когато детето използва лявата ръка??

  • 5 491
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 917
Дъщеря ми е на 1г и 6м и се храни еднакво добре и с двете ръци. И аз се усещам, че я насърчавам за дясната, ама май трябва да я оставя да си хапва с която си иска

# 16
За картофобелачките, другите левичарски неволи и за тези, които четат на английски, погледнете тук:
www.anythingleft-handed.co.uk
Ние вкъщи всичките сме левичари и си живеем добре. Мене в училище ме научиха на сила да пиша с дясната ръка, сега мога и с двете, но май на компа е най-лесно  Laughing
Някои деца се определят рано като левичари, други - не. Някои пишат с лявата ръка, ритат топка с дясната и пр.
Да са ви живи и здрави левичарите, като се почне от Леонардо Да Винчи и Айнщайн, в хубава компания са!

 

# 17
  • София
  • Мнения: 3 611
Габриела пише и рисува с лявата ръка. Никога не сме й казвали коя да развива повече и тя си избра лявата. Когато се храни с един прибор, също предпочита лявата ръка, но използването на нож и вилица все още я обърква и постоянно ги разменя по време на хранене.
Освен картофобелачки, не съм виждала и бебешки лъжички за левичари - от онези извитите, с които бебетата се учат да се хранят. Дали някой изобщо се е сетил да произведе такива с обратна извивка?

По тази причина не можахме да ползваме лъжичката на чико с баткото,но сега на бебо му върши работа.Иначе и Роско се бърка много при ползването на нож и вилица и определено му е трудно това "упражнение"

# 18
  • Мнения: 753
Моето дете също забелязах че използва лявата си ръка, свекърва ми веднага го обяви за левичар като прадядо си, аз нямам нищо против това, таткото също..детето използваше лявата си ръка непрекъснато с лъжичката, с играчки,...сега забелязвам че той забелязва как всички около него използваме дясната и сам започна да сменя мястото на лъжицата си например....никога не сме казвали нещо по въпроса....според мен той е още малък и като гледам как 'копира' мисля че е доста рано за някаква 'намеса'...твоето дете също не е толкова голямо така че, изчакай, това е от мен

# 19
  • в Низината
  • Мнения: 705
И моят син прави повечето неща с лявата ръка. Забелязахме го още преди годинката. Това не ни притеснява и не смятам, че изобщо има място за тревога и при теб.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 783
Нашият син ползва и двете ръце еднакво. Даже го учихма да играе федербал и баща му с възхищение забеляза, че прехвърля ракетата в тази ръка, която му е удобна докато играе. Мисля, че няма никакво значение, кой с коя ръка пише. Доколкото знам, без да съм сигурна, в първите училищни години ще се определят окончателно коя ръка ще е водещата. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз самата съм левичарка и никога не бих насилвала детето си да пише или прави нещо с дясната ръка ако това не му е присъщо!
Не виждам какъв е проблема с писането и краснописа-повечето левичари, които познавам, включително и аз самата, пишат и рисуват много по-красиво от другите.Стига да им се даде възможност да се развиват естествено и да се оставят спокойно да си служат основно с лявата ръка.
Когато тръгнах на училище през далечната 1983 г. не беше възприето да има различно пишещи деца и майка ми всеки ден идваше в училище да се кара с "моля другарката"  да ме остави да си пиша с лявата ръка /вече ме беше научила да пиша вкъщи/.
Левичарството е наследствено, при нас е предадено през поколение.Имам няколко първи братовчеди-левичари, единият дори е много добър архитект.
Уверявам ви, беля си картофите идеално, виждам, че това е едно от основните ви притеснения..

# 22
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Синът ми рисува и пише с лявата ръка, може и с дясната ,но казва че му е по-лесно с лявата... Confused
Иначе яде с дясна ръка, "посяга" към неща с дясна, бие се с дясна ръка...
Може би ще използва и двете, знам ли?

# 23
  • софия
  • Мнения: 163
Лорен, ситуацията вкъщи е абсолютно същата. Дъщеря ми прваи всичко с лявата ръка, въпреки, че в родовете нямаме левичари/или поне не знаем/. Мъжът ми ме кара непрекъснато да я поправям и да й показвам да си служи с дясната, аз обаче не съм убедена, че трябва да го правя. Поне от статиите и мненията, които съм прочела по този въпрос.  Засега съм я оставила и виждам, че се харни, рисува с лявата ръка. И си казвам, да е жива и здрава, пък другото - не е страшно.

# 24
  • Мнения: 183
Може да провериш, дали е наистина левичар, като му ритнеш топка и той ти я ритне с левия крак.Също, му направи тръбичка от хартия и му кажи да погледне през нея с едното око- виж дали ще погледне с лявото или с дясното око.
Дъщеря ми също е левичар.Винаги и подавах лъжичката и моливчето в дясната ръка, но тя си ги преместваше в лявата.Малко съм притеснена заради това- струва ми се, че ще и е по-трудно в училище.
Също така, не знам дали е заради левичарството, пише огледално,
къщичките ги рисува легнали на една страна, а човечетата с главата надолу.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
А треньорът на Габриела като разбра, че тя се оформя като левичар, каза че след време ще я прехвърли да работи с треньор-левичар. Явно има значение при скокове и пируети newsm78

# 26
  • Мнения: 3 116
И моята мома е левичарка или поне засега върви натам. Храни се с лявата ръка, рисува с лявата ръка. Опитвала е сама с дясната, но не се справя добре с нея.

Ами жива и здрава да е Simple Smile

В училище приятелката ми с която седяхме на един чин беше левичарка и като пишехме само си удряхме ръцете. Другото е че като пишат не се вижда какво са написали, но щом така и идва отвътре значи така трябва да е Simple Smile

# 27
Когато моят син поиска да помага на баща си с боядисването на една дъска, тои опита с дясната ръка и не уцели дъската smile3521
Абсолютно за всичко си служи с лявата ръка,а нямаме левичари в семейството.Честно казано не се притеснявам обаче,защото според мен левичарите по-лесно се научават да боравят с двете ръце.


# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Лява, дясна, няма значение. Ако иска и с ушите си да пише, стига да му е удобно.
Имаше някакъв индиец, който можеше да пише и с ръцете си, и с краката си.

# 29
  • Мнения: 46 526
София вече прави всичко само с лявата, не се бъркам в тези неща  Peace

Общи условия

Активация на акаунт