Ще си имаме АПРИЛско бебче сладко - награда за мама и татко!

  • 10 190
  • 312
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 410
кокетка   ura честит рожден ден! пожелавам ти много здраве и  smile3504.аз досега чистих wash hang 1dishes newsm75.направо се сгънах Tired Face.отивам в банята и лягам за малко.лек ден на всички  grinning039

# 46
  • Мнения: 3 116
Склонна съм да не се съглася с идеята да се пие Зимафлуор както от бременни така и от бебета и деца. Аз не съм го пила и на децата си не го давам.

Флуор когато не е в точно определено количество е токсичен. А за да да се определи какво количество трябва да приемеш трябва да се определи какво количество приемаш чрез водата и храната. Това е строго индивидуално. При някои от децата приемали зимафлуор, зъбите почерняват. Абсолютно против съм зимафлуор-а и не само аз, но и педиатъра на детето ми, и доста голяма част от зъболекарите.

Ами това е от мен  Hug

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
И аз да се изкажа в подкрепа на ritka, имам същата информация. С предната бременност не съм пила, известно време давах на малкия като беше бебе, но после такива ужасяващи неща четох Rolling Eyes и оттам се заинтригувах в темата.
Въобще съм на принципа, че ако не съм на 100% убедена в положителното действие на нещо, нито аз го пия, нито на детето го давам.

# 48
Привет и от мен-бъдеща априлска мама.Моят термин е на 5 април.
Стискам палци на всяка една от нас-благодаря за темичката-супер е.Това е първата ми бременност.
За сега почти не съм имала проблеми-гаденето беше около 10 дни и си отмина,пуснах си вече изследванията и чакаме да порастне коремчето.Приятни почивни дни мили бъдещи априлски майки    bouquet

# 49
  • Мнения: 82
 bdbaloniЧестит рожден ден кокетка!Каквото ти е на сърце/под сърце/да ти е в ръце!Весел празник smile3510!Ние си имаме  в компанията трима рожденика днес едно момченце Жожо на 2г.,баща му и една приятелка,довечера сме на купон,ама  newsm44 аз не мога да пийвам за съжеление!Макароните взех да ги намалям,че качвам килца ходя си все гладна и все чопля нещо-те такова чудо не е било!
Ето и едно предложение от мен за евентуална нова тема-Щастливи АПРИЛски мами чакат Великденски изненади!,Есен наближава,но по-щастлива от мама АПРИЛка няма!

# 50
  • Popovo
  • Мнения: 571
Благодаря ви момичета за пожеланията, убедена съм щом са от вас ще се сбъднат  newsm51
suzydag, добре дошла в отбора, лека и безпроблемна бременност.

# 51
  • Мнения: 70
Привет момичета  Hug

koketka, Честит Рожден Ден! nbirthday Весело изкарване на празника! И само положителни емоции.

suzydag, добре дошла при нас. Моят термин също е на 5 април, така че вече няма да стоя самотно в списъка на бъдещите мами. Леко бременеене.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Здравейте милички,


Честит юбилей на koketka

Желая ти много здраве, любов и разбира се едно прекрасно бебче през Април.


Добре дошла suzydag  Hug   smile3525  Hug Лека бременност и здраво бебче ти желая!


По отношение на флуора, също съм против. Нито ще го пия по време на бременността, нито го давам на децата. Има доста литература по въпроса и доколкото знам в други страни вече масово се отрича. Но както винаги при нас "новостите" идват със закъснение от няколко години


ася20 много си работна, бре. Я поспри се малко, пък и лош пример даваш  Laughing   Hug





# 53
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 832
Честит рожден ден на Кокетка! Пожелавам ти всичко най-хубаво, здраве, щастие и леко бременеене. newsm59 newsm67  bigdance2  party023

# 54
  • Русе
  • Мнения: 154
Кокетка ЧЕСТИТО и от мен   bouquet   bouquet   bouquet !!!!!Нека всичките ти мечти и желания да се сбъднат!!!Лека вечер на всички от мен  Hug

# 55
  • Мнения: 2 531
Мами, аз съм стоматолог и искам да ви разясня по подробно за флуора ! Основната структура на зъбния емайл е хидроксилапатит. Флуорния йон е по малък от хидроксилния и затова ако постъпва в определени количества по време на минерализирането на зъбите се образува флуорапатит който е по устойчив на киселини и разтваряне, т.е на кариеси от хидроксилапатита! Това е научно доказано и изобщо не е спор! Въпроса е наистина в количеството, за бременни то е 1 мг. дневно и се взима от 4 ембр. м.  При прием от 15-20 мг дневно действително може да стане хронична интоксикация, а 200 мг. е натравяне! Флуора е химичен елемент подобен на хлора. Всички консумираме готварска сол - натриев хлорид и не се замисляме че хлора е отровен газ, дори бойно отр. в-во.  Всичко е въпрос на доза и химично съединение!
За да не се притеснявате че може да ви се случи нещо, най безобидния начин на флуорна профилактика е с минерална вода ! Девин /син етикет/ и хисарска имат по 4 мг/ л флуор. Това означава че дневно може да пиете по една чаша / 250 мл./ мин. вода и сте получили необходимото количество флуор ! Аз лично съм пила много пъти и по големи количества от тези води поради липса на други в заведение, сигурна съм вие, така че сте поемали флуор и виждате че нищо страшно няма!

# 56
  • Мнения: 100
Пропуснала съм едно важно събитие вчера Rolling Eyes,понеже ми беше толкова лошо,че изобщо нищо не можех да правя....Гадна работа наистина. ooooh!И както се очертава все съм си така.....Сутринта изядох само едно малко парченце ябълка и го повърнах Sick..,мнооого зле,вече забравих какво беше това нормално състояние и самочувствие...
Кокетка, newsm59,Честито и от мен,макар и малко късничко.Пожелавам ти всичко най-прекрасно на този свят,всичко,за което мечтаеш да бъде реалност!!! newsm51
Скъпи момичета,въпреки че ми е зле,мога да ви кажа,че съм много щастлива,че ви има!!!Дръжте се!Пък дано скоро тия гадни бльокави състояния да са минало....

# 57
  • Мнения: 100
И още нещо :
 ЧЕСТИТ ДЕН НА НЕЗАВИСИМОСТТА!!!!!!
 newsm44Нека не забравяме какви сме били и от къде сме тръгнали,за да се наричаме днес БЪЛГАРИ! smile3501
Усмихнат ден на всички!  Nature Sunny

# 58
  • Мнения: 410
честит празник bg.ясмина напълно те разбирам newsm62,ама няма кой да ми свърши работата.....и така е.женска му работа.днес съм добре,само ми е малко сънено-неможах да спинкам добре-само до тоалетна ходих smile3512.лек ден и ще мина да ви видя по-късно

# 59
  • Мнения: 6 713
Привет на всички и честит празник  bg

veni-b, информацията е много интересна, която даваш smile3525 На мен също ми е интересно с тези минерални води какви неща поемаме.

Искам да използвам възможността да те питам - когато една вода е натурална минерална, това по-различно ли е от само минерална? Извинявам се, ако въпросът ми е глупав... Embarassed Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт