапред. За алтернативата хич не ми се мисли - гентамицин инжекции  ooooh!. Дано не повръща  Praynig! Днес поне хапна повече от вчера. Хубавото е че като поспадне малко т-ратурата след даване на нурофена и щурее с пълна сила.

Да ви попитам нещо. Кога давате температуро понижаващи, т.е. при каква т-ра? Аз изчаквам да вдигне над 38.5 и тогава давам, но мъжа ми се притеснява.

# 228
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Да ви попитам нещо. Кога давате температуро понижаващи, т.е. при каква т-ра? Аз изчаквам да вдигне над 38.5 и тогава давам, но мъжа ми се притеснява.

Аз също изчаквам да се повиши над 38,5. Кажи на мъжа си да не се притеснява и лекар ме е съветвал така. Така процедирам с малкия, със себе си, с мъжо. Забелязала съм че когато не потискам Т,  минава по-бързо.
Желая бързо оздравяване на Иси  Hug.

# 229
  • Мнения: 952
Бързо оздравяване на Иси  bouquet
Tedulina, аз също ако успея да устискам не давам нищо при Т под 38.6.Да си призная доста ми е трудно да го гледам така но наистина това е по добрия вариант. При Вики минава доста бързо ако не се намеся със сиропите,слава Богу досега само два пъти ми е вдигал Т и то най много до 39 Praynig
А ти Иси, не го ли спря от ясла?

# 230
  • Мнения: 1 932
По въпроса за Т да си призная не чакам да надвиши 38.Давам панадол бебе,че нурофена го повръща.


...Днес поне хапна повече от вчера. Хубавото е че като поспадне малко т-ратурата след даване на нурофена и щурее с пълна сила.

щом щурее значи му действат лекарствата и оздравява.Желая му скорошно оздравяване  bouquet Heart Eyes

# 231
  • Мнения: 24
Привет на всички! Ние малко се по загубихме но вече сме на линия и да се впиша в темичката. Очаквах повече да сте изписали момичета Naughty но вие сигурно си пазите силите за новогодишната темичка.
Първо да пожелая по бързо оздравяване на Иси   love001
А за температурата не се сдържам и и давам, но вече ще имам едно наум да изчакам сама да се справи. А и док/а не мие казвала такива неща. За последно май пролетта е вдигала т-ра Thinking
Сега за подаръците - държим да е жълто, или синьо, и да е "подалък". В яслата вече украсиха елхите, и вече учат песнички. Аз в къщи мисля след Никулден да почвам да украсяваме.

# 232
  • Мнения: 1 639
Аз да ви благодаря, че ми напомнихте за чакнето до 38,5 . Simple Smile
Тези вечери двига лека Т 37,2-3-  и аз давах панадол , понеже е вечер и да спи спокойно.
Болна е леко , с хрема и една никва кашлица , но също така избиват 2-та последни кътника.......
Та снощи беше даже с 37,5 , но нищо не дадох и мина от самосебе си.

# 233
  • Мнения: 1 215
Аз определено съм от тези, които чакат да вдигне по- висока температура. Хич не обичам да й давам каквито и да било лекарства, ама ей на понякога с еналага. Ето сега пак е с кашлица, според мен я пипна от детегледачката, и се чудя какъв сироп да й дам.
Иначе бързо оздравяване на Иси, Тедулина. Ама като те слушам, че бесне и дивее когато няма температура, значи че се оправя определено.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз да ви благодаря, че ми напомнихте за чакнето до 38,5 . Simple Smile
Тези вечери двига лека Т 37,2-3-  и аз давах панадол , понеже е вечер и да спи спокойно.
Болна е леко , с хрема и една никва кашлица , но също така избиват 2-та последни кътника.......
Та снощи беше даже с 37,5 , но нищо не дадох и мина от самосебе си.
Добре си постъпила  Peace. Дано скоро избият кътниците и да се спре с мъчението!

Благодаря на всички ви за пожеланията!   bouquet

Днес Хриси е доста по-добре  Simple Smile. Последно висока т-ра вдигна снощи към 19ч. - 39гр. и дадох Нурофен. Вечерта макар да спа неспокойно не вдигна т-ра, но на нас с мъжа ми ни се събраха само към 3-4ч. сън  Tired. Днес съм като парцал, добре че мъжа ми е в отпуск, та помага много.
Днес мъника е свежарче  Mr. Green, т-рата най-много се вдигна до 37.4 и щурее у дома.
За мъжо и т-рата малко неточно съм го обяснила. Той не протестира, че не давам нищо до 38гр., но иска да давам след това, да не чакам да вдига чак след 38.5. Но макар, че се притеснява все пак ми се доверява  Heart Eyes.
...
Иначе бързо оздравяване на Иси, Тедулина. Ама като те слушам, че бесне и дивее когато няма температура, значи че се оправя определено.
О той щурее с т-ра, просто като я свали под 39-38.5 и светва, иначе става блед като платно.

Утре ще го водя на контролен преглед, да видим какво ще каже и д-рката.

За украсата у дома ми се искаше тия дни да се заема, но с това безсъние и болести ще го отложа като си поотпочина малко.
Подаръците за празниците по всяка вероятност ще са гараж и спираловидна писта за коли. Умуваме и за тротинетка  newsm78.

# 235
  • Мнения: 655
И Боби е болен -от онази вечер е с т/ра и днес вече го заведох на лекар. Пак му изписаха АБ,а точно беше започнал да си хапва повечко. Сега пак ще спре да яде,а и тези АБ,направо го натрових вече. Още не съм го купила,но днес е отпаднал,за разлика от вчера и май ще се наложи.
Аз давам панадол или нурофен когато вдигне висока Т и видя,че не му е добре. Напоследък обаче не знам какви инфекции прави,но вдига много висока Т и много трудно я сваляме. Направо ми писна от тези болести вече.  Sad
Бързо оздравяване на Иси.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И Боби е болен -от онази вечер е с т/ра и днес вече го заведох на лекар. Пак му изписаха АБ,а точно беше започнал да си хапва повечко. Сега пак ще спре да яде,а и тези АБ,направо го натрових вече. Още не съм го купила,но днес е отпаднал,за разлика от вчера и май ще се наложи.
Аз давам панадол или нурофен когато вдигне висока Т и видя,че не му е добре. Напоследък обаче не знам какви инфекции прави,но вдига много висока Т и много трудно я сваляме. Направо ми писна от тези болести вече.  Sad
Бързо оздравяване на Иси.
Уф, че неприятно. Дано скоро оздравее Боби!
За много високата т-ра може да слагаш и свещички Нурофен, но дано не се налага.
Той не пиеше ли Бронховаксом? Уж трябва да помага за по-лесното справяне на организма с болестите  newsm78.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Мама на Бобо в тази тема има доста добри мнения за едно сиропче. Може да попиташ и ЛЛ на Боби за него.
Все пак може и да помогне.

# 238
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
От днес Мишо отново е на градина. Влязъл с желание и усмивка. Довечера ще разказва  Mr. Green.
Бързо оздравяване и на Дари и Боби.

# 239
  • Мнения: 655
Теди,благодаря за линка за този препарат.Досега не го бях чувала. Но пишат хубави работи за него и може да опитам.Боби един месец го тормозих с Бронховаксома,защото хич не го харесваше,но след като последователно се разболя няколко пъти и трябваше да пие какви ли не лекарства,реших поне с този да не го натоварвам. Сега му давам Марсианци за подсилване и три седмици устискахме,ама ето на. Иначе за свещичките - преди малко слагах,че беше с 39,5 и не можех да я сваля. Уф,като дойде вечерно време и започвам повече да се притеснявам - дано вече не вдига Т.
Добре че Иси и Мишо вече са добре.

Общи условия

Активация на акаунт