МАРТеснки хлапета

  • 16 986
  • 268
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 502
Привет и от мен!
Най-после и аз да драсна някой друг ред. Вече сме здрави, непосредствено след Дани и Тони се разболя, бях станала като мед.сестра, но издържах на напора, геройска майка, както казва майка ми.  ooooh! И на всичко отгоре, като разбраха бабите, че внуците им са болни, не спираха да звънят да питат как са и да ми дават акъл какво да правя. Това ми дойде много и разбира се си го изкарах на майка ми, викам й "Вместо да ми давате акъли, по-добре елате да ми ударите едно рамо!", то си е ясно, че нямах право да й казвам това, те хората не са виновни, ама беше ми дошло доста нагорнище, трябваше да избие от някъде.
Да се похваля, вече съм със спирала, оказа се, че само дето се притеснявах, въобще не било страшно слагането, много професионално слагане, дано започне да дава резултати веднага.
Що се отнася до коледните подаръци, баткото отдавна си е дал заявката, пустите Tрансформери, на пъпа са му излезли. Дани малко се колебае, между Колите и Спортиста от Lazy Town, сега сме на такава вълна. Има една шапка-кърпа, на главния герой и непрекъснато е с нея, имаме и няколко ДВД-та с различни серии, не спираме да ги въртим, вече знае песничките от филмчетата. Тази вечер го питах какво иска Коледа да му донесе, той ми отговори, маратонки на Спортиста, а аз си мислех да му купя пижамка и някаква блузка с този спортист. Та ще видим, може вуйчо му да помогне с някой от тези подаръци.

За новите неща, само ще кажа, че от Тони имах запазени чисто нови сандалки и в неделя ги пробвахме на Дани, паснаха му идеално, нямат събуване, сутрин си ги носим в градината да ги обуваме там, следобеда си ги връщаме в къщи, за да ги обуваме и в къщи. По принцип е много щастлив като получи нещо ново и все ходи се показва, да се хвали. Joy

Аз искам да ви попитам, тези, които сте в София, възможно ли е някъде в София да се намерят, разни блузки или тениски с прословутите Коли? Наш приятел си отива за Коледа в БГ и мисля да го помоля да купия някоя друга блузка, че тези, които му ги купих лятото, вече започват да се изтъркват, непрекъснато сме с тях.  ooooh!

А за температурата, само мога да ви съчуствам, аз позвам тукашния детски Панадол (бг. Ефералган). Дано всички болнички да оздравеят по-бързо, да оставим пустите болести в старата година.

# 241
  • Мнения: 24
Да драсна и аз набързо, че пак нещо укъснях със спането. Да се похваля Embarassed днес имахме празник нашето семейство - 10 г. семеен живот Embarassed и имахме гости, та затуй се хваля сега. Исках и с друго да се похваля, поне с още една чертичка отдолу, но пак ще пробваме следващият месец, може пък за НГ или моят рожден ден на 06.01. Иначе за болестите ние направихме един курс с респивакс и мисля че уцелихме точното време - септември, октомври и сега само десет дни, а може да продължа и следващите месеци по десет дни, и дане чуе дявола,  Praynig  Twisted Evil от септември не е отсъствала от ясла, дори не е кашляла или пък някакви сополи, абсолютно нищо, и това много ни радва.  А за новите дрехи какво да кажа, сега като бях на София и купих доста неща за нея, като и ги донесох, цяло модно ревю е изнесла на баба си и леля си на село. А с котарака Иванчо са били неразделни и са се обичали две седмици. Сега като се обади на баба си по телефона първо пита къде е Иванчо и после пита за "пасето" Галя. хайде лека..................

# 242
  • Мнения: 1 639
Исках и с друго да се похваля, поне с още една чертичка отдолу,

На Колада стават чудеса!  Hug 
Пожелавам ти , още преди Коледа да се похвалиш.  Heart Eyes

# 243
  • София
  • Мнения: 747
Радвам се, че Иси и Мишо са добре. Пожелавам на Боби и Дариа скорошно оздравяване. Често ме питат как се оправям с глемия корем и Георги. Все им отговарям, че здраво дете лесно се гледа, макар и палаво. Когато са болнички е толкова потискащо, притеснително и ужасно.Да не дъпам дявола за опашката, ама Георги отдавна не е боледувал, но ще видим като тръне на градина как ще е.

Мамо Веси, аз не съм виждала такива тениски, но ще разпитам, ако науча нещо, ще пиша.

Мамо Боби, ще чакаме голямата новина с нетърпение Grinning

Чара,значи наистина проблема е бил в компютъра,както предположи някой.А ти как си? Я пусни някоя снимка да те видим с "огромния" корем.

А, е, няма начин Naughty Виж, ако искаш от сватбата, ще пусна Mr. Green В момента не мога да се гледам, не мога да се понасям. Знам, че най-важното е бебето, но килограмите много ме депресират. На сватбата бях 52кг, сега съм 80кг, висока съм 160см, оставям на въображението ти да си представиш как изглеждам. Когато бях бременна с Георги стигнах 87кг, сега май ще ги подмина...

Ето малко снимки от нас Grinning
www.sabev.net

и един клип Grinning
http://www.youtube.com/watch?v=6OzZXNOMO_w

# 244
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Виж, ако искаш от сватбата, ще пусна Mr. Green

Давай ги насам  Simple Smile.
 А, снимките на Гого са много хубави. И къщата ви, както виждам, е станала много уютна след ремонта. И още нещо да те питам, този кош за играчки /жълто-оранжевото "нещо" е кош, предполагам/ върши ли работа, относително здрав ли е? 

# 245
  • София
  • Мнения: 747
Виж, ако искаш от сватбата, ще пусна Mr. Green

Давай ги насам  Simple Smile.
 А, снимките на Гого са много хубави. И къщата ви, както виждам, е станала много уютна след ремонта. И още нещо да те питам, този кош за играчки /жълто-оранжевото "нещо" е кош, предполагам/ върши ли работа, относително здрав ли е? 

Мерси за похвалите Grinning Имайки предвид на какъв тормоз е подложен коша- направо е железен. Георги го яха, язди го, пъха се в него и се търкаля, а е от рожения му ден и още е здрав.

Ето и снимките от сватбата...ееееех, добре са те да си повдигам духа отвреме на време:
http://www.sabev.net/wedding/

# 246
  • Мнения: 948
Чара, и аз сега отслабвам за две бременности наведнъж  Sunglasses Няма страшно; хлапетата да са здрави! Много са хубави сватбените снимки, и новите на Гого. Ама той ни е слабост  Simple Smile

mama bobi, ще чакаме добрата новина  Simple Smile

Подарихме на Мани тротинетката по-рано; вчера имаше родителска среща, и направо ме попитаха няма ли да и купуваме, че само ревяла и се опитвала да краде чуждите като ги изведат навън...И днес зафуча навън със собствена, естествено е розова, и свети  Crazy

Да ви питам за цветовете: казват ли кое какво е дечковците? Мани сортира разни неща по цвят (т.е. много добре разбира за какво става въпрос, и че са различни), обаче не мога да изцедя от нея имената. Първо казва "зелено," и след това ги изрежда всичките докато налучка  Crossing Arms

# 247
  • Мнения: 1 215
Аз да се оплача- от два дни Емма е с температура, червено гърло, кашля като остарял пушач и говори като 60 годишен старец. Както се пъчех, че досега не съм й давала антибиотици, ей на сега, ако до утре не й спада температурата ще трябва да й дам антибиотик. Така ми е мъчно за детенце- мъчи се, мъчи се, а аз нищо не мога да направя. Миналата нощ съм спала от 7.30 до 10 а за нея просто незнам с това кашляне как изобщо е мигнала.
Чара, много са хубави снимките на Гого, ама той си е сладурче още от бебе. А за сватбата да не говорим- маце и половина. Аз даже не ги гледам нашите вече, че като ги погледна и ми иде да рева на глас. Да не говорим, че с тоя корем, дето е три метра пред мен и подуто ми лице не немога да се понасям, а направо не мога да мина покрай огледало. Дано поне този път да ми се размине по- леко с отслабването.
Мамо Боби- хубавите новини идват винаги когато най- малко ги очакваш.

# 248
  • Мнения: 1 502
Да ви питам за цветовете: казват ли кое какво е дечковците? Мани сортира разни неща по цвят (т.е. много добре разбира за какво става въпрос, и че са различни), обаче не мога да изцедя от нея имената. Първо казва "зелено," и след това ги изрежда всичките докато налучка  Crossing Arms

Ние вече познаваме основните- жълто, червено, синьо, зелено, бяло, оранжево (първо него научи), черно. Само, че ги знаем на исландски, на български, нъц. Сортира също по цветове, най-често го прави с лего кубчетата, фаворитния ни цвят е оранжевият, не знам защо.
Като го срявнявам с децата от моята група (нали са на една и съща възраст), почти е на тяхното ниво, колкото знаят те, толкова и той. Мен най-много ме изненадаха като ми казаха, че той подреждал най-трудните пъзели, които имали в групата от 25-30 части. Чак не можех да повярвам, но го направи в петък да ми покаже. Днес дори попълнихме колекцията с нови, че нашите са от по 15-20 части и явно не са му интересни. Голям мир настава в къщи като започваме да нареждаме пъзели, горещо ви го препоръчвам. Peace

Ние днес бяхме в училището на Тони, имаха коледна забава, правихме украси, гледахме представление на по-големите ученици и пяхме с дядо Коледа. За моя най-голяма изненада наш Дани се уплаши от дядо Коледа и въобще не посмя да се доближи до него. Искаше да се връща при баща си да гледа волейбол, тогава даваха българите и баща му остана да гледа в къщи.

Чара, като гледах снимките на Гого, много ми се ще да пострижа Дани като него, можеш ли да го снемеш и в гръб да видя как е постриган?
Sallys, за кашлицата ти препоръчвам чай от орехови ядки и мед. След като заври водата, слагаш няколко 3-4 ядки орехи да поврът, докато водата стане жълтеникава, слагаш мед и даваш да пие. Много ефикасно лекарство, аз така лекувам кашлицата на моите командоси. Друга рецепта е топло мляко с мед и малко канела, тази исландци са ми я казвали, много успокоява също и накрая, с това пък майка ми ни е лекувала и аз продължавам традицията. В една чашка слагаш 1ч.л. сенапено семе и 3 ч.л. мед, разбъркваш преди всяко даване, дава се по 1ч.л. по 3 пъти на ден, а аз давам и когато много се закашлят, задалжително не повече от 1ч.л. на даване. Сенапеното семе затопля вътрешно гърдите и много успокоява. Peace Това са 3-те редовни "бабини лекарства", които винаги помагат при нас.
Дано бързо оздравеете. Praynig

Днес правих малко снимки за коледните картички и календара за бабите, коледния им подарък. Ето да ни видите какви пичове сме и как позираме само... Joy

# 249
  • Мнения: 1 639
Mama Vessi, благодаря за бабините рецепти! Hug
 Моето човече кашлюка вече 2-ра седмица.
Но съм се запънала и на лекар не искам да ходя. Няма други симптоми освен една непостоянна кашлица, понякога суха и лека , сутрин е  малко по-дълбока..... 
Аз да питам това синапено семе с мед (по нашите земи си го знаем "хардал с мед".  Simple Smile ) не е ли за по-големи деца ? Аз също така съм лекувана .  Simple Smile   Обаче ще пробвам ореховите ядки с мед , да видим какво ще стане.  Simple Smile 

П.С.....оправих си  правописа ... ooooh!.

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 11:34 от Горска Фея

# 250
  • Мнения: 1 502
Mama Vessi, благодаря за баибите рецепти! Hug
 Моито човече кашлюка вече 2-ра седмица.
Но съм се запъна и на лекар не искам да ходя. Няма други симптоми освен ена непостоянна кашлица , по някога суха и лека , сутрин е  малко по-дълбока..... 
Аз да питам това синапено семе с мед (по нашите земи си го знаем" хардал с мед".  Simple Smile ) не е ли за по-големи деца ? Аз също така съм лекувана .  Simple Smile   Обаче ще пробвам ореховиет ядки с мед , да видим какво ще стане.  Simple Smile 

Моля, моля, ами не знам аз давах на Дани, макар, че той много, не му се услаждаше, не яде мн.сладко и не му харесва меда. За орехите гаранция давам.  Peace

# 251
  • Мнения: 980
Здравейте,
не исках от Коледа на Коледа да се обаждам, но така се получи.

Много, много се радвам на малките братчета и сестричета и на порасналите мартенички. Страхотни са! А защото са станали вече каки и батковци ли изглеждат толкова големи и отговорни. Wink misholina, каква голяма принцеса и какво малко човече  Grinning си имаш. Поливай ги, все така красиви да растат. Да поздравя и tchara за смелостта... baby_neutral кога минава това време... вие го използвате най-ползотворно, да знаете.

Ние ходим на ясла, на работа... все пак изплащаме апартамент. Mr. Green не, просто не мисля, че мога да издържа на напрежението за второ дете, още не. Габи си боледува от третата сливица. Много се притеснявам, както сега като е болна.

Повече здрави мартенчики през Новата Година. Дано. Praynig

# 252
  • Мнения: 1 215
Мамо Веси, и аз мерси за рецептите, ще пробвам тази с млякото, че имам всички съставки, а синап незнам къде да търся.
В момента за капак на всичките ми 100кг ( не преувеличавам, кантара си показва 99.9кг) се сдобих и с външен възпален хемороид, в резултат на което не само не мога да ходя, а лежа само на една страна и квича колкото ми глас държи. Толкова съм страшна, че всички ме обикалят на пръсти и не смеят да ме заговорят докато аз не кажа нещо.
Ох, като си помисля само, как си мислех че втората бременност ще е по- лесна......

# 253
  • Мнения: 1 639
а синап незнам къде да търся.

В аптеките го има. Синапено семе.  Simple Smile

c'Mon, забрави ни ти....

# 254
  • Мнения: 980
Колкото съм забравила приятелките от училище или първите думички на Габи Wink Наистина ви нося в сърцето си, един чудесен етап от живота ни. Heart Eyes

Може би ще се включа пак, живот и здраве, като има с какво да се похваля. Hug

Общи условия

Активация на акаунт